• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Siema mój sprzęt to RadeonX1300/X1550 Series
Core processor 3600+
2.01 GHz, 1,0GM RAM
rozszerzenie adresu fizycznego

windows xp z servis pack 3

AMD athlon 64 x2 Core processor 3600+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.10.2010 o 14:06, nerokix napisał:

Siema mój sprzęt to RadeonX1300/X1550 Series
Core processor 3600+
2.01 GHz, 1,00GM RAM
rozszerzenie adresu fizycznego

windows xp z servis pack 3

AMD athlon 64 x2 Core processor 3600+


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.10.2010 o 18:19, Burbon12 napisał:

Witam!

Czy dałoby jakoś radę na minimalnych odpalić Metro 2033?

AMD Athlon 64 3000+ 1.8 GHZ
GF9600GT 512 MB
3GB RAM-u


Odpalić odpalisz, ale nie licz na wiele. Ta gra jest bardzo wymagają sprzętowo, ale za to bardzo fajna do grania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.10.2010 o 14:54, nerokix napisał:

> Siema mój sprzęt to RadeonX1300/X1550 Series
> Core processor 3600+
> 2.01 GHz, 1,00GM RAM
> rozszerzenie adresu fizycznego
>
> windows xp z servis pack 3
>
> AMD athlon 64 x2 Core processor 3600+
>
>
chodzi mi o grę Assassins creed 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na jakie detale można liczyć w GTA IV na takim sprzęcie? Rozdziałka to 1024x768.

Gigabyte P35-DS3P
Intel Core 2 Duo E6750 @ 2.66GHz
2 GB RAM
ATI Radeon HD 4850 1 GB DDR3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.10.2010 o 19:31, Kakarotto napisał:

Przede wszystkim napisz o jaką grę chodzi ;)

Edit: co do AC2 to nie pomogę, niestety.


O a bo patrz jak mi Assassins creeed 1 chodiz na maksymalnych wymaganiach to chyba ac2 na minimum pociągnie pwoeidz tak na oko mniejwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.10.2010 o 20:04, nerokix napisał:

O a bo patrz jak mi Assassins creeed 1 chodiz na maksymalnych wymaganiach to chyba ac2
na minimum pociągnie pwoeidz tak na oko mniejwiecej


Jeśli AC1 chodziło dobrze, to AC2 tez powinno ruszyć w miarę przyzwoicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na porównywalne do tych z wersji konsolowej, tj dasz radę ustawić grafikę tak aby odzwierciedlała PS3/X360.

Tekstury: Średnie
Odbicia: Średnie
Woda: Średnie
Cienie: Wysokie
Nocne Cienie: wyłączone
Filtrowanie: Trójlinowy

Zasięg widoku: 21
Zasięg Detali: 10
Zagęszczenie Pojazdów: 33

Rozdzielczość odpowiadająca konsoli to 1280/720.

U ciebie w razie problemów możesz zjechać z cieniami na Średnie no i twoja rozdziałka 1024/768 tez da względem domyślnych ustawień odpowiadających konsolowym pewnego "kopa w wydajności"
Tylko pamiętaj spatchować grę maksymalnie [teoretycznie najnowszy patch daje "najlepsza optymalizację" dla mnie indywidualnie najlepiej się grało na patchu #3 tylko powodował on regularne BSOD co 2-3h grania więc coś za coś =), ale na najnowszym finalnym updacie tez jest dobrze]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że będzie się dało pograć w miarę komfortowo na takich ustawieniach ;-) Cienie raczej od razu dam na średnie, nie są dla mnie specjalnie ważne, a w niektórych grach ciągną kilka klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cienie w GTA ciągną niemiłosiernie dużo =)
No i wyglądają paskudnie, dopiero na high po nowym patchu da się na to jakoś patrzeć i da się normalnie grać, poeksperymentujesz to zobaczysz.
Jeszcze z Zagęszczeniem Pojazdów możesz zjechać na 25, niektórzy twierdza, że to 25 jest odpowiednikiem konsoli a nie 33.

Polecam też Ultimate Graphic Twek, nazwa jest nieco mylna, bo wydaje się, że to jakiś mega-bajer poprawiający grafikę ale obniżający wydajność, a w rzeczywistości jest to tweak który daje prócz oczywiście poprawionych efektów wyższą i lepsza płynność [u mnie jakieś 4-6 klatek na +]
Tweak najlepiej stosować kompletny czyli poprawiający Motion Blur, Depth of Field i wygładzający szpetne Cienie [z tweakiem nawet na mid wyglądają znośnie]

Tutaj link do oficjalnego tematu : http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=386262&st=0

Tweak no1 to tweak kompletny, aczkolwiek autor uwzględnił kilka odmian.
Tweaki są kompatybilne obecnie z najnowszym patchem.

A był bym zapomniał, dla tekstur Medium bardzo dobrze sprawuje się komenda -memrestrict 314572800 [wpisujesz ją do linii komend w skrócie do GTA4 po instalacji gry], zapobiega crashom i spowolnieniom, oraz eliminuje nieprzyjemne memmory leaki [zjawisko frame rateu zaczynającego się wlec z upływem grania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2010 o 15:35, Wicherrrek napisał:

No dobra, nie mam na myśli jakichś bardzo starych, ale co zrobić żeby np takie diablo
2 albo Harry Potter i Czara Ognia ruszyły na kompie z siódemką?

Diablo II na pewno działa, przeważająca większość gier z epoki Win 95 działa bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2010 o 15:35, Wicherrrek napisał:

No dobra, nie mam na myśli jakichś bardzo starych, ale co zrobić żeby np takie diablo
2 albo Harry Potter i Czara Ognia ruszyły na kompie z siódemką?


Kwestia szczęścia, używanego hardwareu i softwareu na tych systemach.
Dla przykładu - na jednym win7 taki dajmy na to Max Payne ruszy normalnie na drugim za chiny nie będzie chciał wystartować.
Jest tryb zgodności z xp dla starszych aplikacji w siódemkach, ale nie zawsze działa jak należy, generalnie jest to w przypadku bardzo wielu gier loteria =)

Aczkolwiek system win7 działa o wiele sprawniej niż swego czasu vista jeśli chodzi o kwestie kompatybilności wstecznej starszych aplikacji, nie jest źle. A w razie problemów masz forum i tony fixów/tweaków/innych rozwiązań dla całej masy gier sprawiających problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak myślicie, czy CoD Black Ops będzie działał mi na max grafie ?

Procesor : Intel i5 650 BOX 3,2 GHz
Grafika : GeForce GTX 460 AMP
RAM : 4 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się