Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2008 o 18:51, michal hunter napisał:

Siemka. Czy jest morze do tej gry spolszczenie do sciongnięcia??

Mórz na świecie masz dużo, ale jaki ma to związek z Mass Effect? ;>
Spolszczenie będzie do ściągnięcia z półki sklepowej, ew. półki witryny sklepu internetowego w dniu premiery polskiej wersji (o ile na EA Store nie ma tejże już - tego nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 17:41, michal hunter napisał:

Gefore 8600 GTS
2 gb ram
Intel core duo CPU E6550 2.33 GHZ 2.34 GHZ


Dodam od siebie parę groszy... Ostatnio trochę poczytałem o ME i z tego wynika, iż wersja na PC charakteryzuje się pewnymi niedoróbkami graficznymi, które na komputerze dużo łatwiej zaobserwować, aniżeli wersji X360. Jeżeli chodzi o same wymagania grafika w ME nie jest na poziomie grafiki zawartej w Crysisie itp itd więc wymagania nie będą naprawdę wygórowane, gra będzie śmigać na komputerach klasy średnio-wysokiej bez opcji AA. Inaczej może być trochę na Viscie bo ta zżera więcej pamięci RAM niż XP jednak nie będzie znaczącej różnicy. Z tego co ludzie piszą spadek ilości FPSów podczas rozgrywki jest bardziej spowodowany złą optymalizacją, a nie wysokimi wymaganiami sprzętowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 18:59, Ecko09 napisał:

Imo miło by było, gdyby CDP udostępniło spolszczenie w sieci, jeśli ktos kupił se angielską
wersje.


Byłoby, gdyby to CDP rozprowadzał angielską wersję - ale to robi EA. Dlaczego CDP miałby dodatkowo zachęcać potencjalnych klientów do kupowania gry przez konkurencyjne EA Store przed 26. czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 17:59, djsound napisał:

Witam. Nie zadawał bym tego pytania bo mój komputer mieści się w minimalnych (chyba...),
ale jest jedno "ale". To "ale" to SSE 2. Już raz kupiłem grę która teoretycznie miała
działać... a nie działała (Juiced 2). Dlatego wolę się upewnić. Czy ME wymaga obsługi
SSE 2
(3, 4, 5 czy jakiego tam innego)? Juiced 2 wymaga, dlatego na koncie Steam
(tam ją kupiłem) mam bezużytecznego śmiecia :/


www.srtest.com - wybierz Mass Effect i sprawdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 17:59, djsound napisał:

Witam. Nie zadawał bym tego pytania bo mój komputer mieści się w minimalnych (chyba...),
ale jest jedno "ale". To "ale" to SSE 2. Już raz kupiłem grę która teoretycznie miała
działać... a nie działała (Juiced 2). Dlatego wolę się upewnić. Czy ME wymaga obsługi
SSE 2
(3, 4, 5 czy jakiego tam innego)? Juiced 2 wymaga, dlatego na koncie Steam
(tam ją kupiłem) mam bezużytecznego śmiecia :/


To, jaki ty masz procesor, że spełnia wymagania tej gry a nie ma SSE2? SSE2 Intel wprowadził w swoich procesorach w roku 2000 a AMD 2003. Czyli musisz mieć, co najmniej pięcioletni procesor. Ale co do twojego pytania nie jestem pewien, na 100% ale wydaje mi się, że gry, na Unreal Engine 3.0 wymagają, SSE2. Zainstaluj demo Bioshock-a i sprawdź. Jeśli ci pójdzie to znaczy, że się mylę. A jak nie to też niema, czym się martwić teraz taki procesor z obsługą SSE2 i SSE3 który uciągnie Mass Effect kosztuje w granicach 50-100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 19:51, Zagul napisał:

Jak myślicie kiedy otrzymamy(ci co EK zamówili) e-maile z prośbą o potwierdzenie?


Tak jak zawsze - 5 dni przed premierą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zważywszy że spolszczenie oprócz tekstu i głosów zawiera także dopasowane specjalnie do niego ruchy warg to nie sądzę aby dało się je tak po prostu udostępnić jak jakiegoś patcha, raczej trzeba by ściągnąć grę jako całość co jest absurdem.
Po drugie - CDP włożył masę pracy i pieniędzy w spolszczenie. Dlaczego miałby je udostępniać za darmo osobom które kupiły grę w konkurencyjnym sklepie (lu co gorsza ściągnęły piracką wersję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 19:58, Mistic napisał:

> Jak myślicie kiedy otrzymamy(ci co EK zamówili) e-maile z prośbą o potwierdzenie?


Tak jak zawsze - 5 dni przed premierą....

Czyli wychodzi na to, że w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ME działa na silniku Unreal Engine 3 to już się cieszę. Bioshocka przeszedłem, mam też Frontlines i UT3.
A mój procesor to Athlon XP 3200 ( 2.2GHz - te 200 MHz raczej wielkiej różnicy nie zrobi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 19:58, Karharot napisał:

Po pierwsze - zważywszy że spolszczenie oprócz tekstu i głosów zawiera także dopasowane
specjalnie do niego ruchy warg to nie sądzę aby dało się je tak po prostu udostępnić
jak jakiegoś patcha, raczej trzeba by ściągnąć grę jako całość co jest absurdem.
Po drugie - CDP włożył masę pracy i pieniędzy w spolszczenie. Dlaczego miałby je udostępniać
za darmo osobom które kupiły grę w konkurencyjnym sklepie (lu co gorsza ściągnęły piracką
wersję).


Ta, ale mało kto będzie grał raczej z dubbingiem, więc ruchy ust zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi Ci o spolszczenie zawierające sam tekst. Hmm, ze ściągnięciem czegoś takiego nie byłoby problemu ale najpierw ktoś musiałby coś takiego wykonać. Jeśli już to należałoby się z takim pytaniem zwrócić do EA, w końcu jeśli masz w pełni angielską wersję to musiałeś ją kupić u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:13, Karharot napisał:

Czyli chodzi Ci o spolszczenie zawierające sam tekst. Hmm, ze ściągnięciem czegoś takiego
nie byłoby problemu ale najpierw ktoś musiałby coś takiego wykonać. Jeśli już to należałoby
się z takim pytaniem zwrócić do EA, w końcu jeśli masz w pełni angielską wersję to musiałeś
ją kupić u nich.


Nie mam jeszcze żadnej wersji ME, ale nie wiem czy wytrzymam do premiery polskiej wersji xD Bo za bardzo nie mam w co grać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ten ból:)
Jak zawsze bez problemu mogę czekać całe miesiące ale gdy do premiery pozostało już tylko kilkanaście dni to robię się strasznie niecierpliwy i już nie mogę się doczekać:)

->DarthGhost
Nie bardzo rozumiem. Co się uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:17, Karharot napisał:

Nie bardzo rozumiem. Co się uda?


Chyba chodzi mu o to, że dubbing się uda. A jeśli chodzi o to, w jakie wersje będą grali gracze... ja na przykład po raz pierwszy na pewno odpalę z dubbingiem. I pewnie jeszcze multum innych ludzi. Tak się tylko zastanawiam, czy jest sens włączać w takim wypadku napisy? Z jednej strony lubię sprawdzać, czy w tekście nie ma literówek, mieć pewność, że żadne słowo mi nie umknie, no i zanim kliknąłbym na temat odpowiedzi, znałbym cały tekst rozmówcy, a zarazem przejścia między nami byłyby szybkie i naturalne. Ale jednak... już tyle razy miałem okazję się przekonać, jak dużą przyjemność daje skupienie się tylko na wypowiadanych kwestiach i na niczym innym. No i jak bardzo dodaje to charakteru filmowości... Z kolei czasem, znając zakończenie danej kwestii tylko czeka się, jak dana postać skończy ją artykułować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze możemy poruszać Sherpadem czy kimś jeszcze ? A i jeżeli to RPG Action to czyli też mozemy sobie chodźić po tych "platformach galaktycznych" czy tylko idziemy na przód rozwalamy potwory kolejny lvl wykonujemy questa itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 21:08, dambialko napisał:

W grze możemy poruszać Sherpadem czy kimś jeszcze ?


Tylko Shepardem.

Dnia 11.06.2008 o 21:08, dambialko napisał:

A i jeżeli to RPG Action to czyli
też mozemy sobie chodźić po tych "platformach galaktycznych" czy tylko idziemy na przód
rozwalamy potwory kolejny lvl wykonujemy questa itd ?


Gra jest podobna do KotOR''a czyli oprócz toczenia walk możesz też zwiedzać stacje kosmiczne/miasta w których są kupcy i neutralne postacie z którymi możesz porozmawiać a także questy w czasie których z nikim nie walczysz tylko rozwiązujesz je poprzez odnalezienie konkretnych osób i wybranie odpowiednich opcji dialogowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować