• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.10.2010 o 22:02, Wolf800 napisał:

> Ujdzie Arcania na średnich :D ?
>
> 3GB Ram
> Procek: wiem, że Core 2 Duo 2,6.
> Grafika: ATI Radeon HD 4570
>
>
>


Arcania z tyłu opakowania ma zawyżoną grafikę ;) w cale nie jest taka ładna jak się myśli.
Spokojnie sobie w nią zagrasz na średnich no może niskich/średnich detalach (sam mam
i5 650 3,2 GHz, GTX 460 i 4 GB RAM a gra się tnie)


Jeśli zainstalujesz hotfixa to będzie działac płynnie. U mnie Arcania na full detalach działa płynnie. Moj comp. Radeon HD 4850 !GB, Core 2 DUo 3 GZ oraz 4 Gb ramu ddr geil 1066 Mz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2010 o 23:24, Javier66 napisał:

> > Ujdzie Arcania na średnich :D ?
> >
> > 3GB Ram
> > Procek: wiem, że Core 2 Duo 2,6.
> > Grafika: ATI Radeon HD 4570
> >
> >
> >
>
>
> Arcania z tyłu opakowania ma zawyżoną grafikę ;) w cale nie jest taka ładna jak
się myśli.
> Spokojnie sobie w nią zagrasz na średnich no może niskich/średnich detalach (sam
mam
> i5 650 3,2 GHz, GTX 460 i 4 GB RAM a gra się tnie)

Jeśli zainstalujesz hotfixa to będzie działac płynnie. U mnie Arcania na full detalach
działa płynnie. Moj comp. Radeon HD 4850 !GB, Core 2 DUo 3 GZ oraz 4 Gb ramu ddr geil
1066 Mz



Racja, ale nawet. Grafika w Arcanii jak na te czasy to jakoś nie powala a błędy są i to szczerze mówiąc głupawe błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pytanko. Czy gry takie jak: Risen, Arcania, GTA IV, Two Worlds II pójdą na takim sprzęcie. Nie chodzi mi o maksymalne detale i takie inne tylko żeby dało się jakoś grać bez cięć.

Mój komp to:

1 Procesor AMD PHENOM II X2 550 BOX
2 Pamięć RAM DDR3 GEIL - 4 GB
3 Karta Graficzna GIGABYTE HD 5770
4 Windows 7

Proszę o odpowiedź.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Większość dostępnych gier na rynku powinno śmigać high, ewentualnie medium.
Dla takich wyjątków jak GTA IV problemem może być procesor. Tzn. zły on nie jest, ale "czwórka" jest bardzo łasa na cztery rdzenie. Ale uruchomi się bez problemu. Low masz gwarantowane, na medium - są spore szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na E8400 i GTXie 260 pocinam na teksturach high + suwaki na 30-50 [mieszane] więc nie powinien mieć problemu.
Fakt faktem mój procek ma oc 4.0, ale i jego z dodatkowym chłodzeniem by tak wykręcił.
Risena też na fulu odpalałem [arcani nie mam two worlds dwa mieć nie zamierzam nawet wiec się nie wypowiadam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak myślicie, czy CoD Black Ops będzie działał na moim sprzęcie na wysokich detalach ?

Intel i5 650 BOX
GeForce GTX 460 1024 MB
4 GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2010 o 21:00, Wolf800 napisał:

Jak myślicie, czy CoD Black Ops będzie działał na moim sprzęcie na wysokich detalach
?

Intel i5 650 BOX
GeForce GTX 460 1024 MB
4 GB RAM


Tak się czasem zastanawiam, czy ludzie z mocnym komputerem (jak np Twój) naprawdę nie wiedzą czy gra im będzie działała na wysokich? Czy po prostu odczuwają wielką chęć na pochwalenie się swoim komputerem?

PS: Nie sądzę żeby się choć troszkę zacinała na najwyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2010 o 21:08, Cierpik182 napisał:

> Jak myślicie, czy CoD Black Ops będzie działał na moim sprzęcie na wysokich detalach

> ?
>
> Intel i5 650 BOX
> GeForce GTX 460 1024 MB
> 4 GB RAM

Tak się czasem zastanawiam, czy ludzie z mocnym komputerem (jak np Twój) naprawdę nie
wiedzą czy gra im będzie działała na wysokich? Czy po prostu odczuwają wielką chęć na
pochwalenie się swoim komputerem?

PS: Nie sądzę żeby się choć troszkę zacinała na najwyższych.



Cierpik182, a teraz powiedz mi, czy ty naprawdę sądzisz że i5 650 to dobry procesor ? Nie które gry (np. GTA EFLC) działają mi cienko. Słyszałem, że CoD Back Ops będzie miał duże wymagania więc po prostu się zapytałem by nie kupować w ciemno i nie wyrzucić kasy w błoto.

PS: Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/..../

1. Wiesz, akurat GTA4 jest nie najlepszym przykładem, bo jest źle zoptymalizowany.
2. Uważam, że Twój procesor jest dobry. W większości obecnych gier lepszy od mojego (podpis). Mało która gra obecnie jest w stanie skorzystać z możliwości obliczeniowych procesora z czterema rdzeniami, więc myślę, że Twój procesor wypadłby lepiej od mojego w testach w grach. Więc Twoje dwa rdzenie o taktowaniu 3,2 GHz są bardzo zadowalające.

Dnia 25.10.2010 o 17:26, Wolf800 napisał:

PS: Dzięki


Ależ nie ma za co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trochę dziwny komputer. Procesor silny, całkiem sporo RAM''u, a karta taka że nie spełnia nawet minimalnych wymagań gry. Proponuję wymienić, bo póki co G4 nie ma szans się na tym uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2010 o 15:48, Darnok_Rukia napisał:

AMD Athlon(tm)64 x2 Dual Core Processor 3,2 Ghz
Ati Radeon 2400 HD Series
1 GB RAM

Jak tam widoki na Fife 11



Bedzie dobrze..

U mnie jest AMD 64 3500+
512 Ram
9500GT 512

Obawiałem sie o PES 2011 że nie pójdzie a tutaj na High daje rade grać płynnie chociaż FIFA ma większe wymagania ale mysle że u Ciebie spojnie da rade pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mała korekta:
Czy Gothic 4 Arcania uruchomi się na tym sprzęcie:
Procesor-AMD Athlon II X2 3,3 Ghz
Karta graficzna-ATI Radeon HD 5550
Pamięć RAM-3Gb DDRAM2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Bardzo w to wątpię. Tzn. uruchomić się uruchomi, ale nawet na najniższych detalach i rozdzielczości nie będzie płynnie. Cóż, biurowa karta graficzna nie nadaje się do nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A najnowszy Medal of Honor pudzie mi na tym sprzęcie:
Procesor-AMD Athlon II X2 3,3 Ghz
Karta graficzna-ATI Radeon HD 5550 (lub podobna bo jeszcze nie kupiłem tej karty)
Pamięć RAM-3Gb DDRAM2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i Fifa 11 lub PES 11 będzie miał tu jakiś problem:
Procesor-AMD Athlon II X2 3,3 Ghz
Karta graficzna-ATI Radeon HD 5550 (lub podobna bo jeszcze nie kupiłem tej karty)
Pamięć RAM-3Gb DDRAM2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się