• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.08.2010 o 20:22, NuGGetos napisał:

Da rade pograć w drugą Mafie?

C2Q6600
GF8800GS
2GB RAM

Na moim laptopie, demo na low wyciągało 20-30 FPS, więc raczej tak.
Zawsze możesz ściągnąć demo i się przekonać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2010 o 22:42, nightfaler napisał:

> Z tego co się orientuję nie ma tematu: " Czy film pójdzie na moim sprzęcie ?" Więc
zapytam
> tutaj:
> Dlaczego na: Amd Athlon64 X2 Dual Core 4000+; Palit Geforce 8600GT; ram:2gb DDR2,
filmy
> w
> HD->1080p(1920/1200) mają skłonności do klatkowania. Sprawdzałem na XP SP3 i
Linuxie(debian,
> z podstawowym sterownikiem ekranu, jutro ściągnę oryginalne sterowniki od nvidii).

Wkradł się błąd nie /1200, a 1080


A jakie taktowanie ma twój procesor ? Sorki ,ale nigdy nie miałem procesorów AMD i nie kumam tych cyfr 4000. Do HD minimum to 2 GHz, grafike bym zmienił bo wbrew co inni mówią też ma dużo wspólnego. Dla ciebie oferowałbym zainstalować CoreAVC, ten progs zmniejsza troche wymagania co do filmów w 1080p.

@NuGGetos da radę pograć, jednak na twoim miejscu nie liczył bym na granie na max detalach bo masz za mało ramu a i grafika do najlepszych nie należy. Z tego co wiem procek by dał rade, sam mam Quada 8200 taktowany na 2.8 GHz i smigam na max detalach bez psyhx. Możesz śmiało grać, lecz dla pewności radze spróbowac najpierw z demem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2010 o 22:25, nightfaler napisał:

Z tego co się orientuję nie ma tematu: " Czy film pójdzie na moim sprzęcie ?" Więc zapytam
tutaj:
Dlaczego na: Amd Athlon64 X2 Dual Core 4000+; Palit Geforce 8600GT; ram:2gb DDR2, filmy
w
HD->1080p(1920/1200) mają skłonności do klatkowania. Sprawdzałem na XP SP3 i Linuxie(debian,
z podstawowym sterownikiem ekranu, jutro ściągnę oryginalne sterowniki od nvidii).


Pytanie - czym odtwarzasz filmy? Bo nie każdy program i kodek potrafi wykorzystywać kartę graficzną do odtwarzania materiału HD, a stąd się właśnie biorą u ciebie lagi. Dlatego ja np. mam 7-10% użycia procka na filmach 360p i 4-5% na 720p (karta graficzna zaczyna pracować odciążając procesor). Proponuję więc po prostu poeksperymentować z odtwarzaczami, u mnie to dobrze działa na Media Player Classic i kodekach K-Lite.
No, chyba że oglądasz filmy o takiej jakości, że 20 minut zajmuje 2 GB. To wtedy bym się nie dziwił, że ci przycinają, bo ani twoja karta graficzna, ani procek nie wyrobią przy nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może mi ktoś powiedzieć, jak mniej więcej Gothic 3 będzie prezentował się na sprzęcie
AMD Athlon 3500+
GeForce 7300GT 256MB
2GB RAM DDR2 667MHz
oraz notebook
AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65
Radeon 4570 512MB
4GB RAM DDR2 667MHz
Będę wdzięczny za Waszą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.08.2010 o 23:35, ziptofaf napisał:

Pytanie - czym odtwarzasz filmy? Bo nie każdy program i kodek potrafi wykorzystywać kartę
graficzną do odtwarzania materiału HD, a stąd się właśnie biorą u ciebie lagi. Dlatego
ja np. mam 7-10% użycia procka na filmach 360p i 4-5% na 720p (karta graficzna zaczyna
pracować odciążając procesor). Proponuję więc po prostu poeksperymentować z odtwarzaczami,
u mnie to dobrze działa na Media Player Classic i kodekach K-Lite.
No, chyba że oglądasz filmy o takiej jakości, że 20 minut zajmuje 2 GB. To wtedy bym
się nie dziwił, że ci przycinają, bo ani twoja karta graficzna, ani procek nie wyrobią
przy nich ;)

VLC -> najmniej problematyczny,
MPC, sprawdze kiedy indziej, wcześniej z tego co pamiętam zwalniało cały film tak, że audio gubiło obraz, i się traciło, ogólnie na VLC, nie klatkuje mi cały czas, a w jakichś tam momentach, może powiem że na tym klipie :(info o kodeku na screenie), sypie się na opening`u(Eden of the East: I king of the Eden [ver.5gb]).

20100829152036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy pójdzie mi fifa 10 lub 11?
Inter(R) Q35 Express chipset family
Intel(R) Core (TM)2 Duo CPU @ 2,66 GHz
994 MB RAM
Wndows Vista 32-bitowy
A komputer nazywa sie HP compaq dc 7800 Small form factor
Napiszcie czy mi będzie chodzic bez scin lub co by sie przydalo wymienic na co?
Bo np. Fifa 09 sie ciela jak gralem całą drużyną a jak solo to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fifa 11 nie będzie Ci dobrze działać bo w najnowszej odsłonie grafika bardzo się polepszyła względem poprzedniej części. Po za tym najłatwiej będzie jak ściągniesz demo Fify 10 i 11 (jak wyjdzie) i sam zobaczysz. Jednak w twoim komputerze są dwa bardzo słabe punkty:
- karta graficzna (te Intela nadają się do wszystkiego oprócz grania)
- RAM (sama Vista ciągnie 1gb na swobodne działanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W ogóle nawet nie wiemy jaką masz płytę główną. Ściągnij program CPU - Z i wejdź w zakładkę "motheboard". Zrób zdjęcie pulpitu i wrzuć nam tutaj. Na forum. I używaj opcji "odpowiedz". Tak będzie szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mafia II demo chodziło spokojnie na maxa w 1080p

Mam szanse na odpalenie Shifta w 1080p na max ?
I czy będę mógł odpalić Cryostasis w 1080p na max ?


sprzęt
amd 7750 (2.71ghz x2 )
4gb ram
4850 512mb

edit dodam że w shifcie w demku cieło na 200klatkach podobno w pełnej wersji na jakimś patchu poprawiono problem z działaniem kart AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam do was takie pytanie. Czy pójdzie mi pełna wersja Fifa 11 na taki sprzęt bo zainstalowałem sobie demo i error mi wyskakuje

Intel (R) Pentium (R) 4 CPU 3.00 GHz
Radeon 9600 Pro Family (Microsoft Corporation)
39,0 Gb
Windows XP
z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie napisałeś ile masz ramu ale mniejsza o to [dodam, że gra ma w rekomendowanych bodajże 2gb jak dobrze pamiętam, trochę na wyrost ale whatever]
Po primo - jak ci wyskakuje błąd w demku - to trzeba było podać kod błędu, było by wiadomo co nie wyrabia [stawiam na kartę graficzną], no i to już jest znak na pożegnanie z nową FIFĄ.
A co do pytania właściwego - imho nie ma szans.
Może gra odpali jakimś cudem chociaż i to wątpliwe, bo chyba F11 wymaga shaderów 3.0 a twoja karta obsługuje tylko 2.0, ale nawet jak by to jakimś cudem odpaliło na płynne granie na tym sprzęcie bym nie liczył nawet na total minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.09.2010 o 21:00, faraoneek23 napisał:

Czy jest szansa na swobodne działanie Risena na minimalnych detalach?
Athlon 4200+ 2.2 GHz X2
GeForce 7600GT 256 MB
Ram 3gb


Mi Risen dziłał na max detalach płynnie przy sprzecie Radeon x1950 pro althlon 300+ i 2 gb ramu, Takze na Twoim powinnien tym bardziej dziłac bez zastrzeżeń na max detalach. A sama grę bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się