Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin bije wszelkie rekordy sprzedaży!

221 postów w tym temacie

Moim zdaniem ten news nie jest zadna propaganda. Po prostu zarowno CD Projekt jak i CD Projekt RED wlozyli w te gre duzo serca, czasu i pieniedzy i po prostu ciesza sie, ze ich ciezka praca nie poszla na marne. Wy w domu sie nie chwalicie kiedy dostaniecie szostke z jakiegos przedmiotu, albo nie chwalicie sie sprzetam jaki posiadacie? Ja Wiedzmina juz mam, na dodatek mega wypasna Edycje Kolekcjonerska. Mialem tez okazje juz troche pograc i trzeba przyznac, ze gra jest po prostu fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 15:10, Ryk Niedźwiedzia napisał:

I prawda, wyników zza granicy brak... Czy będzie ten zapowiadany milion?


Gdzieś wyczytałem, nie pamiętam już gdzie, że cały nakład to nieco ponad 700 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka ilość sprzedanych egzemplarzy może imponować tylko u nas - na świecie wywołuje tylko uśmiech politowania. Gra jest dobra. Po prostu dobra - taka mocna czwórka (ocena szkolna) i tak jest odbierana, oceniana i kupowana na świecie. Jak na polską produkcję to bardzo dobry wynik, ale daleko jej do bardzo dobrych gier na świecie (nie mówię żeby sprzedała się od razu tak jak halo 3, ale mogła by sie zbliżyć do tej liczby, może witcher 2?) i dlatego nie ma jej juz w rankingach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryku, po pierwsze, jesli probujesz wlasnie udowodnic, ze Halo 3 to dobra gra... to zycze Ci powodzenia. Po drugie jaki jest sens porownywania gry RPG z kolejna idiotyczna strzelanka? Rynek odbiorcow dla jednych i drugich jest ciut inny, liczby tez beda inne. Po trzecie, wybacz, ale koszty reklamy i promocji wylozonych przez studia developerskie na Halo 3, czy Crysis''a sa wielkroc wieksze, niz sumy wylozone przez CDProjekt. Nie dziwie sie CDProjektowi, ze sie chwali wynikami sprzedazy w Polsce, bo jest sie czym chwalic. Jak to jest na swiecie? Moge Ci powiedziec, jak to jest w UK. Popularnosc umiarkowana, ale gre trudna kupic gdziekolwiek, chyba ze w Leeds akurat wszystko juz sprzedali. Opinie podobne, najbardziej jak sie zdaje wkurza moich angielskich znajomych niestety mierna angielska lokalizcja. Zatem: w Polsce "Wiedzmin" jest nie tylko gra po prostu, wielu zagorzalych fanow sagi, kupilo i gre wlasnie. Podobnie jest wszedzie tam, gdzie Sapkowsk jest popularnym autorem (w Czechach, Rosji na przyklad). W USA czy UK Sapkowski jako mistrz gatunku nie jest znany wcale, dopiero teraz pojawilo sie tlumaczenie "Ostatniego zyczenia" i tez niestety w nienajlepszym tlumaczeniu, ktore wiele z dowcipu i uroku frazy Sapka zagubilo. A o tym, czy wyniki sprzedazy Wieska na swiecie wzbudzac beda usmiech politownia to zobaczymy, jak sie dowiemy o wynikach sprzedazy, a na razie ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem (a raczej widziałem) plotki na wp.p l że Tomasz Bagiński powiedział że kontynuacja wiedźmina będzie za 12 miesięcy ale to tylko plotki a nadzieja matką głupich =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


hej!

Dwie drobne uwagi:

Amadeusz ->skoki sprzedaly sie w 220 tys egzemplarzy. Fakt. Niemniej z tego co wiem formalnie byly gazeta:) cene mialy tez blizej gazety niz normalnej gry;)

Kryku -> 90 tys egzemplarzy to nie jest ilosc wzbudzajaca usmiech politowania. Wez pod uwage, ze mowimy o grze tylko na PC. W niemczech, obecnie najwiekszym rynku PC na swiecie mega super wynikiem jest sprzedanie 200-300 tys egzemplarzy w podobnym czasie. Fakt, ze gry sa tam drozsze, ale ilosciowo 90k vs 200k to juz nie inny swiat. Kiedys porownanie 200k do 12k rzeczywiscie moglo byc smieszne. Ale nie 90k do 200k. Zwlaszcza, ze Wiedzmin wciaz sprzedaje sie bardzo dobrze.

Co do wyczerpania nakladu. Jest to bardzo prawdopodobne zwlaszcza w Empikach i MMach. Jakies dwa tygodnie temu trafil tam dodruk (rozni sie naklejka na wieczku) i na razie nie ma szans na kolejny, a w sklepach ilosci topnieja z dnia na dzien. Zreszta pewnie mozna bedzie to naocznie stwierdzic w sklepach. To bynajmniej nie jest sciema. Choc oczywiscie jesli jakims spoznialskim pomoze to podjac decyzje to bardzo sie ucieszymy.

Nie wiadomo tez jaki impuls do sprzedazy da dzisiejsza wyborcza. Jakby Wiedzmina kompletnie wymiotlo niczym swojego czasu Star Warsow z naszych sklepow, to mimo wszystko az tak bysmy sie nie cieszyli...

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:31, Mike napisał:

Nie wiadomo tez jaki impuls do sprzedazy da dzisiejsza wyborcza. Jakby Wiedzmina kompletnie
wymiotlo niczym swojego czasu Star Warsow z naszych sklepow, to mimo wszystko az tak bysmy
sie nie cieszyli...

Tak z czystej ciekawości, a są jakieś informacje dotyczące sprzedaży za granicą ?? Bo ciekawi mnie jak zagraniczniaki oceniają Witchera i czy sprzedaje się w dość sporym nakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania kolegi wyżej. Jak wygląda sprzedaż Wieśka za granicami naszego kraju? Nie widziałem dotąd żadnych informacji na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Anglii gra odniosła tak wspaniały sukces, że cena została zredukowana z 35 funtów do 18 i to już z wliczonym w cenę kosztem przesyłki. To chyba i w Polsce już pora na obniżenie sugerowanej ceny detalicznej 99,90 zł tym bardziej, że gra dość szybko znalazła się w obiegu wtórnym . A to ostrzeżenie o możliwości całkowitego wyczerpania zapasów gry, całkowicie kompromituje dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko pogratulowac wyników. Oby byly dobrym bodźcem do zrobienia W2 :)

Przydałyby sie rzeczywiscie jakies wyniki sprzedaży za granica...

Ciekaw jestem tej angielskiej lokalizacji, bo poki co mam wrazenie ze humor oparty jest az nazbyt mocno na realiach krajowych/"sagowych" (dla mnie nie jest to wada)

Taka moja refleksja na temat gry: "Wiedźmin" jest jak Yennefer - znajdzie sie troche niedoskonałosci, co nie przeszkadza w milosci od pierwszego wejrzenia.


D.J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jak ja lubię te komentarze na polskich forach.Są o ................niczym.To czego dotyczył temat?Acha bym zabył - sprzedaż wiedźmina.No tak.I nic mnie nie dziwi poza wystąpieniem ..........moderatora.Czy dyskusja nie powinna być bezstronna?Ponieważ inaczej staję się nonsensowna.
"Moim zdaniem ten news nie jest zadna propaganda. Po prostu zarowno CD Projekt jak i CD Projekt RED wlozyli w te gre duzo serca, czasu i pieniedzy i po prostu ciesza sie, ze ich ciezka praca nie poszla na marne. Wy w domu sie nie chwalicie kiedy dostaniecie szostke z jakiegos przedmiotu, albo nie chwalicie sie sprzetam jaki posiadacie? Ja Wiedzmina juz mam, na dodatek mega wypasna Edycje Kolekcjonerska. Mialem tez okazje juz troche pograc i trzeba przyznac, ze gra jest po prostu fajna."
Jeśli coś jest dobre nie potrzebuje obrony.I po co była ta wypowiedź.Skoro jest rewelacyjna sprzedaż to po co a ja mam i se zagram.Jakieś dziecinne takie ale co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie co to za porownywanie sprzedarzy SKOKOW NARCIARSKICH do WIEDZMINA hahaha!! ( jakis osiol to tylko porownuje ) .Wiedzmin to dobra gra , nie same liczby ja oceniaja choc sprzedaje sie dobrze nawet bardzo to jest bestseller jakby na to nie patrzec , a milo bylo by poznac wyniki z zagranicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrejew => Nie twierdzę, że halo 3 to dobra gra, mi się np. nie podoba. Ale już 5 mln (MILIONÓW!!!) osób ją kupiło, więc przytoczyłem ją jako best seller game, aby było do czego porównywać te 90tys. egzemplarzy.
Mike => Ok. Rynek PC jest mniejszy. Jak zauważyłeś, naprawdę uważam Wiedźmina za dobrą grę. Ale nawet na rynku PC na świecie daleko jej do czołówki sprzedanych gier na PC ( http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games). Mimo, że gra cały czas się sprzedaje, raczej wątpliwe by uzyskała takie wyniki. Niemniej bardzo mnie cieszy niewątpliwy sukces tej gry na naszym rynku (nawet mój dentysta o niej słyszał :-)), a także DOBRE oceny na rynkach zagranicznych - co prawda nie łapie się przy porównaniach multiplatformowych, ale jak wziąść tylko rynek PC to jest w TOP 10!!! Nie było dotąd żadnej naszej gry, która by miała tak wysoką pozycję. jednakże uczciwszy tytuł by był: "Wiedźmin bije wszelkie rekordy sprzedazy w Polsce!!!". Nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 11:15, Kryku2 napisał:

Andrejew => Nie twierdzę, że halo 3 to dobra gra, mi się np. nie podoba. Ale już 5 mln (MILIONÓW!!!)
osób ją kupiło, więc przytoczyłem ją jako best seller game, aby było do czego porównywać te
90tys. egzemplarzy.


Tylko ze 5 milionow Halo 3 sprzedano na calym swiecie, a nie w Polsce. Gdyby "Wiedzmin" sprzedal sie w nakladzie owych 90 tys. na swiecie, mialbys absolutna racje, a tak... Pelne porownania bedziemy mieli wtedy, gdy dostaniemy wyniki sprzedazy tytulu na rynku globalnym, a tych ciagle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym ze Kryku nie ma racji Halo 3 jest raz ze mocno przereklamowane( aż kipie marketingiem), dwa ze to jest całkiem inna gra, i nie ma co porównywać sprzedaży.
Wiedzmin jest reklamowany ale kto zagrał wie ze tego produktu nie trzeba reklamować,gra jest po prostu super i widać w niej kawał dobrej roboty oraz zaangażowania całej ekipy twórców.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony że nasz rodzimy produkt odnosi sukcesy sprzedaży i że mamy wreszcie czym pochwalić na zachodzie.
Uważam że trzeba swoje chwalić a nie jakieś tam Halo, Kryku powinien kibicować Witcherowi nawet jak mu nie przypadł do gustu bo od niego zależy nasz dalej rozwijający sie rynek growy

Osobiście gratuluję całej ekipie twórców oby tak dalej chłopaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:31, Mike napisał:


hej!

Dwie drobne uwagi:

Amadeusz ->skoki sprzedaly sie w 220 tys egzemplarzy. Fakt. Niemniej z tego co wiem formalnie
byly gazeta:) cene mialy tez blizej gazety niz normalnej gry;)


Ale simsy już gazetą nie są :P a jak gdzieś przeczytałem to chyba w 150 tyś. nakładzie się sprzedała podstawka.
Nie twierdzę że wiedźmin nie pobije tego wyniku, ale deklaracje że bije wszelkie rekory przed tym faktem, jest nieco na wyrost. A i cena simsów była sporo wyższa na starcie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie ciesze ze wiedzmin odniósł taki sukces ;] sam posiadam swoj egzemlarzyk ;] ale nie wiem czego jego cena wynosiła wtedy 89.99 zł ;p i jest to ta sama wersja co jest teraz o dyszke większa ;]

pozdrowienia dla wszystkich fanów wiedzmina (gry i ksiazki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować