Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2008 o 18:05, rafekx 12 napisał:

A więc mam pytanie do Karharot''a z racji tego że wie dużo o grze:ile czasu zajmuje przejscie
Mass Effect?Niektórzy mówią że 40 godzin inni że 30 godzin...


To zależy jak grasz i czy wykonujesz zadania poboczne itp. Myślę że główny wątek zajmie jakieś 20-25 godzin gry.

Karharot
A więc wezmę najpierw biotyka a później dorobię mu karabin,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:01, Karharot napisał:

> Ja mam tak zazwyczaj że jak wiem że dostanę grę następnego dnia, to ciężko mi jest
zasnąć.

Nie przejmuj się bo to normalne - tak ma każdy kto naprawdę lubi gry komputerowe:)


Mnie tez parę razy się to zdarzyło, ale tylko przy naprawdę wyśmienitych tytułach. Pamiętam, jak przy KotORze zegar wybijał już "czas spać" i z żalem zapisywałem grę, z niej wychodziłem i wyłączałem kompa. A z samego rana tylko włączałem, wczytywałem i kontynuowałem zabawę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie czytałem części dotyczącej przejścia gry więc nie mam żadnego praktycznego doświadczenia w tej sprawie. Jednak bazując na ocenach innych osób (które pokrywają się ze sobą - oceny znaczy się, nie osoby) to gra trwa od 20 (minimum potrzebne na przejście głównego wątku) do 50h (jeśli wykonuje się wszystkie możliwe questy poboczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:12, Karharot napisał:

Hmm. Nie czytałem części dotyczącej przejścia gry więc nie mam żadnego praktycznego doświadczenia
w tej sprawie. Jednak bazując na ocenach innych osób (które pokrywają się ze sobą - oceny
znaczy się, nie osoby) to gra trwa od 20 (minimum potrzebne na przejście głównego wątku)
do 50h (jeśli wykonuje się wszystkie możliwe questy poboczne).


A to super-wygląda że gra jest nawet długa.A czy są jakieś informacje o dodatku Bring down the sky?Czy jeszcze takowych nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:14, rafekx 12 napisał:

A to super-wygląda że gra jest nawet długa.A czy są jakieś informacje o dodatku Bring
down the sky?Czy jeszcze takowych nie ma?


Jeszcze żadnych nie ma, mają być podobno po wyjściu ME w Polsce czyli można oczekiwać że 12 dostaniemy jakieś stosowne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 18:15, Kraju92 napisał:

Jeszcze żadnych nie ma, mają być podobno po wyjściu ME w Polsce czyli można oczekiwać
że 12 dostaniemy jakieś stosowne info.


Hmmm...Troche dziwna sprawa bo jeśli wierzyć dla numeru specjalnego KŚG[poświęconemu Mass Effect]to dodatek BDTS wprowadza mało zmian do rozgrywki.I z tego co tam przeczytałem to nie ma sensu przechodzić gry drugi raz tylko dla tego dodatku wiec miałem nadzieje że dodatek będzie dostępny w dniu premiery, no ale trudno się mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:09, Kraju92 napisał:

A więc wezmę najpierw biotyka a później dorobię mu karabin,


Karabin szturmowy (lub inną odblokowaną umiejętność) możesz dodać jedynie przy tworzeniu postaci co oznacza że nawet jeśli grając biotykiem odblokujesz tą umiejętność to i tak nie będziesz w stanie jej dodać do tej postaci którą aktualnie będziesz grać.

->Jaro7788
Pamiętam jak daaawno temu grałem razem ze szwagrem w Cywilizację (tą pierwszą). Nikt nam nie przeszkadzał, grało nam się dobrze. Gdzieś późno w nocy szwagier stwierdził że chce mu się pić więc poszedł do kuchni, po chwili wrócił jakiś dziwny i spytał się która jest godzina, spojrzałem na zegarek i odpowiedziałem że trzecia, a on spytał się mnie czy jestem pewien że chodzi o 3 w nocy...
To były czasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:18, rafekx 12 napisał:

Hmmm...Troche dziwna sprawa bo jeśli wierzyć dla numeru specjalnego KŚG[poświęconemu
Mass Effect]to dodatek BDTS wprowadza mało zmian do rozgrywki.I z tego co tam przeczytałem
to nie ma sensu przechodzić gry drugi raz tylko dla tego dodatku wiec miałem nadzieje
że dodatek będzie dostępny w dniu premiery, no ale trudno się mówi...


A to nie jest przypadkiem osobna kampania, która trwa około 10 godzin?
Opłaca się kupić ten KŚG poświęcony ME, zastanawiam się na d kupnem, ale czy jest tam dużo ciekawych informacji. Mimo że jest tanie, chce wiedzieć co kupuję.

Karharot
A więc wracam do punktu wejścia. Więc powraca rozmyślanie co do klasy postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:18, rafekx 12 napisał:

/.../ miałem nadzieje
że dodatek będzie dostępny w dniu premiery, no ale trudno się mówi...


Nie wydaje Ci się, że byłoby to conajmniej dziwne, gdyby BioWare wydał dodatek specjalnie z okazji polskiej premiery? Pomijam już fakt, że od premiery światowej upłynęło stosunkowo niewiele czasu. Na Bring Down The Sky zapewne poczekamy jeszcze kilka miesięcy... Poza tym nie wierzyłbym we wszystko co piszą w KŚG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to raczej jakieś 1,5h - w końcu to nie jest pudełkowany dodatek pełną gębą ale darmowe rozszerzenie do ściągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:25, Karharot napisał:

Z tego co wiem to raczej jakieś 1,5h - w końcu to nie jest pudełkowany dodatek pełną
gębą ale darmowe rozszerzenie do ściągnięcia.


Zawsze coś, ale to ni jest chyba tak jak w Nocy Kruka do Gothica 2, gdzie praktycznie to była nakładka do gry która zwiększała czas do przejścia gry? Wydaje mi się że jest to osobna przygoda, z własną kampanią, która się nie nakłada na kampanię z podstawki?
A wiadomo coś o drugim takim dodatku do ME który miał się pojawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 18:28, Kraju92 napisał:

Zawsze coś, ale to ni jest chyba tak jak w Nocy Kruka do Gothica 2, gdzie praktycznie
to była nakładka do gry która zwiększała czas do przejścia gry? Wydaje mi się że jest
to osobna przygoda, z własną kampanią, która się nie nakłada na kampanię z podstawki?
A wiadomo coś o drugim takim dodatku do ME który miał się pojawić?


W KŚG EXtra pisało że dodatek Bdts wnosi do gry:1 Pojawia sie nowa planeta[x57]2Pojawia sie nowa rasa-Batarianie3Pojawiają sie nowe questy związane z tą planetą i tą rasą:) I to chyba na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:28, Kraju92 napisał:

Zawsze coś, ale to ni jest chyba tak jak w Nocy Kruka do Gothica 2, gdzie praktycznie
to była nakładka do gry która zwiększała czas do przejścia gry? Wydaje mi się że jest
to osobna przygoda, z własną kampanią, która się nie nakłada na kampanię z podstawki?


Z tego co wiem jest to właśnie dodatkowa przygoda którą możemy przejść w trakcie głównej kampanii.

Dnia 04.07.2008 o 18:28, Kraju92 napisał:

A wiadomo coś o drugim takim dodatku do ME który miał się pojawić?


Niestety nie. Może coś takiego będzie a może nie, w końcu BioWare myśli już raczej o ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nakłada się, to po prostu spory dodatkowy quest który możemy zrobić podczas rozgrywki.
Edit: oj, chyba nie byłem pierwszy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:21, Kraju92 napisał:


A więc wracam do punktu wejścia. Więc powraca rozmyślanie co do klasy postaci.


Ja już od dawna planuje sobie gre przejść najpierw żołnierzem po stronie dobra, następnie biotykiem po stronie zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:32, rafekx 12 napisał:

W KŚG EXtra pisało że dodatek Bdts wnosi do gry:1 Pojawia sie nowa planeta[x57]2Pojawia
sie nowa rasa-Batarianie3Pojawiają sie nowe questy związane z tą planetą i tą rasą:)
I to chyba na tyle


To całkiem nieźle. A warto kupić ten dodatek czy nie?

Karharot
To raczej słabo, bo rzadko grę przechodzę dwa razy, ale dla ME zrobię wyjątek ;)
Ma być to podobno trylogia, więc ME 2 możemy się spodziewać za jakieś dwa - trzy lata.

Selv
Jak dal mnie takie dodatki zmuszają aby przejść grę ponownie, co dla mnie jest raczej marnym podejściem do gracza, ale cóż, warto się dla ME poświęcić.

Ecko09
Ja od razu chce być złym i wydaje mi się że zły biotyk ma chyba lepsze tak jakby "czary" telekinetyczne. Później jak będzie mi się chciało przejdę grę jako dobry. Musze się wziąć ponownie w końcu za Jade Empire i przejść po stronie zła.

Edit. Dziwi mnie jedno, dlaczego nie ma żadnych stron fanowskich o ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:37, Kraju92 napisał:

> W KŚG EXtra pisało że dodatek Bdts wnosi do gry:1 Pojawia sie nowa planeta[x57]2Pojawia

> sie nowa rasa-Batarianie3Pojawiają sie nowe questy związane z tą planetą i tą rasą:)

> I to chyba na tyle

To całkiem nieźle. A warto kupić ten dodatek czy nie?


Przecież on jest za darmo ten dodatek...Ale jak chcesz to mozesz za niego zapłacić[joke]

P.S-ciekawe czy gram.pl rozpocznie wysyłanie Mass Effect''a wcześniej[np.9...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:40, rafekx 12 napisał:

Przecież on jest za darmo ten dodatek...Ale jak chcesz to mozesz za niego zapłacić[joke]


Za darmo, wydaje mi się że za niego się płaci. Dasz zatem linka do tego labo coś?

Dnia 04.07.2008 o 19:40, rafekx 12 napisał:

P.S-ciekawe czy gram.pl rozpocznie wysyłanie Mass Effect''a wcześniej[np.9...]


Wątpię, ważne aby wysłali wszystkim 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:44, Ecko09 napisał:

Bring down the Sky jest darmowym dodatkiem.


Wiem, po prostu nie zrozumiałem się z Rafekx12.

rafekx 12
ale nie chodziło mi o BdtS, tylko o ten dodatek o ME wydany przez Komputer Świat Gry, czy warto go kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować