Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2010 o 22:35, Mateuszencjowaty napisał:

Ja tam Radziosławka swojego mam, ale nie cierpię z powodu, że nie włącze opcji tych :]
Mafia, to mafia, wgniatająca fabuła i geniusz oprawa dźwiękowa, nie robi mi w ogóle grafika.


Grafika w grach w ogóle powinna przejść na dalszy plan, ale jednak lubię jak mogę włączyć wszystko pod względem graficznym i cieszyć się pełnymi możliwościami, tym bardziej z tak mocnym komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 21:03, sinir napisał:

> W ogóle też mi się nie podoba ta opcja wygładzania krawędzi (AA) jest opcją wł/wył

> Pewnie wł włącza najniższą jakość bo widać dużo nie wygładzonych krawędzi

Zawsze możesz dać wyższą rozdzielczość. U mnie np. efekt gdy z 1280x1024 wejdę na 1600x1200
jest taki sam jak gdybym na 1280x1024 włączył AA, a klatek mam więcej.

Stare dobre czasy monitorów CRT. Teraz już nie można zmieniać rozdzielczości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>................

Stare dobre czasy a dla mnie trwające nadal bo nie mam zamiaru przesiadać się na LCD:) Zmieniłem swoją 17'' CRT na 19'' CRT tej samej marki i cieszę się pięknym obrazem i możliwością zmiany rozdziałki bez utraty jakości itp:)

Dzięki temu gram sobie na maxie bez apexu w 1280x1024;)
Jak ten monitor pójdzie do piachu to poszukam takiego samego używanego na allegro bo jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do grania w pełną wersję Mafii II będę musiał mieć na kompie stacjonarnym dostęp do neta i Steam''a? Czy to tylko demo ma takie "wymagania"? A co z tymi, którzy np. mają internet na netbooku, a nie na komputerze przeznaczonym tylko do gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:05, Kraju napisał:

Przecież mówię o swoim -_- Wiem że procek nie powala ale całą reszta jest bardzo dobra.


Tak, 4870 to mocna karta, ramu wystarczająco dużo a wąskim gardłem jest przestarzały procek który skutecznie hamuje ci grafike przez co nie możesz powiedzieć, żę twój komp jest ,,tak mocny". Zainwestuj tak jak ja jakiś czas temu w Athlona II X3 niecałe 3 stówki i ciesz się ze 100% wykorzystania karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wymaga steama, a steam wymaga stałego netu, przynajmniej do gry przeznaczone na tą dystrybucję. Osoby bez stałego internetu (to są jeszcze takie w Europie?) po prostu sobie nie pograją. A steam to steam, crap jakich mało.

Citkowsky
W parze z wymianą procka idzie również płyta główna, bo ta nie obsługuje AM2+, zatem to już wydatek trochę większy. Gry na ogół działają mi na maksymalnych ustawieniach graficznych, z zadowalającą liczbą klatek zatem nie narzekam na sprzęt. Myślę że jakby był Havok w Mafii 2, to spokojnie bym mógł włączyć te wodotryski fizyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:17, filip1-1 napisał:

Gościu wrzuć na ogar, proszę cię, wytykasz tylko błędy i to tak naprawdę mało rażące


Rozumiem że Tobie pasuje to że po obrabowaniu i zabiciu 15 ludzi w restauracji możesz uciec w 10 sekund przed policją bo AI ich jest tak głupie że aż w oczy kole ?
------------------------------------------------------------------
Nigdy nie byłem zwolennikiem wytykania błędów ale znalazłem jeszcze kilka:
- nie można pobić kobiety (jasne że w świecie realnym tego nie robię, ale dlaczego w grze tego nie można, można prać po pysku tylko mężczyzn).
-Zobaczcie jak koleś idzie z aktówka i podchodzi do gazeciarza to w czasie gdy kupuje aktówkę wyrzuca aktówkę i po kupnie gazety idzie dalej, aktówkę zostawiając (może diluje narkotykami i robią podrzuty gazeciarzom, którzy później rozprowadzają je w gazetach :P).
-wejdź z buta wywarzając drzwi do sklepu z bronią, a sprzedawca mile Cię przywita, skoro jeśli wyciągamy w jego sklepie broń i mierzy do nas z shotguna to dlaczego przy akcie wtargnięcia tego nie robi. Cóż, lenistwo programistów nie zna granic.
-o AI policji już się wypowiadałem wcześniej. Przymknął bym oczy na w/w błędy, gdyby nie AI policji. Co jak co ale pościgi z policją będą jednym z elementów rozgrywki, tu natomiast mamy tępych policjantów (może deweloperzy specjalnie to zrobili, taki nieświadomy przekaz że służby mundurowe są do dupy jeśli chodzi o łapanie przestępców) I jak ja mam tu poczuć klimat gry, skoro interakcja z NPC-ami jest ważna i stanowi zaraz po fabule trzon rozgrywki, aby poczuć miasto tętniące życiem muszę poczuć że mam do czynienia chociaż z trochę inteligentnymi NPC-ami, anie z głupimi botami, zachowującymi się dziwnie. O fabule to gówno można powiedzieć, bo to demo i po jednej misji nie wiem praktycznie nic. Liczę jednak na to że będzie dobra. Ale jest już coś co uważam za wielką zaletę gry i pewnie w tej kwestii dostanie 10/10. A mowa o muzyce ta jest genialna i znakomicie pasuje do klimatu. No zobaczymy co z tego wyjdzie. Liczę na dobrą fabułę i to że te nieszczęsne AI poprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

Ciekawe rzeczy o policji piszesz, mnie kilka razy uciekając z tej gorzelni wytłukli. Przede wszystkim za dobrze jeżdżą i szybko doganiają więc nie widze tu złego IQ, jak już to za dobrego bo ja strzelać z auta nie mogę ale policja i owszem i łatwo o deada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:13, sylwasss napisał:

> Gościu wrzuć na ogar, proszę cię, wytykasz tylko błędy i to tak naprawdę mało rażące


Rozumiem że Tobie pasuje to że po obrabowaniu i zabiciu 15 ludzi w restauracji możesz
uciec w 10 sekund przed policją bo AI ich jest tak głupie że aż w oczy kole ?


Wiesz nie mówię że mi to pasuje ale to jest tylko demo, ile to było gier które po demie ocenialiśmy jako ch....e, a jak wyszły fulle to bajka, cud, miód i orzeszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybko to jeżdżą, ale na pewno nie dobrze. Wystarczy kilka metrów przed nimi, aby im konkretnie uciec. Zadziwiające jest to że nawet na oczach policji, można opuścić ścigany samochód i iść dalej ulicą jak gdyby nigdy nic. Muszą ostro wziąć się do pracy nad poprawą AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a PhysX ogranicza karta graficzna czy jakieś sterowniki? :P Jestem zielony w tym temacie, a kiedyś natrafiłem na jakąś stronkę, gdzie pisali, jak zainstalować PhysX na Radeonie, coś takiego ^^ Co do Mafii, to w temacie o pierwszej części wrzuciłem wręcz rozbrajające mnie archiwum z wymiany zdań ze znajomym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:19, Kraju napisał:

Szybko to jeżdżą, ale na pewno nie dobrze. Wystarczy kilka metrów przed nimi, aby im
konkretnie uciec. Zadziwiające jest to że nawet na oczach policji, można opuścić ścigany
samochód i iść dalej ulicą jak gdyby nigdy nic. Muszą ostro wziąć się do pracy nad poprawą
AI.



Nie obejdzie się bez kilku patchów jak w przypadku GTA IV. Na szczęście nie są to problemy z optymalizacją więc razić to mocno nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełnej grze raczej się już to nie zmieni, ale kto wie, może dostaniemy patcha w dniu premiery gry.

Gumisiek2
Aby działał PhysX wystarczy karta graficzna z rodziny Geforce od serii bodajże 8xxx i sterowniki, które same się instalują. Na Radeonach nigdy to nie będzie działać. Nvidia ma PhysX, a ATI ma Havok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:22, Citkowsky napisał:

Nie obejdzie się bez kilku patchów jak w przypadku GTA IV. Na szczęście nie są to problemy
z optymalizacją więc razić to mocno nie będzie.


Zawsze wychodzą patche i po jednym lub dwóch patchach będziemy mieli grę rewelacyjną, choć jak dla mnie już jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce luknąć jak gra działa na moim sprzęcie i jak wygląda cała misja to zapraszam:

http://www.youtube.com/watch?v=X4rsX82EyVw


Nagrywałem frapsem i ładnie się poziom fpsów nawet trzymał. Bez frapsa mam 30-50fpsów.

Teraz dopiero zauważyłem, że coś się powaliło bo mialem film podzielony na 5 partów i go złączyłem i jak widać nie w tej kolejności co trzeba się to zrobiło^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:16, Citkowsky napisał:

>>.............

Ciekawe rzeczy o policji piszesz, mnie kilka razy uciekając z tej gorzelni wytłukli.
Przede wszystkim za dobrze jeżdżą i szybko doganiają więc nie widze tu złego IQ, jak
już to za dobrego bo ja strzelać z auta nie mogę ale policja i owszem i łatwo o deada.


Heh, a już myślałem, że to ja jakiś kaleki jestem :P Na niskich poziomach ścigania może i problemu nie ma, ale jak z Thompsonami latają to tak łatwo już nie ma. Zgodzę się jednak do tego co było o przechodniach powiedziane - powinni oni lepiej reagować na to co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować