Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Nie mam Xboxa, nie kupiłem elektronicznej wersji gry. Jak ogłoszono poprzednie przesunięcie premiery (to z końca czerwca na 17 lipca) to miałem deprechę i oprócz trailerów i gameplayów przejrzałem też co nieco poradników, starałem się skupić na części poświęconej rozwojowi postaci, drużynie i bonusom więc udało mi się na razie nie poznać żadnych większych spoilerów (uff, ale byłem blisko - to się nazywa otrzeć się o śmi... spoiler?), dowiedziałem się za to co nieco o części gry nie związanej z fabułą i questami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 16:59, Karharot napisał:

Nie mam Xboxa, nie kupiłem elektronicznej wersji gry. Jak ogłoszono poprzednie przesunięcie
premiery (to z końca czerwca na 17 lipca) to miałem deprechę i oprócz trailerów i gameplayów
przejrzałem też co nieco poradników, starałem się skupić na części poświęconej rozwojowi
postaci, drużynie i bonusom więc udało mi się na razie nie poznać żadnych większych spoilerów
(uff, ale byłem blisko - to się nazywa otrzeć się o śmi... spoiler?), dowiedziałem się
za to co nieco o części gry nie związanej z fabułą i questami.


Więc ta cała Twoja wiedza pochodzi z poradników, chyba ten poradnik który czytałeś był nieźle wypasiony, bo strasznie dużo wiesz, jeżeli po przesunięciu miałeś deprechę, to aż strach pomyśleć co robiłeś jak dowiedziałeś się że gra przyjdzie jednak do Ciebie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:02, Kraju92 napisał:

Więc ta cała Twoja wiedza pochodzi z poradników, chyba ten poradnik który czytałeś był
nieźle wypasiony, bo strasznie dużo wiesz,


Hmmm? Nie wydaje mi się abym wiedział specjalnie dużo, poradnik jak poradnik - jeśli jest dobry to powinien zawierać wszystkie kluczowe informacje (IMO najlepszy poradnik w ogóle nie powinien zawierać rozwiązań czy spoilerów a jedynie wskazówki jak rozwijać postać ewentualnie gdzie znaleźć jakieś bonusy). Oprócz poradników przejrzałem też sporo gameplayów, głównie z tej strony:
http://www.gamevideos.com/
co zebrane razem do kupy daje jaki taki obraz tego jak wygląda gra.
Ubocznym skutkiem takiego grzebania w w tych materiałach jest jednak to że człowiek niezwykle się niecierpliwi bo już prawie może grę poznać a jednka jeszcze nie do końca (tzw "lizanie przez szybkę")

Dnia 04.07.2008 o 17:02, Kraju92 napisał:

jeżeli po przesunięciu miałeś deprechę, to aż strach pomyśleć co
robiłeś jak dowiedziałeś się że gra przyjdzie jednak do Ciebie wcześniej.


Jak to co? Pół litra na stół, skrzynka pod stołem (żeby było łatwiej się do niej dostać jak już nie będę w stanie siedzieć) i impreza!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:11, Karharot napisał:

> Więc ta cała Twoja wiedza pochodzi z poradników, chyba ten poradnik który czytałeś
był
> nieźle wypasiony, bo strasznie dużo wiesz,

Hmmm? Nie wydaje mi się abym wiedział specjalnie dużo, poradnik jak poradnik - jeśli
jest dobry to powinien zawierać wszystkie kluczowe informacje (IMO najlepszy poradnik
w ogóle nie powinien zawierać rozwiązań czy spoilerów a jedynie wskazówki jak rozwijać
postać ewentualnie gdzie znaleźć jakieś bonusy). Oprócz poradników przejrzałem też sporo
gameplayów, głównie z tej strony:
http://www.gamevideos.com/
co zebrane razem do kupy daje jaki taki obraz tego jak powinna wyglądać gra.
Ubocznym skutkiem takiego grzebania w w tych materiałach jest jednak to że człowiek niezwykle
się niecierpliwi bo już prawie może grę poznać a jednka jeszcze nie do końca (tzw "lizanie
przez szybkę")


Ja dlatego nie oglądałem zbyt dużo gameplay itp aby aż tak bardzo nie czekać na tą grę, choć i tak czekam na nią jakbym był szalony. Masz rację dobry poradnik powinien zawierać dużo przydatnych bez spoilerowych informacji, dzięki czemu tak dużo o tej grze wiesz.

Dnia 04.07.2008 o 17:11, Karharot napisał:

> jeżeli po przesunięciu miałeś deprechę, to aż strach pomyśleć co
> robiłeś jak dowiedziałeś się że gra przyjdzie jednak do Ciebie wcześniej.

Jak to co? Pół litra na stół, skrzynka pod stołem (żeby było łatwiej się do niej dostać
jak już nie będę w stanie siedzieć) i impreza!:D


Pewnie do dziś znajdujesz jeszcze jakieś puste butelki, zakładając że impreza już się skończyła. Co to będzie jak dostaniesz grę, pewnie skrzynka wiadomego alkoholu i fajerwerki nie wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a możesz polecić jakieś dobre, ogólnodostępne poradniki (rzecz jasna takie, które fabuły zdradzać nie będą). Z pewnością przyda się coś do poczytania na te ostatnie dni przed premierą:) Mógłbym oczywiście sam poszukać, ale skoro już przetestowałeś...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:21, Rafal G napisał:

Hmm... a możesz polecić jakieś dobre, ogólnodostępne poradniki (rzecz jasna takie, które
fabuły zdradzać nie będą). Z pewnością przyda się coś do poczytania na te ostatnie dni
przed premierą:) Mógłbym oczywiście sam poszukać, ale skoro już przetestowałeś...;)


Na pewno można oczekiwać że CDP da nam świetny, wyczerpujący i przydatny poradnik, ale na niego musimy jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:15, Kraju92 napisał:

Ja dlatego nie oglądałem zbyt dużo gameplay itp aby aż tak bardzo nie czekać na tą grę,
choć i tak czekam na nią jakbym był szalony. Masz rację dobry poradnik powinien zawierać
dużo przydatnych bez spoilerowych informacji, dzięki czemu tak dużo o tej grze wiesz.


Poradnik do którego się dorwałem niestety taki nie był, musiałem trochę lawirować bo ze spisu treści jasno wynikało że autor nie przemilczał niczego o czym sam wiedział, dlatego czytanie tego było z mojej strony ryzykowne i lekkomyślne, na szczęście mi się udało.
A teraz jeśli wszystko dobrze pójdzie to samą grę będę miał już za tydzień więc nawet mnie niespecjalnie kusi aby szukać nowych informacji:)

Dnia 04.07.2008 o 17:15, Kraju92 napisał:

Pewnie do dziś znajdujesz jeszcze jakieś puste butelki, zakładając że impreza już się
skończyła.


Już się skończyła. Nie pamiętam kiedy. Póki co światło słoneczne sprawia mi nieznośny ból więc wolę siedzieć w ciemnym pokoju przy łagodnym blasku monitora:)

Dnia 04.07.2008 o 17:15, Kraju92 napisał:

Co to będzie jak dostaniesz grę, pewnie skrzynka wiadomego alkoholu i fajerwerki
nie wystarczą.


Pewnie nic nie będzie - po zainstalowaniu gry nie będę miał czasu na takie bzdety:)

EDIT:
A właśnie->
Gratuluję awansu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:26, rafekx 12 napisał:

A czy możecie powiedzieć coś o poradniku od gry-online?Warto za niego zapłacić te 6zł?Pytam
się osób które miały z nim styczność.Z góry thx za odpowiedź:)


Zdecydowanie lepszym pomysłem jest nauczyć się języka angielskiego i korzystać z poradników na IGN, te z GOLa są nic nie warte, pełne błędów, a te knypki jeszcze za to hajs biorą ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafal G i rafekx 12
Przejrzałem głównie poradnik z Gier-OnLine oraz ten na gamebanshee. Polecam ten drugi bo jest bezpłatny (choć trzeba znać angielski). Obydwa zawierają spoilery ale jeśli jest się ostrożnym to można ich uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:24, Karharot napisał:

Poradnik do którego się dorwałem niestety taki nie był, musiałem trochę lawirować bo
ze spisu treści jasno wynikało że autor nie przemilczał niczego o czym sam wiedział,
dlatego czytanie tego było z mojej strony ryzykowne i lekkomyślne, na szczęście mi się
udało.
A teraz jeśli wszystko dobrze pójdzie to samą grę będę miał już za tydzień więc nawet
mnie niespecjalnie kusi aby szukać nowych informacji:)


Ciężko jest znaleźć bez spilerowy poradnik i trzeba się nieźle wysilić aby znaleźć to co się szuka bez spoilerów, ale pewnie jakieś tam mało znaczące spoilery znasz, zawsze natrafi się na coś co kusi Cię abyś zobaczył, ale wcale tego nie chcesz.

Dnia 04.07.2008 o 17:24, Karharot napisał:

> Pewnie do dziś znajdujesz jeszcze jakieś puste butelki, zakładając że impreza już
się
> skończyła.

Już się skończyła. Nie pamiętam kiedy. Póki co światło słoneczne sprawia mi nieznośny
ból więc wolę siedzieć w ciemnym pokoju przy łagodnym blasku monitora:)


A więc było tak nieźle że nie wiesz kiedy się skończyła. Uważaj aby nie odstać choroby kości z braku słońca, co chyba że Ty wampir. :P

Dnia 04.07.2008 o 17:24, Karharot napisał:

> Co to będzie jak dostaniesz grę, pewnie skrzynka wiadomego alkoholu i fajerwerki

> nie wystarczą.

Pewnie nic nie będzie - po zainstalowaniu gry nie będę miał czasu na takie bzdety:)


Ja po prostu widzę tą scenę. Dzień 11 lipca, 7:00 rano, czekasz już od godziny na kuriera, słońce świeci wysoko, a Ty nadal czekasz. W końcu po sześciu godzinach czekania jest, przyszedł kurier z paczką, jak domniemam zamówiłeś EK. Szybko płacisz kurierowi i zabierasz się do rozpakowywania paczki. Po pięciu sekundach masz ME w swoich rękach. Aż nie możesz uwierzyć że nadszedł ten dzień. ;)

Dnia 04.07.2008 o 17:24, Karharot napisał:

EDIT:
A właśnie->
Gratuluję awansu:)


Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:22, Kraju92 napisał:

Na pewno można oczekiwać że CDP da nam świetny, wyczerpujący i przydatny poradnik, ale
na niego musimy jeszcze poczekać.


W to akurat jakoś wątpię. Jeśli już to skończy się pewnie na zwykłej solucji, która nie koniecznie musi być dokładna. Na poradnik z prawdziwego zdarzenia liczyć raczej nie można. W każdym razie ja się z takim do tej pory nie spotkałem.

@Karharot
Angielski problemu nie stanowi.Zajrzę na gamebanshee:) Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:36, Rafal G napisał:

W to akurat jakoś wątpię. Jeśli już to skończy się pewnie na zwykłej solucji, która nie
koniecznie musi być dokładna. Na poradnik z prawdziwego zdarzenia liczyć raczej nie można.
W każdym razie ja się z takim do tej pory nie spotkałem.


Ja na poradnikach dołączonych do gry nigdy się nie zawiodłem, jest to głównie opis przejścia gry, ale zdarzają się często jakieś ciekawe porady itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 17:32, Kraju92 napisał:

Ciężko jest znaleźć bez spilerowy poradnik i trzeba się nieźle wysilić aby znaleźć to
co się szuka bez spoilerów, ale pewnie jakieś tam mało znaczące spoilery znasz,


Małe tak (np. skład drużyny czyli postacie zarekrutowane podczas gry) ale na szczęście nic poważnego i nic wykraczającego poza sam początek gry lub to co już wcześniej wiedziałem.

Dnia 04.07.2008 o 17:32, Kraju92 napisał:

A więc było tak nieźle że nie wiesz kiedy się skończyła. Uważaj aby nie odstać choroby
kości z braku słońca, co chyba że Ty wampir. :P

+

Dnia 04.07.2008 o 17:32, Kraju92 napisał:

Ja po prostu widzę tą scenę. Dzień 11 lipca, 7:00 rano, czekasz już od godziny na kuriera,
słońce świeci wysoko, a Ty nadal czekasz. W końcu po sześciu godzinach czekania jest,
przyszedł kurier z paczką,


Jak będę na niego czekał 6h to potraktuję kuriera (a raczej jego krew) jako premię...

Dnia 04.07.2008 o 17:32, Kraju92 napisał:

jak domniemam zamówiłeś EK.


To się rozumie samo przez się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaja klasa postaci jest dla was najlepsza i najciekawsza? Ja cały czas się zastanawiam, którą wybiorę.

PS. Sorry że dwa posty pod sobą, ale tamtego nie mogę już edytować. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Małe tak (np. skład drużyny czyli postacie zarekrutowane podczas gry) ale na szczęście nic poważnego i nic >wykraczającego poza sam początek gry lub to co już wcześniej wiedziałem.

Male nie są szkodliwe, a skład drużyny można zawsze zmienić podczas gry, przynajmniej ja tak słyszałem.

> chyba że Ty wampir
> Jak będę na niego czekał 6h to potraktuję kuriera (a raczej jego krew) jako premię...

Wiedziałem że jesteś wampirem xD Nie chciałbym w skórze tego kuriera. Pewnie nie udasz się nawet na spoczynek do trumny przed przyjściem gry bo z emocji nie będziesz mógł spać. Ja mam tak zazwyczaj że jak wiem że dostanę grę następnego dnia, to ciężko mi jest zasnąć.

> jak domniemam zamówiłeś EK.
> To się rozumie samo przez się:)

Więc oczekiwanie jest podwójne. Ja również zamówiłem EK, to już moje trzecie w tym roku, a na pewno kupię jeszcze jedno z Fallouta 3.

PS. Znowu nie zdążyłem edytować poprzedniego posta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że najlepiej jest wziąć żołnierza i odblokować nim umiejętność posługiwania się karabinami szturmowymi. Dzięki temu nasza następna postać niezależnie od klasy będzie mogła mieć do swojej dyspozycji broń z solidnym kopem.

EDIT:

Dnia 04.07.2008 o 17:50, Kraju92 napisał:

Male nie są szkodliwe, a skład drużyny można zawsze zmienić podczas gry, przynajmniej
ja tak słyszałem.


Chodziło mi o to że wiem jakie konkretnie postacie się do nas przyłączą (nie wszyscy są do dyspozycji od początku gry, tak samo zresztą jak ma to miejsce w każdym innym erpegu od BioWare).

Dnia 04.07.2008 o 17:50, Kraju92 napisał:

Ja mam tak zazwyczaj że jak wiem że dostanę grę następnego dnia, to ciężko mi jest zasnąć.


Nie przejmuj się bo to normalne - tak ma każdy kto naprawdę lubi gry komputerowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:01, Karharot napisał:

Podejrzewam że najlepiej jest wziąć żołnierza i odblokować nim umiejętność posługiwania
się karabinami szturmowymi. Dzięki temu nasza następna postać niezależnie od klasy będzie
mogła mieć do swojej dyspozycji broń z solidnym kopem.


Ja myślałem nad połączenia żołnierza z mocami telekinetycznymi, to może być genialne połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:02, Kraju92 napisał:

Ja myślałem nad połączenia żołnierza z mocami telekinetycznymi, to może być genialne
połączenie.


Dodatkowo do umiejętności z którymi zaczynasz grę możesz sobie dobrać jedynie jedną odblokowaną umiejętność, więc jeśli najpierw odblokujesz sobie moce biotyczne to i tak Twój żołnierz nigdy nie będzie w nich zbyt dobry, natomiast zabieg w drugą stronę czyli biotyk z karabinem szturmowym to już coś innego (i tak można strzelać tylko z jednej giwery na raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować