Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Gram.pl sp. z o.o.

426 postów w tym temacie

Cholera, albo mi posta wcięło, albo... zapomniałem go dodać :/ Jeszcze raz...

Dnia 01.02.2008 o 21:38, Spaykus napisał:

Czyli co - "Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem"? Może jednak warto zaryzykować? :)

Wg mnie to sami jeszcze nie wiecie jak to ma wyglądać, więc nie byłbym taki pewien. :) Do tej pory byliście takim serwisem CDP i nawet dobrze się z tym żyło, a teraz, żeby to zmienić trzeba będzie wszystko odwrócić do góry nogami. Tyle zmian potrzeba, abyście się stali kolejnym serwisem o grach jakich wiele, i to nie jest nawet pewne, że dogonicie te lepsze. Wg mnie te zmiany to krok wstecz jakby. Ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 01:22, rob006 napisał:

Wg mnie to sami jeszcze nie wiecie jak to ma wyglądać, więc nie byłbym taki pewien. :)
Do tej pory byliście takim serwisem CDP i nawet dobrze się z tym żyło, a teraz, żeby
to zmienić trzeba będzie wszystko odwrócić do góry nogami. Tyle zmian potrzeba, abyście
się stali kolejnym serwisem o grach jakich wiele, i to nie jest nawet pewne, że dogonicie
te lepsze. Wg mnie te zmiany to krok wstecz jakby. Ale to tylko moje zdanie ;)


A na podstawie czego wydedukowałeś, że chcemy podążać tą samą drogą co inne serwisy branżowe?

Poza tym nie zgodzę się także, że wszystko przewracane jest do góry nogami, o czym zresztą pisałem już w innym wątku. Ze względu na restrukturyzację wprowadzenie części zmian było niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 20:34, Spaykus napisał:

Zgadza się. Obecni pracownicy CDP mieli status "Pracownik CDP", my - tzn. ekipa gram.pl
- ten sam + dopisek "Ekipa gram.pl". Siłą rzeczy pracownicy gram.pl, ówczesnej części
CD Projektu, byli także pracownikami CDP. Teraz można mieć jedno albo drugie. I wszystko
się zgadza.


A ja mam takie dość podchwytliwe pytanie. Cały czas piszecie, że ludzie z CDP będą mieli takie a takie statusy, taki a taki kolor etc. A to, gdy się nad tym zastanowić, sugeruje, że jednak gram.pl dalej jest mocno z CDP związane, dając pracownikom tej firmy specjalne "względy". Tym bardziej, że, jak widzę, nie przewidujecie statusów "Pracownik Cenega"| czy "Pracownik Lem". Pytam o to, gdyż dość szumnie było powiedziane, że Gram.pl staje się niezależne, a już można wywęszyć pewne smaczki, które sugerują, że wcale nie jest to taka pełna niezależność. A jeśli nawet gram.pl nie jest zależne, to może się wydawać, że faworyzuje CDP.

Możliwe, że to, co napisałem, to zbyt wielkie "czepialstwo", jednak... cóż, warto by sprawę wyjaśnić :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja,rob.Teraz trudno będzie się przyzwyczaić do Tych zmian.Szkoda że nie ma opcji w ustawieniach "Przywróć stare,dobre forum".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 07:49, NLX napisał:

A ja mam takie dość podchwytliwe pytanie. Cały czas piszecie, że ludzie z CDP będą mieli
takie a takie statusy, taki a taki kolor etc. A to, gdy się nad tym zastanowić, sugeruje,
że jednak gram.pl dalej jest mocno z CDP związane, dając pracownikom tej firmy specjalne
"względy". Tym bardziej, że, jak widzę, nie przewidujecie statusów "Pracownik Cenega"|
czy "Pracownik Lem". Pytam o to, gdyż dość szumnie było powiedziane, że Gram.pl staje
się niezależne, a już można wywęszyć pewne smaczki, które sugerują, że wcale nie jest
to taka pełna niezależność. A jeśli nawet gram.pl nie jest zależne, to może się wydawać,
że faworyzuje CDP.

Możliwe, że to, co napisałem, to zbyt wielkie "czepialstwo", jednak... cóż, warto by
sprawę wyjaśnić :)


Jasne, już wyjaśniam, a właściwie niejako sama wyjaśniła się ona wcześniej. Rzuć proszę okiem na http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33088&pid=230 i kolejne posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, i jeszcze kilka pytań, które mi się nasunęły w związku z "odłączeniem":

1. Rejestracja gier. Jak na razie, gry CDP rejestrowało się na Gramie. Jako że teraz Gram jest niezależny, więc wydaje mi się, że trochę "nie teges" by było takie rejestrowanie. Co w związku z tym? Czy planujecie przenieść konta użytkowników na stronę CDP? Albo w ogóle zrezygnować z takiej rejestracji? Czy może dogadać się z innymi wydawcami, aby ich gry również były rejestrowane na Gram.pl?

2. wPLN. Moim osobistym zdaniem coś całkowicie bezsensownego, ale jak już jest to jest. W zasadzie pytanie podobne do poprzedniego. Co w związku z tym?

Innymi słowy, tak wprost pytając: Czy uniezależnienie GRam.pl to faktyczne uniezależnienie?

/EDIT/ Ups, chyba już odpowiedziałeś :) Wybacz w takim razie, nie docyztałem tamtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 08:17, NLX napisał:

O, i jeszcze kilka pytań, które mi się nasunęły w związku z "odłączeniem":

1. Rejestracja gier. Jak na razie, gry CDP rejestrowało się na Gramie. Jako że teraz
Gram jest niezależny, więc wydaje mi się, że trochę "nie teges" by było takie rejestrowanie.
Co w związku z tym? Czy planujecie przenieść konta użytkowników na stronę CDP? Albo w
ogóle zrezygnować z takiej rejestracji? Czy może dogadać się z innymi wydawcami, aby
ich gry również były rejestrowane na Gram.pl?

2. wPLN. Moim osobistym zdaniem coś całkowicie bezsensownego, ale jak już jest to jest.
W zasadzie pytanie podobne do poprzedniego. Co w związku z tym?

Innymi słowy, tak wprost pytając: Czy uniezależnienie GRam.pl to faktyczne uniezależnienie?

/EDIT/ Ups, chyba już odpowiedziałeś :) Wybacz w takim razie, nie docyztałem tamtego.


Jeszcze jeden cytacik (jakoś nie lubię się powtarzać): http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33304&pid=78 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 11:48, Clicker napisał:

Gram.pl z Cenegą? Weź mnie nie strasz ;P Ale to by było niezłe zaskoczenie ;P Albo ''Gram.pl
z City Interactive" (czy jak to się piszę), LOL.


A to dlaczego nie? Inni wydawcy to gorsi? Sorki, ale trochę śmieszą mnie ci fanboje CDP. Wydawca jak wydawca, jeśli faktycznie Gram stanie się całkowicie niezależny i będzie w równej współpracy ze wszystkimi wydawcami - tym lepiej. Jeden, potężny serwis o grach, jeden duży sklep, wszystko razem. Same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 08:20, Spaykus napisał:

Jeszcze jeden cytacik (jakoś nie lubię się powtarzać): http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33304&pid=78
:)


Mea culpa, nie czytałem. Po prostu wszedłem na temat, i nie chciałem tych 15 stron od początku przeglądać :) Co do wirtualnego klepania po plecach, to zalicz sobie moje klepnięcie, a nawet więcej niż jedno, skoro się uniezależniacie :) Zawsze mi się nie podobało, że Gram był jakby "pieskiem na smyczy" CDP. Niby to niezależny serwis, ale czuło się swąd CDP. Byle tylko było to rozłączenie totalne, bez jakichkolwiek "bonusów" dla CDP. Pełna równość i niezależność od konkretnych wydawców. A nie jedynie iluzja, dużo szumu bez konkretnych rozwiązań, albo z rozwiązaniami, które dalej faworyzowałyby CDP. Ale jeśli rozłączenie permanentne, to masz moje "klepnięcie", a nawet wirtualnego browara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 08:27, NLX napisał:

Mea culpa, nie czytałem. Po prostu wszedłem na temat, i nie chciałem tych 15 stron od
początku przeglądać :) Co do wirtualnego klepania po plecach, to zalicz sobie moje klepnięcie,
a nawet więcej niż jedno, skoro się uniezależniacie :) Zawsze mi się nie podobało, że
Gram był jakby "pieskiem na smyczy" CDP. Niby to niezależny serwis, ale czuło się swąd
CDP. Byle tylko było to rozłączenie totalne, bez jakichkolwiek "bonusów" dla CDP. Pełna
równość i niezależność od konkretnych wydawców. A nie jedynie iluzja, dużo szumu bez
konkretnych rozwiązań, albo z rozwiązaniami, które dalej faworyzowałyby CDP. Ale jeśli
rozłączenie permanentne, to masz moje "klepnięcie", a nawet wirtualnego browara :D


Za klepnięcie dziękuję w imieniu ekipy :)

Chciałbym tylko zwrócić uwagę na jedno napisane przez Ciebie zdanie: "Pełna równość i niezależność od konkretnych wydawców". Trafiłeś w sedno - do tego właśnie dążymy, zresztą nie od wczoraj. Stąd też recenzje gier różnych dystrybutorów, newsy o nowym GTA czy NFS-ie, konkursy związane z FIFĄ i Crysisem, a także poszerzona oferta w sklepie. Jesteśmy otwarci na dialog z każdym dystrybutorem. A to czy do współpracy dojdzie (i jakie będą wyniki)? To zależy już tylko od konkretnych, indywidualnych ustaleń.

Wolałbym nie wypowiadać się za redakcję, myślę jednak, że nasi piśmienni koledzy (ups - i koleżanki, oczywiście) nie będą mieli mi tego za złe. Odnoszę wrażenie, że wszystko rozbija się o wartość samej gry jako produktu. To czyje logo widnieje na pudełku uznać należy za kwestię drugorzędną. A przynajmniej ja tak to postrzegam. I podobnie w tej międzyplatformowej "wojence" - jak ocenić, która maszynka do gier jest lepsza? Na podstawie osiągów czy może designu menu głównego? Dla mnie wyznacznikiem zawsze była jakość dostępnych na konkretną platformę gier. To tak skrótowo. Kończę, bo offtopem zapachniało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 08:41, Spaykus napisał:

Chciałbym tylko zwrócić uwagę na jedno napisane przez Ciebie zdanie: "Pełna równość
i niezależność od konkretnych wydawców
". Trafiłeś w sedno - do tego właśnie dążymy,
zresztą nie od wczoraj. Stąd też recenzje gier różnych dystrybutorów, newsy o nowym GTA
czy NFS-ie, konkursy związane z FIFĄ i Crysisem, a także poszerzona oferta w sklepie.
Jesteśmy otwarci na dialog z każdym dystrybutorem. A to czy do współpracy dojdzie (i
jakie będą wyniki)? To zależy już tylko od konkretnych, indywidualnych ustaleń.


Ano, ja mam szczerą nadzieję, że faktycznie się całkowicie uniezależnicie. Samo gram.pl jest świetną sprawą, jedyne, co mi przeszkadzało, to właśnie ta zależność od CDP, przez to traciliście (słusznie czy nie) w oczach moich czy innych ludzi na obiektywności. Tak więc wszystkiego naj na nowej drodze życia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:09, NLX napisał:

Ano, ja mam szczerą nadzieję, że faktycznie się całkowicie uniezależnicie. Samo gram.pl
jest świetną sprawą, jedyne, co mi przeszkadzało, to właśnie ta zależność od CDP, przez
to traciliście (słusznie czy nie) w oczach moich czy innych ludzi na obiektywności. Tak
więc wszystkiego naj na nowej drodze życia :D


Poruszamy już kolejne zagadnienie - opiniotwórczość. Temat to dość wyświechtany, bo czymże tak naprawdę ta opiniotwórczość jest? Pisaniem recenzji przez doświadczonych redaktorów, którzy po oddaniu tekstu nadal mogą sobie śmiało spojrzeć w twarz (mówię o klepaniu w klawiaturę w zgodzie z własnymi poglądami)?
Jeśli tak, to te kryteria teksty pojawiające się na gram spełniają. Umówmy się - każda recenzja jest opinią, a każda opinia jest z definicji subiektywna. Obiektywizm? Obiektywny to może być wpis na wikipedii, ale nie recka! Zamieszczenie każdego słowa "od autora", wyrażającego jego opinię ("dobry", "zły", ''ciekawy", "nudny", etc.) jest już formą w pełni subiektywną. Nasi redaktorzy nie tworzyli (i tworzyć nie będą) tekstów przez pryzmat i pod dyktando CDP. A jeżeli ktoś bez czytania rzuca opinie w stylu "Gry CDP i tak nie zjedziecie" albo "Phi, kolejny pojazd po konkurencji", to sorry, ale jakikolwiek dialog z taką osobą jest bezcelowy. Ona i tak wie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że po prostu w sklepie będą gry innych wydawców, w newsach będzie nie tylko o grach CDP, i będą reklamy, ale poza tym, to będzie, jak było. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 07:26, Spaykus napisał:

A na podstawie czego wydedukowałeś, że chcemy podążać tą samą drogą co inne serwisy branżowe?

A jaka jest inna droga?

Dnia 02.02.2008 o 07:26, Spaykus napisał:

Poza tym nie zgodzę się także, że wszystko przewracane jest do góry nogami, o czym zresztą
pisałem już w innym wątku. Ze względu na restrukturyzację wprowadzenie części zmian było
niezbędne.

To, że na głównej stronie było sporo informacji na temat gier wydawanych przez CDA - łatwo się zmieni, pliki też się jakoś przeniesie. Ale do tej pory gram.pl to był także sklep CDP, zniżki dostawałeś za zakup gier tego wydawcy. To był program lojalnościowy na linii gram.pl-CDP. Żeby to zmienić, już trzeba będzie to odwrócić do góry nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:55, Spaykus napisał:

Poruszamy już kolejne zagadnienie - opiniotwórczość. Temat to dość wyświechtany, bo czymże
tak naprawdę ta opiniotwórczość jest? Pisaniem recenzji przez doświadczonych redaktorów,
którzy po oddaniu tekstu nadal mogą sobie śmiało spojrzeć w twarz (mówię o klepaniu w
klawiaturę w zgodzie z własnymi poglądami)?
Jeśli tak, to te kryteria teksty pojawiające się na gram spełniają. Umówmy się - każda
recenzja jest opinią, a każda opinia jest z definicji subiektywna. Obiektywizm? Obiektywny
to może być wpis na wikipedii, ale nie recka! Zamieszczenie każdego słowa "od autora",
wyrażającego jego opinię ("dobry", "zły", ''ciekawy", "nudny", etc.) jest już formą w
pełni subiektywną. Nasi redaktorzy nie tworzyli (i tworzyć nie będą) tekstów przez pryzmat
i pod dyktando CDP. A jeżeli ktoś bez czytania rzuca opinie w stylu "Gry CDP i tak nie
zjedziecie" albo "Phi, kolejny pojazd po konkurencji", to sorry, ale jakikolwiek dialog
z taką osobą jest bezcelowy. Ona i tak wie swoje.


Nie nie, nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja co do recenzji samych się nie czepiam. Powiem uczciwie - nie czytałem ich, więc nie chcę oceniać czegoś, o czym nie mam pojęcia. Mi chodzi bardziej o to, że gram.pl, jako "doczepka" CDP, nie mogło być traktowane jako niezależny, całkowicie swobodny serwis. Chodzi mi bardziej o odczucie niż fakty. Jako że u Was nie było wcześniej innych wydawców (zwykle), więc wchodząc na gram, było się bombardowanym reklamami CDP, linkami i odnośnikami do różnych nowych produkcji CDP itp itd. Miało się wrażenie (zaznaczam, jedynie wrażenie), że gram.pl jest w dużej mierze wielka, interaktywną reklamą CDP. I mam nadzieję, że dzięki odłączeniu się od CDP, i zawiązaniu współpracy z innymi dystrybutorami, wchodząc na gram będzie się czuło, że jest to serwis o grach dla graczy, a nie serwis o grach CDP. W ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Żeby to zmienić, już trzeba będzie to odwrócić do góry nogami.

I bardzo dobrze. Będzie serwis o grach, a patrząc na możliwości gram - bardzo dobry serwis. A nie witryna internetowa gier CDP, tylko pod inną nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 10:40, NLX napisał:

I bardzo dobrze. Będzie serwis o grach, a patrząc na możliwości gram - bardzo dobry serwis.
A nie witryna internetowa gier CDP, tylko pod inną nazwą.


A mi się gram.pl podobało jako witryna CDP. :) Wiedziałem że tak jest, a niezależnych serwisów o grach jest multum. Tylko CDP miał własny serwis, a gram.pl było pod pewnym względem wyjątkowe, wyspecjalizowane. Teraz po rozłączeniu ta wyjątkowość wyparuje (choć mogą nas pozytywnie zaskoczy, ale jak na razie nie przychodzi mi do głowy sposób, w jaki mogliby to robić ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 10:29, rob006 napisał:

A jaka jest inna droga?


Okaże się :)

Dnia 02.02.2008 o 10:29, rob006 napisał:

To, że na głównej stronie było sporo informacji na temat gier wydawanych przez CDA -
łatwo się zmieni, pliki też się jakoś przeniesie. Ale do tej pory gram.pl to był także
sklep CDP, zniżki dostawałeś za zakup gier tego wydawcy. To był program lojalnościowy
na linii gram.pl-CDP. Żeby to zmienić, już trzeba będzie to odwrócić do góry nogami.


Dlaczego ma się zmieniać to, że było dużo informacji od CDP? Pressy wylądowały w osobnej działaczce, a ekipa odpowiedzialna za newsroom pisze o wszystkich grach. Jakoś nie widzę dominacji tytułów wydawanych przez CDP.

Co do sklepu - jak już zostało powiedziane w innym wątku - wszystko w swoim czasie. Na pewno zespół odpowiedzialny za kwestie czysto handlowe ma już sprecyzowaną koncepcję dalszego funkcjonowania sklepu.

Dnia 02.02.2008 o 10:29, rob006 napisał:

A mi się gram.pl podobało jako witryna CDP. :) Wiedziałem że tak jest, a niezależnych serwisów o grach jest
multum. Tylko CDP miał własny serwis, a gram.pl było pod pewnym względem wyjątkowe, wyspecjalizowane.
Teraz po rozłączeniu ta wyjątkowość wyparuje (choć mogą nas pozytywnie zaskoczy, ale jak na razie nie przychodzi mi do głowy sposób, w jaki mogliby to robić ;))


Ta wyjątkowość polegała na tym, że gram.pl było związane z CDP czy może na tym, co pod szyldem CDP robiła ekipa gram.pl? Mogę Cię zapewnić, że ludzie, którzy stanowili trzon "gram.pl z CD Projekt" pracują obecnie dla "gram.pl sp. z o.o.". Co więcej, dołączono do nich sporo nowych twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 10:38, NLX napisał:

Nie nie, nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja co do recenzji samych się nie czepiam. Powiem
uczciwie - nie czytałem ich, więc nie chcę oceniać czegoś, o czym nie mam pojęcia. Mi
chodzi bardziej o to, że gram.pl, jako "doczepka" CDP, nie mogło być traktowane jako
niezależny, całkowicie swobodny serwis. Chodzi mi bardziej o odczucie niż fakty. Jako
że u Was nie było wcześniej innych wydawców (zwykle), więc wchodząc na gram, było się
bombardowanym reklamami CDP, linkami i odnośnikami do różnych nowych produkcji CDP itp
itd. Miało się wrażenie (zaznaczam, jedynie wrażenie), że gram.pl jest w dużej mierze
wielka, interaktywną reklamą CDP. I mam nadzieję, że dzięki odłączeniu się od CDP, i
zawiązaniu współpracy z innymi dystrybutorami, wchodząc na gram będzie się czuło, że
jest to serwis o grach dla graczy, a nie serwis o grach CDP. W ten sposób.


Tak, wiem. Skupiłem się na recenzjach, bo ten przykład wydał mi się dość obrazowy.

Zgadzam się, mogło nie być tak traktowane, mimo że staraliśmy się przekazać Wam, że publikowane na łamach gram.pl naprawdę nie przechodzą procesu autoryzacji w CDP.

Co do współpracy z innymi wydawcami, to została już ona podjęta - i to nie na przestrzeni ostatnich tygodni (dokładnie nie pamiętam kiedy, ale dobre kilkanaście miesięcy temu) - z tymi, którzy do takiego układu partnerskiego chcieli się przyłączyć. Np. EA, LEM, Techland.

Idea tworzenia dużego, w zamyśle ogólnorozrywkowego, portalu z zastrzeżeniem publikowania informacji wyłącznie o grach z jednej dziedziny (jeden gatunek, jedna platforma, jeden wydawca - bez znaczenia) mija się z celem. To tak jakbym zrobił ankietę na grę roku i zamieścił w niej tylko tytuły wydane przez określonego dystrybutora nie dając ludziom możliwości wyboru innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążylem zauważyć to "gram.pl" jest takim nijakim sklepem z wlasnym portalem. Na moje więc nie jest to osobna firma, ale raczej taka firma zbuntowanych pracowników, nad którom nadal panuje CDP. Mimo tego że już nie ma napisu " z CDprojekt" to nadal nie widać tegu usamodzielnienia. Może jeszcze zawcześnie na takie obserwacje ale mi tu śmierdzi marketingiem CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować