• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam. Chciałem się dowiedzieć jak i czy mógłbym pograć sobie w World of Warcraft na komputerze z procesorem od AMD 1.6 GHz (nie pamiętam nazwy), 512 MB i kartą graficzną Radeon 9600 series? Chodzi mi czy gra będzie chodzić płynnie czy może chrupać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2010 o 12:16, WeziWoo napisał:

Witam. Chciałem się dowiedzieć jak i czy mógłbym pograć sobie w World of Warcraft na
komputerze z procesorem od AMD 1.6 GHz (nie pamiętam nazwy), 512 MB i kartą graficzną
Radeon 9600 series? Chodzi mi czy gra będzie chodzić płynnie czy może chrupać.


Ja w WoW-a grałem w swoim czasie na Duronie 800 MHz, 512 MB RAM i Radeonie 9200. I dało się grać, chociaż w stolicach pojawiały się lagi, a 25-osobowe raidy miały ok. 0 klatek na sekundę. U ciebie będzie lepiej, choć też nie nastawiałbym się na nadmierną płynność, zwłaszcza biorąc pod uwagę pamięciożerność tej gry.
Żeby WoW działał płynnie, to musiałbyś mieć tak z 2-3x więcej RAM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co prawda czytałem wymagania sprzętowe i porównywałem je do mojej specyfikacji, ale mimo wszystko chciał bym znać wasze prognozy ;) Czy na takim sprzęcie Mafia II pójdzie na średnich ustawieniach?
AMD Athlon X2 QL-64
ATI Radeon 4570 512 mb ram
3 GB Ram
Za trzy dni wychodzi demo to się przekonam, ale już się niecierpliwię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2010 o 16:09, matis9988 napisał:

Witam!Na jakich detalach i czy w ogóle pójdzie na tym sprzęcie Mafia 2?
-Windows XP SP2
-Intel Core 2 Duo 2.8 Ghz
-3 GB RAM
-GeForce 9600 GT 1 GB



Pójdzie na full ale na dodatkowe efekty związane z fizyką raczej nie masz co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bez rewelacji ale powinno działać , chociaż z tym procem i ilością ramu na wysoką rozdziałkę i duże detale bym nie liczył, gierka jest średnio zoptymalizowana tj na hi endowych pc działa praktycznie wzorcowo ale na klasie niskiej i średniej już bywa kapryśna podobnie z resztą jak swego czasu dwójka.
Jakieś mieszane nisko-średnie w rozsądnej rozdzielczości [czyli raczej do 1024/758] pociągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na niskich powinno być ok, w sumie S3 ma nie tak znowu ogromnie większe wymogi jak S2, a dwójkę odpalałem na wysokich nawet z włączonym AAx2 na antycznym kompie : Athlon XP 2600 [2.2 ghz OC] GF FX 5600 XT, 1 GB Ram.
Twoje GPU obsługuje pixel shadery wymagane przez S3 więc odpalić - odpali, na nisko-średnich da się grać =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.08.2010 o 15:12, Firefly94 napisał:

Z jaką szybkością pójdzie mi Dragon Age (konfig w podpisie)?


Na maxach - bankowo będzie cieło, średnio-niskie powinny względnie chodzić [czyli te 25-30 fps płynnie powinieneś wyrywać, z względnymi zacięciami podczas największych zadym].
Wyłączysz cienie i AA, nie wbijaj rozdziałki jakiejś kosmicznej i będzie ok.
Porada - grając w dragona jeśli w grze ustawisz np 1280/720 to przełącz tez przed startem gry pulpit na taką rozdzielczość - eliminuje losowe crashe i poprawia ogólną stabilność i wydajność gry [testowane u 8 osób łącznie ze mną, nie wiem i nie wnikam który element gry odpowiada za tą zależność ale grając u siebie w natywnej rozdziałce pulpitu w taki sposób gra działa mi o wiele lepiej niż jak grałem w rozdziałce wyższej/niższej niż pulpit, na 1440/900 wszystko max - najniższe spadki miałem podczas wizyty w miastach mocno zaludnionych, fpsy leciały do 45]

I wszystkie patche poinstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.08.2010 o 16:53, Pietro87 napisał:

> Z jaką szybkością pójdzie mi Dragon Age (konfig w podpisie)?

Na maxach - bankowo będzie cieło, średnio-niskie powinny względnie chodzić [czyli te
25-30 fps płynnie powinieneś wyrywać, z względnymi zacięciami podczas największych zadym].
Wyłączysz cienie i AA, nie wbijaj rozdziałki jakiejś kosmicznej i będzie ok.

Na tym laptopie to wszystkie gry włączam w 1024x768. AA mi jest nie potrzebne, cienie przy tym "PC" nie opłaca się włączać (nawet w CoD2).
W każdym razie dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest jakaś nadzieja że uruchomię Assassin''s Creed: Brotherhood na:
Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc.
Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3200 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz
Memory: 3070MB RAM
Video Card: NVIDIA GeForce 9300M GS
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100608-0458)
?
Liczę jak w II: na najniższe detale, rozdzielczość i średnią ilość klatek w przedziale 20/30, są jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie czy Battlefield Bad Company 2 uruchomi się na moim sprzęcie ?
Grafika : Geforce en9800gt 512 mb (ASUS)
Procesor: Intel Core Quad 2 Duo E6300 2,8 GHZ
Pamięć: 2mb RAM
System: Windows XP Service Pack 3.0

Czy pociągnie na najwyższych Bad Company 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Zainstalowałem wczoraj NFS Most Wanted w który wczesniej grałem na starym kompie.Uruchomiłem grę ale cały czas podczas jazdy niesamowicie przycina i sie wiesza.
Mój komp:
AMD 3500+
512 RAM
GF 7600gt

Wiecie może co jest tego przyczyną?Zmiany ustawień grafiki nic nie pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co kojarzę minimalne do odpalenia gry wymagania ramu to było 256 [do samego uruchomienia aplikacji] a rekomendowane juz minimum 1gb, ty mając tylko 512 tu możesz sprzętowo nie wyrabiać.

Bo rozumiem inne gry chodzą ci normalnie ?

P.S.
Pytanie chyba w złym temacie, powinno być raczej tu zadane : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=214&u=1577

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się