Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft pa ruski

63 postów w tym temacie

Ehhh... Szkoda że nasz kraj tego nie doświadczy, ale zawsze byliśmy w tyle, jedyna jak firma nas docenia (użytkowników/graczy) to CD-Projekt, i za to jestem im bardzo wdzięczny. Ale Rosjanie też na pewno się cieszą tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 21:05, Homo sum napisał:

Już teraz angielscy policjanci będą się uczyć polskiego...


Buhehe, gdzie tak wyczytałes, w Bravo? :) Nie będą się uczyć polskiego, tylko podstawowych zwrotów i prawidłowej wymowy polskich nazwisk.

A odnośnie newsa - było do przewidzenia (i było już o tym wiadomo o wiele wcześniej, Blizzard zawsze za wczasu wydaje oferty pracy). Na polską wersję raczej bym nie liczył w ogóle, Polaków gra co prawda całkiem sporo, ale większość dobrze włada językiem angielskim, a i wielu mimo to woli nie płacić i grać na prywatnych serwerach. Wersje językowe robi się tylko dla leniuchów tj Francuzi, Niemcy czy właśnie Rosjanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 21:05, Homo sum napisał:

Tym bardziej, że to język angielski jest obecnie polonizowany...

Bullshit

Dnia 11.12.2007 o 21:05, Homo sum napisał:

Już teraz angielscy policjanci będą się uczyć polskiego...

Plotka

Dnia 11.12.2007 o 21:05, Homo sum napisał:

Polacy to za ważna grupa na świecie aby ją ignorować!!.. A wątpie aby im się ta inwestycja
w Rosji sprawdziła.. tam jest największy poziom piractwa, a ludziom za dobrze się nie żyje...

Stereotyp

Reszta to prawda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekujmy z awiele- wowa po pl lepiej jednak żeby nie było ale serwer choćby nawet i 1 by mnie baaardzo ucieszył, a jakby byli gmowie mówiący po polsku + polskojęzyczne forum na oficjalnej eu stronie wow.... taaaak to by było coś i wcale by się blizz dużo nie napocił, bo jak mówie samego clienta po polsku może nie być ale polski serv i forum już by mogłobyc, a i żeby jeszcze w wow poprawnie polskie znaki działały.... no cdp... ruszyć się... może was posłuchają
ps: gram.pl - szybcy jesteście - trzeba przyznać- ze 3 dni o tym wiadomo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 22:11, mefiperes napisał:

д''обрый ид''ея ż. WoW по
р''усский.
Nie wiem, czy dobrze napisałem. :P

tego to ci ja niestety nie powiem ;P, nah w wow zawsze jak ruscy do mnie piszą to oczy wystawiam i pojecia nie wiem o co im biegoa, literki jak połączenie łaciny z chińskim XD ps: fajne będzie jak ruscy się nam z eu serwów wyniosą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z postów wynika że większość z was pragnie polskiej wersji WoW-a podobnie zresztą jak ja. Może by tak CD Projekt, właśnie teraz, w chwili gdy jest o Nas najgłośniej złożyło coś w rodzaju "postulatu" w imieniu polskich graczy WoW-a by zaczęto zbierać ekipę na polską wersję. Co na to niebiescy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa, ale w twórcy Guild Wars dawno wpadli na identyczny pomysł.
Mówicie o polskiej wersji gry ? i polskich serverach ? mam nadzieję, że Polacy w WoWie zachowują się lepiej od tych Guild Warsowych, bo w GW każdy porządny Polak omija PL disy i obawiam się, że coś podobnego mogłoby być w WoWie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie obrazil jakby cdprojekt ewentualnie popytał o możliwość spolszczenia WoWa :D Teraz pewnie jest juz to nie mozliwe, bo pewnie blizzard skupi sie na rosyjskiej wersji, ale na poczatek 2009... kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co wam polskie serwery w jakimkolwiek MMO ?
Grałem w WoWa ponad dwa lata (tu użycie czasu przeszłego jest dość ważne :-)) i jedno co mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić : Polacy nie potrafią się ze sobą dogadać. Nie potrafią się zorganizować, dojść do jakiegokolwiek konsensusu, czy nawet (dość często) życzliwie sobie odpowiedzieć.
A w grupach powyżej 5 osób często robi się po prostu "niebezpiecznie". W większości, spotykani przeze mnie w WoWie Polacy byli zadufani w sobie i w przypadku braku porozumienia zwykle od razu było /qguild , co zwykle i tak stanowiło jedynie pretekst do zmiany gildii na inną, bardziej "zaawansowaną" w grze i wcześniej upatrzoną.
Piszcie o Rosjanach co chcecie, ale do tych kilku, których ja miałem okazję podczas grania w WoWa poznać, większości polakom (również poznanym w WoWie) bardzo dużo brakowało, tak pod względem kultury osobistej, odpowiedzialności jak i zwyczajnej uprzejmości.
I tylko w międzynarodowych gildiach udawało mi się osiągnąć coś więcej poza zabiciem Hoggera :-P (no może lekko żartuję, :-) ale rozumiecie, co mam na myśli).
Anyway, poznanych w WoWie Polaków godnych pozytywnego wspomnienia w moim przypadku jest niestety mała grupka, która i tak przez wzgląd na własne podejście do życia zapewne nie zdecydowałaby się na wybór czegoś tak niedorzecznego, jak polskojęzyczny serwer. :-)
Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miom zdaniem trochę późno się za to zabrali ;/ a co do ruskiego, to niestety, ale zaczyna powoli jako język obcy wracać podobno do łask ^^, dobrze, że się nauczyłem cyrylicę oczytywać w razie gadki z ruskiem bez angielskiego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 23:04, adamos-w napisał:

Ja bym sie nie obrazil jakby cdprojekt ewentualnie popytał o możliwość spolszczenia WoWa :D
Teraz pewnie jest juz to nie mozliwe, bo pewnie blizzard skupi sie na rosyjskiej wersji, ale
na poczatek 2009... kto wie?


Zapewne na poczatek 2009 będzie włoski ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 23:52, Dann napisał:

Grałem w WoWa ponad dwa lata (tu użycie czasu przeszłego jest dość ważne :-)) i jedno co mogę
z pełnym przekonaniem stwierdzić : Polacy nie potrafią się ze sobą dogadać. Nie potrafią się
zorganizować, dojść do jakiegokolwiek konsensusu, czy nawet (dość często) życzliwie sobie odpowiedzieć.


W dużej mierze to niestety prawda, ale to już taka mentalność Polaków, która z czasem na pewno zacznie się zmieniać (właściwie to już się zmienia, bo powoli poprawia się standard życia, a to główny czynnik to powodujący) na lepsze :) Ja akurat w World of Warcraft mam mieszane odczucia co do Polaków, ale nie mogę o nich powiedzieć, że nie potrafią się zorganizować, bo swego czasu sam założyłem i prowadziłem przez jakiś czas dużą polską gildię i atmosfera w niej była do prawdy genialna (nawet pomimo zarzucenia selekcji rekrutów, każdy mógł się przyłączyć z czyjejś rekomendacji). KaPe z resztą w topicu o WoWie chwali się także jak to świetnie idzie jego polskiej gildii, tak dobrze że ludzie nawet udają Polaków próbując się dostać do tak świetnie zorganizowanej gildii^^

>/gquit

*poprawione;)*

Dnia 11.12.2007 o 23:52, Dann napisał:

co zwykle i tak stanowiło jedynie pretekst do zmiany gildii na inną, bardziej
"zaawansowaną" w grze i wcześniej upatrzoną.


To zależy wyłącznie od człowieka, a także od tego czego oczekuje po danej gildii. Ja to jestem w stanie zrozumieć - jak ktoś dołącza się do polskiej raidującej gildii, w której praktycznie nie ma progressu, albo ciągle coś jest nie tak, to jak najbardziej ma prawo ją zmienić i nikt nie powinien mieć do takiej osoby pretensji. Natomiast strasznie mnie w WoWie szokują wypowiedzi niektórych na temat takich osób, od razu wyzywanie od noobów, zdrajców, /ignore i blokowanie wszelkich kontaktów z byłą gildią... Aż się przypomina taki cytat z filmu pt"Warszawa": "Jedziesz albo wypierd....." ;]

Dnia 11.12.2007 o 23:52, Dann napisał:

przez wzgląd na własne podejście do życia zapewne nie zdecydowałaby
się na wybór czegoś tak niedorzecznego, jak polskojęzyczny serwer. :-)


Eee tam, wychowankowie Tibii i polskich dystryktów w GW na pewno poczuliby się jak w siódmym niebie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować