Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin bije wszelkie rekordy sprzedaży!

221 postów w tym temacie

Gra jest bardzo fajna, a do tego nasza własna, polska, to też i dobrze się sprzedaje. CDP miało "trochę" problemów z dystrybucją, szczególnie egzemplarzy EK zamawianych na gram.pl, ale generalnie gra jest przecież super.
Gratulacje dobrych wyników sprzedaży!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:47, Kradziej napisał:

Tak, tak, tak... piszcie co 2 dni o tym, jak WIedźmin się dobrze sprzedaje, ja tym bardziej
będę nim rzygał - po prostu mam tej gry dosc, a nawet w nia nie grałem - to wszystko przez
waszą kampanię reklamową. Ja rozumiem, ze to podstawa biznesu, ale moglibyście nie obiecywać
SixAxisów przy Wii...
Grę kupię, ale kiedy NIEŹLE stanieje, bo na razie, to na nią, delikatnie rzecz ujmujac, sram



Podziwiam Cię człowieku (aby napewno?:), nie ma nic lepszego niż załatwiać potrzeby fizjologiczne na...hm...ujmę to tak perłę gier komputerowych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrek-Czechu ja jestem fanem serii Gothic i zjechalem Gothica 3:P A Oblivion jest nudny jak flaki z olejem:)
Co do tematu artykulu... Chcialbym zobaczyc jakies statystyki sprzedazy na swiecie(zeby wiedziec czy CDProjekt juz zbankrutowal...). Bo jak wiadomo sprzedaz na polskim rynku wiadomo bylo ze bedzie dobra, ale nie ma tu az tak wielkich pieniedzy. Po odjaciu kosztu reklam i dystrybucji w Polsce watpie zeby Polski rynek zwrocil wiecej niz 10-20% kosztow produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że WIEDŹMIN (żaden Witcher! WIEDŹMIN) odniósł ogromny sukces... Nie należy zapominać, że jest to pierwsza polska gra, która odniosła jakikolwiek sukces. Mam nadzieję, że przetarła szlak i następne gry zdołają "wtoczyć" się wyżej, wyżej i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:55, D1M napisał:

Wydaje mi się, że WIEDŹMIN (żaden Witcher! WIEDŹMIN) odniósł ogromny sukces... Nie należy zapominać,
że jest to pierwsza polska gra, która odniosła jakikolwiek sukces. Mam nadzieję, że przetarła
szlak i następne gry zdołają "wtoczyć" się wyżej, wyżej i...


Chyba troche przesadzasz. Painkiller to gra na komorki czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się było tego spodziewać (było to wręcz nieuniknione). Pozostaje tylko pogratulować (po raz kolejny) zespołowi CD-Project RED. Mam tylko nadzieję, że wyrobią z liczbą egzemplarzy na święta (chociaż, jeżeli sprzeda się cały nakład to też nie będzie, źle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ,że już nie raz słyszałem o bijących rekordach popularności i bynajmniej nie jestem ani trochę zaskoczony ;) Wiedźmin to chyba najlepsza gra jaką zrobił Polak, a właściwie jego ręce. Tylko pytanie czy jest to jednorazowy przebłysk ''''polskiego geniuszu'''' czy zapowiedź tego, że i polskie tytuły będą się liczyć w świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do: Piotrek-Czechu. Zrozumieć, zrozumiałem bo sam lubię od czasu używać ironicznych wypowiedzi, a jak byś nie zauważył to moja wypowiedź nie była skierowana do Ciebie a do użytkownika Jaro7788 który to parę postów wyżej twierdził, że gra dostaje większość ocen na poziomie 80%, z czym nie mogłem się zgodzić;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff... nie ma co wierzyc CDP...marketingowy belkot...skad wiecie ze tyle sprzedali?
Rzucanie hasel jest dobre z marketngowego punktu widzenia.
W Media markcie pelno tego lezy i jakos nie widze zeby schodzilo. :P

Dawac Gears''y !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:58, Jester napisał:

Chyba troche przesadzasz. Painkiller to gra na komorki czy jak?

A seria Earth, Call of Juarez, Two Worlds? Te gry tez sa dobrze znane na swiecie. Wiedzmin, to po prostu pierwsza tak dobrze rozreklamowana w Polsce gra, a z uwagi na to, ze nam tak gram.pl ciagle wmawia jak to jest swietny i jak go dobrze oceniaja na swiecie, to ludziom sie wlasnie wydaje, ze to pierwsza taka dobra polska gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...w Polsce. Zapomnieliście dodać tego do tytułu newsa. A tak swoją drogą, obecne newsy na gram.pl można streścić tak: Wiedźmin jest cool/normalny news/Opóźniamy UT3/Wiedźmin jest cool/Opóźniamy Gearsy/normalny news...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 18:11, Quatre napisał:

A seria Earth, Call of Juarez, Two Worlds? Te gry tez sa dobrze znane na swiecie. Wiedzmin,
to po prostu pierwsza tak dobrze rozreklamowana w Polsce gra, a z uwagi na to, ze nam tak gram.pl
ciagle wmawia jak to jest swietny i jak go dobrze oceniaja na swiecie, to ludziom sie wlasnie
wydaje, ze to pierwsza taka dobra polska gra :)

Na sukces w dzisiejszych czasach składa się dobry produkt i dobra reklama. Więc dużo się nie pomylili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski rynek w tym przypadku wiarygodny nie jest jeśli mielibyśmy w ten sposób jakość gry oceniać. Niemniej za granicą Wiedźmin radzi sobie równie dobrze.

Bravo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama gra jest oczywiście świetna, ale uważam, że na jej ogromny sukces składa się cała masa czynników, do których należą m. in.:

- świetna robota specjalistów od promocji i sprzedaży - pamiętacie wcześniej jakąś grę, która była tak skutecznie
reklamowana i promowana? Czy w ogóle komukolwiek udało się nie zauważyć nigdzie plakatów lub reklamy
Wiedźmina w TV? Informacja o rewelacyjnym Wiedźminie dotarła DO WSZYSTKICH, do tego przekaz wszędzie
był jednoznaczny - Wiedźmin został wykreowany na największe polskie przedsięwzięcie w branży gier, na
polską superprodukcję. Żadna reklama nie mówiła: Wiedźmin - taka sobie gierka.

- kolejną przyczyną może być odwieczny kompleks niższości Polaków - mamy dość pozostawania na marginesie
Europy i jak tylko się pojawi taki Małysz albo Geralt to automatycznie staje się niemal bohaterem narodowym
(oczywiście zasłużenie;). W związku z tym Wiedźmina każdy chce w domu mieć, żeby być z niego dumnym:)

- dodatkowa grupa zainteresowanych - czytelnicy fantastyki i prozy Sapkowskiego

- wyjątkowe wydanie standardowe (to w sumie do punktu pierwszego - robota specjalistów - Wiedźmin miał sie
stać wyjątkowy i niepowtarzalny)

Wiedźmin sam w sobie jest doskonałym, pełnowartościowym, cudownym RPG. Ale dzięki wszystkim powyższym zabiegom jego sukces jest z pewnością o wiele większy. Nie wystarczy zrobić coś dobrze, ważne żeby umieć to wszystkim pokazać - za to gratulacje dla CDP Red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 18:23, matmat24 napisał:

Sama gra jest oczywiście świetna, ale uważam, że na jej ogromny sukces składa się cała masa
czynników, do których należą m. in.:

- świetna robota specjalistów od promocji i sprzedaży - pamiętacie wcześniej jakąś grę, która
była tak skutecznie
reklamowana i promowana? Czy w ogóle komukolwiek udało się nie zauważyć nigdzie plakatów
lub reklamy
Wiedźmina w TV? Informacja o rewelacyjnym Wiedźminie dotarła DO WSZYSTKICH, do tego przekaz
wszędzie
był jednoznaczny - Wiedźmin został wykreowany na największe polskie przedsięwzięcie w branży
gier, na
polską superprodukcję. Żadna reklama nie mówiła: Wiedźmin - taka sobie gierka.


Reklamy mają to do siebie , że nigdy nie mowią nic w tym stylu.

Dnia 11.12.2007 o 18:23, matmat24 napisał:

- kolejną przyczyną może być odwieczny kompleks niższości Polaków - mamy dość pozostawania
na marginesie
Europy i jak tylko się pojawi taki Małysz albo Geralt to automatycznie staje się niemal bohaterem
narodowym
(oczywiście zasłużenie;). W związku z tym Wiedźmina każdy chce w domu mieć, żeby być z niego
dumnym:)


Dumni moglismy być już z painkillera i Earth 2160

Dnia 11.12.2007 o 18:23, matmat24 napisał:

- dodatkowa grupa zainteresowanych - czytelnicy fantastyki i prozy Sapkowskiego

- wyjątkowe wydanie standardowe (to w sumie do punktu pierwszego - robota specjalistów - Wiedźmin
miał sie
stać wyjątkowy i niepowtarzalny)

Wiedźmin sam w sobie jest doskonałym, pełnowartościowym, cudownym RPG. Ale dzięki wszystkim
powyższym zabiegom jego sukces jest z pewnością o wiele większy. Nie wystarczy zrobić coś dobrze,
ważne żeby umieć to wszystkim pokazać - za to gratulacje dla CDP Red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować