Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2008 o 12:19, Dranimrev napisał:


Też pracuję z tekstem, dziennikarskim dla odmiany, i wiem, że nie zawsze autor znajdzie
błąd i nie zawsze redakcja go poprawi. A mówimy o tekście na powiedzmy 3-4 strony. A
ciekaw jestem ile stron dialogów jest przy ME? Stawiam na setki.
Poza tym skoro poruszamy kwestię wierności - jak czytam tu na forum komentarze, że część
ludzi chciałaby, aby tekst przekładany był wierną kopią angielskiego... brr. W literaturze
jest to nie do pomyślenia i gry chyba też tak powinniśmy traktować.


He he. I tu właśnie polega cała różnica. Ja pracuję zwykle nad tekstami liczącymi setki stron, więc mam niejakie rozeznanie co do marginesu błędu.

Dnia 03.06.2008 o 12:19, Dranimrev napisał:

Dobra, tylko powiedz mi, po co dobierać klony angielskich aktorów? Tłumaczenie i lokalizacja
to IMHO sztuka interpretacji i wolę usłyszeć dobrego polskiego aktora, o głosie innym
niż oryginał, niż przeciętniaka, który brzmi tak samo. Dlatego nie porównuję na siłę
z oryginałem i przeżywam grę osobno, po polsku. Nie obchodzi mnie czy Jaheira w oryginale
była "dżehirą" - imię w spolszczonej wersji nie brzmi śmiesznie, a dobrany głos pasuje
do profilu i charakteru postaci. Nie interesuje mnie, czy ktoś brzmi o pół tonu wyżej
czy niżej - grunt, że po polsku jego głos tworzy spójną i wiarygodną postać.


Brzmi śmiesznie. To tak, jakbyś imię George lub nazwisko Lincoln czytał dokładnie tak, jak pisze się je po polsku, czyli nie "Dżordż" albo nie "Lynkoln". Założenie takiej a nie innej pisowni angielskiej jest proste: to jest transkrypcja wymowy imion lub nazw własnych z języków świata fantasy na język angielski. Co oznacza, że jeżeli twórcy napisali "Jaheira", to czytamy "Dżehiira", bo tak to imię brzmi w języku używanym w Faerunie. Gdyby chcieli, aby wymawiano je "Jehira", to zapisaliby je jako "Yaehera", lub podobnie. Spolszczanie jego wymowy jest wręcz zabijaniem klimatu lingwistycznego świata gry.

Dnia 03.06.2008 o 12:19, Dranimrev napisał:

Merytorycznych też nie wybaczam, składniowe są niestety często (ale nie zawsze!) rzeczą
względną. Czasem oddaję tekst i ktoś czepia się konstrukcji, które zdaniem moim nie mają
zarzutu.


Owszem, ale od tego są redaktorzy, by się czepiali. Przy pracy z obcym językiem występuje pewne bardzo podstępne zjawisko przerzucania składni języka obcego (oraz idiomów) na język docelowy. Jako tłumacz wiem, jak to działa. To znaczy, że jeżeli wydaje mi się, że jakieś zdanie napisałem zajebiście dobrze po polsku, to lepiej będzie, jeżeli odczekam tydzień i przeanalizuję je od nowa. Z reguły okazuje się, że owo "zajebiście" przełożone zdanie jest gniotem który ma się tak do poprawnej polszczyzny, co bimber pędzony w brudnej wannie do szampana.

Dnia 03.06.2008 o 12:19, Dranimrev napisał:

a nie argument "Bo to zła polonizacja będzie". Ja tam wierzę, że nie będzie.


Ja mam nadzieję, że nie będzie i CDP się wykaże. :) Ale cóż - czas pokaże. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2008 o 10:44, edsonpele napisał:

A czy normalnie ładuje ci się mapa galaktyki na statku Normandia?


Tak. Ponieważ mam oryginał. :]
Problem z mapą i sejwami dotyczy wyłącznie kopii pirackich, chłopie.
Wiem, że istnieje już crack który ten problem likwiduje - znów 1:0 dla warezów. Z oczywistych przyczyn nie będę podawał nazwy i źródła cracka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WYMAGANIA dla gry na WYSOKICH detalach:
Core 2 Duo 2.6 GHz
2 GB RAM
karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
12 GB HDD, Windows XP/Vista.

A gameometery i inne ''can I play it?'' są niemiarodajne.
Mi wykazały, że mogę w to pograć na detalach średnich i bez fajerwerków.
Okazało się, że są w błędzie. Gram na 1280x1024 (CRT 22 cale) z detalami na maksa.
Nie wiem czemu te mierniki wydajności tak kłamią. Moja buda ma chyba dość zapasu mocy?
Core 2 Duo E6600 2,4 GHz podkręcone na 3,0 GHz (ach, cuda C2D :D )
2 GB RAM
Asus P5N-E nf650i SLI
Asus EN 8800GTS 512 MB TOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie sie o to spytać wiec pisze tutaj :)
chciałbym się dowiedzieć czy Mass Effect który jest w sprzedaży na Gram.pl jest w pełnej polskiej wersji językowej
tzn ( napisy+ dialogi ) czy tylko napisy ... ? ponieważ pisze tylko że jest do wyboru wersja polska i angielska
z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Mass Effect wydawany w wersji pudełkowej (czyli od CDP) jest w 3. wersjach językowych, tzn. możesz wybrać czy chcesz grać w wersje anglojęzyczną, pełną polską lub z oryginalnymi głosami i napisami PL. natomiast ściągając grę z EA Store dostajesz wersję w pełni angielską. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 11:17, Lex napisał:

/ciach/
Mass Effect wydawany w wersji pudełkowej (czyli od CDP) jest w 3. wersjach językowych,
tzn. możesz wybrać czy chcesz grać w wersje anglojęzyczną, pełną polską lub z oryginalnymi
głosami i napisami PL. natomiast ściągając grę z EA Store dostajesz wersję w pełni angielską.
:)


Poprawka, 4 wersje językowe. Można jeszcze ustawić polskie głosy i angielskie napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 11:33, Ecko09 napisał:

Poprawka, 4 wersje językowe. Można jeszcze ustawić polskie głosy i angielskie napisy.


Akurat wersje językowe są tylko dwie - na jednej płycie znajduje się wersja polska, na drugiej angielska i na każdej z nich polskie i angielskie napisy. Tylko jakoś CDP nie wiedzieć czemu uznaje te wariacje za inne wersje - gdyby była do wyboru wersja niemiecka czy francuska - to owszem, ale tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro7788----> zgadzam się z tobą w 100%, niema 4 wersji językowych, tak naprawde są tylko 2 wersje językowe, 4 były by jak by było do wyboru polski, angielski, niemiecki i hiszpański.
A pozatym ja zainstaluję wersję polskie napisy i angielskie dialogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 11:10, Everett McGill napisał:

WYMAGANIA dla gry na WYSOKICH detalach:
Core 2 Duo 2.6 GHz
2 GB RAM
karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
12 GB HDD, Windows XP/Vista.

A gameometery i inne ''can I play it?'' są niemiarodajne.
Mi wykazały, że mogę w to pograć na detalach średnich i bez fajerwerków.
Okazało się, że są w błędzie. Gram na 1280x1024 (CRT 22 cale) z detalami na maksa.
Nie wiem czemu te mierniki wydajności tak kłamią. Moja buda ma chyba dość zapasu mocy?
Core 2 Duo E6600 2,4 GHz podkręcone na 3,0 GHz (ach, cuda C2D :D )
2 GB RAM
Asus P5N-E nf650i SLI
Asus EN 8800GTS 512 MB TOP



Nieprawda grałem (nie na swoim sprzęcie) Core2duo 2,2 GHz ,2gb ram i 8600 256 ddr2 ( lekko podkręconym) I Mass effect chodził bardzo dobrze na wysokich detalach wraz anty-salingiem i wszystkimi innymi opcjami na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 11:50, Jaro7788 napisał:

Akurat wersje językowe są tylko dwie - na jednej płycie znajduje się wersja polska, na
drugiej angielska i na każdej z nich polskie i angielskie napisy.


Z twojego posta wnioskuję, że dostaniemy w pudełku Mass Effecta x2. Popraw mnie, jezeli coś źle zrozumiałem. Moim zdaniem wybór wersji zostanie rozwiązany tak jak w Dreamfallu, czyli język będzie wybierany w opcjach (pełna polska, napisy PL, pełna angielska, głosy ANG napisy PL).

@Tyron
Anty-saling... n/c ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 14:47, Lex napisał:

Z twojego posta wnioskuję, że dostaniemy w pudełku Mass Effecta x2. Popraw mnie, jezeli
coś źle zrozumiałem. Moim zdaniem wybór wersji zostanie rozwiązany tak jak w Dreamfallu,
czyli język będzie wybierany w opcjach (pełna polska, napisy PL, pełna angielska, głosy
ANG napisy PL).



A z tego co ja wiem, wybór wersji językowej ma być przy instalacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 14:47, Lex napisał:

Z twojego posta wnioskuję, że dostaniemy w pudełku Mass Effecta x2. Popraw mnie, jezeli
coś źle zrozumiałem. Moim zdaniem wybór wersji zostanie rozwiązany tak jak w Dreamfallu,
czyli język będzie wybierany w opcjach (pełna polska, napisy PL, pełna angielska, głosy
ANG napisy PL).


W pudełku znajdą się dwie płyty z grą plus jedna z materiałem dodatkowym. Co prawda nikt oficjalnie tego nie potwierdził, ale wątpię, żeby jeden dysk był instalacyjny, a drugi z właściwą grą oferującą swobodny wybór zarówno napisów jak i języka mówionego. Szkoda, bo takie rozwiązanie idealnie sprawdziło się w Dreamfallu, ale nie zapominajmy, że Mass Effect to dużo bardziej rozbudowana gra no i rozmów tam jest multum - pewnie to było jedyne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2008 o 14:34, Tyron napisał:

Nieprawda grałem (nie na swoim sprzęcie) Core2duo 2,2 GHz ,2gb ram i 8600 256 ddr2
( lekko podkręconym) I Mass effect chodził bardzo dobrze na wysokich detalach wraz
anty-salingiem i wszystkimi innymi opcjami na maksa.


Ale to ''Nieprawda'' czego się tyczy? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 15:53, Jaro7788 napisał:

W pudełku znajdą się dwie płyty z grą plus jedna z materiałem dodatkowym. Co prawda nikt
oficjalnie tego nie potwierdził, ale wątpię, żeby jeden dysk był instalacyjny, a drugi
z właściwą grą oferującą swobodny wybór zarówno napisów jak i języka mówionego. Szkoda,
bo takie rozwiązanie idealnie sprawdziło się w Dreamfallu, ale nie zapominajmy, że Mass
Effect to dużo bardziej rozbudowana gra no i rozmów tam jest multum - pewnie to było
jedyne wyjście.


Gry-online.pl donosi, że w pudełku będą trzy płytki... Więc 2 DLki z grą po angielsku i z pełnym spolszczeniem, a na trzeciej chyba faktycznie jakiś bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się powoływać na Gry-OnLine, wystarczy poszukać na gram.pl. Poniżej masz pełną wizualizację składu EK, w tym wszystkie trzy znajdujące się tam płyty:)

20080614183331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 18:36, Karharot napisał:

Nie musisz się powoływać na Gry-OnLine, wystarczy poszukać na gram.pl. Poniżej masz pełną
wizualizację składu EK, w tym wszystkie trzy znajdujące się tam płyty:)


Podałeś skład EK. Ja pisałem o wersji podstawowej. Na metryczce w serwisie Gry-online.pl nie ma słowa o tym, że to EK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łiii. ;)
Skończyłem Mass Effect. Dobre, bardzo dobre! Niestety, odczuwam niedosyt. Gdzieś pojawiały się informacje, że gra ze wszystkimi questami pobocznymi zajmuje do 50 godzin... Ja przeszedłem w 30... :/ Oszuści! :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować