• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam, otóż chciałbym się dowiedzieć czy na moim sprzęcie zacinałaby się ta gra Battlefield: Bad Company 2 czy ładnie by się grało

procesor: Intel(R) Core(TM)w Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4CPUs), ~2.4GHz
Pamięć: 4094 RAM
System Operacyjny: Windows Vista
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT
Przybliżona całkowita ilość pamięci: 2287 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2010 o 21:02, ziomek25 napisał:

hmm...uruchomiłem i...działa na high -.-


W obszarach startowych. Teraz idź sobie do Dalaranu. Albo Stormwind. Albo w ogóle jakichkolwiek z Cataclysmu. Bo coś czuję że nieco większa ilość graczy nieźle przydusi twój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tzn to jest trial, nie sciagło mi się all i na poczatku miałem rozmazane tekstury pościągało się trochę i grafika na poziomie high/ultra ,jedynie woda wygląda jak w basenie ;p, a jak dam all na ultra i cienie zmniejszę to tez śmiga xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2010 o 19:22, Antek100100 napisał:

Witam, otóż chciałbym się dowiedzieć czy na moim sprzęcie zacinałaby się ta gra Battlefield:
Bad Company 2 czy ładnie by się grało

Niemal ten sam sprzęt, różnica w grafice /mam HD4850/.. w full HD, na średnich 40-60 klatek. Na Twoim GF pewnie mniej klatek będzie, ale grać się da.. zawsze można obniżyć detale ;)

20101218090430

20101218090450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Krótko:


Call of Duty Black Ops


Karta Graficzna : GF9800GT 1GB
Procesor: Core 2 Quad Q8200 2.33GHz
4GB RAM

Wiem że się uruchomi, ale jak będzie z detalami?

Konkretnie zamierzam grać na rozdzielczości 1280x1024, większych nie biorę pod uwagę bo monitor nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak jest zoptymalizowane Two Worlds 2 ?
Bo Divinity 2 połknąłem w kilka dni i znów pojawił się RPGowy kac, a w coś trzeba szarpać do premiery Wiesława2 i DA2. Co prawda TW2 nie podobał mi się w dniu premiery, ale może po dłuższym niż godzinne [do tego u kumpla na konsoli] graniu bym się do niego przemógł.

Mój cfg był nieco wyżej ale po raz wtóry :
GTX 260, E8400, 4 GB Ram, OS XP SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, otóż chciałbym się dowiedzieć czy na moim sprzęcie zacinałaby się ta gra crysis czy ładnie by się grało

procesor: Intel(R) Core(TM)w Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4CPUs), ~2.4GHz
Pamięć: 4094 RAM
System Operacyjny: Windows Vista
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT
Przybliżona całkowita ilość pamięci: 2287 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2010 o 19:07, Antek100100 napisał:

Witam, otóż chciałbym się dowiedzieć czy na moim sprzęcie zacinałaby się ta gra crysis
czy ładnie by się grało

procesor: Intel(R) Core(TM)w Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4CPUs), ~2.4GHz
Pamięć: 4094 RAM
System Operacyjny: Windows Vista
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT
Przybliżona całkowita ilość pamięci: 2287 MB

Pograsz sobie i to nawet na maksymalnych detalach. Twój komputer w pełni spełnia wymagania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2010 o 19:07, Antek100100 napisał:

Witam, otóż chciałbym się dowiedzieć czy na moim sprzęcie zacinałaby się ta gra crysis
czy ładnie by się grało

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT


Z tą grafą to w średnich Ci będzie działać płynnie, w wysokich już będzie klatkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2010 o 23:27, Pietro87 napisał:

Bez przesady, w rozdziałce hd ze wszystkim na full ta karta nie uciągnie płynnych 60
klatek.

A po co od razu mu 60 klatek? Przecież większości graczy wystarczy 30-35 FPS-ów. Praktycznie we wszystkich testach rezultaty od 35 FPS w górę są traktowane jako zadowalająca płynność. A jakby każdy chciał mieć we wszystkich grach po minimum 60 klatek to chyba by trzeba wymieniać sprzęt co 2-3 miesiące, a w niektóre gry nie byłoby można grać nawet przez kilka miesięcy po premierze bo nie byłoby odpowiedniego sprzętu na rynku.
Ale fakt faktem, że w rozdzielczości HD na tej karcie nie będzie nawet stałych 30FPS. Pytanie tylko w jakiej rozdziałce on zamierza grać bo tego nie napisał.
W każdym bądź razie na tej karcie full detale (pod win XP) to chyba tylko do rozdziałki 1024x768, wyżej już będzie trzeba kilka opcji dać na medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko czy na kompie z podpisu pogram sobie komfortowo w GTA 4 w rozdzielczości 1280x1024 bo na przykład Mafia 2 chodzi mi z Apex na full średnio w 45- 50 fps a jak będzie z GTA 4 i dodatkami bo mam zamiar na święta kupić sobie wersję Complete Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komentarz napisałem względem stwierdzenia że będzie luzem płynnie w full hd na max na tym sprzęcie.

A to ile klatek to płynna animacja to inna sprawa - imho do FPSa jednak 45-60 to komfortowa gra.

Aczkolwiek oczywiście zgadzam się ludzkie oko płynną komfortową animacje przyjmuje już jako 25-30 klatek, dopiero wszystko co leci poniżej tych wartości można nazwać potocznie "lagiem/klatkowaniem".

P.S.
Mam 3 letni sprzęt, nieliczne gry na max nie chodzą mi w stałych 60 fpsach [Metro2033 na fulu pociągnie mi tylko 35-60, czyli stałego 60 nie mam, divinity 2 podobnie 45-60, gta4 też różnie 35-60 przy wysoko ustawionych suwakach, ale np Taki Fallout 3, Batman AA, Da, ME1-2, Dawn of War 2 działają w 60 fps, w zasadzie nie zaliczajac spadków poniżej tej liczby - więc nie demonizujmy, dac się da. Gram ofc w rozdziałce hd aczkolwiek max 900p bo wyżej mój monitor nie pozwoli, ale zakładam że masa tytułów i w 1080 by śmigała bez większych zmian]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2010 o 19:11, Antek100100 napisał:

Gdzie mam sprawdzić rozdzielczość???


Napisz może najpierw jeszcze jaki masz monitor (chodzi mi o to ile cali ma ekran) i czy to panorama czy może zwykły 4:3. To bardzo istotna sprawa.
A rozdzielczość sprawdzasz i ustawiasz w zwykle po odpaleniu gry, musisz wtedy wejść w opcje i tam będziesz miał do wyboru kilka możliwości. Im wybierzesz wyższą rozdziałke tym mocniejszy sprzęt musisz posiadać do płynnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się