Zaloguj się, aby obserwować  
Mediv

Forumowe RPGi gram.pl - ogłoszenia, rekrutacja, itp.

392 postów w tym temacie

Aż dziw, że ja nie wpadłem na ten pomysł wcześniej, bo podsunął mi go ostatnio Tajemnic. Na gram.pl forumowych RPGów mamy od groma, a większość nich ma jakiś problemy - brakuje graczy, MG odszedł, itp. Tutaj możemy rozwiązywać takie problemy. Można tu też oczywiście prowadzić dyskusje na temat fRPGów, sposobu ich prowadzenia, itp.

Uwaga! Tworzymy spis fRPGów. Wszyscy MG powinni się dopisać w tym temacie używając schematu:

nazwa fRPGa
obecny MG
lista obecnych graczy
opis fRPGa (co najmniej 4 linijki w oknie DODAJ POST)

Mam tylko nadzieję, że nie zapanuje tu chaos i uda się stworzyć swego rodzaju tablicę ogłoszeń. Radzę przypiąć ten temat wszystkim, którzy uczestniczą w fRPGach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Jak wiedzą ci którzy mnie znają - fRPG to główny powód dzięki któremu można mnie tu zobaczyć :) Ci którzy ze mną pogadywali oraz ci czytający (kapka autoreklamy ;)) mojego GS''a wiedzą także dlaczego tak jest. Ostatnio jednakże "gram" tylko jednego - SW. Cudzysłów celowy, bo mamy pauzę pomiędzy prologiem (który z powodu przestojów trwał pół roku czasu rzeczywistego :)) i pierwszym aktem, który - mam nadzieję - niedługo się rozpocznie. Teoretycznie jest jeszcze Gothic 2, do którego ostatnio staram się napisać, ale ile bym się nie natężał i tak wychodzi - jak dla mnie - za krótko.
Są jednakże trzy fRPG które bardzo chętnie widziałbym wskrzeszone. Fallout, Eragon i S.T.A.L.K.E.R. Do wskrzeszenia potrzeba Mistrza Gry, a do Mistrza Gry potrzeba forumowicza piszącego po polsku (...nie po "polskiemu"), znającego ortografię i interpunkcję, oraz pomysłu na fabułę w odpowiednim świecie sztuk jeden.
W każdym z tych fRPG z pewnością bym uczestniczył, a do Fallouta mógłbym z łatwością znaleźć jednego chętnego. Innych zaś można szukać osobiście (poprzez kryteria gramsajtowe i GG), lub przez ogłoszenie rekrutacji w tym temacie czy na gramsajcie. Znajdą się jacyś chętni? Mam nadzieję, że tak, bo ja do prowadzenia gry - o czym przekonałem się już wcześniej - zupełnie się nie nadaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na fRPG jestem zwyczajnie za leniwy chociaż od czasu do czasu wejdę sobie w jakiegoś i poczytam. W niektórych przypadkach jestem gotowy wstąpić z miejsca, ale jak już mówiłem, wrodzona leniwość skutecznie mnie od tego pomysłu odrzuca... Ale obiecuję, że zacznę grać w fRPG jeżeli tylko wskrzesicie Fallouta! To jedyna fgra, która może mnie przekonać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja przeniosę zaczętą dyskusję z tematu o Falloutowym fRPG... Otóż chodzi o to, że nie ma MG... A jakby tak spróbować grać bez MG? W kilku fRPG sprawdza się to bardzo dobrze, więc czemu i tu nie miałoby zadziałać? Ewentualnie powiedzcie mi co takiego musi robić MG... Nakreśla fabułę, tak? Co jeszcze? Gdyby nie znalazł sie żaden chętny to może... ja bym spróbował? 8D

Edit: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11593&u=62 Hehehe... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie powiedzcie mi co takiego musi robić MG... Nakreśla fabułę, tak? Co jeszcze?
Cóż... imho najtrudniejsze jest utrzymanie drużyny graczy w całości. Nadanie różnym postaciom wspólnego celu lub pokrywających się celów, tak by działali razem, a nie byli do tego zmuszani i by nie było to zupełnie naiwne. Do tego jeszcze odpowiednie zarządzanie tempem rozgrywki. Nie może ona być powolna, ale jeszcze gorzej jest gdy panuje nienaturalny pośpiech i kolejne sceny trwają pół strony tekstu. Wedle niepotwierdzonych informacji prolog naszej sesji SW zajmuje ok.140 stron w Wordzie... to jednak jest przesada, chociaż feedback graczy był pozytywny jak do tej pory.
Co do propozycji prowadzenia sesji w kilka osób... z tym mieliśmy w Falloucie do czynienia zaraz przed jego ostatnią hibernacją - gracze zaczęli wymyślać najdziwniejsze historie nie zastanawiając się jak spójne jest to z historią i światem Fallouta. Taki pomysł imho może zadziałać w gronie znających się i doświadczonych (przede wszystkim we wspólnym graniu) graczy. Jedna osoba znająca całość historii i ewentualnie wyznaczająca kolejnych graczy do prowadzenia ''odcinków'' gry to coś co miałoby szanse zadziałać. Chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak, że gracze pokazują MG swój post zanim go dodadzą do tematu. Tak miało być w przypadku Bitewnego Pyłu, ale i tak tylko jedna osoba się do tego stosowała. Chociaż Pył nie jest osadzony w określonym świecie, a Fallout oczywiście jest, więc w tym drugim pokazywanie postów MG przed wrzuceniem miałoby lepszy skutek. Jeśli nie ma jednego MG, lub nie ma ich wcale, to można by pokazywać posty osobie najbardziej obeznanej w danych realiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 05:36, Graffis napisał:

Wedle niepotwierdzonych informacji prolog naszej sesji SW zajmuje ok.140 stron w Wordzie...


Wersja niezedytowana (znaczy sie z naszymi sygnaturkami, postami technicznymi i całym tym śmieciem) ma 253 strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 11:21, Mediv napisał:

Może być też tak, że gracze pokazują MG swój post zanim go dodadzą do tematu.

Pomysł ciekawy, ale nienaturalnie spowalnia sesję, czyni z MG kogoś w dużej mierze wyłączonego z gry. Dla mnie osobiście jedną z głównych przyjemności w fRPG jest niespodzianka wynikająca z tego co też gracze tym razem wymyślą ;) Poza tym byłby poważny problem z dobrze zorganizowanym przekazywaniem tych tekstów.
Problem jaki występuje przy braku jednego MG to brak jednej spójnej idei gry i możliwe skakanie z kwiatka na kwiatek. To nie robi dobrze jakiejkolwiek grze.

@ Fumiko

Dnia 20.02.2008 o 11:21, Mediv napisał:

Wersja niezedytowana (znaczy sie z naszymi sygnaturkami, postami technicznymi i całym tym śmieciem) ma 253
strony...

A wy sie dziwicie czemu ja sie boję choćby zabrać do robienia wersji skrótowej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 20:17, Graffis napisał:

Dla mnie osobiście jedną z głównych przyjemności w fRPG jest niespodzianka wynikająca
z tego co też gracze tym razem wymyślą ;)


Inna sprawa, że jak potrzeba to zawsze się daje z Tobą skonsultować w kwestii gry, robiłam tak ja i z tego co mi wiadomo Tajemnic również.

Dnia 21.02.2008 o 20:17, Graffis napisał:

A wy sie dziwicie czemu ja sie boję choćby zabrać do robienia wersji skrótowej ;P


A tam, leń jesteś i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 20:26, Fumiko napisał:

Inna sprawa, że jak potrzeba to zawsze się daje z Tobą skonsultować w kwestii gry, robiłam
tak ja i z tego co mi wiadomo Tajemnic również.

Jeśli gracz czuję potrzebę skonsultowania sie z MG w sprawie czegoś co zostało niedopowiedziane, pominięte, zagmatwane, pomylone (tak MG też sie myli i trzeba im/nam to wypominać) to pomóc nie tylko wypada, ale i trzeba. Nie dość, że tego wymaga rola MG, to jeszcze dzieje sie to z korzyścią dla gry.

Dnia 21.02.2008 o 20:26, Fumiko napisał:

A tam, leń jesteś i tyle :P

Cicho... się ukrywam z tym, a ty mi psujesz maskowanie ;P
[G. włącza Tachikoma Tech2 Cloaking Device - it''s that good! ;) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramowiczki i gramowicze! Gramowicze i gramowiczki!
Bracia! Towarzysze w wyprawach przez setki światów! Gdzie jesteście?!
Gdyż ja miałem sen! Sen w którym każdy gramowicz, niezależnie od statusu mógł usiąść do klawiatury i zacząć pisać w swoim ulubionym forumowym RPG!
Spójrzcie! Nasze cudowne gram.pl, na którym niegdyś pełno było RPGów w najróżniejszych światach, o dowolnym poziomie od "ucznia podstawówki" począwszy, na "wspaniałej przygodzie" skończywszy, gdzie znaleźć można było dziesiątki, setki stron, pełne twórczości forumowiczów - czasami pogodnej, czasami poważnej, czasami groteskowej, a czasami przemyśleniowej... utraciło je.
Co się z tym stało? Pytam was! Was wszystkich! Was, Mistrzów Gry, którym gra padła! Was, graczy którzy nie mieli ani pomysłu, ani weny!
Zniknęło. Skończyło się. Przestało istnieć. Stare, zaufane molochy padały, młodziutkie jednostronicówki nie miały szansy wykonać swych pierwszych obrotów na drodze do rozkręcenia się.
I gdzieś w tym procesie ginęli gracze. Świetni. Szybko odpowiadający. Piszący piękne posty. Tracili zainteresowanie i chęć, onieśmielali się... przestawali pisać.
To trzeba zmienić!
Drodzy gracze i Mistrze. Proszę was. Do niektórych z Was sam napisałem, zapraszając, inni wpadli tutaj przez przypadek, kolejni zostali wciągnięci przez swego dawnego Mistrza lub towarzysza w grze. Przegrupujmy się tutaj. Wymyślmy sobie jakąś chwytliwą nazwę, zacznijmy rozmawiać. Niech wyłoni się nam pomysł jakiegoś fRPG w którym będziemy świadomi, że wszyscy nasi towarzysze w grze umieją, potrafią i będą pisać.
Bo będziemy to robili! Bo na tym polega forumowe RPG które tak bardzo lubimy! Będziemy pisać na plażach, będziemy pisać na lotniskach, będziemy pisać na polach i na ulicach, będziemy pisać na wzgórzach; nigdy się nie poddamy!
Zapraszam Was wszystkich tutaj ponownie. Niech powstanie nowy, świetny forumowy eRPeG.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 20:04, Tajemnic napisał:

Zapraszam Was wszystkich tutaj ponownie. Niech powstanie nowy, świetny forumowy eRPeG. :)


Jestem jak najbardziej za, problem tylko z możliwościami. Sama idea podoba mi się, jednak moje poprzednie gry forumowe pokazały - a niestety nic się w tej kategorii nie zmieniło - że czasu mam po prostu za mało. Ale życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 20:18, DJ Szlafrok napisał:

Jestem jak najbardziej za, problem tylko z możliwościami. Sama idea podoba mi się, jednak
moje poprzednie gry forumowe pokazały - a niestety nic się w tej kategorii nie zmieniło
- że czasu mam po prostu za mało. Ale życzę powodzenia.


Akurat z tym "problemem" też da się coś zrobić. Wiadomo że jakiejś strasznej aktywności nikt nie będzie żądał, zobaczymy jak to w praniu wyjdzie, zawsze można podzielić graczy na 2-3 drużyny, w zależności od aktywności, i każda będzie grała swoim tempem. Grunt żeby zacząć coś robić, na forum jest kilka gier trzymających poziom, tylko że albo są martwe, albo właśnie umierają. Na pewno z każdej z nich znajdzie się choć kilku chętnych graczy, więc zamiast kilku gier zrobić jedną konkretną. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za! Brakuje mi tej lekkiej odskoczni od rzeczywistości ;) Jedyny problem to ten, o którym wspomniał kolega powyżej - brak czasu. Jednak liceum daje w kość. Inna sprawa, że aktualnie zaczynam ferie, więc chociaż na początku na brak czasu nie powinienem narzekać ;)

Podsumowując - sam jestem zwarty i gotowy, pozostaje czekać na większą ilość chętnych.

:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

That''s the spirit!
Panowie - prosiłbym rozciągnąć swoje sieciowe macki tak, aby dosięgnąć jak najwięcej graczy o znaczeniu strategicznym.
I powiedzcie mi - jedziemy z czymś nowym? Czy reanimujemy coś starego? Jak to pierwsze - jaki świat? Książkowofilmowogrowy czy autorski? A jak drugie - co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś zaczyna się na tym drętwym forum w końcu dziać. Z tej okazji przebudziłem się ze snu zimowego... Wystarczy, że wszyscy w tym wątku wykażą się inicjatywą i chęcią do współpracy ;) Któryś z nas założy nowego fRPGa z trzymającym się kupy, niezbyt przesłodzonym, ale i nie kurewsko mrocznym światem. To tylko kwestia dobrej organizacji i za tydzień będzie można już robić karty postaci.


Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 20:38, Tajemnic napisał:

I powiedzcie mi - jedziemy z czymś nowym? Czy reanimujemy coś starego? Jak to pierwsze
- jaki świat? Książkowofilmowogrowy czy autorski? A jak drugie - co?

Ja się na to piszę :D
Można zrobić listę upadłych gier na które będzie zainteresowanie. Zobaczymy ile będzie chętnych na odnowienie danej gry, zbierzemy ekipę i jadymy.
A coś nowego? Wystarczy wytężyć umysł. Zrobić burzę mózgów. Za kilkanaście minut sam przyjdzie pomysł ;P
Ja długo czekam na jakąś dobrą grę fRPG, bo ostatnia (jak dla mnie) nadzieja gatunku- "Ogień Demonów'''', jest zawieszony a jakiś innych porządnych przedstawicieli gatunku forumowych erpegów ze świecą trzeba szukać. A więc w tworzeniu świetnej gry fRPG na mnie można liczyć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam takie propozycje:
- Planescape: Torment.
- Day/ Night/ Twilight/ Last Watch, w Polsce jako Patrole.
- Reaktywacja ZK
- Reaktywacja Kefirka
Ale jest zdecydowanie zbyt wcześnie aby wychodzić poza zbieranie chętnych i rzucanie propozycji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devilfish zajrzał tutaj i powiedział, że ZK sam będzie robił, bo Zuy i Mhroczny miał sesję.
Mi osobiście najbardziej odpowiadałoby zrobienie czegoś w Sigil - takiej gry jeszcze nie widziałem. I przypominam wszystkim, aby pościągali do tematu swoich znajomych "growców-piszowców" :)

EDIT: "Litrówki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować