Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Megarecenzja Mass Effect - plik pierwszy

28 postów w tym temacie

Fajny artykuł, myślałem że będzie tylko i wyłącznie o wyścigu ZSRR/USej ale wplątanie wątku kolonizacji Marsa i odkrycie ruin zamieszkiwanej tam rasy... czekam na kolejne artykuły. Tylko na pierwszy rzut oka nie wyglada na "mega", może sama recenzja będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hakken

Z pierwszego pliku o Mass Effect dowiecie się w jaki sposób ludzkość w tak krótkim czasie sięgnęła gwiazd i założyła swą ambasadę w Cytadeli, czyli siedzibie międzygwiezdnej ONZ. Dowiemy się również jak układają się nasze relacje z innymi rasami zamieszkującymi znany nam wycinek galaktyki. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj cały tekst "Megarecenzja Mass Effect - plik pierwszy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

artykuł sam w sobie fajny ale zaczynanie od historii juz powszechnie znanych nie jest wg. mnie zachecajace rówbie dobrze mógł on sie zacząć od kolonizacji marsa. Bo to właśnie te informacje bespośrednio dotyczą chistorii z gry. Następnym razem prosze bardziej na temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 18:47, Kraju92 napisał:

Świetna gra, szkoda że nie wyjdzie na PC.


Trzymajmy kciuki, ta gra na pewno wyjdzie na PieCyki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 18:55, Azuredragon napisał:

> Świetna gra, szkoda że nie wyjdzie na PC.

Trzymajmy kciuki, ta gra na pewno wyjdzie na PieCyki. :)


Też mam taką nadzieję, EA kupiła BioWare więc może zlecą im zrobienie wersji PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 18:58, kujot2 napisał:

Świetny tekst ciekawe czy Mass efekt wyjdzie na pc przed gwiazdką 2008


Nie wiadomo czy wogóle wyjdzie, ale miejmy nadzieję że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny tekst, nie powiem ;)

Ja obecnie odliczam godziny do jutrzejszego powrotu do domu, włączenia X360 i włożenia płyty z Mass Effectem ;) Paczka jest już w domku, tylko mnie tam nie ma ;(

No i czekam na rzut okiem na gram.pl, zobaczymy jak bardzo moje zdanie będzie się różnić od Twojego, Curtiss :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PO tym jak BioWare zostało kupione przez Ukochaną Firmę Wszystkich Graczy (w skrócie EA) która akurat co jak co, ale jak wyciskać ostatnie soki (oczywiście finansowe) ze swoich gier to wie, to zakładam, że gra na pewne wyjdzie góra za rok na PCta.
Sama recenzja, może i jest i dobra, ale ja akurat nie przepadam za tego typu twórczością przy pisaniu takich artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tekście na czwartej stronie jest błąd. Wojna Pierwszego Kontaktu (First Contact War) trwała tylko kilka miesięcy i była w miarę mało krwawym konfliktem. Turianie zajęli jedną planetę, którą Ludzkość potem odbiła. Było jeszcze parę potyczek w kosmosie, ale to wszystko. Rada zastopowała wojnę zanim mogła się w pełni rozkręcić.
Wszystko to można znaleźć na oficjalnej stronie Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna trwała od 2157 roku i skończyła się na 26 lat przed rozpoczęciem gry czyli około roku 2181. jeżeli 24 letni konflikt zbrojny jest nic nieznaczącą wojną to ja wysiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 10:06, Curtiss napisał:

Wojna trwała od 2157 roku i skończyła się na 26 lat przed rozpoczęciem gry czyli około roku
2181. jeżeli 24 letni konflikt zbrojny jest nic nieznaczącą wojną to ja wysiadam.

---------------------------------
2157 AD
Humanity makes first contact with another space-faring culture: the turians. Unfortunately, the encounter is far from peaceful. Over the next several months a brief but tense conflict known on Earth as the First Contact war ensues.
This conflict draws the attention of the Citadel Council - a multi-species government body that maintains peace and stability throughout the known galaxy. The Council intervenes before hostilities escalate further, revealing the existence of the greater galactic community to humanity and brokering a peace between them and the turians.
-----------------------------------
Informacja z oficjalnej strony Mass Effect. Do tego warto przeczytać Mass Effect: Revelation (prequal do gry) - tam jest wszystko wyjaśnione.
First Contact War jest wyraźnie opisane jako krótki konflikt, a nie długa wojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 15:42, przemas15 napisał:

Naprawdę super recenzja


Chłopie. Weź się już zlituj nad nami wszystkimi i nie spamuj na tym forum. Zamiast pisać po 80 postów dziennie składających się zwykle z około 4 wyrazów, napisz 5 postów które coś wnoszą do dyskusji. Kilku logicznych zdań nie potrafisz sklecić? Swoją drogą wątpię żebyś ten tekst w ogóle przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować