Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin bije wszelkie rekordy sprzedaży!

221 postów w tym temacie

Lailonn - Plusy Obliviona? Proszę bardzo. Pozwolę sobie zacytować te przedstawione właśnie w CD-Actionie:
- duży świat
- żyjący mieszkańcy
- mnóstwo questów
- świetny system rozwoju postaci
- no i ta oprawa!

Tylko nie mów, że "duży świat to minus bo można się zgubić i, eee... yyy... żyjący mieszkańcy to też minus, bo to tylko gra, po co mieszkańcy tejże mają żyć?! I... yyy... świetny system rozwoju postaci? BULSZIT!".

I jeszcze jedno. Czy ja wspomniałem choć JEDNYM słowem o oprawie Obliviona, czy Gothica 3? Nie wydaje mi się. A ty już dwa razy. Tak, jakbyś starał się wszystkim udowodnić, że ty już jesteś przecież dojrzały... Nie pomyślałeś czasem, że nie tylko dzieci piszą na tym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:09, Piotrek-Czechu napisał:

- no i ta oprawa!

Dnia 11.12.2007 o 20:09, Piotrek-Czechu napisał:

I jeszcze jedno. Czy ja wspomniałem choć JEDNYM słowem o oprawie Obliviona, czy Gothica 3?
Nie wydaje mi się. A ty już dwa razy.


Czuje sie jakbym zabieral dziecku lizaka... :D

Duzy swiat +1
Zyjacy mieszkancy +1
Mnostwo questow? W kazdym RPG sa a nawet w recenzjach zauwazono, ze tu mamy bardzo schematyczne i sporadycznie trafia sie cos ciekawszego ale dla formalności +1
System rozwoju postaci? Jaki system? To jedyna gra gdzie jestes WSZYSTKIM. Totalnym debilizmem jest to, ze tyle czasu gracz wybiera znaki, rasy itd skoro i tak finalnie bedzie mial wszystkie umiejetnosci na maksa bo taki wlasnie jest system rozwoju. Cos takeigo jak "klasa postaci" tu nie wystepuje. Co wiecej i same zadania mozesz smialo wykonywac dla kazdego. Raz isc pomoc zlodziejom by po chwili wspomoc straznikow. KPINA! 0 konsekwencji(I tu mega plus dla Wiedźmina).
Oprawa +2

I tak oto doszlismy do tego co mowilem. Ocena 5/10 a nie 9 :]

ps. Zdecydowana wiekszosc uzytkownikow to jednak dzieci/nastolatkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zyjacy mieszkancy? znaczy sie jak cos lazi z punktu a do punktu b w kolko macieju to jest zyjacym mieszkancem? :) Wada Obliviona jest nuda, tam sie nic nie dzieje - mozna polatac i poogladac widoczki, po 1h juz wszystko widzielismy, bo polowa swiata wyglada jakby ktos sie bawil copy&paste. Przynajmniej ja takie odnioslem wraznie, ogolnie do morrowinda sie nie umywa. chociaz ponoc teraz juz sie da w to grac, tylko trzeba kupe modow posciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łau, prawie 100 tys. sprzedanych kopii gry, na dodatek w Polsce :D Gratuluję serdecznie.

Ciekawe, jak tak na świecie? Ostatnio znalazłem listę najlepiej sprzedających się gier w UK, a Wiedźmina nie było w pierwszej 30 nawet... A wcale nie tak dawno był ósmy nawet. Brytyjczycy tak szybko zapomnieli? Czy promocja za granicą jest taka słaba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak wy ale mnie tak gra wnerwia szczegulnie grafika zapowiadali cuda a tu nawet deszcz przez dach przelatuje jak dla mnie to zal fabuła jest spox ale do gothica czy never to jej brakuje ale gra polska i dlatego warto ją kupić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znalazlem i ja cos to ci zacytuje:

Ani trochę nie chciało mi się wracać do jednostajnie zielonego Cyrodill. Poświęciłem już "Oblivion" z setkę roboczogodzin i nastąpił u mnie całkowity przesyt. Kilka tygodni po premierze miałem już gry dosyć do końca życia - ba, zadziwiony byłem niepomiernie, jakim cudem mogłem tak długo bawić się tą monotonną, nudną i nieciekawą gierką. Cóż, pewnie wynikało to z tego, że głupi jestem i tą jednostajną monotonię dostrzegłem dopiero po kilkudziesięciu godzinach grania - ale nie o tym chciałem mówić. Do Cyrodill wróciłem już pod inną postacią, bo tamtą, dawniejszą, pożarły odmęty kosza na śmieci ponad pół roku temu, czemu zresztą nie towarzyszył żaden żal. Wróciłem zatem, by zmierzyć się z oficjalnym dodatkiem "Knights of the Nine", podobnież bardzo dobrym i tak dalej, przynajmniej takie opinie skądś tam zasłyszałem. Nie chciało mi się w to wierzyć - i tym razem pismo nosem wyczułem znakomicie. Ten cały szumny dodatek to zbiór kilku pierdółek dla fanatyków oraz jedna tytułowa kampania, która ociera się o przeciętność - i tylko nie wiem czy ociera się od dolnej czy od górnej strony tej przeciętności. - The Elder Scrolls IV: Oblivion - Knights of the Nine

Dobrze, tym razem nie będę mieszał z błotem tego biednego "Obliviona"… za bardzo. I zbyt często. Tylko troszeczkę i miejscowo. A skąd ta nagła pobłażliwość? Otóż przekonałem się, że twórcy z Bethesda Softworks starają się. Próbują wspiąć się nieco wyżej i zaserwować coś lepszego. Nie bardzo im to wychodzi, ale to już inna para kaloszy.(...)Wyspa jest, hmm, lekko ekscentryczna? Troszeczkę dziwna? O, właśnie tak. Na pewno nie szalona, wariacka, niepojęta i tak dalej. To jest obłęd zdziecinniały, niestety, ani trochę gra nie wydoroślała i jest tak samo infantylna, jak wersja podstawowa. - Elder Scrolls IV: Shivering Isles

A mimo to recenzent dal Oblivionowi ponad 8/10... :D

edit:

niewiem jak wy ale mnie tak gra wnerwia szczegulnie grafika zapowiadali cuda a tu nawet deszcz przez dach przelatuje jak dla mnie to zal fabuła jest spox ale do gothica czy never to jej brakuje ale gra polska i dlatego warto ją kupić !

Kolejny dowod na to ,ze grafika jest priorytetem dla nastolatkow. Bo bez obrazy ale autor tego cytatu wciaz chyba sie uczy - mam nadzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lailonn - tu akurat niezłe głupstwo palnołeś. Sorry ja CYTOWAŁEM ("no i ta oprawa"), więc to nie były moje słowa. A ja nie wspomniałem o oprawie ani słowem. Więc lizaka nadal mam i nie oddam. :P 5/10 - to twoja ocena. Moja to 9+/10, a czemu tak oceniam, już wiesz. Poza tym - chyba nie powiesz, że podróż do wnętrza obrazu, albo pomoc maniakowi choremu psychicznie ścigać swoich "prześladowców" to wtórne questy? A mógłbym podać więcej przykładów...

Morgul - Sorry, porzuszają się z punktu A do punktu B? Heh. Chyba nie grałeś w tą grę. Z tego co ja zauważyłem mieszkańcy zajmują się własnymi sprawami. Nietrudno znaleźć na szlaku martwego posłańca, którego ścierwo pożerają wilki, czy kupca atakowanego przez gobliny zmierzającego do cesarskiego miasta. A w Morrowindzie... No sorry, ale oni STOJĄ W MIEJSCU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakieś dane co do sprzedaży za granicą? Fajnie byłoby usłyszeć jakieś liczby, niż "gra jest popularna i wysoko oceniana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lailonn - łatwo znaleźć złą recenzję, i pewnie jakbym poszukał, znalazłbym i taką, gdzie autor dał Oblivionowi 3/10... Acz trzeba przyznać, że recenent, którego zacytowałeś jest "troszkę" niekonsekwentny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propaganda CD Projektu zdaje się nie mieć końca. Nie wiem, czy ta krótkowzroczna praktyka ma na celu zwabienie klientów do kupna itd. Wiem jedno: te informacje są nieprawdziwe, ponieważ pierwsza część Skoków Narciarskich z numerkiem 2002 sprzedała się w liczbie 220 TYS. EGZEMPLARZY!!! Totalna arogancja i zarozumialstwo. Skoki narciarskie sprzedały się w takiej liczbie w ciągu niecałego kwartału, więc to co panowie i panie z CD Projektu piszą, jest po prostu żenujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak cytowales ale jak sam ponownie sugerujesz twoja opinia pokrywa sie z tym podsumowaniem wiec... ;]

Ciekawe bo z tego co piszesz to wystarczy by gra byla typem "sandbox''a" i juz momentalnie jest dla ciebie hitem i idealem.

Co do niekonsekwencji recenzenta to powtarzam. Kto nie smaruje ten nie jedzie. Czasem jest to tak do bolu widoczne, ze plakac sie chce. pewnemu autorowi musialem nawet sam pisac tekst bo swoj napisal bez zagrania w dana gre :D No ale ocena pokrywala sie z "zapotrzebowaniem" to i naczelny slowem nie pisnal. Trzeba wiedziec, ktore informacje z recenzji mozemy traktowac jako element decyzyjny, a ktore to tylko belkot marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzies te dane? Pozatym moge sie mylic ale skoki byly chyba dawane "do gazetki" wiec to nie to samo. jakby Wiedźmin byl w gazetach i po 19.99zl to by w miliony poszedl ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:09, Piotrek-Czechu napisał:

Lailonn - Plusy Obliviona? Proszę bardzo. Pozwolę sobie zacytować te przedstawione właśnie
w CD-Actionie:
- duży świat
- żyjący mieszkańcy
- mnóstwo questów
- świetny system rozwoju postaci
- no i ta oprawa!

Wymieniłeś przy okazji plusy WoWa, tylko, że w nim mieszkańcy naprawdę są żyjący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 21:15, Lailonn napisał:

Masz gdzies te dane? Pozatym moge sie mylic ale skoki byly chyba dawane "do gazetki" wiec to
nie to samo. jakby Wiedźmin byl w gazetach i po 19.99zl to by w miliony poszedl ;D


Ale nie jest sprzedawany po 19,90 więc nie masz co tu porównywać. Poza tym ta "gazetka" to była instrukcja do gry. a dane masz np. tu: http://www.playpc.pl/newsroom/artykul.asp?Artykul=94 lub tu: http://www.axelspringer.pl/infprasowe/artykul.asp?Artykul=40. Ludzie, czy wy naprawdę nie widzicie że te prasówki to czysta propaganda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 14:58, Rzezim napisał:

Czyli hurraaa trzeba lecieć do sklepu i kupić bo może zabraknąć:D
Brakuje tylko plakatu z wiedźminem ale Wuj Sam i pytaniem "A czy Ty kupiłeś już swojego Wiedźmina?!"


Dokładnie. To stara sztuczka marketingowa. "Nakład ograniczony! BUY NOW!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna to rozumiec tak, ze to najlepiej sprzedajaca sie gra od CDP albo najlepiej sprzedajaca sie polska produkcja. Wciaz twierdze, ze nie ma sensu porownywac gry z kioskowego szmatlawca za 19,90zl do normalnej produkcji. Skoki sprzedaly sie tak dobrze chyba tylko raz - byl mega szal na Małysza. Mimo wszystko Wiedźmin zarobil wiecej.

Jak juz pisalem(dotyczylo czego innego ale...)trzeba odroznic prawdziwe fakty od marketingowego belkotu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować