Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin bije wszelkie rekordy sprzedaży!

221 postów w tym temacie

Tylko jedna mała różnica - w Wiedźminie mieliśmy pierwszy raz to wszystko na tak dużą skalę i dobrze przemyślane.
Pierwszy raz dzięki zabiegom marketingowym każdy polak wiedział, że Wiedźmin wielką superprodukcją jest i basta, nawet jeśli o grze nie miał pojęcia:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mamy nadziei bo nadzieja matka glupich a dodatek i sequesl moze byc niejednokrotnie bylo to mowione w temacie o wiedzminie

ja sie bardzo ciesze ze bije rekordy
moze do ginesa sie zapisze jako najlepsza polska gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 18:15, szczena napisał:

Na sukces w dzisiejszych czasach składa się dobry produkt i dobra reklama. Więc dużo się nie
pomylili.

OK, z tym sie zgodze, ale nie mozna mowic, ze Weisiek to pierwsza polska DOBRA gra. To jest pierwsza polska dobra gra, ktora jest tak szeroko znana na Zachodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 15:33, gogowitczak napisał:

sugerujesz ze z Wiedzminem w Polsce mozemy miec to samo co z Wii w USA? ;)


Nic nie sugeruje.

Od po prostu mam wrażenie, że cytowane przezemnie zdanie ma wywołać pewien efekt. Sprawić wrażenie wśród niezdecydowanych, że Wiedźmina może zabraknąć, a skoro może to taki niezdecydowany człowiek winien udać się do sklepu puki Wiedźmin jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą "zaje**stą" reklamę Wiedźmina. Że to dzięki niej się tak dobrze sprzedał, i tym podobne. Ja sądzę, że jednak trochę z nią przesadzili. Uważam, że bez sensu jest by o Wiedźminie wiedziała moja babcia, czy mój sąsiad, Pan Zdzisio. Przecież oni i tak Wiedźmina nie kupią. Reklama powinna trafiać do osób interesujących się tematem, albo chociaż wiedzących jak trzymać pada, czy myszkę. Myślę, że ta "polska superprodukcja" sprzedałaby się tak samo dobrze, gdyby reklama znajdowała się tylko w czasopismach branżowych, w internecie, i w programach telewizyjnych traktujących o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda - im większa dostępność reklamy, tym lepszy efekt. Nikt nie siedzi 24/h przed TV - może przeoczyć reklamę - po to inne źródła. Podobnie ktoś może akurat nie kupić czasopisma. Im więcej źródeł, tym lepiej. Każdy wydany grosz na reklamę procentuje efektami.

[EDIT] A nawet z tego, że pan Mietek pod monopolowym, albo moherowa babcia Jadzia, albo nawet Sasza z płytkami na targu, dowiedzą się o wiedźminie - też płynie efekt. Ważne, żeby informacja W KOŃCU dotarła do zainteresowanych. Nieważne, jaką drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze piszac o fanach gatunku zle sie wyrazilem. Mialem na mysli te grupe graczy, ktora wie co to dobra gra. Dzieciarnie, ktora lyka wszystko jak mlode pelikany byle ladne i kolorowe wliczam do grupy "odepchnij z buta" :P Oblivion pomimo rewelacyjnie wysokich not zostal napietnowany jako najnudniejsze RPG ostatnich lat a to za sprawa skalowania skarbow/wrogow do poziomu gracza oraz identycznym podziemiom. Juz o tym jak wiele uwagi poswiecono procesowi tworzenia postaci gracza choc i tak finalnie bedzie uber skil00r "100 in 1" nie wspominajac. Juz o setkach zarzutow o uproszczenia ze wzgledu na port pod konsolki...

Nie wiem jak u ciebie ale u kazdego normalnego gracza nuda/powtarzalnosc/"brak systemu rozwoju" wyswietla komunikat "TO NIE RPG! TO KUPA".

Jako ciekawostke powiem ci, ze nawet jeden z bardziej zachwalajacych gre recezentow pietnowal wlasnie te wady. Na pytanie dlaczego wiec dal grze tak wysoka note nie odpowiedzial nigdy :D(Zrestza dodatki nawet recenzowano slowami, ze gra wicaz nudna ;])

Co do Gothic''a to prawdziwi fani serii go wykleli i wrocili do 1 & 2. Sam fakt istnienia ponad 700 bledow sprawia, ze gra ta nie moze byc przez nikogo uznawana w ogole za produkt a conajwyzej za beta wersje. Podobnie chyba mysla tworcy bo studio, ktore gre stworzylo opuscilo szeregi Jowood ;]. Jak mozna wiec chwalic gre, w ktora nie da sie grac? :D To tak jakby wychwalac samochod, ktorym nigdy nie pojedziemy bo nie ma kol/silnika. No ale za to ma blyszczacy lakier ;D

Baldur''s jest wychwalany? Niby gdzie? Tak samo Fallout. Nie wiem czy dotarlo do twojej glowy ale ja pisalem o konsolowych portach tych gier bo i owszem wersje PC uznaje za "The best of the best". Co do Jade Empire to jeszcze dzis moze pojawi sie na moim gramsajcie jej recenzja i bynajmniej nie bedzie pozytywna - zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:11, Lailonn napisał:

Co do Gothic''a to prawdziwi fani serii go wykleli i wrocili do 1 & 2. Sam fakt istnienia ponad
700 bledow sprawia, ze gra ta nie moze byc przez nikogo uznawana w ogole za produkt a conajwyzej
za beta wersje.


Ciekawe stwierdzenie. Wobec tego napisz, czy wiesz, ile bugów miał Gothic 1, do którego to mieli wrócić fani serii rozczarowani zabugowanym Gothic''em 3? ;)))

Swoją drogą Gothic 3 jest rzeczywiście strasznie zabugowany i kiepsko zoptymalizowany, co nie zmienia faktu, że przemęczyłem go w całości 2 razy z wielką przyjemnością i krótkimi chwilami irytacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile błędów miał Gothic 1 ale nie zmienia to faktu, że bez fanowskich patchy trójki nie da się normalnie ukończyć. Nawet z nimi wrogowie zapadający się pod ziemie(nawet my tak możemy) i atakujący "znikąd", nie działające questy itd itp sprawiają, że ta gra nie powinna nigdy dostać większej noty niż 6(z czego 2 za grafikę). Wszyscy chyba jednak wiemy jak wygląda "rzetelność" recenzentów. Kto smaruje ten jedzie. Nie tylko w tej branży zresztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są też doktorzy, którzy grę mogą skrytykować z przemoc, seks itp. to też przecież dobra reklama dla gracza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no gratuluje wam firmo CD-Projekt tak dużej liczby fanów, w sumie to zakup tej gry bardzo mnie kusił chodź by zważając na wygląd Edycji Kolekcjonerskiej tej wspaniałej gry, lecz zdążyłem zagrać w nią sobie u kolegi i niestety zdecydowałem sobie pieniądze odłożyć na coś innego, może nie lepszego ale też coś fajnego. Ojjj mało jest gier które by mnie w jakiś sposób przyciągnęły, zdecydowałem się na kupowanie samych Edycji Kolekcjonerskich ponieważ bardzo mnie one cieszą i satysfakcjonują, co prawda nie są znów takie drogie, różnica kilka/kilkanaście złotych od podstawowej wersji. Edycja Kolekcjonerska Wiedźmina też mi się bardzo podoba lecz fundusze się skończyły, jeżeli bym miał, to bym na pewno pokusił się na zakup tej wspaniałej polskiej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:26, Lailonn napisał:

Nie wiem ile błędów miał Gothic 1 ale nie zmienia to faktu, że bez fanowskich patchy trójki
nie da się normalnie ukończyć.


No to widać nie ukończyłem go normalnie, tylko po Chińsku, skoro 2 razy mi się bez żadnego patch''a udało.
Jeśli już piszesz o rzetelności, to jak bardzo "rzetelnie" sprawdziłeś, że nie da się go ukończyć bez patch''ów żadną ze stron?

Dnia 11.12.2007 o 19:26, Lailonn napisał:

Wszyscy chyba jednak wiemy jak wygląda
"rzetelność" recenzentów. Kto smaruje ten jedzie. Nie tylko w tej branży zresztą...


No tak. Wszyscy wiemy. Może jakieś dowody?

Sorry za offtop - nie będę więcej zabierał głosu w tej dyskusji.

Co do Wiedźmina - ciekawostka: sprawdziłem ostatnio tytuł gry w innych językach. Po rusku: Wiedmak, po czesku: Zaklinać ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie, gratuluje. Gwarantuje, że do tej sumy dołączę wcześniej czy później także ja. To pewne. A możecie powiedzieć jaka część z tego sprzedała się w Polsce a jaka za granicą???

Pozdrawiam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak wysokie wyniki sprzedaży można wytłumaczyć świetną reklamą albo tym, że gra naprawdę jest dobra. Niemniej życzę grze The Witcher co najmniej równie dużych sukcesów, jeśli nie większych :) W końcu jest to jedna z niewielu dobrych polskich gier, która wzbudziła tak duże zainteresowanie, a i recenzje są ogólnie pochlebne. Tak sobie myślę: Kiedy CDP RED zrobi sequel (i czy w ogóle go zrobi, a nie jak to niektórzy producenci co mają w zwyczaju po osiągnięciu jakiegoś większego sukcesu, spocząć na laurach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Normalnie" znaczylo tyle, ze bez nerwow i bluzgania na bledy i debilizmy jakie sie tam pojawiaja.

Gdybym ci dal dowody to by kilka osob stracilo prace "pro-forma'' w tym i ja pewnie. Musi ci wystarczyc ostatnie pozbawienie pracy pewnego naczelnego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lailonn - heh, to jestem jakiś nienormalnym graczem, gdyż uważam Obliviona za jednego z najlepszych gier RPG, jakie kiedykolwiek powstały. Zresztą nie tylko ja - vide recenzja Obliviona w CD-Action, czy Clicku. Z bugami w Gothicu 3 też przesadziłeś. Jak już wcześniej pisał matmat24 spokojnie da się ją ukończyć, najwyżej kilka razy w trakcie gry przeżywając moment irytacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi prosze co jest w nim najlepszego? Ja wytknalem bledy, ktore juz o podstaw dyskredytuja ten tytul jako RPG w ogole a co dopiero jako "nr 1". Poza grafika nie ma tam praktycznie nic. To nei tylko moja opinia ale i wlasnie recenzentow. Z pewnymi mam mozliwosc rozmowy nieoficjalnej wiec coz. Ty wiesz swoje a ja swoje ;]

Nie przesadzilem tylko przegladnalem changelog najnowszego patcha fanowskiego...mozna UKONCZYC ale czy to cokolwiek zmienia? Gdyby nie usunieto bledow uniemozliwiajcych ukonczenie gry polecialyby pozwy sądowe i to zupelnie zasadne wiec Jowood by poplynal. To jedyna gra, ktora nie doczekala sie dodatku co o czyms swiadczy. No i powtarzam. Ludzie, ktorzy go robili stracili prace! Czy dopoki producent nie powie wprost "XXX to g***" to nie uwierzycie dowodom?

Obie gry sa ladne i tyle wiec sie malolatom podobaja. Ja jednak etap fascynacji grafika mam dawno za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować