• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.10.2010 o 18:06, Strzelek napisał:

Dlaczego nie miał by dobrze działać na tej karcie graficznej.Narazie jeszcze jej nie
kupiłem. Ale możesz zapropanować lepszą kartę do 300zł.

Kup używaną 4850 za 200 PLN (lub nową za 300) albo używaną 4870. Tylko, że Arcania jest tak kiepsko napisana, że na najlepszych kartach nie będzie płynnie chodziła... Tak czy siak te karty to najlepszy wybór. Szczególnie jeśli stabilne 30 fps jest dla Ciebie zadowalające. Mi większość gier do tej pory działała z ok. 60 fps na 1280x1024 (Oprócz GTA IV i Splinter Cell:Conviction). Teraz to się już zaczyna wahać 40-60, więc będę zmieniał, bo muszę mieć co najmniej 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2010 o 18:06, Strzelek napisał:

Dlaczego nie miał by dobrze działać na tej karcie graficznej.Na razie jeszcze jej nie
kupiłem. Ale możesz zaproponować lepszą kartę do 300zł.


Nie będzie działać dobrze, bo:
a) to karta biurowa.
b) jej wydajność jest znacznie (tak dwukrotnie) niższa niż nawet starego GeForce''a 9600GT. Na którym, notabene, Arcania potrafi ostro ciąć nawet na średnich detalach.
Do 300 zł proponuję poszukać GeForce 9800GTX, Radeona HD4850. Z używek mogą też być GeForce 8800GT i 8800GTS 512.

Medal of Honor BlackOps - zapewne nawet nie ruszy. Fifa i PES powinny działać na niskich/średnich detalach. Notabene, jest taka opcja edytuj posty, nie musisz o każdej grze osobnego pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli ATI Radeon HD 4850. Odnosząc się do powyrzszych postów. Jak gry co podałem będom działać na tej kacie graficznej. Sprawdziłem nie rużnią się zbyt ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2010 o 16:39, Strzelek napisał:

Czyli ATI Radeon HD 4850. Odnosząc się do powyższych postów. Jak gry co podałem będą
działać na tej kacie graficznej. Sprawdziłem nie różnią się zbyt ceną.


Moje oczy!!!
Błagam, zacznij używać Firefoxa bądź Opery z polskim słownikiem, bo to aż razi.
Arcania powinna działać płynnie na średnich, podobnie z Medal of Honor. PES i Fifa na maksymalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2010 o 09:52, Sericulum napisał:

Otóż. Czy na Ati Radeon 9600 128bit, procesor 2.0GHz i 1gb ram pójdzie transformers revenge
of the fallen?
Czy jest jakiś cień szansy aby się włączyła?


Bez szans. Ta gra wymaga Pixel Shader 3.0, a twoja karta ma tylko 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2010 o 10:04, ziptofaf napisał:

Bez szans. Ta gra wymaga Pixel Shader 3.0, a twoja karta ma tylko 2.0.

Wymaga, wymaga... Ile ja gier wymagających PS 3.0 odpaliłem na karcie z 2.0 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znalazłem chyba lepszą kartę graficzną, od tego ATI Radeona HD 4850, a mianowicie ATI Radeona 5670. Ma lepsze parametry. I jest w tej samej cenie. Powiedzcie mi która będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2010 o 17:11, Strzelek napisał:

Jaka karta sprawi że Gothic 3 będzie chodził na full bez zacięć. Oczywiście karta jak
najtańsza.


Pytanie z kategorii "Nie da się odpowiedzieć". A nie da się odpowiedzieć bo Gothic 3 to gra loteria, która na słabszym sprzęcie potrafi działać lepiej niż na dobrym.
No i nie tylko karta graficzna się liczy, istotny jest też procek (co najmniej dwa rdzenie po 2.2 GHz), RAM (z 2 GB by się przydały).
Ale zasadniczo ja bez większych przycinek (czyt. te 30-50 klatek na sekundę było, choć miejscami płynność była niższa) mogłem grać na wysokich detalach już na Radeonie X1950PRO, Athlonie X2 3800+ i 2 GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2010 o 21:37, ziptofaf napisał:

Ale zasadniczo ja bez większych przycinek (czyt. te 30-50 klatek na sekundę było, choć
miejscami płynność była niższa) mogłem grać na wysokich detalach już na Radeonie X1950PRO,
Athlonie X2 3800+ i 2 GB RAM.


Obecnie prawdopodobnie będzie już sprzęt za słaby jak na maksymalne detale w tej grze, gdyż stosunkowo niedawno wyszedł Community Patch v1.74, który dodał sporo nowych efektów graficznych i tym samym zwiększył wymagania sprzętowe.
Tak więc ja bym powiedział że dwurdzeniowiec taktowany 2.5GHz+GeForce GTS250 i co chyba najważniejsze 4GB Ramu powinno wystarczyć na rozdziałke 1280x1024. Ale tak jak pisałeś - Gothic 3 jest nieprzewidywalny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Spróbowałem ten community patch i stwierdzam, że jakość gry (jeśli chodzi o poprawę płynności i bugów) wcale nie uległa zmianie. Jak już przedmówca podkreślił jest to gra loteria - osobiście uważam ją za słabą w kwestii optymalizacji (jeśli takowa w ogóle jest) i fabuły - ale to moja subiektywna ocena i proszę się nią nie sugerować przy zakupie gry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2010 o 23:11, FoZz napisał:

Spróbowałem ten community patch i stwierdzam, że jakość gry (jeśli chodzi o poprawę płynności
i bugów) wcale nie uległa zmianie.


Ja również sprawdziłem i u mnie z kolei różnica na niekorzyść jest ogromna. O ile wcześniej mogłem grać na maksymalnych detalach (Core 2 Duo E4500@2.6GHz, GeForce9600GT, 2GB Ram) to po instalacji patcha gra tak przycina (zwłaszcza jak się dość szybko zaczynam rozglądać na boki), że naprawdę ciężko tak czerpać jakąkolwiek przyjemność z rozgrywki. W temacie o Gothicu 3 zresztą wiele osób wypowiadało się podobnie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

U mnie jazda (po patchu) najczęściej zaczynała się kiedy zmierzałem w kierunku Vengardu (przełęcz z mnóstwem Orków) lub kiedy wkraczałem do Nordmaru (grafika generowała śnieg i zmiany w otoczeniu). Na Varancie też troszke przyhaczyło, ale nieznacznie.

W Nordmarze zdarzyło mi się coś śmiesznego bo idę sobie idę, a tu nagle bach! Spadam w nicość... nie wiem... kawał mapy mi ucięło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2010 o 10:00, FoZz napisał:

/.../

U mnie jazda (po patchu) najczęściej zaczynała się kiedy zmierzałem w kierunku Vengardu
(przełęcz z mnóstwem Orków) lub kiedy wkraczałem do Nordmaru (grafika generowała śnieg
i zmiany w otoczeniu). Na Varancie też troszke przyhaczyło, ale nieznacznie.

W Nordmarze zdarzyło mi się coś śmiesznego bo idę sobie idę, a tu nagle bach! Spadam
w nicość... nie wiem... kawał mapy mi ucięło :P



Nie ma sie raczej co dziwić...to najbardziej zabugowana gra o jakiej można słyszeć ostatnimi czasy...wogóle grać w to to jak przejść sie bez butów po tłuczonym szkle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2010 o 13:16, Marked_One napisał:

> /.../
>
> U mnie jazda (po patchu) najczęściej zaczynała się kiedy zmierzałem w kierunku Vengardu

> (przełęcz z mnóstwem Orków) lub kiedy wkraczałem do Nordmaru (grafika generowała
śnieg
> i zmiany w otoczeniu). Na Varancie też troszke przyhaczyło, ale nieznacznie.
>
> W Nordmarze zdarzyło mi się coś śmiesznego bo idę sobie idę, a tu nagle bach! Spadam

> w nicość... nie wiem... kawał mapy mi ucięło :P


Nie ma sie raczej co dziwić...to najbardziej zabugowana gra o jakiej można słyszeć ostatnimi
czasy...wogóle grać w to to jak przejść sie bez butów po tłuczonym szkle.


Chodzenie bez butow po tluczonym szkle to dla niektorych nic wielkiego i nic ich nie boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2010 o 06:40, Master_Miller napisał:

> > /.../
> >
> > U mnie jazda (po patchu) najczęściej zaczynała się kiedy zmierzałem w kierunku
Vengardu
>
> > (przełęcz z mnóstwem Orków) lub kiedy wkraczałem do Nordmaru (grafika generowała

> śnieg
> > i zmiany w otoczeniu). Na Varancie też troszke przyhaczyło, ale nieznacznie.

> >
> > W Nordmarze zdarzyło mi się coś śmiesznego bo idę sobie idę, a tu nagle bach!
Spadam
>
> > w nicość... nie wiem... kawał mapy mi ucięło :P
>
>
> Nie ma sie raczej co dziwić...to najbardziej zabugowana gra o jakiej można słyszeć
ostatnimi
> czasy...wogóle grać w to to jak przejść sie bez butów po tłuczonym szkle.

Chodzenie bez butow po tluczonym szkle to dla niektorych nic wielkiego i nic ich nie
boli :P


Spanie na gwoździach też nie jest dla niektórych problemem tylko po co sie męczyć skoro można na materacu z poduszeczką ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest jakaś nadzieja że uruchomię Assassin''s Creed: Brotherhood na:
Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc.
Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3200 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz
Memory: 3070MB RAM
Video Card: NVIDIA GeForce 9300M GS
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100608-0458)
?
Liczę jak w II na: najniższe detale i rozdzielczość oraz średnią ilość klatek w przedziale 20/30, są jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się