Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

Dead Space - temat ogólny

1098 postów w tym temacie

Ukończyłem rozdział 8.God damn it,dawno nie dostałem takiego kopa adrenaliny w jednym miejscu.Ten pokład wydobywczy to prawdziwy koszmar...Podczas powrotu nie miałem już amunicji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale już sobie poradziłem. ;) Aktualnie jestem na samym początku 10 rozdziału i muszę przyznać, że robi się trochę za dużo walki a za mało strachu. Prawie jak w slasherze - wchodzę do pomieszczenia, kwarantanna zamyka drzwi i nie mogę wyjść póki wszystkich nie zatłukę... Szczególnie teraz na Valorze był niezły hardcore. Ale ogólnie gra bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 19:27, JayL napisał:

Dzięki, ale już sobie poradziłem. ;) Aktualnie jestem na samym początku 10 rozdziału
i muszę przyznać, że robi się trochę za dużo walki a za mało strachu. Prawie jak w slasherze
- wchodzę do pomieszczenia, kwarantanna zamyka drzwi i nie mogę wyjść póki wszystkich
nie zatłukę... Szczególnie teraz na Valorze był niezły hardcore. Ale ogólnie gra bardzo
dobra.

Na jakim poziomie trudności grasz?
Tak,na Valorze jest ostra rzeźnia.Szczególnie na niemożliwym ;) W tym dużym pomieszczeniu,gdzie po wejściu drzwi zamykają się z powodu kwarantanny.Powtarzałem ten moment chyba 5 czy 6 razy,w końcu się udało.Panowie z ADHD są cholernie niebezpieczni,lecz gorsze są te gównie z mackami i "szablozębne nekromorphy" ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na normalnym. :P Raz, że gram po raz pierwszy w tę grę, dwa to mój pierwszy survival horror. :P Możliwe, że na wyższym byłoby inaczej, ale i tak spodziewałem się strachu innego rodzaju niż "o k***, nie mam amunicji i jak coś mi wyskoczy, to po mnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 19:48, JayL napisał:

o k***, nie mam amunicji i jak coś mi wyskoczy, to po mnie.

Taka myśl przychodziła mi do głowy w połowie 7 rozdziału :P Zero medykamentów,zero amunicji,resztki Stazy.Żyć,nie umierać.
Ale nie ma co,gra jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Dead Space na Impossible Mode, od zera :) Wymagającym polecam ten poziom trudności od początku (w tym celu należy tylko wyedytować odpowiedni plik, no chyba że posiada się wersję na konsolę), dopiero wtedy to jest PRAWDZIWY survival-horror, adrenalinka skacze do góry nawet kiedy jesteśmy uzbrojeni po zęby i mamy do czynienia tylko z jednym nekromorfem. Parę uderzeń i Isaaca widzimy w kawałkach, amunicji i apteczek schodzi więcej, no i na prawdę trzeba umieć celować i przeszukiwać dokładnie pomieszczenia (ja miałem to ułatwienie, że już wiedziałem gdzie szukać rzeczy, nawet tą łatwo pomijaną figurkę Peng), aczkolwiek nie jest to aż taki Niemożliwy (raczej tylko z nazwy) :) Po prostu trzeba się starać, ot co. Po ukończeniu gry dostajemy m.in. schematy kombinezonu wojskowego, taki sam jaki nosiła załoga Valora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 01:43, Azvar napisał:

Po ukończeniu gry dostajemy m.in. schematy kombinezonu
wojskowego, taki sam jaki nosiła załoga Valora :)

Tylko tyle -na normalu też jest taka nagroda- to już chyba satysfakcja z przejścia gry jest większa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby na Normalu odblokowywało się schemat kombinezonu wojskowego... Ale może się mylę. Oprócz tego dostałem 50 000 Kredytów i 10 Węzłów Mocy, mniesza o to czy to więcej niż na innych poziomach, bo to i tak wystarczająco dużo aby uczynić kolejne podejście o wiele prostszym, albo spokojnie wypróbować pozostałe bronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 13:12, jacob27 napisał:

Hej! Ja też przeszedłem na niemożliwym! :) Jak myślicie? Dobry czas?


Nie mam screena na dowód, ale ja przeszedłem (na Niemożliwym rzecz jasna) w jakieś 10:30, no maksymalnie 11h :) Za pierwszym razem rzecz jasna, no ale był to już mój trzeci raz ogólnie (wcześniej na Normal i Hard, więc już doskonale wiem jak to przechodzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 17:51, Azvar napisał:

Nie mam screena na dowód, ale ja przeszedłem (na Niemożliwym rzecz jasna) w jakieś 10:30,
no maksymalnie 11h :) Za pierwszym razem rzecz jasna, no ale był to już mój trzeci raz
ogólnie (wcześniej na Normal i Hard, więc już doskonale wiem jak to przechodzić).


Ach, kurczę, a już myślałem że nikt mnie nie pobije :) Teraz zostaje tylko przechodzić od nowa na niemożliwym ze starym ekwipunkiem i ulepszać broń. A jakich broni używałeś? Bo ja tylko karabinu pulsacyjnego, tej pierwszej podstawowej broni (kurcze, już zapomniałem jak się nazywa) i tego pistoletu linowego (tej kuszy). Tyle wystarczyło. Poza tym, pewnie zauważyłeś że taką broń jaką się aktualnie ma przy sobie, to taka amunicja się do niej pojawia. A że miałem problem z amunicją to wolałem mieć tylko trzy bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 18:36, jacob27 napisał:

Ach, kurczę, a już myślałem że nikt mnie nie pobije :) Teraz zostaje tylko przechodzić
od nowa na niemożliwym ze starym ekwipunkiem i ulepszać broń.


Ja tam za drugim podejściem przejdę z trzema nowymi brońmi i rozwinę, tej której w ogóle nie rozwijałem :) Ze starym było by za łatwo, nawet na Impossible.

Dnia 21.03.2010 o 18:36, jacob27 napisał:

A jakich broni używałeś?


Ja używałem Piły plazmowej, Rozpruwacza (nie polecam, rozwinięta na maxa ledwie się przydaje), Pistoletu Liniowego i miotacza ognia (jakoś inaczej się nazywał w grze). Trzy pierwsze miałem pod koniec rozwinięte prawie na maxa (brakowało mi tylko po 1-2 punkty w przeładowaniu i w liniowym w minach), miotacza w ogóle nie rozwijałem (używałem tylko na te mniejsze pierdółki), no i zdołałem też rozwinąć na maxa kombinezon i moce. Nie pytaj jak, po prostu wiem już gdzie szukać rzeczy i jak gospodorować kredytami :)

Dnia 21.03.2010 o 18:36, jacob27 napisał:

Poza tym, pewnie
zauważyłeś że taką broń jaką się aktualnie ma przy sobie, to taka amunicja się do niej
pojawia. A że miałem problem z amunicją to wolałem mieć tylko trzy bronie.


Ja w ogóle nie miałem problemu z ammo, nawet się zdziwiłem. Wiadomo, tylko przed tymi najcięższymi walkami musiałem się dozbrojić kupując troszkę ammo na zapas. Co do ammo jaka się w grze pojawia, to nie niby tak jest, ale o dziwo i tak pojawia się czasami ammo do karabinu nawet kiedy się go nie posiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 18:36, jacob27 napisał:

Ach, kurczę, a już myślałem że nikt mnie nie pobije :) Teraz zostaje tylko przechodzić
od nowa na niemożliwym ze starym ekwipunkiem i ulepszać broń.


Ja tam za drugim podejściem przejdę z trzema nowymi brońmi i rozwinę, tej której w ogóle nie rozwijałem :) Ze starym było by za łatwo, nawet na Impossible.

Dnia 21.03.2010 o 18:36, jacob27 napisał:

A jakich broni używałeś?


Ja używałem Piły plazmowej, Rozpruwacza (nie polecam, rozwinięta na maxa ledwie się przydaje), Pistoletu Liniowego i miotacza ognia (jakoś inaczej się nazywał w grze). Trzy pierwsze miałem pod koniec rozwinięte prawie na maxa (brakowało mi tylko po 1-2 punkty w przeładowaniu i w liniowym w minach), miotacza w ogóle nie rozwijałem (używałem tylko na te mniejsze pierdółki), no i zdołałem też rozwinąć na maxa kombinezon i moce. Nie pytaj jak, po prostu wiem już gdzie szukać rzeczy i jak gospodorować kredytami :)

Dnia 21.03.2010 o 18:36, jacob27 napisał:

Poza tym, pewnie
zauważyłeś że taką broń jaką się aktualnie ma przy sobie, to taka amunicja się do niej
pojawia. A że miałem problem z amunicją to wolałem mieć tylko trzy bronie.


Ja w ogóle nie miałem problemu z ammo, nawet się zdziwiłem. Wiadomo, tylko przed tymi najcięższymi walkami musiałem się dozbrojić kupując troszkę ammo na zapas. Co do ammo jaka się w grze pojawia, to nie niby tak jest, ale o dziwo i tak pojawia się czasami ammo do karabinu nawet kiedy się go nie posiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej! Ja też przeszedłem na niemożliwym! :) Jak myślicie? Dobry czas?

Czas dobry,nawet bardzo dobry.Ja przeszedłem DS''a w 8-9 godzin na Niemożliwym.Jakoś tak,jutro wrzucę screen''a.

> A jakich broni używałeś?

Piła Plazmowa(rozwinięta na maksa),Pistolet Linowy(rozwinięty na maksa) i Strzelba Energetyczna(nie rozwinięta na maksa,brakło kilku węzłów.Idealna broń na te małe dziady,które przyklejają się do pleców).Próbowałem trochę poszarżować z Rozpruwaczem,ale szybko go sprzedałem.Co do kombinezonu,to wbity na full,Zestaw Stazy prawie na maksa,brakło mi 2 węzłów.

> A że miałem problem z amunicją to wolałem mieć tylko trzy bronie.

Problem z amunicją miałem tylko w jednym miejscu.Mianowicie,powrót z pokładu wydobywczego.Na drogę powrotną zostało raptem 10 pocisków do Piły i 5 do Linowego.Rzucałem w nich wszystkim,czym się tylko dało.

> Bo ja tylko karabinu pulsacyjnego

Nie lubię tej broni.IMO nadaje się tylko na boss''ów.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję sprawdzić save''a swojego (ale screena coś nie mogę zrobić, u mnie przy Print Scrn wkleja mi obraz z pulpitu zamiast z gry) i miałem wynik 10:44, tj z maksymalnie ulepszoną zbroją i obiema mocami, ulepszonymi prawie na maksa (brakujące 1-2 punkty w przeładowaniu) Piłą Mechaniczną, Pistoletem Liniowym i Rozpruwaczem, oraz miotacz ognia, którego w ogóle nie ulepszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 00:28, kulfonito napisał:

Impossible Finished. Hehe, enjoy :D


Eee, jestem ciekaw dlaczego to u ciebie tak dziwnie wygląda... Skąd ten screenshot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 00:41, Azvar napisał:

> Impossible Finished. Hehe, enjoy :D

Eee, jestem ciekaw dlaczego to u ciebie tak dziwnie wygląda... Skąd ten screenshot?


No jak skąd? :P PS3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 02:27, kulfonito napisał:

No jak skąd? :P PS3 :D


No zupełnie inaczej to wygląda niż na PC, dlatego pytałem (szczególmnie mnie dziwiło, że pokazuje ile waży save nie wiem po jaką cholerę :D). Niezły czas, tylko ile udało ci się rozwinąć z bronii i sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w empiku i był Dead Space za 30 zł chyba jakaś promocja czy coś, ale zabrałem Bad Company 2:) powiedzcie czy opłaca się zabrać ją za 3 dyszki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować