Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Co jednak nie zmienia faktu, że Tyler trafił w jeden mocny punkt - kilku z was to Moderatorzy najwyżej z nazwy.
Nie mam dostępu do waszych statystyk moderacji, jeśli w ogóle macie u siebie coś takiego [tzn ilość moderacji gdzieś wyszczególniona, w tylu w tym miesiącu : zamknął/przykleił/wstawił ost/bana tyle i tyle razy itp itd], nie mniej pewnym wyznacznikiem waszej aktywności może być np to :

Wojman
Sierpień 2011: 49 postów
Lipiec 2011: 50 postów
Czerwiec 2011: 78 postów
Maj 2011: 319 postów
Kwiecień 2011: 210 postów
Marzec 2011: 199 postów


Hellmut
Sierpień 2011: 0 postów
Lipiec 2011: 30 postów
Czerwiec 2011: 8 postów
Maj 2011: 23 postów
Kwiecień 2011: 44 postów
Marzec 2011: 44 postów


Volvox
Sierpień 2011: 8 postów
Lipiec 2011: 13 postów
Czerwiec 2011: 20 postów
Maj 2011: 23 postów
Kwiecień 2011: 17 postów
Marzec 2011: 2 postów


Karharot
Sierpień 2011: 57 postów
Lipiec 2011: 157 postów
Czerwiec 2011: 183 postów
Maj 2011: 234 postów
Kwiecień 2011: 124 postów
Marzec 2011: 200 postów


Isildur
Sierpień 2011: 155 postów
Lipiec 2011: 133 postów
Czerwiec 2011: 66 postów
Maj 2011: 231 postów
Kwiecień 2011: 191 postów
Marzec 2011: 58 postów


Olmagato
Sierpień 2011: 52 postów
Lipiec 2011: 109 postów
Czerwiec 2011: 49 postów
Maj 2011: 57 postów
Kwiecień 2011: 87 postów
Marzec 2011: 41 postów


Sam tu widzisz gołym okiem kto się aktywnie udziela a kto przepada bez wieści ma przekroju kilku miesięcy.
Abstrahując od tego, że akurat ja do pracy moderatorów gramu większych zastrzeżeń nie mam [a jakiś prywatnych sprzeczek wyciągać na wyznacznik oceny ogółu nie zamierzam, bo to by było nie fair i nie adekwatne w kwestii pracy zespołu jako całości]

Pytanie zasadnicze - czy ja uważam, że jest was za dużo - nie, uważam, że imho jest was za mało, ale o aktywnych ludzi, którzy aktualnie coś robią zamiast tylko "być, leżeć i pachnieć" :)

Swoją droga, nie wiem jak to jest na gramie i jak to wygląda, ale większość dużych aktywnych serwisów ma na forach pewne wymogi moderacji. Tzn istnieje pewien odgórny limit, XXX postów na miesiąc [tylko postów z sensem oczywiście a nie bezmyślny spam/nabijacz licznika], imho zastosowanie czegoś takiego na gramie też miało by pewien sens, bo ci którzy by się nie nadawali, czyli ci mniej dyspozycyjni by odpadali [wymogi na IGNie to było swego czasu 300 postów na miesiąc, czyli średnio 10 na dzień, z czego potem to chyba zmniejszono nawet do 250-200, więc wymóg nie jakiś z kosmosu który by zmuszał ludzi do braku życia prywatnego, no i IGN jako przykład, zapewne inne serwisy okołogrowe mają podobne limity i podobne zasady].


Nie wiem też jak u was działa administracja [oprócz tego, że nad wami bezpośrednio jest jako admin Laid], bo od pilnowania kto się wywiązuje z obowiązków tez ktoś powinien być, bo bez tego wprowadzanie jakichkolwiek wymogów jest bez sensu.


W każdym razie to tyle moich obserwacji co do waszej powyższej dyskusji.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo [ponoć] nie można kopiować statystyk userów i wklejać ich w posty....
Co do tej listy... No najmniej aktywny to widać jest Volvox :)
Najbardziej znani z nazwy i działania to są ostatnio Wojman Isildur Karharot... Hellmut ostatnio przycichł może to dlatego, ze gdzieś spędza wakacje :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 19:47, Braveheart napisał:

Z tego co mi wiadomo [ponoć] nie można kopiować statystyk userów i wklejać ich w posty....



Nie można wkleić w post czegoś co każdy może zobaczyć w każdej chwili i co nie jest wcale jakieś niejawne ?
Gdzie to w regulaminie stoi, bo albo jestem ślepy albo [abstrahując od tego jak absurdalna jest ta sugestia] tego w regulaminie nie ma [chyba, że znów jest to w jakimś niepisanym regulaminie.. ale ja kursu jasnowidzenia nie kończyłem]

P.S.
Nie żebym się czepiał, ale tak formalnie to niektórzy wedle twojego posta, maja bardzo długie wakacje... bo niemalże półroczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 19:58, Pietro87 napisał:

Nie można wkleić w post czegoś co każdy może zobaczyć w każdej chwili i co nie jest wcale
jakieś niejawne ? /.../

Dlatego napisałem [ponoć]... i na tym chyba polega błędne koło. ?? ;> Jak ktoś chce to może sobie sam indywidualnie z czystej ciekawości sprawdzić, ale "publiczne", że tak się wyrażę wklejanie infa o danym gramowiczu chyba jest niedozwolone :)

Dnia 11.08.2011 o 19:58, Pietro87 napisał:

P.S.
Nie żebym się czepiał, ale tak formalnie to niektórzy wedle twojego posta, maja bardzo
długie wakacje... bo niemalże półroczne.

Ja też się nie czepiam XD... nie wiem czy modków jest za mało czy wystarczająca ilość, ale popieram to co napisałeś że jest ich za mało swoim jestestwem :-) Co po niektórych to tylko widać "Wystarczy Być". Z resztą jak by się uparł to by stwierdził, że te wszystkie posty a raczej większość to degrady i bany oraz warny.. Niekótrzy to się chyba zachowują jak rasowe mody. Strażnik wchodzi patrzy wertuje tematy ahaaaa myśli sobie ['' podlega to pod to i pod to. ok nie ma siły wlepić mogę "nagrodę"/ "nagroda" się należy ''] Strażnik wychodzi.... i tak w kółko Macieju.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 19:43, Pietro87 napisał:

Nie mam dostępu do waszych statystyk moderacji, jeśli w ogóle macie u siebie coś takiego
[tzn ilość moderacji gdzieś wyszczególniona, w tylu w tym miesiącu : zamknął/przykleił/wstawił
ost/bana tyle i tyle razy itp itd],


Nie ma czegoś takiego i dobrze :P Jeszcze by się modki ścigały kto ma lepsze staty :P

Dnia 11.08.2011 o 19:43, Pietro87 napisał:

Swoją droga, nie wiem jak to jest na gramie i jak to wygląda, ale większość dużych aktywnych
serwisów ma na forach pewne wymogi moderacji.


Na gramie moderatorzy nigdy nie byli rozliczani z ilości postów ani z tego ile kto miał interwencji. Niepotrzebny jest wyścig szczurów wśród moderatorów :P
Nieaktywni moderatorzy po prostu sami rezygnowali.
A wymogi ilości postów dla modków uważam za głupie, mi osobiście zmuszanie do napisania iluś tam postów, bardzo by obrzydziło udzielanie się na forum i za nic nie chciałbym moderować na takim forum... no chyba, że by płacili, ale moderowanie na gramie to tylko przywilej a nie praca :P

Dnia 11.08.2011 o 19:43, Pietro87 napisał:

Nie można wkleić w post czegoś co każdy może zobaczyć w każdej chwili i co nie jest wcale jakieś niejawne ?
Gdzie to w regulaminie stoi, bo albo jestem ślepy albo [abstrahując od tego jak absurdalna jest ta sugestia]


Teraz to jest rzeczywiście nieco głupie :P Ogólnie nie ma tego w regulaminie, to tylko stara bardzo zasada zapisana w temacie o statusach, kiedy to zrobiono stronę ze statystykami i ludzie porajcowani statystykami lubili sobie pospamować wklejając staty na forum. Wątpię czy to jest jeszcze egzekwowane i ktokolwiek o tym pamięta =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2011 o 20:13, cinus2 napisał:

Nie ma czegoś takiego i dobrze :P Jeszcze by się modki ścigały kto ma lepsze staty :P


Dlatego napisałem, że od tego powinien tez być admin co by tego pilnował.
Nie 200 postów z zawartością znaków na post w ilości 5-10, a jakieś posty z sensem.

Teoretycznie nie spędzam na gramie wiele czasu, a jednak pisze tu dosyć sporo, bo wieczorami czy też w weekend siłą rzeczy buszując po necie zajrzę tu raz na jakiś czas - widzę ciekawy temat, skrobnę posta.
Czasem sam się dziwie, że w danym miesiącu napisałem ponad 3 stówy, więc taki wymóg racjonalny i sensownie analizowany przez odpowiedniego admina nie musi wcale być wyścigiem szczurów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 18:54, Isildur napisał:

Jesteś uparty....
Ekipa Moderatorska jest pełna i sobie ze wszystkim dajemy radę nie potrzebujemy pomocników
"pół modów",


Moderatorzy powinni na niektóre sugestie spojrzeć z trochę innej strony, bo w tej chwili patrzycie na to jakby to miało Was trochę odciążyć co nie powinno być celem takich zmian. Celem powinno być przede wszystkim ułatwienie życia forumowiczom a to, że to może Wam odjąć trochę roboty to tylko efekt uboczny :P

Dnia 11.08.2011 o 18:54, Isildur napisał:

od Moderowania forum jest Moderator a nie "pół moderator"


To fakt, większość sugestii tutaj podanych jest trochę na wyrost, ale np. takie dawanie samej możliwości (przez moderatora) edytowania przypiętego posta jakimś konkretnym osobom w niektórych tematach jest IMO jak najbardziej sensowne i nie wiem czemu jest to jest tak odrzucane. Bardzo to by ułatwiło życie przede wszystkim użytkownikom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jest za tym, aby wprowadzić konieczność podawania interesujących nas cen w wątku z ogłoszeniami w przypadku, kiedy gra nie jest wystawiona na Allegro? Później robi się syf w stylu "Ile za XXX"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu nie, aczkolwiek z opcjonalnym zaznaczaniem - cena do negocjacji itp.
Bo fakt faktem, patrząc na wątek często ogłoszenia uciekają gdzieś w dal w gąszczu własnie takich pytanie "ile za XXX".

Dodał bym jeszcze wymóg podawania formy sprzedaży i płatności, tzn " Allegro/E-Bay - PayPal/Przelew/Pobranie", ale tu chyba już z byt dużo wymagam [w końcu to jednak tylko ogłoszenia, nie serwis aukcyjny... aczkolwiek im przejrzystsze ogłoszenie tym łatwiej chyba o potencjalnego kupca/sprzedawcę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Isildur to WAM wydaje się że jest okey. Z przypięciem posta czasem trzeba naprawdę długo czekać, a aktywnie moderujących jest z 3-4 zależy od miesiąca, z czego jeden to biały rycerz na śnieżnym koniu z napisem DEGRAD + BAN na tarczy...
Na tak duże forum , to dość mało, nie ma opcji że będzie wszystko widzieć i będzie w stanie odpowiednio zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 15:20, necron1501 napisał:

Isildur to WAM wydaje się że jest okey. Z przypięciem posta czasem trzeba naprawdę długo
czekać, a aktywnie moderujących jest z 3-4 zależy od miesiąca, z czego jeden to biały
rycerz na śnieżnym koniu z napisem DEGRAD + BAN na tarczy...
Na tak duże forum , to dość mało, nie ma opcji że będzie wszystko widzieć i będzie w
stanie odpowiednio zareagować.


Po to jest przycisk ZGŁOŚ - Wcale długo się nie czeka, wystarczy zgłosić na maila bądź napisać do moda na gg jeśli posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 22:12, damlon napisał:

Mam pytanie. Jak dodać podpis na forum? Nie mogę znaleźć tej opcji w ustawieniach profilu
:P


Jak piszesz posta to na dole opcji "pogrubienie" itp. masz ramkę podpis i tam go wpisujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 22:13, Tyler_D napisał:

Przy dodawaniu posta pod boldem, kursywą, spoilerem i underline''em masz "podpis". Tak,
to tam, rly.


Dzięki. Nietypowe miejsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że reformacje powinien przejść sposób dodawania postów, a dokładniej okno, które przy odpisywaniu na więcej postów jest strasznie męczące, powinno być po prostu większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 19:27, miki3aa napisał:

Mnie osobiście strasznie wkurza, że nie można (tak jak kiedyś) zmieniać ksywek wielorazowo
:(


Kiedyś też nie można było zmieniać ksywek wiele razy, w ogóle nie było takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować