Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2008 o 11:38, dambialko napisał:

Mam pytanie: Mogę sobie obniżyc cenę Mass Effect? mam 93Wpln mogę chociaz o 10 zł ?


Oczywiście,cenę ME można obniżyć o 35 zł[tak pisze przy zamówieniu] więc problemu z obniżką nie będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 10:37, Everett McGill napisał:

Podałeś skład EK. Ja pisałem o wersji podstawowej. Na metryczce w serwisie Gry-online.pl
nie ma słowa o tym, że to EK. ;)


Ale akurat płyty p których była mowa lądują tak samo w EK jak i w normalnej edycji:)

->rafekx 12
Ta obniżka ceny podstawowej edycji ME jest promocją, nie używa się do niej wirtualnych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Mam pytania odnośnie wersji językowych ME. Podobno ma być ich cztery: Pełna polska,Kinowa polska, Pełna angielska, Kinowa angielska. Czy w każdym egzemplarzu gry będą płyty ze wszystkimi czterema wersjami językowymi czy już przed zakupem muszę zdecydować się na jedną z nich? Chciałbym też wiedzieć jak jest z wersjami kinowymi: polska jak rozumiem to angielskie głosy i polskie napisy,ale na czym polega angielska "kinówka"? No i może ma ktoś już próbki gry pana Dorocińskiego,bo osobiście trochę się o dubbing w jego wykonaniu niepokoję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 12:23, mati285 napisał:

Witam :)
Mam pytania odnośnie wersji językowych ME. Podobno ma być ich cztery: Pełna polska,Kinowa
polska, Pełna angielska, Kinowa angielska. Czy w każdym egzemplarzu gry będą płyty ze
wszystkimi czterema wersjami językowymi czy już przed zakupem muszę zdecydować się na
jedną z nich? Chciałbym też wiedzieć jak jest z wersjami kinowymi: polska jak rozumiem
to angielskie głosy i polskie napisy,ale na czym polega angielska "kinówka"? No i może
ma ktoś już próbki gry pana Dorocińskiego,bo osobiście trochę się o dubbing w jego wykonaniu
niepokoję :)


Wszystko będzie w jednym wydaniu. Będzie można wybrać czy sie chce mieć polskie głosy, angielskie napisy, same polskie głosy, same angielskie głosy lub angielskie głosy i polskie napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 14:59, MTSMAFIOSO napisał:

A z tego co ja wiem, wybór wersji językowej ma być przy instalacji :)


Wygląda na to, że wybór może być swobodny, jak w Dreamfallu. Znalazłem zdjęcie płyty ME PC z angielskiego wydania: http://www.mobygames.com/game/windows/mass-effect/cover-art/gameCoverId,114241/ i wyraźnie widać na nim napis "DISC ONE". Anglicy na pewno nie będą mieli wyboru języka, zatem może faktycznie u nas będzie można dowolnie, w trakcie rozgrywki przełączać się między angielską a polską wersją. Byłoby fajnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 11:43, rafekx 12 napisał:

> Mam pytanie: Mogę sobie obniżyc cenę Mass Effect? mam 93Wpln mogę chociaz o 10 zł
?

Oczywiście,cenę ME można obniżyć o 35 zł[tak pisze przy zamówieniu] więc problemu z obniżką
nie będzie:)


To jak w koncu ?

@Karharot to moge wkoncu czy nie xD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 14:13, dambialko napisał:

@Karharot to moge wkoncu czy nie xD ?


Eee. Nie możesz:) Niestety z wielką przykrością Cię zawiadamiam że cena zostanie obniżona o 35 PLN pomimo tego że nie wydasz wPLN:) Możesz w zamian za to przekazać te pieniądze na jakiś fundusz charytatywny albo coś...
Jeśli jednak dokonasz zakupów za ponad 150 zł (nie licząc obniżek) to możesz za 10 wPLN kupić kupon który umożliwi Ci zamówienie darmowej przesyłki (tak pocztą jak i kurierem), zawsze jest to jakaś oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 10:51, Kirabax napisał:

Czytalem ze misje pobopczne opieraja sie na jednym schemacie. czy naprawde po jakims
czasie staja sie nudne?
Dzieki za odpowiedz.


I tak, i nie.

SPOILER

Misje poboczne polegają głównie na lądowaniu na planetach różnych układów i objeżdżaniu wybranego terenu przy pomocy transportera Mako. Przy takiej eksploracji można natrafić na różne przedmioty pochowane w ruinach, rozbitych statkach lub znalezionych zwłokach, itd. oraz na złoża różnych minerałów, które należy zbadać. Ilość przedmiotów (nie chodzi o modyfikacje broni, pancerze i bronie) lub złóż odnotowywana jest w dzienniku questów, po znalezieniu ich odpowiedniej liczby osiąga się achievmenta (no i oczywiście dostaje punkty doświadczenia). Czasami chodzi o odkrycie bazy piratów lub spenetrowanie opuszczonych kopalni. Czasami dostajemy zadanie odkrycia statku lub stacji kosmicznej niedaleko jakiejś planety. O ile mapy tych lokacji są do siebie podobne, to zadania bywają różne i dość ciekawe. Przede wszystkim są dobrym sposobem na znalezienie sprzętu (który można spieniężyć) i nabicie XPów. Czasami dzięki takim wyprawom dostaje się specjalne questy (czyli kolejne XPki do chapnięcia) albo unikalne przedmioty. Dlatego mimo ich nudy są raczej pomocne. :)

Największym smaczkiem jest jednak prowadzenie pojazdu - czasem trzeba dostać się w jakieś miejsce na mapie, do którego dojazd 'jak po sznurku' jest niemożliwy, i trzeba kombinować (choć Mako jest bardzo mobilny i łatwo nim pokonywać przeszkody terenowe!). Też swoiste wyzwanie, i całkiem fajne, nie ma po prostu "dojedź do puntku A, potem B, potem C, znajdź kilka surowców kopalnych, OK, wracamy na pokład..."

KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 12:48, Jaro7788 napisał:

> A z tego co ja wiem, wybór wersji językowej ma być przy instalacji :)

Wygląda na to, że wybór może być swobodny, jak w Dreamfallu. Znalazłem zdjęcie płyty
ME PC z angielskiego wydania: http://www.mobygames.com/game/windows/mass-effect/cover-art/gameCoverId,114241/
i wyraźnie widać na nim napis "DISC ONE". Anglicy na pewno nie będą mieli wyboru języka,
zatem może faktycznie u nas będzie można dowolnie, w trakcie rozgrywki przełączać się
między angielską a polską wersją. Byłoby fajnie. ;)


Hm. Z tego co donoszą wielbiciele piractwa, angielska edycja na torrentach ma postać 1 ISO zawierającego całą instalkę. Nie ma tam możliwości wyboru wersji językowej, a release jest pełną, niezripowaną grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie fabuły jesteś? Bo ja spojler właśnie jestem na planecie Noveria. Będę musiał wychodzić na zewnątrz na tej planecie? Bo narazie tropię jakąś aferę, a także odzyskałęm laptop dla takiego gościa w hotelowym barze. spojler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 18:58, player000 napisał:

skoro spojlerujecie to pewnie gracie już na konsoli więc może przeniesiecie tą rozmowę
do tematu z wersją konsolową??


Niekonieczne są jeszcze zakazane sposoby zdobycia tej gry, a w sieci gra pojawiła się w ten sam dzień kiedy była światowa premiera, więc pewnie spoilerują oni o wersji PC, tylko że pirackiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 19:11, Kraju92 napisał:

> skoro spojlerujecie to pewnie gracie już na konsoli więc może przeniesiecie tą rozmowę

> do tematu z wersją konsolową??

Niekonieczne są jeszcze zakazane sposoby zdobycia tej gry, a w sieci gra pojawiła się
w ten sam dzień kiedy była światowa premiera, więc pewnie spoilerują oni o wersji PC,
tylko że pirackiej.


Albo może kupili angielską wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 19:11, Kraju92 napisał:

> skoro spojlerujecie to pewnie gracie już na konsoli więc może przeniesiecie tą rozmowę

> do tematu z wersją konsolową??

Niekonieczne są jeszcze zakazane sposoby zdobycia tej gry, a w sieci gra pojawiła się
w ten sam dzień kiedy była światowa premiera, więc pewnie spoilerują oni o wersji PC,
tylko że pirackiej.


Że ktoś nie czeka aż gram łaskawie wyda grę nie oznacza jeszcze, że jest złodziejem... Mass Effect można kupić chociażby ze sklepu EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 22:40, Tyron napisał:

Jeszcze tylko 11 dni do premiery


No kurde, nie wytrzymam, chyba se kupie angielską wersje :P Oby tylko potem CDP wypuściło do sieci spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 23:14, Ecko09 napisał:

No kurde, nie wytrzymam, chyba se kupie angielską wersje :P Oby tylko potem CDP wypuściło
do sieci spolszczenie.


Mam wrażenie że już to przerabialiśmy...:)
Nie widzę powodu aby CDP udostępniało spolszczenie za darmo skoro musiało na nie poświęcić masę pracy i pieniędzy a także opóźnić o miesiąc premierę. Po tym wszystkim mieliby za darmo udostępniać efekt swojej pracy osobom które zakupiły grę u tych którzy sprzedali ją bez polonizacji chcąc przyciągnąć klienta właśnie tym że wydają szybciej? To by było działanie wbrew własnym interesom, w końcu w przyszłości też gracze mogliby stwierdzić "po co czekać na polonizację - kupię sobie grę w EA a jak CDP zrobi spolszczenie to je sobie dociągnę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do lokalizacji... Ja i tak raczej zdecyduje się na wersję oryginalną zarówno audio, jak i napisów... Po ostatnich doświadczeniach z "profesjonalnymi polskimi wersjami językowymi", w niektórych grach, skutecznie się do takowych zniechęciłem - do dubbingu w szczególności (choć i tekst pisany potrafi nieźle zepsuty).
Myślę, że jeśli dla kogoś język nie stanowi przeszkody - gra w wersji oryginalnej może być o wiele przyjemniejsza. O wiernym oddaniu zamierzeń twórców nawet nie wspominam, bo to oczywiste;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 23:49, Rafal G napisał:

Myślę, że jeśli dla kogoś język nie stanowi przeszkody - gra w wersji oryginalnej może
być o wiele przyjemniejsza. O wiernym oddaniu zamierzeń twórców nawet nie wspominam,
bo to oczywiste;)


Tu się zgadzam, jednak jeśli kupuję grę to wolę mieć ją w pudełku a nie tylko ściągniętą na dysk. Poza tym kiedy tylko można staram się co ciekawsze tytuły upolować w wydaniu kolekcjonerskim, ME jest w mojej opinii ciekawym tytułem i co więcej zostanie wydany w wersji kolekcjonerskiej.
Ale to tylko moje prywatne zdanie, zdaję sobie sprawę że jak kogoś nałóg grania przyciśnie to te 10 dni na głodzie mogą być prawdziwą męką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować