Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2008 o 13:24, LIZZU napisał:


> No bo właściwie, to równie dobrze ktoś mógłby to wziąć za masaż ;-). Filmik z chęcią

> bym zrobił, ale bladego pojęcia nie mam - jak. I nie lepiej samemu trochę pokombinować?


frapsem chociażby.
lepiej pokombinowac ale sie zagapilem przy umawianiu sie z nią po raz milionowy a teraz
nie bede grał kolejkny raz tylko po to ;)


Dzięki, ale znajomy z innego forum już mi go polecił :-). W takim razie wieczorem postaram się podrzucić stosowny link dla zainteresowanych.

A co do wątpliwości jakobym posiadał wersję piracką, proponuje zapoznać się z umieszczonym poniżej screenem.

20080802155619

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 13:03, Palladyn1 napisał:

> > Fajnie że dopiero teraz zauważyłem, że nie wkleiłem screena...
> > Sorry, spostrzegawczość o tej porze już nie ta.
>
> To efekt pojawiający sie przy użyciu cracka.
> Podobno normalnie nie występuje. Nie wiem, bo muszę go używać ponieważ oryginalna
płyta
> made in CDP uważa, że napęd na SATA jest poniżej jej godności.
>
BZDURA


Żadna bzdura, ale kolejna gra wypuszczona przez CDP, z którą jest kłopot w napędzie na SATA. Zanim zaczniesz wiedzieć lepiej, cofnij się w tym wątku kilka stron i poczytaj co piszą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ME mogłem się cieszyć dopiero po wymianie napędu na nowy >_>

swoją drogą mam pytanie do tych którzy skończyli grę po raz drugi/trzeci tą samą postacią. Czy u sprzedawców pojawiają się jakieś nowe super-hiper-mega wypaśne przedmioty czy raczej mamy powrót do przeszłości i możliwość kupowania badziewia na 1 lvl ?

@skaybay

tutaj się zgodzę, pod koniec gry nie ma już na co wydawać kasy, ja dobiłem do 10mln i pieniążki już więcej nie leciały z niczego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przedmioty w sklepach (podobnie jak te wypadające z przeciwników) są dostosowane do Twojego poziomu. Więc przy drugim podejściu najsłabsze na co można trafić to chyba "siódemki":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie, że stoimy przed kompem którego nie możemy "shakować", bo mamy za niski poziom umiejętności. Ale koleżanka z drużyny i owszem mogłaby to zrobić.
Pytanie: czy można przydzielić jej zadanie włamania się do rzeczonego kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 18:11, GeoT napisał:

Wyobraźmy sobie, że stoimy przed kompem którego nie możemy "shakować", bo mamy za niski
poziom umiejętności. Ale koleżanka z drużyny i owszem mogłaby to zrobić.
Pytanie: czy można przydzielić jej zadanie włamania się do rzeczonego kompa?


Nie trzeba. Przy otwieraniu szafek robi to automatycznie osoba z najwyższym poziomem umiejętności. To samo dotyczy leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 17:39, mikolajmix napisał:

swoją drogą mam pytanie do tych którzy skończyli grę po raz drugi/trzeci tą samą postacią.
Czy u sprzedawców pojawiają się jakieś nowe super-hiper-mega wypaśne przedmioty czy raczej
mamy powrót do przeszłości i możliwość kupowania badziewia na 1 lvl ?


Do tego co napisał Rafal G dodam jeszcze że najlepszą broń w całej grze (HMW X) będziesz mógł kupić u kwatermistrzów Normandii i C-Secu po tym jak osiągniesz 50 level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 18:13, AR999 napisał:

Nie trzeba. Przy otwieraniu szafek robi to automatycznie osoba z najwyższym poziomem
umiejętności. To samo dotyczy leczenia.


Gwoli ścisłości. Robimy to nasza postać, korzystając z tego, że któryś z towarzyszy ma odpowiednio rozwinięte umiejętności:) Ja tam przykładowo nie widziałem, żeby Tali podchodziła do szafki i ją otwierała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 16:47, Aurelinus I napisał:

> > > Fajnie że dopiero teraz zauważyłem, że nie wkleiłem screena...
> > > Sorry, spostrzegawczość o tej porze już nie ta.
> >
> > To efekt pojawiający sie przy użyciu cracka.
> > Podobno normalnie nie występuje. Nie wiem, bo muszę go używać ponieważ oryginalna

> płyta
> > made in CDP uważa, że napęd na SATA jest poniżej jej godności.
> >
> BZDURA

Żadna bzdura, ale kolejna gra wypuszczona przez CDP, z którą jest kłopot w napędzie na
SATA. Zanim zaczniesz wiedzieć lepiej, cofnij się w tym wątku kilka stron i poczytaj
co piszą inni.

Ja się odnosiłem do pierwszej części Twojej wypowiedzi. Tzn. tej w której raczysz sugerować, że mogę/możemy mieć wersje pirackie. Tak przynajmniej ja to odczytuje. A kraka żadnego nie mam. Gra działa mi najzupełniej normalnie z czytnika/nagrywarki dvd.

Słowo się rzekło, kobyłka u płota ;-). Poniżej zamieszczam link do scenki z Metresą.
http://pl.youtube.com/watch?v=d5YCE1f6-R8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 21:28, Palladyn1 napisał:

Słowo się rzekło, kobyłka u płota ;-). Poniżej zamieszczam link do scenki z Metresą.
http://pl.youtube.com/watch?v=d5YCE1f6-R8


E tam, to nie jest nic wielkiego w porównaniu ze scenami po ukończeniu wątków romansowych. Nic nadzwyczajnego po prostu i bardzo łatwo to osiągnąć jedynie wykonując questa zleconego przez Metresę.

SPOILER
Jest w grze za to coś bardziej bezcennego (zaraz wyjdę na szowinistę ;D ).
Gdy po powrocie do Cytadeli spotykamy reporterkę, która chce przeprowadzić wywiad z nami.
I choć możemy poświęcić troszkę czasu i odpowiadać grzecznie, dyplomatycznie oraz nie do końca dyplomatycznie to po każdym pytaniu możemy przerwać wywiad między innymi mówiąc by reporterka się przymknęła. Wynik po prostu bezcenny. Szczególnie jak się gra facetem. Uderzenie pięścią w twarz reporterki to niezapomniany widok ;D
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 11:24, Daimon_Frey napisał:

> Słowo się rzekło, kobyłka u płota ;-). Poniżej zamieszczam link do scenki z Metresą.

> http://pl.youtube.com/watch?v=d5YCE1f6-R8

E tam, to nie jest nic wielkiego w porównaniu ze scenami po ukończeniu wątków romansowych.


Nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej.

Dnia 03.08.2008 o 11:24, Daimon_Frey napisał:

Nic nadzwyczajnego po prostu i bardzo łatwo to osiągnąć jedynie wykonując questa zleconego
przez Metresę.


Mnie to się udało po raz pierwszy dopiero za piątym przejściem tej misji. I o ile wiem, nie tylko ja napotkałem w tym miejscu na problem. Więc jeśli Tobie udało się za pierwszym razem, to gratuluję. Ale część osób przechodząc grę więcej niż raz, nie natknęło się na tę scenę, stąd też i klip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy drugim przechodzeniu gry postanowiłem pozwiedzać cytadelę, i też ukończyłem misję z Metresą, bez żadnych problemów. Scenka jest słaba w porównaniu z tymi z romansów, to fakt. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 11:22, Aurelinus I napisał:

> Fajnie że dopiero teraz zauważyłem, że nie wkleiłem screena...
> Sorry, spostrzegawczość o tej porze już nie ta.

To efekt pojawiający sie przy użyciu cracka.
Podobno normalnie nie występuje. Nie wiem, bo muszę go używać ponieważ oryginalna płyta
made in CDP uważa, że napęd na SATA jest poniżej jej godności.

Ja mam to samo z crysisem. Nie ma szans na uruchomienie gry bez cracka na moim kompie. A nie mam żadnych napędów wirtualnych itp. Oczywiście gra oryginalna żeby nie było :)

Mam też pytanie odnośnie ME. Czy gra wymaga połączenia z internetem do grania?? Gra u mnie normalnie działała do czasu, aż w piątek zostałem odcięty od netu. Teraz znowu mam połączenie i gra działa poprawnie. Może źle szukałem, ale na pudełku nie widzę nic na temat konieczności połączenia z netem podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 15:31, Mychaa napisał:

Mam też pytanie odnośnie ME. Czy gra wymaga połączenia z internetem do grania?? /.../


Wersja wydana przez CDP nie ma takiego wymagania:) Co za tym idzie nie obowiązuje zasada trzech instalacji. Nie ma jednak róży bez kolców - ze względu na różnice w zabezpieczeniach nie możemy zainstalować ani dodatkowej zawartości go gry, ani patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 18:28, Karharot napisał:

najlepszą broń w całej grze (HMW X)
będziesz mógł kupić u kwatermistrzów Normandii i C-Secu po tym jak osiągniesz 50 level.


czyli przy powtornym przechodzeniu gry dopiero?
bo ja level 50 osiagnalem w finale, gdzie raczej kupic sie juz nic nie dalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 16:32, LIZZU napisał:

czyli przy powtornym przechodzeniu gry dopiero?


Niestety wcześniej nie da rady. Dopiero 50 poziom je odblokowuje wraz z wyższymi poziomami. A nie da się ukryć, się ciężko raczej jest zdobyć 50 poziom i mieć jeszcze jakieś szanse na odwiedzanie sklepów;) Po co jednak komu dziesiątki na pierwsze przejście? Siódemki też spokojnie dają każdemu radę, szczególnie jeśli odpowiednie je zupgradujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem, pograłem i.... skończyło się bardzo szybko...
Solidna produkcja ale wątek główny jest strasznie krótki.
Bioware przyzwyczaiło mnie do dłuższych opowieści...
Cóż winą jest pewnie to, że gra była pisana pod konsole.
Chociaż KOTORy również, a tam wątek główny był zdecydowanie dłuższy...

Grafika, którą wielu się zachwyca jak na dzisiejsze czasy nie jest majstersztykiem, no i ta "mgła" pomogająca zatuszować jej słabości...

P.S.

Kiedy wreszcie będe mógł skakać w produkcji Bioware? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego przejścia level 50 faktycznie zdobędziesz dopiero pod koniec gry, Rafal G ma jednak rację - ze względu na to że podczas pierwszego przechodzenia gry możesz mieć maksymalnie trudność "Veteran" to HMW X nie jest Ci tak naprawdę potrzebne. Jeśli jednak przy pierwszej grze robiłeś wszystkie questy poboczne to powinieneś zdobyć achievementy "Power Gamer" (+10% do expa) i "Completionist" (+5% do expa) a dzięki nim Twoja postać awansuje szybciej. Ja za drugim podejściem (nową postacią) zdobyłem 53 level i zdążyłem kupić HMW X zanim udałem się na końcowe misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2008 o 18:02, T34 napisał:

Kiedy wreszcie będe mógł skakać w produkcji Bioware? ;)


Będę strzelał... nigdy bo musieli by się pomęczyć nad lokacjami, na palcach ręki można policzyć crpgi które pozwalają skakać. A tym wzystkim którym po ukończeniu ME mało scifi mogę polecić dwie gry Advent Rising i Halo2 a potem może jakiś serialik lub film który nie ma nic wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować