• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.01.2008 o 21:00, Ebifurya napisał:

Witam ! Doslownie godzine temu zakupilem GoW. I mam problem. Po zakonczeniu intra microsoftu
gra wywala sie do windowsa :/

Core2Duo 2.4
GF 8600M GT
2GB RAM
Vista Ultimate



uruchom gre z katalogu binaries\startup.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Kupiłem dziś w empiku grę "Gears of War". Wszystko ładnie pięknie zaczynam instalować i ..... Pojawia się komunikat o tym że "jakiś" niezbędny plik jest uszkodzony i instalacja nie może być kontynuowana. Po podobnych doświadczeniach z Wiedźminem spróbowałem poraz kolejny ..... Wreszczie po 1,5 h (sic!) walki udało Mi się ZAINSTALOWAĆ GRĘ. Uruchamiam i .... Kolejny problem (patrz screen) i pograne. Próbowałem już chyba wszystkiego (wyłączałem anty-wirusa próbowałem instalować w trybie czystego bootowania) i nic :(. Mam nadzieję że ktoś szybko znajdzie rozwiązanie tego oraz innych naszych problemów.

Pozdrawiam.


20080106002408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z wiązku z pytaniami niektórych użytkowników czemu nie wypowiadamy się na forum, (nie tylko w tym temacie) to jest to spowodowane tym iż na pierwszym miejscu są wszystkie zgłoszenia e-mailowe wysłane przez użytkowników do nas, w okresie świąteczno-noworocznym.

Przypominam wam także iż temat pomocy technicznej jest tylko opcjonalnie zakładany przez nas by użytkownicy nie tworzyli setek nowych tematów i opisywali w nich problemy związane z daną grą, w miarę możliwości (w większości czasowych) staramy się także zaglądać na forum.

Odnośnie kwestii LIVE -> to w polskiej edycji gry firma Microsoft kazała nam usunąc wszystkie Loga tej usługi oraz informacje iż gra posiada tryb multiplayer. MS także zmodyfikował EULE we wszystkich krajach w których nie działa usługa Live iż opcja została multi jest oficjalnie do czasu uruchomienia usługi Live na dany kraj niedostępna i nie wchodzi w skład kupowanego produktu. Z informacji jakie posiadam już kilkukrotnie wysyłaliśmy prośbę do MS o określenie czasu uruchomienia usługi Live... (znacznie wcześniej niż gra pojawiła się na rynku, ponieważ usługa Live wykorzystywana jest także w Xbox''sach i właśnie od momentu wypuszczenia tej konsoli na nasz rynek MS kilkunastokrotnie przekładał daty premiery Live na Polskę - masę informacji na ten temat znajdziecie w artykułach właśnie o X''ie)
Jeżeli od nas zależała by więc aktywacja tej usługi, to od dawna by była aktywna, wówczas moglibyśmy wydawac na naszym więcej gier dedykowanych tylko dla Live. Niestety tak nie jest, usługa Live należy do MS i na zasadach opisanych w Eula jest udostępniana.

Jeśli chodzi natomiast o problemy z działaniem gry (pomijając Live- gdyż nie mamy prawa prowadzić w tej kwestii wsparcia) najlepiej byście wysyłali do nas zgłoszenia z załączonym dxdiagiem oraz krótkim opisem a w niektórych wypadkach dobrze byłoby załączy zrzut ekranu.

Polska wersja gry posiada już zainstalowane wszystkie uaktualnienia (poza update do Live) taką informację bezpośrednio otrzymaliśmy od MS.

Jeżeli chodzi o obecność parowników Pomocy technicznej na forum, raz jeszcze pragnę przypomnieć iż występujemy tu tylko gościnnie, na forum także nie otrzymacie od nas bardziej zaawansowanych porad ze względu iż bardzo często do poprawnego rozwiązania problemu potrzebujemy raportów dxdiag.

Oczywiście mogę także obiecać iż po zakończenia tzw. "Świątecznej gorączki" na pewno będziemy pojawiać się częściej na forum.

Raz jeszcze proszę by osoby które mają problemy z działaniem gry wysyłały do nas zgłoszenia, wówczas łatwiej nam będzie wam pomóc oraz zweryfikować czy zgłaszane problemy przez was nie występują np. na określonych konfiguracjach czy sterownikach, takie informacje znacznie przyśpieszają poszukiwania rozwiązania danego problemu, czy np. przesłanie zgłoszenia do MS w sprawie odpowiednich poprawek.

Dziękuję za uwagę,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam jednak inny problem ponieważ nie moe stworzyć profilu przez co nawet w kampanie nie mogę grać co mam zrobić???!!! Czy to również ma powiązanie z LIVE bo wszyscy mają problem z netem nie z profilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 10:33, necron1501 napisał:

Ja mam jednak inny problem ponieważ nie moe stworzyć profilu przez co nawet w kampanie nie
mogę grać co mam zrobić???!!! Czy to również ma powiązanie z LIVE bo wszyscy mają problem z
netem nie z profilem.


A kliknąłeś w głównym menu F1, po czym próbowałeś założyć konto single, bądź LIVE? Jeśli chcesz mieć konto single- odłącz internet, a jeśli LIVE- włącz go. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 01:18, Akashi napisał:

Odnośnie kwestii LIVE -> to w polskiej edycji gry firma Microsoft kazała nam usunąc wszystkie
Loga tej usługi oraz informacje iż gra posiada tryb multiplayer.


Zaraz, zaraz... Najwyraźniej moja choroba psychiczna się pogłębaia...
Niech no sobie przypomnę...
1.
Wszystkie zapowiedzi GoW PL opublikowane przez CDP, zarówno na stronie głównej jak i na gram.pl, mówiły jasno, że tryb rozgrywki multiplayer BĘDZIE dostępny.
2.
Opakowanie do GoW PL które trzymam w ręku mówi mi jasno:
"Pokaż, co potrafisz w trybie wieloosobowej rozgrywki sieciowej ludzie vs. szarańcza. Pokonaj przeciwników i banalnym kopniakiem w głowę lub pchnięciem bagnetu łańcuchowego skróć ich męczarnie".
3.
Na pudełku z grą GoW PL, umieszczono identyczną informację.
4.
Dołączony do gry "poradnik", zawiera cały rozdział poświęcony rozgrywce multiplayer i opisuje wszystkie cuda w niej dostępne... Broń, mapy, taktyki itp., itd.
5.
Instrukcja do gry również opisuje "Tryb kooperacji i grę wieloosobową" (str. 22).

Teraz najciekawsze...

Na w/w stronie (22) czytamy:
"GAMES FOR WINDOWS - LIVE
Games for Windows - Live to największa sieć rozgrywki online na świecie, oraz społeczność graczy, w której możesz stworzyć stałą tożsamość gracza (gametag), znaleźć znajomych i stworzyć listę znajomych, zobaczyć gry i działania swoich znajomych oraz porozumiewać się w czasie rzeczywistym z innymi członkami. Zdobądź złoty status członkostwa, aby otrzymać dodatkowe korzyści, takie jak wysyłanie i odbieranie zaproszeń do gry wieloosobowej oraz ekskluzywne treści do pobrania (DLC), takie jak poziomy, misje, uzbrojenie, nowe pojazdy i inne.

ŁĄCZENIE
Zanim będziesz mógł korzystać z usługi LIVE, musisz podłączyć komputer do szybkiego łącza internetowego i zapisać się na LIVE. Jeśli masz już konto gracza Xbox LIVE, masz wszystko, co potrzebne, żeby połączyć się z Games for Windows - LIVE. Jeśli nie masz konta gracza, otrzymasz je za darmo. Aby sprawdzić czy LIVE jest dostępny w twoim kraju i uzyskać więcej informacji o łączeniu się, wejdź na stronę www.gamesforwindows.com/live."

I CO DALEJ ?!?!?

Obiecywano wszystkim zainteresowanym przez kilka miesięcy, że multiplayer będzie. Wszystkie zapowiedzi to potwierdzały. Opakowanie, pudełko instrukcja i poradnik, mówią że wszystko jest ok.
W sytuacji gdy już zapłaciłem WAM - CDP, czyli zakupiłem wersję oryginalną, całość odpakowałem, zainstalowałem, zacząłem kampanię single i zechciałem zabrać się za multiplayer, otrzymuje co ??...

Jakąś tajemniczą wyciągniętą z kontekstu informację: "Aby sprawdzić czy LIVE jest dostępny w twoim kraju i uzyskać więcej informacji o łączeniu się, wejdź na stronę www.gamesforwindows.com/live."

I właśnie w tym momęcie otrzymuję od WAS - CDP, kopa w ryj... Dlaczego ?? ANI RAZU w ciągu promowania GoW PL, nikt słowem nie wspomniał, a jak sami przyznajecie, że problem z Live w Polsce jest WAM - CDP znany, że założenie wymaganego konta Live w Polsce JEST NIEMOŻLIWE !!

Postawiliście WSZYSTKICH posiadaczy GoW PL przed faktem dokonanym. Obiecywaliście cuda na kiju, wyciągneliście on NAS - graczy, pieniądze, a obiecanego multiplayera NIE MOŻNA URUCHOMIĆ !!
Ale oczywiście to nie Wasza wina... To kolejny wielki spisek Microsoft''u.

Zgłaszam mój problem z GoW PL po raz kolejny, bo nadal nie otrzymałem odpowiedzi i rozwiązania.

Nie mogę grać online. Nie mogę założyć wymaganego konta Live w moim ukochanym kraju. Proponowane przez innych graczy "półśrodki" w postaci oszustwa z zakładaniem konta w innym kraju, są sprzeczne z zapisami w warunkach użytkowania tej usługi. Co mam z tym zrobić ??

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 10:58, mefiperes napisał:

> Ja mam jednak inny problem ponieważ nie moe stworzyć profilu przez co nawet w kampanie
nie
> mogę grać co mam zrobić???!!! Czy to również ma powiązanie z LIVE bo wszyscy mają problem
z
> netem nie z profilem.

A kliknąłeś w głównym menu F1, po czym próbowałeś założyć konto single, bądź LIVE? Jeśli chcesz
mieć konto single- odłącz internet, a jeśli LIVE- włącz go. :P

Klikałem i za przeproszeniem gówno jakby klawisz nie działał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 01:18, Akashi napisał:

Z wiązku z pytaniami niektórych użytkowników czemu nie wypowiadamy się na forum, (nie tylko
w tym temacie) to jest to spowodowane tym iż na pierwszym miejscu są wszystkie zgłoszenia e-mailowe
wysłane przez użytkowników do nas, w okresie świąteczno-noworocznym.

Przypominam wam także iż temat pomocy technicznej jest tylko opcjonalnie zakładany przez nas
by użytkownicy nie tworzyli setek nowych tematów i opisywali w nich problemy związane z daną
grą, w miarę możliwości (w większości czasowych) staramy się także zaglądać na forum.

Odnośnie kwestii LIVE -> to w polskiej edycji gry firma Microsoft kazała nam usunąc wszystkie
Loga tej usługi oraz informacje iż gra posiada tryb multiplayer. MS także zmodyfikował EULE
we wszystkich krajach w których nie działa usługa Live iż opcja została multi jest oficjalnie
do czasu uruchomienia usługi Live na dany kraj niedostępna i nie wchodzi w skład kupowanego
produktu. Z informacji jakie posiadam już kilkukrotnie wysyłaliśmy prośbę do MS o określenie
czasu uruchomienia usługi Live... (znacznie wcześniej niż gra pojawiła się na rynku, ponieważ
usługa Live wykorzystywana jest także w Xbox''sach i właśnie od momentu wypuszczenia tej konsoli
na nasz rynek MS kilkunastokrotnie przekładał daty premiery Live na Polskę - masę informacji
na ten temat znajdziecie w artykułach właśnie o X''ie)



Witam serecznie. Panowie z CDP takie kłamstwa możecie wciskać osobom nie umiejącym czytać i analizować czyli głąbom. Ja już latek troszkę na swoim karku mam i czytając to co piszecie kłamiąc w żywe oczy, zaprzeczając temu co jest wyraźnie w grze( isnstrukcja – pudełko) wydanej przez Was, w wersji polskiej napisane to jedynie co mogę zrobić to sapnąć sobie, pokręcić głową i iść w wolnym czasie posklejać modele bo dzięki Wam odchodzi ochota do grania. Dzięki Wam wkurzałem się przy zakupie EK Wiedźmina i wkurzam się teraz przy Gears of War. I tam i tu tłumaczenia były poniżej poziomu dorosłego człowieka. I jak zwykle nie wy jesteście w waszych oczach winni tylko ktoś inny. Szkoda czasu, nerwów. Żałuję tylko jednego że nie ma w Polsce drugiej firmy, która była by konkurencją dla CDP bo może wtedy CDP przestał by traktować swoich klientów jak potencjalnych debili. Podpisuję sie w 100% pod tym co napisał Nikoos i pytam się, jak sie ma to do Was, że dzięki Wam tysiące polskich graczy zmuszanych jest do łamania prawa aby móc korzystać z tego co było im przez Was, po zakupieniu programu rzekomo zagwarantowane.
Ja od siebie zgłaszam ponownie problem z samoczynnym usuwaniem się zapisów w grze. Problem ten tyczy się 90% moich kolegów posiadających tą grę, czyli jakieś 30 osób. Mi oobiście stało się to dwukrotnie. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 00:29, LoLo84 napisał:

Witam.

Kupiłem dziś w empiku grę "Gears of War". Wszystko ładnie pięknie zaczynam instalować i .....
Pojawia się komunikat o tym że "jakiś" niezbędny plik jest uszkodzony i instalacja nie może
być kontynuowana. Po podobnych doświadczeniach z Wiedźminem spróbowałem poraz kolejny .....
Wreszczie po 1,5 h (sic!) walki udało Mi się ZAINSTALOWAĆ GRĘ. Uruchamiam i .... Kolejny
problem (patrz screen) i pograne. Próbowałem już chyba wszystkiego (wyłączałem anty-wirusa
próbowałem instalować w trybie czystego bootowania) i nic :(. Mam nadzieję że ktoś szybko znajdzie
rozwiązanie tego oraz innych naszych problemów.

Pozdrawiam.





Witaj. Ściągnij sobie aktualizację http://www.gamesforwindows.com/en-US/support/live/Pages/default.aspx . Po otwarciu strony kliknij na " Download the Latest Update (December 2007)" . Napewno pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 13:41, Zuberuss napisał:

Witaj. Ściągnij sobie aktualizację http://www.gamesforwindows.com/en-US/support/live/Pages/default.aspx
. Po otwarciu strony kliknij na " Download the Latest Update (December 2007)" . Napewno pomoże.
Pozdrawiam.


Witam.

Dziękuje ale już sam rozwiązałem ten problem. Zainstalowałem nowe sterowniki do grafy i zaktualizowałem DirectX-a i wszystko śmiga :D.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 13:17, Zuberuss napisał:

Ja od siebie zgłaszam ponownie problem z samoczynnym usuwaniem się zapisów w grze. Problem
ten tyczy się 90% moich kolegów posiadających tą grę, czyli jakieś 30 osób. Mi oobiście stało
się to dwukrotnie. Pozdrawiam serdecznie.


Jest na to sposób- jeżeli założyłeś konto, aby zagrać w tryb single, odłącz internet od komputera. Mając go włączonego, zapisy nie będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam kolejny problem... Podaczas rejestracji gra prosi o podanie klucza... Czy chodzi o ten który jest na karcie rejestracji elekrtonicznej gram.pl ? Bo ja w pudełku innego nie mam a gdy wpisuje ten z karty to on nie bardzo pasuje ...


EDIT : Sorry już znalazłem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oszukaliście ludzi, którzy kupili tą grę wprowadzając ich w błąd i obiecując gruszki na wierzbie. Sprzedaliście nie-wpełni wartościowy przedmiot i zmuszacie teraz ich aby łamali prawo rejestrując się na inny kraj, a Wy umywacie od wszystkiego rączki. Bez rejestracji nie można grac na multi (które według mnie stanowi połowę wagi gry bo singla można przejśc w 1 dzień), przez co otrzymałem wybrakowany produkt i gdyby nie to, że mimo wszystko na multi gram (po zarejestrowaniu się na GB) na pewno żądałbym,wymiany na produkt zgodny z opisem(co nie jest możliwe, no bo jak i tak multi by nie było) zwrotu gotówki, bądź częściowego zwrotu kosztów zakupu (w końcu takie mam prawo- półwartościowy przedmiot to daje niepełną kwotę za nią) i dobrze ludzie z CDP o tym wiedzą, bo takie są zapisy prawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy masz gdzieś napisane że musisz grać w multi?? W sklepie gram.pl nie ma nic napisane o możliwości grania przez internet!! jest tylko napisane że specjalnie w wersji PC są dostępne nowe mapy do MP. Za brak Live odpowiada szanowny MS a nie CDP (jeśli wierzyć im na słowo to już długo starają się o udostępnienie Liva dla Polski)
Cytat ze strony Gram.pl :

"Opis oraz cechy produktu:

PeCetowa konwersja sztandarowej gry na konsolę Xbox 360, stanowiąca połączenie taktycznej strzelaniny z survival-horrorem. Daj się porwać przepełnionej akcją opowieści o obronie ludzkości przed inwazją okrutnych stworów z podziemnych czeluści. Wciel się w rolę bohatera wojennego - Marcusa Fenixa i poprowadź jego oddział do walki z bezwzględnymi potworami. Rewolucyjny system taktycznej walki i zapierająca dech w piersiach grafika, osiągnięta dzięki silnikowi Unreal Engine 3, wciągnie Cię w opowieść o wojnie i przetrwaniu.

* Przepełniona akcją fabuła - epicka opowieść, rozmachem przebijająca niejeden filmowy hit z Hollywood.
* Współpraca z oddziałem - sztuczna inteligencja towarzyszy broni jest tak doskonała, że trudno ich odróżnić od prawdziwych ludzi.
* Niesamowita grafika - technologia Unreal Engine 3 pozwala na pokazanie miejsc walki niezwykle sugestywnie.
* Intensywne, realistyczne walki - pole bitwy to niebezpieczne miejsce. Stosuj zaawansowane taktyki, by przeżyć i pokonać wroga. "

Może jestem ślepy ale nie widzę tu czegoś w stylu : " możliwość zmagań wieloosobowych" itp. nigdzie nie ma napisanego że możesz grać przez internet a MS zmienił tak licencję że rejestrując się na inny kraj łamiesz prawo i to jest wtedy Twój problem a nie CDP. Napiszę jeszcze raz: ZA BRAK MOŻLIWOŚCI GRANIA PRZEZ INTERNET ODPOWIADA MICROSOFT A NIE CD PROJECT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 16:38, player000 napisał:

Może jestem ślepy ale nie widzę tu czegoś w stylu : " możliwość zmagań wieloosobowych" itp.
nigdzie nie ma napisanego że możesz grać przez internet a MS zmienił tak licencję że rejestrując
się na inny kraj łamiesz prawo i to jest wtedy Twój problem a nie CDP. Napiszę jeszcze raz:
ZA BRAK MOŻLIWOŚCI GRANIA PRZEZ INTERNET ODPOWIADA MICROSOFT A NIE CD PROJECT!!!


Trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam... Kolejny heretyk... CDP musi wam chyba płacic za takie bezmyślne wychwalanie wszystkiego ze znacznkiem CDP...

Oto ciąg dalszy informacji o GoW PL, umieszczonych w sklepie gram.pl, który tak łaskawie raczyłeś "przeoczyć"... A może dla "wyższego dobra" ukryć ??

"Nowości dostępne wyłącznie w wersji PC-owej:
* Trzy premierowe mapy do zmagań wieloosobowych.
* Nowy tryb rozgrywki muliplayer - King of the Hill.
* Pięć niedostępnych wcześniej poziomów w kampanii dla jednego gracza.
* Dodatkowe opcje rozgrywki w trybie multiplayer (dla posiadaczy złotego konta w usłudze Games for Windows - LIVE) - wyszukiwanie przeciwników według rangi, przeglądanie statystyk, zmiana ustawień rozgrywki i postaci.
* Kompletny edytor (Unreal Editor), pozwalający tworzyć nowe poziomy, przerywniki filmowe, programować skrypty, importować własną grafikę, itd.
* Poprawiona oprawa wizualna, wykorzystująca efekty dostępne dla dziesiątej generacji bibliotek DirectX.
* Polska wersja językowa.

Najwyraźniej się mylę, ale wśród tych informacji, podano jasno do wiadomości, że multiplayer nie tylko JEST dostępny, ale również jest bogatszy i rozszerzony w stosunku do wersji konsolowej. Oprócz tego przypomniano, że wykupując konto Gold, otrzymamy ekstra bonusy.

Zwracam uwagę na to, że nie wspomniano ani słowem o ograniczeniach usługi Live na terytorium Polski.

Dla porównania "profesjonalizmu" CDP i konkurencji, podam malutki przykład. Cenega na opakowaniu od "Kane & Lych: Dead Man", umieściła jasną i czytelną informację: Usługa Live i oferowane przez nią funkcje, nie są dostępne na terenie Polaski". Krótko, treściwie i bez żadnych niedomówień.

Nadal czekam na odpowiedź ze strony CDP, jakim to sposobem mam uruchomić tryb multiplayer w zakupionym przeze mnie - LEGALNYM - GoW PL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 16:38, player000 napisał:

Czy masz gdzieś napisane że musisz grać w multi?? W sklepie gram.pl nie ma nic napisane o możliwości
grania przez internet!! jest tylko napisane że specjalnie w wersji PC są dostępne nowe mapy
do MP. Za brak Live odpowiada szanowny MS a nie CDP (jeśli wierzyć im na słowo to już długo
starają się o udostępnienie Liva dla Polski)
Cytat ze strony Gram.pl :

"Opis oraz cechy produktu:

PeCetowa konwersja sztandarowej gry na konsolę Xbox 360, stanowiąca połączenie taktycznej strzelaniny
z survival-horrorem. Daj się porwać przepełnionej akcją opowieści o obronie ludzkości przed
inwazją okrutnych stworów z podziemnych czeluści. Wciel się w rolę bohatera wojennego - Marcusa
Fenixa i poprowadź jego oddział do walki z bezwzględnymi potworami. Rewolucyjny system taktycznej
walki i zapierająca dech w piersiach grafika, osiągnięta dzięki silnikowi Unreal Engine 3,
wciągnie Cię w opowieść o wojnie i przetrwaniu.

* Przepełniona akcją fabuła - epicka opowieść, rozmachem przebijająca niejeden filmowy
hit z Hollywood.
* Współpraca z oddziałem - sztuczna inteligencja towarzyszy broni jest tak doskonała, że
trudno ich odróżnić od prawdziwych ludzi.
* Niesamowita grafika - technologia Unreal Engine 3 pozwala na pokazanie miejsc walki niezwykle
sugestywnie.
* Intensywne, realistyczne walki - pole bitwy to niebezpieczne miejsce. Stosuj zaawansowane
taktyki, by przeżyć i pokonać wroga. "

Może jestem ślepy ale nie widzę tu czegoś w stylu : " możliwość zmagań wieloosobowych" itp.
nigdzie nie ma napisanego że możesz grać przez internet a MS zmienił tak licencję że rejestrując
się na inny kraj łamiesz prawo i to jest wtedy Twój problem a nie CDP. Napiszę jeszcze raz:
ZA BRAK MOŻLIWOŚCI GRANIA PRZEZ INTERNET ODPOWIADA MICROSOFT A NIE CD PROJECT!!!


Nie będę się wdawał z tobą w dyskusje, bo to nie temat do tego (jak chcesz to pogadamy na temacie ogólnym o tej grze).

Jak kupuję jakiś produkt to oczekuję, że będzie pełnowartościowy, a taki GoW nie jest. Nie pisze nic o możliwości gry w multi?? Hmmm?? Przy Unreal Tournament 3 też nie pisze "możliwośc zmagań wieloosobowych", ale pisze ogólnie o multi (czy to nie jest to samo?). Chyba nie widziałeś pudełka GoW, na którym pisze o możliwości gry w sieci. Po za tym CDP dopiero teraz przyznaje, że nie można grac w Polsce, ale przed premierą niczemu nie zaprzeczał, jak byliby wporządku to oświadczyliby otwarcie, że "NIE MA MULTI W POLSCE" i zakazaliby innym mediom (gazet, TV, portale internetowe, itp.) rozprzestrzeniania informacji o możliwości gry wieloosobowej.
Przepraszam za offtop i obiecuję, że się to już nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 18:49, G.S.PattoN napisał:

Reklamował, bo jest dystrybutorem.
Jednak jeśli dobrze czytałeś newsy, to na pewno zauważyłeś, iż opóźnienia w premierze były
NIEZALEŻNE OD DYSTRYBUTORA (czyt. niezależne od CDP).
Usługi Windows LIVE jak i XBOX LIVE są usługami firmy Microsoft. I jeśli ta wspaniała firma
zmieniła zdanie co do udostępnienia jej w Polsce, to do niej trzeba mieć pretensje. Jak i za
kaszaniastą Vistę, która się sypie w każdym momencie.
Ja już tutaj więcej nie napisze, bo to jest totalny OT.


A ja się odniosę do twojego jechania po Viscie. Nie wiem czy używasz tego systemu, ale wydaje mi się, że nie. Osobiście sam używam, znam jeszcze około 4 osoby, które używają tego systemu i żadna z nich nie ma jakichkolwiek problemów. Więc wypowiadasz się o czymś o czym nie masz pojęcia, albo jedziesz na piracie i nie możesz instalować aktualizacji. Nie jestem jakimś mega obroncą M$, ale nie lubie jak się pisze głupoty. Dodam jeszcze, że nie miałem problemów z żadną grą na systemie Windows Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam takie pytanie
Jak sie chce zarejestrowac w GoW i i chce zrobic to w grze potem mi wyskakuje okienko internetu i jest napisane ze opcja windows live nie jest dostepna w moim regionie.
Pomozcie co mam zrobic bo ja chce grac w multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 19:19, bercik112 napisał:

mam takie pytanie
Jak sie chce zarejestrowac w GoW i i chce zrobic to w grze potem mi wyskakuje okienko internetu
i jest napisane ze opcja windows live nie jest dostepna w moim regionie.
Pomozcie co mam zrobic bo ja chce grac w multi

Wystarczyłoby poczytać parę postów napisanych wcześniej, ale dobra; usługa Live nie jest dostępna w naszym kochanym kraju, czyli w Polsce; Microsoft po prostu nie uruchomił tej usługi w naszym kraju; przy rejestracji musisz wybrać inny kraj niż Polska; tu masz instrukcję jak założyć konto Live http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31518&pid=139
Aha i jeszcze założenie konta na inny kraj jest prawdopodobnie nielegalne, więc wiesz, robisz to na własną odpowiedzialność. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ten system i pracuję na nim codziennie. Wybrałem go przy zakupie drugiego komputera. Nie podoba mi się jednak za bardzo. Graficzne wodotryski to można sobie też w XP zainstalować, a ilość pochłanianej pamięci RAM i wysypywanie się nawet oryginalnych M$owych aplikacji typu Office 2007 jest drażniące, zarządzanie pamięcią leży i kwicz. Fakt, że stabilność się znacznie poprawiła w stosunku do systemu z dnia premiery, ale w dalszym ciągu pozostawia on wiele do życzenia. Miał być ultra-super-hiper, a wyszedł marnie. Odbieram go jako kolejny przejściowy produkt przed prawowitym następcą.
Pomijam niezbyt życzliwy ton Twojej wypowiedzi (Twoje insynuacje).
Ogólnie na ten temat to chyba powinniśmy rozmawiać tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6741#u_3013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować