• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.10.2010 o 14:27, Wicherrrek napisał:

Pytanie moje jest takie: czy da się grać w starsze gry na nowym komputerze na którym
systemem jest Windows 7 (64) ?


Da się, poprostu w niektórych grach trzeba wykonąc pewne zabiegi w plikach umożliwiające ich uruchomienie. Wszystko jest na google.

Dnia 06.10.2010 o 14:27, Wicherrrek napisał:

Jak myślicie, czy CoD Black Ops będzie działał mi na max grafie ?

Procesor : Intel i5 650 BOX 3,2 GHz
Grafika : GeForce GTX 460 AMP
RAM : 4 GB


Myśle, że mając takie parametry komputera powinnieneś sam sobie bez problemu na to pytanie odpowiedzieć.

Dnia 06.10.2010 o 14:27, Wicherrrek napisał:

Witam, czy Battlefield Heroes ruszy na Pentium 4 3Ghz, 2GB RAM, Radeon 64MB 64Bit?


Przyjacielu serdeczny, żeby uruchomic Heroes Twoja karta musi zawierać Pixel shader 2.0. Nie podałeś pełenj nazwy karty więc nie wiem czy Twoja zawiera owe shaderki, musisz sam sobie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy te gry odpalą na moim kompie ?

Dragon Age
Saints Row 2
Burnout Paradise
Batman Arkham Asylum
Mass Effect
Mass Effect 2
GTA 4

Win XP SP2
AMD Athlon 64 3000+ 1.81 GHz
1 GB RAM
ATI Radeon HD 4350 512 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie da rady. Znaczy ok niektóre odpalą, ale nawet na najniższych ustawieniach z twoja karta graficzną, ilością ramu i procesorem na płynny frame rate nie ma co liczyć.
Saints Row 2 to totalnie odradzam, gra ma fatalna optymalizację. No i ogółem zakup tych tytułów pod tego kompa to strata pieniędzy, lepiej zainwestować pierw w nowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.10.2010 o 16:11, Pietro87 napisał:

Nie da rady. Znaczy ok niektóre odpalą, ale nawet na najniższych ustawieniach z twoja
karta graficzną, ilością ramu i procesorem na płynny frame rate nie ma co liczyć.
Saints Row 2 to totalnie odradzam, gra ma fatalna optymalizację. No i ogółem zakup tych
tytułów pod tego kompa to strata pieniędzy, lepiej zainwestować pierw w nowy sprzęt.


Zapewne nawet nie możesz tego stwierdzić bo nie masz takiego sprzętu. Lepiej będzie aż poczekam na opinię kogoś kto ma podobny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 13.10.2010 o 16:41, Chlorofil napisał:

Zapewne nawet nie możesz tego stwierdzić bo nie masz takiego sprzętu. Lepiej będzie aż
poczekam na opinię kogoś kto ma podobny sprzęt.


Pozostawię bez komentarza. [fakt nie mam "takiego" sprzętu jak ty, mam inna konfigurację, wypisana na moim GSie więc nie widzę sensu jej tu przepisywać]

Ale bardziej łopatologicznie :

GTA4
Wymagania minimalne:
* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1
* Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz -> łapiesz się ledwo na minimum.
* 1,5 GB RAM -> nie łapiesz się na minimum
* 16 GB miejsca na dysku twardym
* nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB) -> nie łapiesz się

Dragon Age
*Core 2 Quad 2.4 GHz -> nie łapiesz się
*2 GB RAM -> nie łapiesz się
*karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza) -> nie łapiesz się
*20 GB HDD,
*Windows XP SP3/Vista SP1

Batman AA
*Pentium 4 3 GHz, -> nie łapiesz się
*2 GB RAM, -> nie łapiesz się
*karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza) -> nie łapiesz się
*8 GB HDD,
*Windows XP/Vista


Do tego masz kartę graficzną 64bitową, wyposażona w pamięć DDR2, relatywnie słabą wydajnościowo na dzisiejsze standardy.
Zamiast sie dziecinnie obrażać, lepiej chyba traktować dobre rady bardziej poważnie i zamiast wydać kupę kasy na gry - kopic lepszy komputer, żeby w nie komfortowo grać przynajmniej w tych 25 klatkach na sekundę [gdzie na twoim obecnym sprzęcie wykręcenie i tego wyniku na powyższych tytułach było by bardzo trudne]

P.S.
Gdybym nie miał pojęcia o hardwarze i ogólnie o temacie wymagań i działaniu gier względem konkretnych konfiguracji nie odpisywał bym ci, bo nie miało by to sensu.[pominę już fakt, że oprócz burnouta wszystkie wymienione tytuły akurat posiadam we własnej kolekcji]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż, ja jednak zostanę przy swojej opinii. Dostanę tą kartę niedługo, wpisz sobie nazwę mojej grafiki na youtubie i popatrz jak ludzie na niej pocinają. Masz widocznie mało racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.10.2010 o 17:09, Chlorofil napisał:

No cóż, ja jednak zostanę przy swojej opinii. Dostanę tą kartę niedługo, wpisz sobie
nazwę mojej grafiki na youtubie i popatrz jak ludzie na niej pocinają. Masz widocznie
mało racji.

1. Nikt tutaj nie chce się obrażać nawzajem.
2. YT nie jest źródłem informacji.
3. Komentarz z chip.pl "Radeon HD 4350 nie podbije serc graczy, natomiast uda mu się idealne wpasować w maszyny biurowe oraz komputery media center." http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/karty-graficzne/gigabyte-radeon-hd-4350-overclock-512mb-ddr2 - pierwszy lepszy wpisałem w google
4. Pietro87 jest osobą hmm... z którą można dyskutować o tym na dobrym poziomie. Jest tutaj dużo geeków w tych sprawach, skromnie - można przypisać do jego grupy. Sam mi swego czasu pomógł, logicznie i z sensem.
5. Pierwszy lepszy serwis komputerowy/dobry znajomy/pomoc ludzi przez internet jest lepszy niż zabawa na własną rękę, bez jakiegokolwiek doświadczenia.
6. +1 do postów.
7. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.10.2010 o 15:11, Chlorofil napisał:

Czy te gry odpalą na moim kompie ?

Dragon Age
Saints Row 2
Burnout Paradise
Batman Arkham Asylum
Mass Effect
Mass Effect 2
GTA 4

Win XP SP2
AMD Athlon 64 3000+ 1.81 GHz
1 GB RAM
ATI Radeon HD 4350 512 mb


Jeżeli przez odpalą masz na myśli, że się włączą, to tak. Jeśli masz na myśli coś powyżej minimalnych detali i 1024*768, to w większości nie.
Żeby nie pozostawiać wątpliwości:
http://www.anandtech.com/show/2630/5
A testy w tym serwisie były przeprowadzane na 4 rdzeniowym, podkręconym Quadzie i 4 GB RAM''u. U ciebie nie da rady wycisnąć nawet 50% tych wyników (dzisiejsze gry w zasadzie wymagają dwóch rdzeni procka, najlepiej wysoko taktowanych, by w ogóle mówić o płynnej grze...).

GTA 4 - da się z trudem grać na średnich na Radeonie X1950PRO, karcie 2x szybszej od twojej. Ba, nawet na jeszcze 2x szybszym 9600GT ta gra jest odległa od płynności.
Dragon Age - będzie ciąć. Jeden rdzeń procka to stanowczo za mało. Mogę zarzucić screeny z Frapsa, jak ta gra jest niegrywalna na X1950PRO + Athlon X2 3800+
Mass Effect - minimalne/średnie detale.
W resztę tytułów nie miałem okazji zagrać na konfigu który w ogóle można porównywać z twoim bądź nie grałem w ogóle.

Batman Arkham Asylum - świetnie zoptymalizowana, więc na minimalnych będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hej.. mam pytanko na jakich parametrach (medium lov hard) powinna mi pójść FIFA 11 otóż mam procesor 2x 2,66 Pentium 4 1 GB RAMu i karte Radeon 3600 HD 1GB ( tak karte mam 1GB) :D dzięki za odp.;D pozder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2010 o 15:19, Damko122 napisał:

hej.. mam pytanko na jakiej rozdziałce powinna mi pójść FIFA 11 otóż
mam procesor 2x 2,66 Pentium 4 1 GB RAMu i karte Radeon 3600 HD 1GB ( tak karte mam 1GB)
:D dzięki za odp.;D pozder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

bo też chodzi o to że w necie podają rózne wymagania dotyczące RAM bo nie kiedy piszą ,że rekomendowane to 2 gb a nie kiedy że 1GB jak był bym 1 GB to raczej nie bylo by problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pobierz demo i sprawdź.
Fifa 11 wyszła w wersji demonstracyjnej.
Stawiam, że jeśli pograsz to raczej na minimum, szału nie będzie [sprzęt masz niestety jaki masz, trzeba by na nowy pozbierać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2010 o 20:55, DambialkoX napisał:

Ujdzie Arcania na średnich :D ?

3GB Ram
Procek: wiem, że Core 2 Duo 2,6.
Grafika: ATI Radeon HD 4570





Arcania z tyłu opakowania ma zawyżoną grafikę ;) w cale nie jest taka ładna jak się myśli. Spokojnie sobie w nią zagrasz na średnich no może niskich/średnich detalach (sam mam i5 650 3,2 GHz, GTX 460 i 4 GB RAM a gra się tnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się