Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Najlepsze pancerze to te z serii Colossus X i Predator (L,M lub H) X, w porównaniu z nimi Phoenixy wypadają słabo. Niestety nie ma żadnego miejsca w którym na 100% możesz na nie trafić, trzeba po prostu mieć szczęście przy generowanie lootu lub towaru u kupców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 17:05, Liqid napisał:

A statystyki mają te same, wątpię, by miały jakieś fabryczne ulepszenia. Jest to więc
bajer bez znaczenia, czy to coś rzeczywiście daje? Jak ma się ten współczynnik do innych
towarów?

Tutaj bardziej chodzi o występowanie danego przedmiotu u wrogów. Niektóre przedmioty trafiają się dopiero pod koniec gry, i to w dodatku w jednym egzemplarzu. Ja np. znalazłem specjalną amunicję która zadawała obrażenia wybuchowe, (jak granaty) ale niemal natychmiast przegrzewała broń. Przy czym jeden strzał praktycznie od razu zabijał wroga ( jakieś tam dodatkowe 500 obrażeń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:28, Karharot napisał:

Może po prostu nie wylosowało Ci tego komunikatu w windzie?

Niewykluczone. Dopóki dostęp do zasobów gry jest zablokowany nie można tego sprawdzić z całą pewnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 17:36, Darkstar181 napisał:

znalazłem specjalną amunicję która zadawała obrażenia wybuchowe, (jak granaty) ale niemal natychmiast przegrzewała broń.

Pod koniec gry mini-granaty mi wypadały co chwilę i musiałem je żelkować bo sprzedawać nie było już sensu (dobiłem do ponad 9 mln)

Dnia 04.08.2008 o 17:36, Darkstar181 napisał:

Przy czym jeden strzał praktycznie od razu zabijał wroga ( jakieś tam dodatkowe 500 obrażeń)

Polecam uważnie czytać i starać sie zrozumieć. 500% do obrażeń. Jeżeli broń robiła 200, to z minigranatem było to 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

High Explosive Rounds. X generacja amunicji tego typu zadaje obrażenia w promieniu 420 cm od punktu trafienia i daje +28% do obrażeń i +500% do siły broni (parametr który określa szanse powalenia przeciwnika na ziemię). W zamian zwiększa o 500% przegrzewanie się broni.
Dobra amunicja do pacyfikowania dużych grup przeciwników, słabo się natomiast spisuje gdy walczymy z wrogami rozproszonymi na dużym obszarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 17:45, Olamagato napisał:

Pod koniec gry mini-granaty mi wypadały co chwilę i musiałem je żelkować bo sprzedawać
nie było już sensu (dobiłem do ponad 9 mln)

Mi wypad tylko jeden :)

Dnia 04.08.2008 o 17:45, Olamagato napisał:

> Przy czym jeden strzał praktycznie od razu zabijał wroga ( jakieś tam dodatkowe
500 obrażeń)
Polecam uważnie czytać i starać sie zrozumieć. 500% do obrażeń. Jeżeli broń robiła 200,
to z minigranatem było to 1000.

Ja wiem że 500 procent. Zapomniałem wstawić znaczka %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yes! Yes! Yes! Przed chwila ukonczylem Mass Effect. Czas? 30 godzin 46 minut. Fakt, ze specjalnie nie bawilem sie w misje poboczne, bo chcialem najpierw poznac fabule, ale teraz jak bede grac drugi raz wiecej czasu posiwece na zadania dodatkowe. Gra ta ma sporo wad to prawda, ale prawda tez jest to, ze jest niesamowicie grywalna i warto bylo jednak kupic te Edycje Kolekcjonerska. :)

SPOILER
A rada dostala to na co zasluzyla. Trzeba sie bylo sluchac jak sie ja ostrzegalo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 02:58, Olamagato napisał:

> Kiedy wreszcie będe mógł skakać w produkcji Bioware? ;)
Raczej nie szybko. Po co Ci skakanie, skoro na niższe przeszkody możesz normalnie wejść/wskoczyć?
Chcesz udawać Yodę z Ataku Klonów? :)


Dawno nie grałem w singla i po tym wszystkich mmorpgach odruchowo naciskam spacje, żeby podskoczyć.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale ta gra wciąga niemiłosiernie. Staram się robić wszystkie questy poboczne i jak na razie mi się to nie nudzi ^^ Chociaż ktoś tu mówił, że niby gracz ma całą galaktykę do zwiedzenia, może wszędzie wylądować a tak nie jest. Można wylądować na szczątkowej ilości planet a niewiele więcej da się "zbadać" czyli kliknąć na przycisk i wyskakuje wtedy jakiś news (misje zbierackie ?). Trochę się zawiodłem, bo kosmos sprawia wrażenia wielkiego i nieodkytego a w rzeczywistości jest mały stosunkowo. Na razie załatwiłem Noverię i odnalezienie Liary - teraz udaję się na Feros w celu odkrycia co tam Gethy nabroiły. Romansuję z Ashley i chyba nieźle mi idzie :P
Btw jak się gra kobietą, to się da romansować z Liarą ? To trochę homo, że tak powiem :o
Gram żołnierzem i chyba jednak optymalnie jest grać z Liarą i Tali. Wcześniej próbowałem trochę z Wrexem i Garrusem, ale chyba lepiej mieć jak najbardziej zbalansowany team.
To chyba tyle na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:07, Outlander-pro napisał:

Btw jak się gra kobietą, to się da romansować z Liarą ? To trochę homo, że tak powiem
:o


Jak najbardziej. Dlatego Mass Effect narobiło tyle szumu w mediach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanka - zrobiłem quest "Zaginieni badacze" gdzie wylądowałem na planetce i był obóz naukowców - pusty. Udałem się do kopalni a tam zostałem zaskoczony przez zombi jak z Eden Prime ! Wybiłem je, zobaczyłem te dziwne pale ale to wszystko. Czy później w grze można się dowiedzieć czemu to tam było/skąd Gethy miały tę technologię/skąd ona pochodzi ?
I kiedy będę mógł zwiększyć punkty Uroku ? Mam lvl 24 i chyba brakuje 2-4 punktów do maksymalnej ilości, ale jest to zablokowane ...

Edit: AAaaAaA ! 3001 postów na forum ! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy później

Dnia 04.08.2008 o 21:50, Outlander-pro napisał:

w grze można się dowiedzieć czemu to tam było/skąd Gethy miały tę technologię/skąd ona
pochodzi ?

Nie. Ten wątek nie jest już w żaden sposób w grze później poruszany i nie wiemy skąd Smocze Zęby się tam wzięły.

Dnia 04.08.2008 o 21:50, Outlander-pro napisał:

I kiedy będę mógł zwiększyć punkty Uroku ? Mam lvl 24 i chyba brakuje 2-4 punktów do
maksymalnej ilości, ale jest to zablokowane ...

Jak zapełnisz 75 % paska idealisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:50, Outlander-pro napisał:

I jeszcze pytanka - zrobiłem quest "Zaginieni badacze" gdzie wylądowałem na planetce
i był obóz naukowców - pusty. Udałem się do kopalni a tam zostałem zaskoczony przez zombi
jak z Eden Prime ! Wybiłem je, zobaczyłem te dziwne pale ale to wszystko. Czy później
w grze można się dowiedzieć czemu to tam było/skąd Gethy miały tę technologię/skąd ona
pochodzi ?
I kiedy będę mógł zwiększyć punkty Uroku ? Mam lvl 24 i chyba brakuje 2-4 punktów do
maksymalnej ilości, ale jest to zablokowane ...


W grze jest parę zagadnień odnośnie tego ale można się tylko domyślać ich pochodzenia. Co do pkt. uroku to można je zwiększać po zdobywaniu coraz większych ilości pkt. idealisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 21:53, Xargo16 napisał:

W grze jest parę zagadnień odnośnie tego ale można się tylko domyślać ich pochodzenia.


Hmm to jednak coś jeszcze z tym będzie ? Chociaż trochę szkoda, że nie jest to jakoś bardziej rozwinięte - imo jest to dobry potencjał na jakiś quest czy coś. Było tylko coś, że to kult maszyn czy coś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:19, Karharot napisał:

Dowiesz się kto stworzył tę technologię ale nie zostanie wyjaśnione do końca po co. Być
może w ME 2 lub 3 dowiemy się więcej.


Ha, człowiek zapomina, że to przecież trylogia :) A ja jestem dopiero gdzieś w 50% gry może, więc wszystko przede mną jeszcze ^^ ME to gra z potencjałem - dobrze, że będą kolejne części. A skoro o tym mowa: wiadomo coś po polskim Bring Down The Sky ? Czy nadal zero odzewu i grać nie można ? I czy Bioware planuje wypuszczanie większej ilości takich dodatków? Bo szłyszałem, że tak :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:24, Outlander-pro napisał:

A skoro o tym mowa: wiadomo coś po polskim Bring Down The Sky ? Czy nadal zero
odzewu i grać nie można ?


Najnowsze info o dodatku jest chyba tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39535&pid=13
niestety poza tym że prace nad dostosowaniem BDtS do naszej wersji trwają nie wiadomo nic więcej (a w szczególności nie ma infa o żadnych datach).

Dnia 04.08.2008 o 22:24, Outlander-pro napisał:

I czy Bioware planuje wypuszczanie większej ilości takich dodatków?
Bo szłyszałem, że tak :]


Ja nic nie słyszałem o kolejnych dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 22:31, Karharot napisał:

Najnowsze info o dodatku jest chyba tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39535&pid=13
niestety poza tym że prace nad dostosowaniem BDtS do naszej wersji trwają nie wiadomo
nic więcej (a w szczególności nie ma infa o żadnych datach).


Hmm, ale widać, że już coś zrobili. Lepsze to niż nic, wiadomo, że w końcu się dodatek wyjdzie.

Dnia 04.08.2008 o 22:31, Karharot napisał:

> I czy Bioware planuje wypuszczanie większej ilości takich dodatków?
> Bo szłyszałem, że tak :]

Ja nic nie słyszałem o kolejnych dodatkach.


Tak ? Bo gdzieś czytałem, że BDtS na pewno nie będzie ostatni i co jakiś czas będą nowe dodatki za darmo. Hmm zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:31, Karharot napisał:

niestety poza tym że prace nad dostosowaniem BDtS do naszej wersji trwają nie wiadomo
nic więcej (a w szczególności nie ma infa o żadnych datach).


Informacjom z linka, który podałeś niespecjalnie bym wierzył. Na forum Bioware można znaleźć wypowiedź ich pracownika, że na razie nie ma się co spodziewać wersji dodatku dla Europy Wschodniej, a nawet w przybliżeniu określić ETA (estimated date of arival). Mam takie dziwne przeczucie, że jeszcze naprawdę dużo wody w Wiśle upłynie zanim będziemy mogli zagrać w BDtS:/
Co do kolejnych dodatków, to na tym samym forum gdzieś jest wypowiedź, która sugeruje, że nie wykluczają kolejnych. Jednoznacznego stwierdzenia rzeczywiście nie ma. Nawet jednak gdyby kiedyś się takie ukazały, to lizanie loda przez szybkę to jednak nie to samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować