• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.01.2009 o 11:49, Dwimerytguy napisał:

> > Dobrze, że wymagania napsane na pudełkach z grami to ściema.^^ Crysis chodzi
mi
> na średnich
> > ustawieniach na sprzęcie-AMD Athlon 1,47 GHz, 768MB RAM i GeForce 7300GT 256MB
Ramu.
>
> > ^^ A większych problemow z płynnością nie ma.
> Nie możliwe nie możliwe i jeszcze raz nie możliwe może Low i najmniejsza rozdzielczość

> ale to by wyglądało masakryczne ewentualnie na malutkim monitorze
Większych problemów z płynnością nie ma DLA MNIE. ^^ Przyzwyczajony jestem do cacinek,
także mogę grać w FPSy nawet na ultra małej liczbie klatek na sekundę, chociaż wiadomo,
że przyjemność z gry o wiele mniejsza. ^^ Ale taki Wiedźmin na średnich chodzi bardzo
ładnie, poza Wyzimą Handlową oczywiście. Aha, poszedłby Mirror''s Edge i Assassin''s
Creed u mnie, skoro Crysis chodzi?


Na moim starym kompie z prockiem AMD Athlon 1,54GHz 2GB ramu DDR1 i radeonie 9550 128mb nie dało się włączyć full detali w Gothicu 2, bo mulił. A ty grasz w Crysisa na średnich?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Da się uruchomić Crysisa na 7300Gt przy średnich ustawieniach ale w bardzo niskiej rozdzielczość i przy wyłącznych cieniach i wyłącznie innych efektów graficznych aa itd.

A ja miałem podobny PC tylko że 9600 pro i cięło mi na średnich w roździałce 1280x1024 heh może dlatego że miałem tylko 256 ram xD. Mówię tu o Gothicu II oczywiście xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 16:56, 6Kris napisał:

Da się uruchomić Crysisa na 7300Gt przy średnich ustawieniach ale w bardzo niskiej rozdzielczość
i przy wyłącznych cieniach i wyłącznie innych efektów graficznych aa itd.

A ja miałem podobny PC tylko że 9600 pro i cięło mi na średnich w roździałce 1280x1024
heh może dlatego że miałem tylko 256 ram xD. Mówię tu o Gothicu II oczywiście xD


na tej karcie się da, ale widziałeś procesor, ram?! Jednordzeniowy 1,47GHz i 768mb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 17:18, 0HoMicide0 napisał:

> Da się uruchomić Crysisa na 7300Gt przy średnich ustawieniach ale w bardzo niskiej
rozdzielczość
> i przy wyłącznych cieniach i wyłącznie innych efektów graficznych aa itd.
>
> A ja miałem podobny PC tylko że 9600 pro i cięło mi na średnich w roździałce 1280x1024

> heh może dlatego że miałem tylko 256 ram xD. Mówię tu o Gothicu II oczywiście xD


na tej karcie się da, ale widziałeś procesor, ram?! Jednordzeniowy 1,47GHz
i 768mb ramu


No rzeczywiście ale na low to już raczej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:01, 6Kris napisał:

> > Da się uruchomić Crysisa na 7300Gt przy średnich ustawieniach ale w bardzo
niskiej
> rozdzielczość
> > i przy wyłącznych cieniach i wyłącznie innych efektów graficznych aa itd.

> >
> > A ja miałem podobny PC tylko że 9600 pro i cięło mi na średnich w roździałce
1280x1024
>
> > heh może dlatego że miałem tylko 256 ram xD. Mówię tu o Gothicu II oczywiście
xD
>
>
> na tej karcie się da, ale widziałeś procesor, ram?! Jednordzeniowy 1,47GHz

> i 768mb ramu


No rzeczywiście ale na low to już raczej pójdzie.


Taaa, na low pójdzie z prockiem, który nie nadawał się do gry w Gothica 2 na max detalach... Widziałeś MINIMALNE wymagania Crysisa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:07, 0HoMicide0 napisał:

> > > Da się uruchomić Crysisa na 7300Gt przy średnich ustawieniach ale w bardzo

> niskiej
> > rozdzielczość
> > > i przy wyłącznych cieniach i wyłącznie innych efektów graficznych aa itd.

>
> > >
> > > A ja miałem podobny PC tylko że 9600 pro i cięło mi na średnich w roździałce

> 1280x1024
> >
> > > heh może dlatego że miałem tylko 256 ram xD. Mówię tu o Gothicu II oczywiście

> xD
> >
> >
> > na tej karcie się da, ale widziałeś procesor, ram?! Jednordzeniowy
1,47GHz
>
> > i 768mb ramu

>
> No rzeczywiście ale na low to już raczej pójdzie.
>

Taaa, na low pójdzie z prockiem, który nie nadawał się do gry w Gothica 2 na max detalach...
Widziałeś MINIMALNE wymagania Crysisa?



CPU: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Grafika: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
RAM: 768 MB/1 GB na Windows Vista
HDD: 6 GB
Internet: 256k +
Napęd optyczny: DVD
Software: DX9.0c oraz Windows XP

Nie widze żeby Crysis potrzebował dwurdzeniowego procesora, ram też nie spowolni znacząco gry, może jednie zwolnić wczytywanie gry, uwierz mi że po patchach ta gra nie jest aż tak wymagająca, jeszcze jak by trochę podkręcić proco i kartę to mogę dać sobie uciąć ręk i skopać dupę że na Low pójdzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 12:33, 0HoMicide0 napisał:

> > > Dobrze, że wymagania napsane na pudełkach z grami to ściema.^^ Crysis
chodzi
> mi
> > na średnich
> > > ustawieniach na sprzęcie-AMD Athlon 1,47 GHz, 768MB RAM i GeForce 7300GT
256MB
> Ramu.
> >
> > > ^^ A większych problemow z płynnością nie ma.
> > Nie możliwe nie możliwe i jeszcze raz nie możliwe może Low i najmniejsza rozdzielczość

>
> > ale to by wyglądało masakryczne ewentualnie na malutkim monitorze
> Większych problemów z płynnością nie ma DLA MNIE. ^^ Przyzwyczajony jestem do cacinek,

> także mogę grać w FPSy nawet na ultra małej liczbie klatek na sekundę, chociaż wiadomo,

> że przyjemność z gry o wiele mniejsza. ^^ Ale taki Wiedźmin na średnich chodzi bardzo

> ładnie, poza Wyzimą Handlową oczywiście. Aha, poszedłby Mirror''s Edge i Assassin''s

> Creed u mnie, skoro Crysis chodzi?

Na moim starym kompie z prockiem AMD Athlon 1,54GHz 2GB ramu DDR1 i radeonie 9550 128mb
nie dało się włączyć full detali w Gothicu 2, bo mulił. A ty grasz w Crysisa na średnich?!

Przepraszam, że się wtrącę, ale ja grałem na Procku Intel Celeron Pentium 4 D 3,2 512 Ram i Zintegrowanej Grafice na Full w rozdziałce 1280x1024 właśnie w Gothica 2 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma sensu się produkować. Niektórzy po prostu mają jakieś cudowne komputery na których mimo beznadziejnego konfigu wszystko chodzi na maksa... Takiemu nie wmówisz że białe jest białe a czarne jest czarne. Dodatkowo w internecie znajdą Ci mnóstwo filmików jako dowód na poparcie swojej tezy w stylu "Crysis on 7300 GT" czy "Crysis on GeForce 256" itp. Tak więc nie ma co się tu kłócić i przy okazji zaśmiecać temat długimi cytatami... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 21:11, Shadow1994 napisał:

Może ktoś mi podać Wymagania sprzętowe do LotR Podboj?. Niema na stronie gry... A jako
fan Tolkiena mimo zlych recenzji chyba bede chcial sprobowac ;p


Na pewno długo szukałeś google nie gryzą ale trudno

Dla Windowsa XP SP2 i Visty:
procesor: 2.4 GHz Core Duo (lub odpowiednik)
RAM: 1 GB
karta graficzna: 256 MB z obsługą Pixel Shader 3.0 - nvidia 7800 (lub odpowiednik)
miejsce na dysku: 6 GB
Takie ja znalazłem mam nadzieje że są prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 20:47, AvP2 napisał:

Nie ma sensu się produkować. Niektórzy po prostu mają jakieś cudowne komputery na których
mimo beznadziejnego konfigu wszystko chodzi na maksa... Takiemu nie wmówisz że białe
jest białe a czarne jest czarne. Dodatkowo w internecie znajdą Ci mnóstwo filmików jako
dowód na poparcie swojej tezy w stylu "Crysis on 7300 GT" czy "Crysis on GeForce 256"
itp. Tak więc nie ma co się tu kłócić i przy okazji zaśmiecać temat długimi cytatami...
:P


Masz rację, niech sobie grają w Crysis''y na procku 1,47GHz i z "demonem szybkości" 7300GT ! Zlitujcie się... Crysis na procesorze, który 6 lat temu był "czymś" ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2009 o 14:00, Kacper Karcz napisał:

Czy GTA IV poszło by na XP SP2

prosze o odpowiedz

A co to za problem doinstalować sp3? Na sp2 powinien chyba w miarę chodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

athlon 2x2,6Ghz
2Gb Ram
GeForce 8500GT 512vram

na jakich detalach na tym sprzęcie pogram w shaun''a white''a i gta4..?

edit: sorry za dubla, ale chciałem na szybkości zmienić literówkę i komp sie przyciął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam sprzet athlon 64 3400+, 1gb ram, geforce 7300gt 512 mb windows xp professional sp3
Na jakich detalach bedzie chodził moh airborne i na jakich chodzil by gdybym dodal 1gb ram.
A, i jakby chodzila jeszcze gierka lost jak na 1gb ram a jak na 2gb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

GTA IV na minimalnych ustawieniach graficznych i to w bardzo niskiej rozdzielczości, nie wyższej niż 800x600, a i tak sądzę, że będą problemy z płynnością. Shaun''a white''a - nie wiem.

mikus97 --->

Przy dobrych wiatrach włączysz średnie detale przy rozdziałce 800x600, ale raczej obstawiam za minimum. Dodatkowa kość RAM-u niewiele Ci w tej sytuacji zmieni bowiem najsłabszym ogniwem Twojego kompa jest karta graficzna i to ją należałoby w pierwszej kolejności zmienić. Bez lepszej grafiki dokładanie RAM-u wydaje mi się że nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 30.01.2009 o 00:13, dave03 napisał:

Przy dobrych wiatrach włączysz średnie detale przy rozdziałce 800x600, ale raczej obstawiam
za minimum. Dodatkowa kość RAM-u niewiele Ci w tej sytuacji zmieni bowiem najsłabszym
ogniwem Twojego kompa jest karta graficzna i to ją należałoby w pierwszej kolejności
zmienić. Bez lepszej grafiki dokładanie RAM-u wydaje mi się że nie ma sensu.



Mówisz o Airbornie czy Lostach ? Chociaż w obydwu przypadkach chyba trochę przesadziłeś. Miałem podobny config zresztą widać w podpisie, tyle, że też Geforca 7300 256 mb ram. I nie dam sobie głowy uciąć ale na pewno dało się wiecej z takiego sprzętu wycisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chodzi mi o Medal Of Honor - Airborne. Mój kumpel ma identyczną grafikę i ta gra przy średnich detalach była jak dla mnie niegrywalna. Być może po części to moja wina, ale nic na to nie poradzę że w grach FPP rezultaty poniżej 30FPS traktuje jako niezadowalające. Natomiast w Losta nigdy nie grałem, ale fakt faktem że ten dodatkowy RAM to tutaj się psu na budę nie zda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się