Zaloguj się, aby obserwować  
Mediv

Forumowe RPGi gram.pl - ogłoszenia, rekrutacja, itp.

392 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2011 o 20:34, GandalftheBlack napisał:

Ale co tam, może projekt jeszcze dycha, to może jeszcze można się doczepić? ;P

Z przyczyn rodzinnych i osobistych zaliczyłem bardzo dramatyczne opóźnienie i dopiero teraz wracam na tory normalnej aktywności. Za kilka dni będę odświeżał kontakt z graczami - jak rozumiem mam przy tej okazji pamiętać też o tobie?
No i informacja dla wcześniej wpisanych - nie zapomniałem o sprawie, po prostu świat przypomniał sobie o mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 19:54, Graffis napisał:

Za kilka dni będę odświeżał kontakt z graczami


*chowa się pod stół*

Wiem! Napisam jak będem mieć chwilem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także pamiętam o projekcie, w wolnej chwili trza będzie się tym zająć i poprawić co nieco co było wtedy do zrobienia ... w każdym razie nadal jestem zainteresowany co by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wesołych świąt nam wszystkim, wielkim ludziom ceniącym magię roleplaya ponad jakieś zwykłe gierki. I życzę nam, by po wyjątkowo słabym roku 2011 nadeszło odrodzenie, sygnowane przez ostatnią ruchawkę w ZK i obietnice Graffisa. I być może coś trzeciego, bo zorientowawszy się, że od pierwszego pomysłu minęły nam 2 lata, postanowiłem, że trzeba by dawne koncepty wznowić. I by nie być gołosłownym - pod adresem http://ja.gram.pl/Liqid/167 macie cały prolog (futurospekcja) teoretycznego greckiego pbfa (akt pierwszy też jest, brakuje tylko wprowadzenia graczy). Tylko, jak za każdym razem, najbardziej mnie interesuje - czy znaleźliby się chętni, zdolni machnąć tego posta/tydzień, by utrzymać pozory, że gram jakoś RPGowo stoi. Bo bez graczy mogę sobie pisać najwyżej do szuflady, a tak - leci motywacji.
Fumi -a na Amazonkę czekam nadal ;)

I co do linku - styl celowo archaizowany, od nikogo innego czegoś takiego bym nie wymagał ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Graffis? No Liq? No Graffis? Ja tutaj już mam literacki odpowiednik pocierania o siebie nogami, żeby gdzieś wyładować tą energię skierowałem się po raz kolejny do reaktywacji mojego Projektu Międzywzgórze!
No ale wciąż chce mi się pebeefić! Zlitujcie się nad biednym Tajemniczkiem noo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rawr, ruszyło ZK! <3

Teraz, stojąc nad tą przepaścią pozostaje zrobić zdecydowany krok do przodu - i wpaść w otchłań pbf''u.
Wciąż zdecydowany i gotowy prowadzić Grecję zapraszam do kontaktu wszystkich, co wcześniej tak ciekawi byli :P
Dla pierwszego zgłaszającego się na gg, Pegazik w prezencie*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra - dość niespodziewanie dla mnie samego - ruszyła. Nadal poszukuję graczy - doświadczonych i z nastawieniem na dość hardcoreowy model story-telling w ciężkim, przytłaczającym i boleśnie realistycznym settingu łączącym cyberpunk, dark contemporary i S-F.

Oto ogólna zapowiedź gry trwającej już na rpol.net:
Oto jest punkt otwarcia: rok 2012 na planecie Ziemia, miesiąc maj, piąty jego dzień. W świecie trwa beznadziejna walka finansistów z ludźmi pracy i zaciekłymi obrońcami uciemiężonych mas. Pole walki o rząd dusz początku XXI wieku, na tle wyzysku, kryzysu pieniądza i wartości, w krwawy świt dzikich swobód, w zimny zachód ciemnogrodzkich represji. O co? Z kim? Jaką bronią? Wreszcie, czy gdy strząśnie się z wszystkich aktorów cały makijaż i zedrze kostiumy to co pozostanie? Kim okażą się pod swoimi garniturami i za swoimi wykresami stratedzy rządów, firm i agencji ratingowych? A czy walczący o swobodę i równość bez względu na stan majątkowy, wyznanie lub inne okoliczności okażą się rzeczywiście tak oddani swoim poplecznikom? Czy jest w tym pędzącym ku konfrontacji świecie miejsce na odrobinę szczerości i prawdy? A może prawda stała się już tak abstrakcyjnym i zatartym twierdzeniem, że jej świadomość to ledwie narzędzie obłąkanych?
Grecja płonie w piecu kryzysu, wraz z nią cierpi reszta Europy. USA powoli się chwieją tracąc coraz więcej zarówno wewnętrznie jak i na polu zagranicznym. Chiny cierpliwie skupiają wokół siebie własności świata. Rosja zaś… Rosja pozostaje niezmienną sobą. Wielcy gracze coraz bardziej szarpią się między sobą, zawsze realizując swe cele pionkami daleko od swych stolic i gabinetów. Zaczyna się jednak podnosić kolejny wiatr odnowy – wolność protestu, gdy eskalowane protesty w Grecji 01-05 pociągają za sobą ofiary śmiertelne i trzydniowe walki o ulice Aten rozstrzygnięte stanem wojennym. Na północy kolejne manifesty i losy szaleńca obnażają nieudolność europejskiej polityki wolności i tolerancji. Czasy stabilnego status-quo światowej polityki i układów społecznych minęły i oczywistym jest, że już wkrótce dojdzie do kolejnego przesilenia i świat znów będzie ustalał nowy porządek.
Sobotnie popołudnie w centralnym Londynie, ciepły 05-05-2012, w którym pewne grupa ludzi realizuje się zawodowo lub ideologicznie odwiedzając otwarcie nowej kliniki dla dzieci z autyzmem - Transparent Sun. Sponsorzy zgromadzeni młodych, pięknych i bogatych filantropów z Kids-21-Fund oraz ich koledzy z wysokich stołków wraz z rodzicami przyszłych mieszkańców zachwycają się nowym ośrodkiem. W szalonej głowie jednak już teraz napina się zło gotowe uderzyć.
Czy jednak szaleństwo i bestialstwo sprawcy jest jedynym wytłumaczeniem? Co jeśli powody, by czynić zło sięgają głębiej niż tylko do poziomu tego co uznamy za zło w drugim człowieku? Czy możliwe jest, by podstawą określenia zło, było nasze subiektywne i egoistyczne poczucie co złem jest? W końcu już w kultowym filmie pytano skąd pewność, że kurczak smakuje jak kurczak…


Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety odpadam ze względu na natłok spraw różnych i podłużnych. :/ Stety lub niestety życie prywatne wygrywa z rpgami choć nie tylko ono. Miłej zabawy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shubidubdub... nadal szukamy graczy, ehem. Tym bardziej, że trwa okres tzw. ''wakacyjny'', ogorkowy etc. więc może jest większa szansa na zainteresowanie graczy.

Oto pełna informacja o grze na serwisie, gdzie gra bedzie prowadzona (nie na gram.pl ze względu na ograniczenia wiekowe): http://rpol.net/gameinfo.php?gi=50686&date=1341096681

Kontakt albo przez RolePlayOnline albo przez dowolną metodę wymienioną na moim gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze szansa na nowo otwartego rpg''a na gramie?:) Czy mam pogrzebać swe nadzieje głęboko w piasku.

Swoją droga, ostatnio przepatrywując forum w celu znalezieniu paru dawnych ciekawych gier, trafiłem na asasyni (fantasy), nie chciał byś może tajemnic reaktywować tej gry:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 18:57, korinek2 napisał:

<Dziabudziab>


Jedynym fRPGiem który ma jakoweś szanse w najbliższym czasie się zebrać do kupy jest ten Graffowy - jeśli miałbyś ochotę to polecam abyś się z nim skontaktował.

Niestety, złota era fRPG na gramie już przeminęła. Nawet jak ktoś chcę prowadzić - to chętnych nieszczęśliwie nie ma zbyt wielu. Co zaś do Asasynów... jeeeejku, kiedy to było. :) Szczerze mówiąc nie pamiętam już nawet na jakie manowce sprowadził mnie mój zwyczaj tworzenia wątku głównego na dwa posty do przodu i zastanawiam się czy zdrowym dla mojej samooceny będzie przypominanie sobie.

Miło mi, że sobie o mnie przypomniałeś, ale przypuszczam że jeśli chodzi o chęć na granie w tego typu rzeczy to zaliczasz się na tym forum raczej do wyjątków - wątpię abym był w stanie zebrać ekipę do czegokolwiek.

Graffowi poszło jednak lepiej; serio - jeśli nie masz nic przeciwko z lekka cyberpunkizowanej teraźniejszości to napisz do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie? Panie? Żyjecie? Bo tak mnie naszła tęsknota za starymi, dobrymi czasami, za jakimś może nawet nieszczególnie ambitnym ale pogodnym fRPGiem gdzie pojawiałby się ten post czy dwa dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:38, Tajemnic napisał:

Panowie? Panie? Żyjecie? Bo tak mnie naszła tęsknota za starymi, dobrymi czasami, za
jakimś może nawet nieszczególnie ambitnym ale pogodnym fRPGiem gdzie pojawiałby się ten
post czy dwa dziennie...


Ja bym chętnie został game masterem, pod warunkiem że sesje utrzymywane były w klimacie fantasy-steampunk-humorystycznym :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:47, Rzygthul napisał:

<ciach>


Hejże hej, to GM wybiera przecież w czym chce prowadzić, po czym informuje o tym pozostałych i tylko czeka aż tłumy graczy zaczną się do niego zlatywać! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 21:25, Tajemnic napisał:

> <ciach>

Hejże hej, to GM wybiera przecież w czym chce prowadzić, po czym informuje o tym pozostałych
i tylko czeka aż tłumy graczy zaczną się do niego zlatywać! ;)


Ah no tak :P To przecież ogłoszenia.

Tak więc ogłaszam nabór do sesji rpg W poszukiwaniu przeznaczenia. Ton bardziej humorystyczny i żadne kostki potrzebne wam nie będą, jak to zwykle w PBFach bywa (play by forum). Limit tak na 6 osób max - o przyjęciu do gry decyduje czas zgłoszenia oraz jego weryfikacja przez le mnie (każdy ma szanse).

Teraz konkrety:
Zadupcowo było najczarniejszym punktem na mapach całego świata, jednocześnie żaden lord i władca nie miał pojęcia co począć z tym miejscem smutku, udręki, emo i nieudolności, co pozwoliło trwać mu przez wieki - w końcu nawet największy nieudacznik musi znaleźć swe miejsce w świecie - a do tego Zadupcowo było wprost stworzone. Osadzali się tu nieudacznicy z całego świata, sfery, planu, kraju, kosmosu, wymiaru a nawet z telewizji, aby spokojnie, w smutku i czerni (która była swoistą aurą otulającą całe Zadupcowo) dożyć swoich dni. Lecz zdażyło się pewnego razu, że najdziwniejsza grupa pod czarną dziurą dziwnym zrządzeniem losu (czy może raczej żartem) poznała się w karczmie "Pod Kłapouchym". Po kilku kielonach wpadli na pomysł... a gdyby tak spróbować odnaleźć cel swego życia, swoje przeznaczenie?
"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę"

Karta Postaci:
Nazwa/Nick/Pseudo/Imię:
Płeć: K/M/OBOJNIAK/KEN
Wiek:
Opis rasy/pochodzenia (krótko, to nie ma być esej):
Biografia (też krótko):
Dlaczego jest nieudacznikiem:
Broń jaką się posługuje: (np. czary, rzucanie bananami, pistolet laserowy, rakieta balistyczna itp)
Ewentualna zdolność/umiejętność specjalna: (np. wpadanie w tarapaty, wyjątkowy pech itp).
Dlaczego chcesz zagrać - krótko uzasadnić:
Protret/inne szczegóły/pierdoły o których zapomniałem w KP a które koniecznie musicie dodać (nieobowiązkowe):

zapraszam do tematu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80786&u=1#end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 22:55, Liqid napisał:

Nie gadaj bzdetów, tylko zdejmuj iluzję, Almar :P


wiem że cienko ostatnimy czasy z ochotnikami ale a nóż... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to esencja problemów tutaj - kiedyś gimbaza była kreatywna i chciało jej się pisać, teraz namnożyło się seriali i animów i mniej chętnych na taki wentyl bezpieczeństwa kreatywności.
Dobra, ta teoria może zbyt naprędce sklecona, ale skoro z tematów z "gra forumowa" w nazwie nie ma od dawna nic - widać że coś na rzeczy.
Z drugiej strony można stwierdzić, że gram to nie forum o pbfach i do czegoś takiego są inne strony. Ale jeśli jest tu jakieś grono zapaleńców, to czemu się nie trzymamy blisko i wzajemnie na coś nie napędzamy? A, pardonsik, solipsyzm - nie istniejemy.


Mniejsza, tak jak kiedyś jestem w stanie ruszyć to greckie coś, a nawet w akcie prometejskiego poświęcenia zrezygnować z inspirowania się Parandowskim czy Homerem oraz maestri fabularnej, byle się dało napisać te dwa posty dziennie, w każdym zarzynając widowiskowo, a w mięsistym opisie - szwadron minotaurów. Tylko niech będą chętni, niech te całe 3 osoby zaspamują mi gg i napiszą, że tak bardzo chcą grać, że po miesiącu będę je musiał siłą do tego kieratu zaciągać.
Chociaż takiej deklaracji pewnie nikt nie zawierzy. Ja i przyjemne w pisaniu frpg? Toć przecież zepsułem ZK* :(

* Ale do teoretycznego następnego posta grypsy mam już od dawna. Zaczynałby się przemyśleniami paladyna Bożydara Wiarołomcówłomcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie tam uważaj, bo jeszcze morświna przyzwę :P

W Twoją Grecję też nieodmiennie bym z przyjemnością pograł. W końcu. Po tych kilku latach które upłynęły od wysłania Ci karty postaci. Ale bym pograł!

A i ja się Wam przyznam, że poczułem się z lekka wrednie - wiecie, przez cały czas przekonuję innych a sam niczego w kierunku pbfów nie robię. Więc... no, zrobiłbym. Najbardziej to by mnie chyba ciągnęło do takiej w miarę wysokiej fantastyki, bo - bądźmy szczerzy - w razie problemów z GieeMowaniem można powiedzieć po prostu "UŻYŁ MAGII!", chociaż biorę też pod uwagę realia Warhammera 40k. Czy jakiś potencjalnie chętny ktoś mógłby zgłosić swoje preferencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować