Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2008 o 20:38, Rafal G napisał:

To jest gdzieś napisane, że każda premierówka zawiera poradnik? Jakoś dziwnym
trafem nigdy do tej pory o tym nie słyszałem. Jeśli masz lepsze informacje - podziel
się nim, podaj tylko ich źródło. Poza tym z pewnością NIE do każdej premierowej gry jest
dołączany poradnik - wiem z doświadczenia...


Nie, po prostu mam "trochę" premierowych gier od CDP i do każdej dołączony jest poradnik, nieważne czy to cRPG czy nie. Ba, poradniki nawet do "Platynki" dodawają. :)

Oczywiście, znajdzie się kilka wyjątków, w których brakuje poradnika (pierwsze wydanie GW, WoW, no ale to dawno temu było - chociaż i tu, i tu znalazł się tzw. przewodnik w oryginalnym jezyku). ;)

Dam sobie głowę uciać, jesli nie będzie poradnika w przypadku Mass Effekta. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:11, qjin23 napisał:

Dam sobie głowę uciać, jesli nie będzie poradnika w przypadku Mass Effekta. ^^


Trochę ekstremalne podejście...
No dobra, co prawda nie wiem na co miała by się nam przydać Twoja głowa ale jak tak bardzo Ci na tym zależy to zabieram się do ostrzenia (co by poszło od pierwszego cięcia):D
A tak na poważne, czy to taka wielka różnica czy poradnik będzie czy nie? Jeśli już ktoś absolutnie będzie potrzebował pomocy to znajdzie całe zatrzęsienie poradników na necie. Poza tym zawsze można się zapytać na forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:11, qjin23 napisał:

Dam sobie głowę uciać, jesli nie będzie poradnika w przypadku Mass Effekta. ^^



Skoro zależy Ci na poradniku do "Mass Effect" to proszę bardzo - tu (dobry) poradnik Gry-Online (wersja ogólnodostępna "neostradowa") do "Mass Effect"

http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=msi_strefagier_poradniki_tekst&p1=2531 2

Link znowu niewłaściwie wyświetla - końcówka to "25312" bez przerwy miedzy "jedynką" a "dwójką".
Najlepiej skopiować link do rubryki "adresy" w przeglądarce i kliknąć skoro znowu błąd z wyświetlaniem na gramowej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:29, Karharot napisał:

Trochę ekstremalne podejście...
No dobra, co prawda nie wiem na co miała by się nam przydać Twoja głowa ale jak tak bardzo
Ci na tym zależy to zabieram się do ostrzenia (co by poszło od pierwszego cięcia):D
A tak na poważne, czy to taka wielka różnica czy poradnik będzie czy nie? Jeśli już ktoś
absolutnie będzie potrzebował pomocy to znajdzie całe zatrzęsienie poradników na necie.
Poza tym zawsze można się zapytać na forum)


Nie boję się o swoją głowę. :D

Mi to tam w ogole nie robi różnicy, bo i tak praktycznie poradnik znajduje sie caly czas w pudełku. Po przejściu gry dopiero doń zaglądam z czystej ciekawosci, jak go opracowano. :)

Co racja, to racja, po prostu chciałem upewnić tych, co maja watpliwosci czy znajdzie sie owa, wyzej wspomniana, rzecz w pudelku Mass Effekta. :) Dla CDP poradnik to standard, tak jak instrukcja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strajker - mi nie zależy. Czytaj posty, to będziesz wiedział do jakiej wypowiedzi mój się odnosił.

edit
Wybaczcie, przez pomyłkę wcisnalem odpowiedź miast edytuj. Mea culpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:11, qjin23 napisał:

Nie, po prostu mam "trochę" premierowych gier od CDP i do każdej dołączony jest poradnik,
nieważne czy to cRPG czy nie. Ba, poradniki nawet do "Platynki" dodawają. :)


Wychodzi na to, że masz sporo szczęście w doborze tytułów:) Ja niestety nie zawsze trafiam na poradniki, a zdarzyło się też parę że i sama instrukcja była niezwykle uboga.

Dnia 09.07.2008 o 13:11, qjin23 napisał:

Dam sobie głowę uciać, jesli nie będzie poradnika w przypadku Mass Effekta. ^^


Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby upominać się o nią, bo pomimo wszystko jakiś miły poradnik się znajdzie:) Oby tylko, jak już wspominałem, nie była to solucja...;) Za dołączanymi solucjami niespecjalnie przepadam - raz, że nie lubię z nich korzystać (co najwyżej przeglądam dopiero po ukończeniu gry), dwa że często można w nich znaleźć sporo błędów, bądź zaproponowane rozwiązania nie są najprostszymi sposobami...

Tak czy inaczej już za dwa dni wszystko będzie jasne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:46, Rafal G napisał:

Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby upominać się o nią, bo pomimo wszystko jakiś miły
poradnik się znajdzie:) Oby tylko, jak już wspominałem, nie była to solucja...;) Za dołączanymi
solucjami niespecjalnie przepadam - raz, że nie lubię z nich korzystać (co najwyżej przeglądam
dopiero po ukończeniu gry), dwa że często można w nich znaleźć sporo błędów, bądź zaproponowane
rozwiązania nie są najprostszymi sposobami...


Spoko loko. :) Solucja będzie, to bardziej niż pewne. To podstawa - CDP zamieszcza zapewne tę dodatkową rzecz własnie dla tych, co maja problemy z ukończeniem gry. A czy będą jakieś porady? To już zależy, bo nie w każdym - z tych, co posiadam ze "stajni" CDP - są.

Tak czy siak - nie ma to jak samemu smaaakować gry, bez uprzednio zapoznania sie z wszelkimi poradnikami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:44, qjin23 napisał:

Nie boję się o swoją głowę. :D


A powinieneś. ;) Cóż, jakby co w ostatnich słowach będziesz mógł podziękować CDP. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 14:08, michal_w napisał:

Jest już dostępna video recenzja gry na gamecorner.pl, dostała 4/5. Oberwało się jej
przede wszystkim za dubbing.
http://tinyurl.com/5uuvq8

A tu można zobaczyć i posłuchać wersję PL w akcji:
http://tinyurl.com/5c8zvo


Ten dubbing nie jest zły:)Dla mnie sie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 14:08, michal_w napisał:

Jest już dostępna video recenzja gry na gamecorner.pl, dostała 4/5. Oberwało się jej
przede wszystkim za dubbing.
http://tinyurl.com/5uuvq8

A tu można zobaczyć i posłuchać wersję PL w akcji:
http://tinyurl.com/5c8zvo


Nie mogę się powstrzymać i muszę to powiedzieć - śmiesznie słucha się wypowiadającego się o dubbingu Jacka Kopczyńskiego, który... przecież brał w nim udział! Ale trzeba przyznać, że w przeciwieństwie do wielu lamerskich głosów wideorecenzentów, on sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. Zresztą w samym dubbingowaniu też, szczególnie widać to było ostatnio w Assassin''s Creed. W niedawnych Imperatorach w rankingu na najlepszego polskiego aktora dubbingowego nie mogłem się zdecydować między Szycem a nim, więc ostatecznie poszedłem na kompromis i wybrałem... Rozenka, który pokazał klasę jako Geralt.

Chyba trochę przesadzasz mówiąc, że skrytykowano dubbing ogólnie - właściwie zarzuty skierowano tylko w stronę pary głównych bohaterów, co IMHO pozwala mieć nadzieję, że taka Ashley wypadnie dużo lepiej. No cóż, mam nadzieję, że ogólne zdanie o polskiej wersji będzie po premierze inne niż w tej recenzji. Po polskim gameplayu AC miałem bardzo złe zdanie, a po przejściu całości z zadowoleniem mogę wystawić tamtej lokalizacji ocenę bardzo dobrą (gdyby tylko popracowano trochę nad głosami mieszkańców...). Jedno jest pewne - grać będę z głosem Dorocińskiego. I lepiej, żeby się szybko rozkręcił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 14:10, rafekx 12 napisał:

> Jest już dostępna video recenzja gry na gamecorner.pl, dostała 4/5. Oberwało się
jej
> przede wszystkim za dubbing.
> http://tinyurl.com/5uuvq8
>
> A tu można zobaczyć i posłuchać wersję PL w akcji:
> http://tinyurl.com/5c8zvo

Ten dubbing nie jest zły:)Dla mnie sie podoba...


Przepraszam ale to co usłyszałem rozwaliło mnie kompletnie. Wygląda na to, że to co poleciało kiedyś na gram.pl to faktycznie były najlepsze kawałki. Gdyby nie możliwość zainstalowania wersji kinowej, po tej recenzji kupił bym oryginalną angielską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect jest chyba drugą najbardziej promowaną grą w Polsce po Wiedźminie - przynajmniej z tego co widzę na mieście (choćby kina) i w mediach - więc raczej zainteresowanie będzie :) Poczekajmy do premiery.

A co do zawartości pudełka, będzie dobrze. Na najnowszych zdjęciach edycji kolekcjonerskiej widać podstawowe pudełko Mass Effecta (które jest częścią tej edycji) i jest przynajmniej tak grube jak podstawka Wiedźmina - będzie miodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sklep gram.pl powinien zrobić statystykę sprzedaży gry w Polsce po premierze i przed bo jak wszyscy wiemy dużo osób zamówiło grę w statusie pre-order podawać ją co jakiś czas ile osób w Polsce zdecydowało się zakupić tego RPG a wtedy byśmy zobaczyli czy tak wielka lokalizacja jak Mass Effect pobił sprzedaż np. naszego Wiedźmina.


20080709162214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką statystykę może stworzyć jedynie CDP, bo to oni są wydawcą gry w Polsce i najlepiej wiedzą w ilu egzemplarzach ME się rozeszło. Gram.pl to tylko jeden z wielu sklepów zajmujących się sprzedażą tej gry. Z pewnością takie dane zostaną podane do publicznej wiadomości (no chyba że będą zbyt hańbiące;), bo tak jest prawie zawsze w przypadku największych tytułów. Jednak nie sądzę, by ME miało realne szanse w zestawieniu z Wiedźminem, w końcu tamten projekt to nie tylko gra, to przede wszystkim bardzo popularna książka, która już na starcie zapewniła grze świetną reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:43, strajker napisał:

Link znowu niewłaściwie wyświetla - końcówka to "25312" bez przerwy miedzy "jedynką"
a "dwójką".


Taka drobna porada, może trochę nie na temat ale myślę że może się przydać:
Jak po wstawieniu posta zauważysz że pokroiło ci umieszczony w nim link to wyedytuj tego posta, wykasuj zbędną spację a na koniec (ważne) wstaw dodatkową spację przed linkiem. To powinno załatwić sprawę. No chyba że link jest długi i po takiej naprawie pojawi się w nim druga dziura gdzieś dalej - w takim wypadku już niuc nie można zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować