Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

wkurza mnie tylko troszke brak mozliwości skakania (tylko przeskakiwanie przeszkód), fakt że wspinanie się na schody pożarowe jest bezcelowe (nagle tracą "podłogę" i nie da sie na nie wejść, przez co niemożliwe jest wspinanie sie jak w GTA IV), nrak możliwości włączenia syren w samochodzie policyjnym, i brak możliwości strzelania w trakcie jazdy.
No ale nie są to jakieś wielkie rzeczy, dalej uważam że wyglada na to że gra bedzie warta tych 8 lat czekania... :)

widze ze Crew zaczyna swoja krucjate przeciwko Mafii teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy bijemy się z kimś, inni normalnie sobie przechodzą jakby nic
2. Możemy w cywili celować, chodzić z wyciągniętą bronią, nic nie reagują
3. Strzelimy to kawałeczek uciekną i już normalnie się zachowują
4. Walniemy, porysujemy ich auta nic nie robią
5. Możemy potrącić ich samochodem inni nic nie reagują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 17:52, sinir napisał:

To podaj chociaż jakieś argumenty. Według mnie sztuczna inteligencja stoi na dość wysokim
poziomie.


Grałem w demo 5 godzin i co nieco zauważyłem
Ja podam :)
-wyceluj broń w przechodniów i zobacz co się stanie. Odpowiedź nic. Idą sobie jak gdyby nigdy nic. Widocznie uważają że mamy pistolet na wodę lub atrapę.
-AI policji woła o pomstę do nieba:
*jak nie zobaczą zabójstwa na własne oczy, choć stoją z 10 metrów dalej plecami do masakry to nawet nie wiedzą co się stało (jak pewna osoba w Klanie)
*po zabójstwie podchodzą do ofiary, czasami nawet nie, chwile popatrzą i pojadą w swoją stronę. A może by tak chwilę tam postać i popytać przechodniów co się mogło stać ? Po co za dużo pisania skryptu dla programistów
*uciekałem na piechotę przed policją, która goniła mnie samochodem i zamiast mnie potrącić, zajechać drogę radośnie przystosowali się do mojego tempa biegu.
*zrobiłem masakrę na stacji benzynowej, policja widząc to z całym impetem wjechała w podajniki benzyny robiąc ogromny wybuch jak w pierwszym Rambo, ginąc przy tym.
*Miałem status wanted z pozwoleniem na użycie broni przez policje przy zatrzymaniu. Po czym wywołałem bójkę na ulicy i status zmienił mi się z wanted na upomnienie. Policjant do mnie podszedł i dał pouczenie zapominając że przed chwilą wymordowałem 6 ludzi.

Jako że właśnie skończyła mi się robota i zbieram się domu, to nie mam czasu wypisać więcej błędów, które zauważyłem. A lista mogła by się wydłużyć. AI jest słabe w tej grze. Później napiszę więcej jak mi ochota przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dzisiaj, że odpalę sobie demko po raz "pięćdziesiąty" i przejdę je ponownie. Grało się całkiem fajnie, ale gra miejscami strasznie zwalniała. Nie miałem pojęcia dlaczego i dopiero w połowie zauważyłem, że APEX i Physx jest ustawiony na maksa. Trochę się zdziwiłem, że przy tych ustawieniach da radę tak grać i szczerze gra prezentuje się z tą technologią jeszcze lepiej i widać to głównie przy strzelaninach. Strzał ze strzelby w gościa, który nie dość, że ginie to za nim jeszcze się pięknie jakaś szybka z okna rozsypuje na kawałeczki. Coś pięknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam, posiadaczom kart Geforce że możecie swoje to włączyć. :/ Szkoda że Radeony znów są pokrzywdzone. Czy nie mogą wymyślić silnika graficznego, który by działał i na GF i na "Radkach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się odpadające kołpaki z samochodów i to, że zginąłem po czołówce z radiowozem, aczkolwiek chodzi mi tutaj o szczegół, że gość który się wychylał z tamtego samochodu, żeby do mnie strzelać bardzo ładnie wypadł z pojazdu :D

Ale taki szczegół... Mały a cieszy (toteż szkoda, że go brak). Mrugający kierunkowskaz kiedy skręcamy. W Mafii był, teraz go brak. Mogliby to dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 19:35, BoloMaster napisał:

czy do premierowego wydania Mafii II będzie dołączona pierwsza część?

Pierwsza część gry jest dodawana jedynie dla tych, którzy kupią specjalną elektroniczną wersję z Steam''a. Normalnie w pudełkowych wersjach jej nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić sobie oddzielnie z faktu, że pierwsza część nadal jest sprzedawana w "pomarańczowej kolekcji", polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się patch do demka gry, ale nie usuwa błędu z przyciemniającym się obrazem po jej skończeniu. Nie zablokowano też możliwości nieograniczonego biegania po mieście. Ciekawe co w takim razie zepsuli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle też mi się nie podoba ta opcja wygładzania krawędzi (AA) jest opcją wł/wył
Pewnie wł włącza najniższą jakość bo widać dużo nie wygładzonych krawędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 20:48, Crew_900 napisał:

W ogóle też mi się nie podoba ta opcja wygładzania krawędzi (AA) jest opcją wł/wył
Pewnie wł włącza najniższą jakość bo widać dużo nie wygładzonych krawędzi


Zawsze możesz dać wyższą rozdzielczość. U mnie np. efekt gdy z 1280x1024 wejdę na 1600x1200 jest taki sam jak gdybym na 1280x1024 włączył AA, a klatek mam więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dodam :
7. policja głupia, samochodem to wszędzie wjedzie jak nas ściga
8. Mamy drugi poziom poszukiwania, gdzie policja chce nas aresztować, wystarczy szturchnąć jakiegoś przechodnia to , poziom poszukiwania zmienia się w upomnienie
9. Niebo sztuczne jak cholera, chmury stoją w miejscu
10. AI jak ucieka, lub policja nas ściga i jest płot to nie umieją go ominąć i się blokują, ciągle biegną w niego
11. Możemy robić zadymę bronią to AI w samochodach nic nie reaguje
12. Gazeciarz koło domu jest otoczony niewidzialną ścianką, nie można do niego podejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 19:36, Kraju napisał:

Zazdroszczę Wam, posiadaczom kart Geforce że możecie swoje to włączyć. :/ Szkoda że Radeony
znów są pokrzywdzone. Czy nie mogą wymyślić silnika graficznego, który by działał i na
GF i na "Radkach"?


Różnica w grafice niewielka a w klatkach na sekundę już ogromna. Jak komuś bardzo zależy na tym dziadostwie to zawsze może sobie dokupić kartę nvidi (nawet jedną z tych tańszych) i zrobić sobie ja na dedykowaną pod physx. Smutne jest natomiast to, że AA w demie nie działa a wszystko jest jakieś rozmyte w oddali:/ Grzebałem w panelu, wszystko na maksa- różnica niewielka. Mam nadzieję, że w pełnej wersji będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..............

Kiedy nadejdzie taki moment w którym zaczniesz doceniać to co fajne i czerpać fun z gry a nie ciągle wytykać błędy tak jak to czyniłeś przy okazji gry GTA 4? Połowy z tych błędów o których piszesz nawet nie dostrzegłem bo są one dla mnie mało ważne biorąc pod uwagę jakość całego dema.


Jedną rzeczą która rzeczywiście mnie dotknęła to fakt, iż tak jak w Mafii 1 nie da się włączyć syreny policyjnej jadąc radiowozem.
I szkoda, że nie ma karetek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:00, Crew_900 napisał:

Jeszcze coś dodam :
7. policja głupia, samochodem to wszędzie wjedzie jak nas ściga
8. Mamy drugi poziom poszukiwania, gdzie policja chce nas aresztować, wystarczy szturchnąć
jakiegoś przechodnia to , poziom poszukiwania zmienia się w upomnienie
9. Niebo sztuczne jak cholera, chmury stoją w miejscu
10. AI jak ucieka, lub policja nas ściga i jest płot to nie umieją go ominąć i się blokują,
ciągle biegną w niego
11. Możemy robić zadymę bronią to AI w samochodach nic nie reaguje
12. Gazeciarz koło domu jest otoczony niewidzialną ścianką, nie można do niego podejść


Gościu wrzuć na ogar, proszę cię, wytykasz tylko błędy i to tak naprawdę mało rażące ze względu na to że to tylko demo, poczekaj na Fulla i dopiero wytykaj błędy, czy dla ciebie jest jakaś fajna gierka typu Mafia czy GTA ? Bo z tego co widać to tylko tym grom potrafisz błędy wytykać, sam stwórz grę o takim rozmiarze i takiej jakości jak zrobisz to lepiej od Illusion Softworks w przypadku Mafii II i Rockstar Games w przypadku GTA IV to spoko, wtedy pogadamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie z płynnością i detalami na kompie z mojego podpisu? Ważne, by wypowiedział się ktoś z podobnym konfigiem. Boję się o procesor... Jutro spróbuję ściągnąć to demo, ale przy moim necie, to poczekam sobie kilka dobrych godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:06, Citkowsky napisał:

Jedną rzeczą która rzeczywiście mnie dotknęła to fakt, iż tak jak w Mafii 1 nie da się
włączyć syreny policyjnej jadąc radiowozem.
I szkoda, że nie ma karetek;)


Syrenę można włączyć klawiszem od zmiany stacji radiowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować