Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

A mi się tam ME podobało, nie była może tam super wykoksane, questy poboczne prawie wszystkie mówiły o tym samym, ale mi ogólnie się miło grało w ME, tyle ode mnie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale ilość gnoju od tej samej osoby nie zwiększa skuteczności. Jeżeli jaceloth chce co strone odświeżać temat negatywnym postem, to polecam prośbe do moderatora o przyklejenie któregoś ze starszych, a nie zaśmiecanie wątku i nabijanie postów. Nie to żebym był moderatorem, ale takie mało treściwe posty bardzo podobne do siebie uważam za spam. Gdybym gdzieś zostawił swoje poczucie godności to również bym sobie pospamował "na tak" ale mam nadzieje że tak się nie stanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:40, v1t4m1n napisał:

Owszem, ale ilość gnoju od tej samej osoby nie zwiększa skuteczności.


Hm? Jeżeli jest to gnój nienachalny, co prawda- ironiczny, ale nienachalny, to niby czemu nie zwiększa? Głos krytyki mobilizuje do zastanowienia się nad swoją opinią i wyciągnięcia wniosków, a czasem nawet pomaga dostrzec własne błędy.

Dnia 14.12.2008 o 18:40, v1t4m1n napisał:

Jeżeli jaceloth
chce co strone odświeżać temat negatywnym postem, to polecam prośbe do moderatora o przyklejenie
któregoś ze starszych, a nie zaśmiecanie wątku i nabijanie postów.


Komentarz głupi i zupełnie nie na miejscu. Nie powinieneś określać jednego z powodów sporu mianem, które podważa Twoją niezawisłość w tej sprawie. Udam, że tego nie było.

Nie to żebym był moderatorem,

Dnia 14.12.2008 o 18:40, v1t4m1n napisał:

ale takie mało treściwe posty bardzo podobne do siebie uważam za spam.


Mało treściwy post? Wyrażenie swoich pretensji w jednym zdaniu miast rozpisywania się na kilkanaście linijek jest mało treściwe? To my tu o liczbie znaków czy o zawartości merytorycznej rozmawiamy?

Dnia 14.12.2008 o 18:40, v1t4m1n napisał:

Gdybym gdzieś
zostawił swoje poczucie godności to również bym sobie pospamował


Hola, przyjacielu, przekroczyłeś granicę przyzwoitości. Rozumiem, że możesz nie przepadać za jacelothem, ale sugerowanie, że wyzbył się godności i teraz sobie szaleje po forum to już zwykłe chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:16, Jave napisał:

Hola, przyjacielu (...)


Who cares ?!

Właśnie zrobiliście jeden wielki spam, który kompletnie nie jest związany z grą. Nikogo nie interesuje czy posty jaceloth''a są ironiczne czy Ty jesteś z organizacji PETA. Masz coś do powiedzenia na temat gry mów, nie masz to zamilcz. To co napisał Jaceloth było ironiczne ale bezdennie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:16, Jave napisał:

Hm? Jeżeli jest to gnój nienachalny, co prawda- ironiczny, ale nienachalny, to niby czemu
nie zwiększa? Głos krytyki mobilizuje do zastanowienia się nad swoją opinią i wyciągnięcia
wniosków, a czasem nawet pomaga dostrzec własne błędy.


Problem w tym że są to komentarze od jednej osoby. Gdyby ktoś zaspamował Ci skrzynke mailową 100 ofert z jakąś viagrą to coś by to zmieniło? Fakt - spam jest nachalny, tak jak ciągłę się powtarzanie.

Dnia 14.12.2008 o 20:16, Jave napisał:

Komentarz głupi i zupełnie nie na miejscu. Nie powinieneś określać jednego z powodów
sporu mianem, które podważa Twoją niezawisłość w tej sprawie. Udam, że tego nie było.


Czy ja mówie że moja opinia jest lepsza od czyjejś innej? Każdy ma swoją i ma prawo ją wyrażać, mi nic do tego, ale tu chodzi o wyrażanie jej po raz kolejny i kolejny...

Dnia 14.12.2008 o 20:16, Jave napisał:

Mało treściwy post? Wyrażenie swoich pretensji w jednym zdaniu miast rozpisywania się
na kilkanaście linijek jest mało treściwe? To my tu o liczbie znaków czy o zawartości
merytorycznej rozmawiamy?


Bardzo dobrze że te posty są krótkie, mniej trzeba czytać tego samego :)

Dnia 14.12.2008 o 20:16, Jave napisał:

Hola, przyjacielu, przekroczyłeś granicę przyzwoitości. Rozumiem, że możesz nie przepadać
za jacelothem, ale sugerowanie, że wyzbył się godności i teraz sobie szaleje po forum
to już zwykłe chamstwo.


Tu mocno wyolbrzymiłem sprawe, bo to moja wizja spamu (regulaminowo jest wszystko w absolutnym porządku) i to moje poczucie godności - niczyje inne. Ktoś zabija ludzi i czuje się z tym dobrze inny zaś pracuje w rzeźni i też jakoś tego nie przeżywa. Ja pośród wielu rzeczy nie robiłbym między innymi właśnie tego - wyrażania swojej opini w taki sposób.

@oOreVenOo
Dobry pomysł - trzeba to zakończyć, więc ja już postaram się pisać na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem - niestety jest tylko po angielsku, ale jak grałeś w ME po angielsku i nie miałeś problemów to i książka nie sprawi trudności. Mi się podobało i podobnie jak Ascension, jest dostępna w EMPiKu (musisz przy wyszukiwaniu zaznaczyć "z importu")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Przypięty 2/2]
Dla wszystkich którzy po zainstalowaniu patcha mają problemy z grafiką (czarne pola zamiast lawy) na Theyrum:
Aby rozwiązać ten problem należy w launcherze wybrać opcję "Configure" a następnie "Repair" i kliknąć na przycisk "Delete Local Shader Cache Files" - to powinno rozwiązać problem i przywrócić brakujące tekstury.

[dodane Olamagato]
Jeżeli mimo powyższego działania czarne dziury tekstur po lawie nie zniknęły, to trzeba w pliku BaseEngine.INI (folder gry) lub BioEngine.ini (folder tymczasowych ustawień w Moich dokumentach) ustawić taką wartość:
[SystemSettings]
...
OnlyStreamInTextures=TRUE
...
A następnie ponownie usunąć cache shaderów.

Przy czym po zmianie tego pierwszego pliku zmiany będą zawsze trwałe (również dla wszystkich kont systemu) i zaskoczą dopiero po zmianie konfiguracji grafiki (wtedy przepisywany jest BaseEngine.ini do BioEngine.ini wraz ze zmianami ustawień). Zmiana BioEngine.ini dotyczy zawsze tylko bieżącego użytkownika (konta).

Jeżeli i to nie dało efektu należy zapisać stan gry na Therum widząc braki tekstur, a następnie powtórzyć powyższe działanie, ponownie uruchomić grę i wznowić grę (wczytać Therum).

20081214231732

20081214231742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:17, Karharot napisał:

Aby rozwiązać ten problem należy w launcherze wybrać opcję "Configure" a następnie "Repair"
i kliknąć na przycisk "Delete Local Shader Cache Files" - to powinno rozwiązać problem
i przywrócić brakujące tekstury.

Niestety u mnie nie naprawia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować też innej rzeczy (nie zadziałała u mnie ale na forum BioWare twierdzą że to skutkuje). Wejdź w "Moje Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Published\CookedPC" i usuń plik LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk gra po uruchomieniu powinna go sama zastąpić poprawnym (w moim wypadku zastępowała go takim samym wadliwym).
Może być też tak że dopiero kombinacja obydwu tych działań przyniesie efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 00:36, Karharot napisał:

Możesz spróbować też innej rzeczy

Heh, ja też czytam forum Bioware. :)
Próbowałem obu, a ta opcja z konfiguratora, to właśnie proste delete tego pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 10:18, Olamagato napisał:

Próbowałem obu, a ta opcja z konfiguratora, to właśnie proste delete tego pliku.


Też miałem takie wrażenie dopóki nie przekonałem się że opcja z konfiguracją zadziałała podczas gdy ręczne kasowanie pliku nic nie dało, czyli jakaś różnica jednak jest.
Hmm, jeśli dobrze kojarzę to przy ostatniej (udanej) próbie naprawy tego błędu zrobiłem następujące rzeczy:
Po wyjściu z gry wywaliłem z katalogu wspomniany plik.
Uruchomiłem konfigurację i wybrałem tą opcję (teoretycznie nie powinna nic zrobić bo pliku już nie było).
Odpaliłem grę i załadowałem sejwa z Theyrum - okazało się że wszystkie tekstury są w porządku (co nawet mnie lekko zdziwiło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 12:51, Karharot napisał:

Odpaliłem grę i załadowałem sejwa z Theyrum - okazało się że wszystkie tekstury są w
porządku (co nawet mnie lekko zdziwiło).

Ha, może tu jest haczyk? Ja będąc nauczony doświadczeniem z innych tego typu gier ładowałem na nowo zapis sprzed wjazdu do układu. Ale może Twój sposób jest właściwy - tzn. znaleźć się na planecie ze skopanymi teksturami, naprawić i dopiero wtedy wczytać ten zapis z planety...
Sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 17:29, v1t4m1n napisał:

No ale równowaga to chyba nie w ilości postów "na tak" i "na nie" tylko w zadowolonych\niezadowolonych
użytkownikach? Pomyśl co w wątku z Test Drive Unlimited się dzieje! Zupełny brak równowagi!
Wielu ludziom się ta gra podoba więc trzeba iść tam i nawrzucać im gnoju? :)

przepraszam dlaczego mam pisać posty na tak i na nie? na rozdwojenie jaźni nie cierpię, wiec nie widzę powodu. ty tak robisz? uważam, że mass effect zasługuje właśnie na takie posty, jakie piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 00:31, jaceloth napisał:

przepraszam dlaczego mam pisać posty na tak i na nie? na rozdwojenie jaźni nie cierpię,
wiec nie widzę powodu. ty tak robisz? uważam, że mass effect zasługuje właśnie na takie
posty, jakie piszę.


A czy te posty komukolwiek pomagają? Już swoją opinię wyraziłeś X razy, napisanie jej po raz X+1 może co najwżej wkurzyć na kolejny spam do przescrollowania przy szukaniu na coś odpowiedzi. Jak tak strasznie ME nienawidzisz, to sobie w sygnaturkę wstaw, będziesz głosił zawsze i wszędzie, ale tu już SKOŃCZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 17:20, jaceloth napisał:

3. jestem rozczarowany, od studia o takiej (byłej już) renomie dostałem produkt daleki
od tego co zapowiadano. uważam, że świat mass effect stworzony w większości z kilku
powtarzających się schematycznych lokacji, to po prostu kpina z graczy

Pochylam się razem z Tobą w żalu nad Twoim zapewne kolejnym pechowym zakupem, przez który oczekiwałeś czegoś innego niż dostałeś. Zaprawdę smutne to i żałosne, ale jest światełko w tunelu i nie jest to reflektor lokomotywy.
Spróbuj nie kupować gier. Żadna Cię wtedy nie zawiedzie.

ps. Znamy więc już Twoją opinię. Nie musisz naprawdę jej już powtarzać. Aczkolwiek jeżeli znajdziesz nowe elementy, które pozwolą ją bardziej przydołować lub udennić - na przykład kody startowe rakiet strategicznych USA i Rosji czy wzór na przyrządzenie śmiertelnej trucizny domowym sposobem - to chętnie przeczytamy. :)

ps2. To też jest ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 21:05, Olamagato napisał:

Ha, może tu jest haczyk? /.../ tzn. znaleźć się na planecie ze skopanymi teksturami,
naprawić i dopiero wtedy wczytać ten zapis z planety...
Sprawdzę.


Hmm, spróbować nigdy nie zaszkodzi. Chociaż po tym jak usunąłem ten błąd sprawdziłem czy pojawi się on ponownie jeśli załaduje zapis z Normandii i wyląduje na planecie. Błąd się nie pojawił czyli wygląda na to że jak już się to naprawi to na dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: Czy któraś z osób które na Therum mają błąd z czarnymi teksturami mogłaby mi przesłać swój plik LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk znajdujący się w folderze Moje dokumenty\BioWare\Mass Effect\Published\CookedPC? Chciałbym z nim trochę poeksperymentować.
Mój mail to karharot@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dowody empatii, a one nie trafione. ja nie dołuję się, tylko traktuję to z ironią.

Dnia 16.12.2008 o 12:00, Olamagato napisał:

Spróbuj nie kupować gier. Żadna Cię wtedy nie zawiedzie.

za dobre rady dziekuję, ale sie nie zastosuję.
właśnie kupiłem grę, która okazała się rpg, jak zapowiadano: drakensang.

Dnia 16.12.2008 o 12:00, Olamagato napisał:

ps. Znamy więc już Twoją opinię. Nie musisz naprawdę jej już powtarzać.

ale ja w dwóch, może trzech postach wyraziłem swoja opinie nt. gry. reszta, to ironiczne przytyki do tego erpega roku, a może i millenium. więc nie rozumiem skąd deja vu?

Dnia 16.12.2008 o 12:00, Olamagato napisał:

ps2. To też jest ironia.

chyba pisząc tym wątku trzeba dodawać takowe postscriptumy, bo ludzie nie łapią. wezmę wzór z kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować