Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

Dead Space - temat ogólny

1098 postów w tym temacie

Jakbyś jeszcze miał kłopoty, wcześniej już to zostało dokładnie opisane:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33130&pid=863

Poza kwestią bycia uprzejmym to także mała aluzja, by sprawdzać wcześniejsze posty. Okej, nawet jeśli się nie ma wiary w szukajkę, to chociaż można przelecieć okiem przynajmniej bieżącą stronę, nie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 21:45, Dexter_McAaron napisał:

Jakbyś jeszcze miał kłopoty, wcześniej już to zostało dokładnie opisane:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33130&pid=863

Poza kwestią bycia uprzejmym to także mała aluzja, by sprawdzać wcześniejsze posty. Okej,
nawet jeśli się nie ma wiary w szukajkę, to chociaż można przelecieć okiem przynajmniej
bieżącą stronę, nie...?


Em, nie, klopotow juz nie ma. Dobrnalem jakos do 11 rozdzialu i sorry, nastepnym razem dokladniej poszukam, czy byly juz posty na dany temat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry jeżeli taki problem był już opisany, ale ja go nie znalazłem.
W rozdz.10 po uruchomieniu silnika wahadłowca ( 3 karty nawigacyjne plus jakieś jądro) nawigator pokazuje by przejść do drugiej konsoli w celu jego odcumowania.Pulpit ten jest nieaktywny(pomarańczowy, aktywne są szare) i nic nie mogę zrobić.Gram na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 08:52, Zagreus napisał:

Sorry jeżeli taki problem był już opisany, ale ja go nie znalazłem.
W rozdz.10 po uruchomieniu silnika wahadłowca ( 3 karty nawigacyjne plus jakieś jądro)
nawigator pokazuje by przejść do drugiej konsoli w celu jego odcumowania.Pulpit ten jest
nieaktywny(pomarańczowy, aktywne są szare) i nic nie mogę zrobić.Gram na PS3.


Ja też gram na PS3. Musisz na początku te kart wsadzić do tego promu, potem przeprowadzić test silnika i rozwalić tego stwora (odradzającymi się kończynami ) który się pojawił. Najpierw musisz go zwabić koło dysz silnika wahadłowca, pokrój go na kawałki i użyj na nim stasis (spowolnienie) kiedy Ci się to uda biegnij do miejsca gdzie przeprowadzałeś test silnika, ogień z dysz rozwali tego stwora. Gdy Ci się to uda powinien przyjść doktor Kyne i zrób to co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 15:16, Bracio napisał:

> Sorry jeżeli taki problem był już opisany, ale ja go nie znalazłem.
> W rozdz.10 po uruchomieniu silnika wahadłowca ( 3 karty nawigacyjne plus jakieś
jądro)
> nawigator pokazuje by przejść do drugiej konsoli w celu jego odcumowania.Pulpit
ten jest
> nieaktywny(pomarańczowy, aktywne są szare) i nic nie mogę zrobić.Gram na PS3.

Ja też gram na PS3. Musisz na początku te kart wsadzić do tego promu, potem przeprowadzić
test silnika i rozwalić tego stwora (odradzającymi się kończynami ) który się pojawił.
Najpierw musisz go zwabić koło dysz silnika wahadłowca, pokrój go na kawałki i użyj na
nim stasis (spowolnienie) kiedy Ci się to uda biegnij do miejsca gdzie przeprowadzałeś
test silnika, ogień z dysz rozwali tego stwora. Gdy Ci się to uda powinien przyjść doktor
Kyne i zrób to co mówi.


Dzięki,ale nie chwaląc się sam do tego doszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czym się charakteryzuje poziom trudności "Niemożliwy" oraz jak zdobyć trofeum (gram na PS3) Z-baller? Bo sprawia mi same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 22:41, Bracio napisał:

Mam pytanie, czym się charakteryzuje poziom trudności "Niemożliwy" oraz jak zdobyć trofeum

W skrócie: 2-3 ciosy i do piachu. A o szarpaniu się w zwarciu nawet lepiej nie myśleć jeśli się nie ma zdrówka na max.

Dnia 13.11.2009 o 22:41, Bracio napisał:

(gram na PS3) Z-baller? Bo sprawia mi same problemy.

To chyba oczywiste -wygraj w Piłkę Zerograwitacyjną wszystko co się da. A co to za gra? W końcu na nią trafisz, ciężko przeoczyć wielki baner przed salą sportową.

20091113230506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W skrócie: 2-3 ciosy i do piachu. A o szarpaniu się w zwarciu nawet lepiej nie myśleć jeśli się nie ma zdrówka na max.

Super, nie ma czegoś takiego na tym poziomie trudności, że jest mniej kasy czy przedmioty droższe?

Dnia 13.11.2009 o 23:05, zadymek napisał:

W końcu na nią trafisz, ciężko przeoczyć wielki baner przed salą sportową.


Tak byłem na tej hali (rozdział10) i przed nią leżał dziennik który tłumaczył zasady gry, ale że gram na starym telewizorze to nic nie mogłem przeczytać i z normalnej gry nici. Mógłbyś zrobić screena tych zasad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 23:16, Bracio napisał:

Super, nie ma czegoś takiego na tym poziomie trudności, że jest mniej kasy czy przedmioty
droższe?

Nie, tylko trudniej przeżyć, więc radzę zacząć z nim zabawę w ramach rundy 2 lub 3.

Dnia 13.11.2009 o 23:16, Bracio napisał:

> W końcu na nią trafisz, ciężko przeoczyć wielki baner przed salą sportową.
Tak byłem na tej hali (rozdział10) i przed nią leżał dziennik który tłumaczył zasady
gry, ale że gram na starym telewizorze to nic nie mogłem przeczytać i z normalnej gry
nici. Mógłbyś zrobić screena tych zasad?

Sa bardzo proste, ładuj piłkę do którejkolwiek z 4 kolorowych dziur i łap od razu i ładuj do kolejnej-oczywiscie nie zasłoniętej klapą. By zaliczyć rundę musisz zdobyć odpowiednią ilość punktów, które dodatkowo mnożysz skacząc pomiędzy rzutami na oznaczone platformy- przed upływem czasu.
Jakbyś miał jeszcze wątpliwości oto regulamin.

20091113235911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2009 o 23:59, zadymek napisał:

Nie, tylko trudniej przeżyć, więc radzę zacząć z nim zabawę w ramach rundy 2 lub 3.


Dzięki, jak zrobię tego Z-baller to zabiorę się za ten poziom trudności.

Dnia 13.11.2009 o 23:59, zadymek napisał:

Sa bardzo proste, ładuj piłkę do którejkolwiek z 4 kolorowych dziur i łap od razu i ładuj
do kolejnej-oczywiscie nie zasłoniętej klapą. By zaliczyć rundę musisz zdobyć odpowiednią
ilość punktów, które dodatkowo mnożysz skacząc pomiędzy rzutami na oznaczone platformy-
przed upływem czasu.
Jakbyś miał jeszcze wątpliwości oto regulamin.


Dzięki wielkie bardzo mi pomogłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać w Dead Space i trafiłem na warsztat do rozbudowy, opłaca mi się od razu zużywać te power nodes do upgrade''u kombinezonu czy potem będzie można zdobyć jakiś lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 12:18, darkwind21 napisał:

Właśnie zacząłem grać w Dead Space i trafiłem na warsztat do rozbudowy, opłaca mi się
od razu zużywać te power nodes do upgrade''u kombinezonu czy potem będzie można zdobyć
jakiś lepszy?


Używaj od razu. Kupienie lepszego pancerza daje chyba tylko więcej miejsca w ekwipunku, nie pamiętam. Ale zdobyte ulepszenia przejdą na następny pancerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 12:18, darkwind21 napisał:

Właśnie zacząłem grać w Dead Space i trafiłem na warsztat do rozbudowy, opłaca mi się
od razu zużywać te power nodes do upgrade''u kombinezonu czy potem będzie można zdobyć
jakiś lepszy?

Nie kupujesz lepszego kombinezonu, tylko upgrade''ujesz go -stąd nazwa "Kombinezon poziom 1, 2, itd.

Spoiler

Dopiero po zakończeniu gry dostaniesz bonus w postaci wzbogacenia oferty sklepiku o kombinezon wojskowy.


Upgrade jak to upgrade, zawsze coś ulepsza -tutaj zwiększa pancerz (nieznacznie, ale zawsze to coś) i miejsce na sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 12:18, darkwind21 napisał:

Właśnie zacząłem grać w Dead Space i trafiłem na warsztat do rozbudowy, opłaca mi się
od razu zużywać te power nodes do upgrade''u kombinezonu czy potem będzie można zdobyć
jakiś lepszy?


Będą lepsze, ale można bez obaw go rozwijać, zachowasz wszystkie ulepszenia przy wymianie pancerza. Warto skupić się najpierw na wytrzymałości (tlen nie jest aż tak potrzebny, zawsze można użyć zasobnika tlenu lub po prostu opuścić miejsce z próżnią). Tak przy okazji doradzę tobie żebyś z bronii najpierw skupił się na rozwijaniu "pistoletu" (chodzi głównie o obrażenia i pojemność magazynku), potem cokolwiek uznasz za sprawdzone i dobre. ZAWSZE trzymaj przy sobie przynajmniej 1 Power Node, ponieważ służą one także do otwierania specjalnych zamkniętych pomieszczeń pełnych wartościowych rzeczy, amunicji, apteczek itd (istne skarbce). I staraj się na bieżąco (kiedy w pobliżu jest magazyn) sprzedawać zbędne rzeczy i nadmiar wyposażenia, tak żeby mieć zawsze trochę miejsca na nowe graty, a także śmiało inwestuj w kolejne Power Nodes (zawsze ci się to opłaci) jeżeli nie masz jakichś nowych bronii czy pancerza do kupienia.

To się rozpisałem ;D Akurat właśnie przechodzę sobie Dead Space po raz drugi na Hardzie i muszę przyznać, że na prawdę warto, amunicja jest tu na wagę złota, a adrenalina sięga zenitu przy walkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra, dzisiaj zainstalowalem, pogralem 0,5 godziny, gra mi chodzi ma max detalach bez sciecia ale mam problem z dzwiekiem, najbardziej razi kiedy ktos do mnie gada, po prostu slowa sie powtarzaja (takie jakby echo), podobnie mam czasami podczas strzelania, otwierania drzwi itp. Wie kto o co moze chodzic? Poza tym od czasu do czasu slychac cichy szum, jakby zaklocenia w radiu. W sumie to tylko podczas rozmów mi to przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś przypomnieć czy za strzelnicę i koszykówkę w "Dead on Arrival" są jakieś specjalne nagrody w wersji na PC? Czy to tylko takie popierdółki? Pamiętam, że jak przechodziłem pierwszy raz Dead Space to to olałem ;)

@ Shego - jakieś tam zakłócenia w przekazach radiowych DEFINITYWNIE są, teraz tylko kwestia czy przeszkadza tobie właśnie to co jest w grze normalnie i działa prawidłowo, czy po prostu tobie nawala karta dźwiękowa lub coś innego? U mnie np jest wszystko OK, ale przy większych zadymach (albo w próżni) zdarza się, że dźwięk się zacina albo przerywa, ale podejrzewam że to po prostu wina całego sprzętu (za wolny komp). Na jakim grasz i jaką masz dźwiękówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2009 o 19:46, Azvar napisał:

@ Shego - jakieś tam zakłócenia w przekazach radiowych DEFINITYWNIE są, teraz tylko kwestia
czy przeszkadza tobie właśnie to co jest w grze normalnie i działa prawidłowo, czy po
prostu tobie nawala karta dźwiękowa lub coś innego? U mnie np jest wszystko OK, ale przy
większych zadymach (albo w próżni) zdarza się, że dźwięk się zacina albo przerywa, ale
podejrzewam że to po prostu wina całego sprzętu (za wolny komp). Na jakim grasz i jaką
masz dźwiękówkę?

Chyba cos nawala z karta bo wiem o czym mowisz ale to nie to. Ewidentnie jest cos nie tak. W kazdym razie teraz juz mi to praktycznie w ogole nie przeszkadza, nawet czasami przekazy ida normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 19:46, Azvar napisał:

Może mi ktoś przypomnieć czy za strzelnicę i koszykówkę w "Dead on Arrival" są jakieś
specjalne nagrody w wersji na PC? Czy to tylko takie popierdółki? Pamiętam, że jak przechodziłem
pierwszy raz Dead Space to to olałem ;)

Jeśli zauważyłeś w okolicy rząd, w wiekszości zamkniętych szafek i ile razy byś tam nie wracał zawsze są zamknięte, to pewnie zastanawiasz się jak je otworzyć ...
...no, to już chyba wiesz jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpadłem na to :) Już przeszedłem, teraz żałuję że za pierwszym razem nie grałem od razu na Hardzie, jest super :P Na prawdę nieźle się musiałem nagimnastykować pod koniec, w pełni rozwinięte Stasis to istny must-have na Hardzie. Teraz dłuuuga przerwa od gry i czas na Impossible Mode :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować