Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2006 o 23:36, gaax napisał:

Nie wiem skąd się bierze podejście, że Owsiak bierze pieniądze z puszki do kieszeni. On nie
ma pensji zależnej od pieniędzy zebranych przez fundację. Fundacja jest przez cały czas prześwietlana
przez najróżniejsze służby, pamiętajcie że gdyby doszło tam do nieprawidłowości byłoby to przestęsptwo
i zajęłaby się tym prokuratura. Konto fundacji nie jest prywatnym kontem Jurka Owsiaka.


Ale nie musisz mi tego mowic, stary :D Moja kapela gra w tym roku na WOŚP.Tlumacz to ''antyfanom'' organizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 23:42, Astmatyk napisał:

Ale nie musisz mi tego mowic, stary :D Moja kapela gra w tym roku na WOŚP.Tlumacz to ''antyfanom''
organizacji.

Przepraszam, zasugerowałem się tymi wyliczeniami procentowymi :) A gdzie gracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 23:46, gaax napisał:

> Ale nie musisz mi tego mowic, stary :D Moja kapela gra w tym roku na WOŚP.Tlumacz to ''antyfanom''

> organizacji.
Przepraszam, zasugerowałem się tymi wyliczeniami procentowymi :) A gdzie gracie?


W Krakowie, w Cinema City na Zakopianskiej i w Rotundzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 00:27, Astmatyk napisał:

W Krakowie, w Cinema City na Zakopianskiej i w Rotundzie.

Ee to nie ta półkula :p Przyznam że mało wiem o finale we Wrocławiu, ale muszę z paroma ludzmi porozmawiać, może potrzebują rąk do pracy. A co to za kapela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 00:30, gaax napisał:

> W Krakowie, w Cinema City na Zakopianskiej i w Rotundzie.
Ee to nie ta półkula :p Przyznam że mało wiem o finale we Wrocławiu, ale muszę z paroma ludzmi
porozmawiać, może potrzebują rąk do pracy. A co to za kapela?


W podpisie moim adres stronki, zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2006 o 14:37, gaax napisał:

Pytam Cię o jakieś wiarygodne źródło informacji, a Ty mi tu wyskakujesz, że czytałeś coś na
ten temat w internecie. No to faktycznie - na stos ze złodziejem. To może znasz osobiście Owsiaka?
Znasz jego dochody? Nie wiem czy wiesz, ale właśnie z uwagi na tego typu komentarze WOŚP jest
najbardziej prześwietlaną fundacją charytatywną w kraju. I jak do tej pory nikt nie dopatrzył
się tam żadnych nieprawidłowości, ale pewnie jęzorem klepać nie zaszkodzi.

Tak ale chyba wiesz że za pieniadze można wiekszośc rzeczy kupic,zastanów sie gdyby Owsiak każdemu kto sprawdza czy wszystko jest ok w WOŚP zaproponowal co rok 1% tego co zbierze??Zyjemy przecież w Polsce takie coś to normalka ale nie jestem pewien że tak robi. Jakoś specjalnie mu nie ufam nie przekonał mnie do siebie bo powiedz czy on zarabiajac tyle forsy dal kiedys np: z 20tys??Nie bo mu szkoda ciagnie tylko od ludzi a sami nie daje nic,tak samo ci wszyscy artysci ,czy z Uwagi(zbieramy na dom dziecka wyslij sms-a pod nrXXXX o tresci pomagam,koszt 2,44 z wat) ale czy ktos z tym bogatych ludzi daje sam od siebie ??Moze sa jakies wyjatki ale wiekszosc patrzy ino na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 18:49, Astmatyk napisał:

Co z tego, ze gosc ma z calej akcji kase? Niech ma, wazne, ze organizuje akcje, ktora jako
najpopularniejsza w Polsce tego typu rzecz zgarnia ogromne ilosci pieniedzy, ktore jednak w
tych 92-94% pomagaja potrzebujacym. Gdyby nie to, ci ktorzy potrzebuja tych pieniedzy nie mogliby
liczyc na to, ze je dostana. A Owsiak tez musi z czegos zyc, eh gringo?

No wiesz ja tez bym chcial wyjsc na dzien czy dwa, mówiac ludzia zeby dawali ile tylko wlezie na jakis szczytny cel a potem bral za to pieniadze.Jesli robil by to szczerze robil by to zadarmo. Bo cel jest szczytny ale on wykorzystkuje to aby sie wzbogacic.A z czego masz życ??Chłopie, nich idzie do pracy!!co on takiego robi przez caly rok, spedza zycie na jakiejs wyspie z zona czy córka.A zwykly pracownik musi oszczedzac caly rok zeby byo go stac na wyjadz w wakacje na 1-2 tygodnie, i to uwarzas za sprawiedliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, jestes niepowazny, probujesz zrobic z siebie wielkiego buntownika i Ostatniego Sprawiedliwego. Pokaz mi DOWODY na to, co mowisz to porozmawiamy. Czy uwazasz w takim razie, ze WOSP jest zle i nie powinno istniec? Bo nawet zakladajac, ze wszystkie te brednie, o ktorych mowisz sa prawdziwe to jednak WCIAZ WOSP POMAGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, Owsiak wpadl na swietny pomysl ze zorganizowaniem takiej akcji. Nawet nie probuje zalozyc, ze wiesz ile wysilku i pieniedzy potrzeba, zeby zorganizowac akcje na taka skale. Facet ma swiete prawo na tym zarobic. To on jest organizatorem, on to wszystko wymyslil i zapewne wpakowal w to na poczatku mnostwo kasy. Daj spokoj, nikt nie chce byc meczennikiem w slusznej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:39, Astmatyk napisał:

Stary, jestes niepowazny, probujesz zrobic z siebie wielkiego buntownika i Ostatniego Sprawiedliwego.
Pokaz mi DOWODY na to, co mowisz to porozmawiamy. Czy uwazasz w takim razie, ze WOSP jest zle
i nie powinno istniec? Bo nawet zakladajac, ze wszystkie te brednie, o ktorych mowisz sa prawdziwe
to jednak WCIAZ WOSP POMAGA.

Pomago i nie mam nic do tego bo robi dobrze chodzi mi tylko o Jurka.Ze jak by byl ucciwy o by z tego nie bral forsy tylko by poszedl to roboty i uczciwie zarobil a tak to bierze pieniadze ktore daja ludzie potrzebujacym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy.... To wlasnie jest jego robota? Ty myslisz, ze on to tak "aaa to dzisiaj zorganizuje sobie WOSP" i w 2 godziny wszystko jest zalatwoine? Ten gosc musi byc klebkiem nerwow, widze, ze w ogole nie masz zielonego pojecia o organizowaniu czegos takiego. TO JEST JEGO PRACA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:43, Astmatyk napisał:

Wiec tak, Owsiak wpadl na swietny pomysl ze zorganizowaniem takiej akcji. Nawet nie probuje
zalozyc, ze wiesz ile wysilku i pieniedzy potrzeba, zeby zorganizowac akcje na taka skale.
Facet ma swiete prawo na tym zarobic. To on jest organizatorem, on to wszystko wymyslil i zapewne
wpakowal w to na poczatku mnostwo kasy. Daj spokoj, nikt nie chce byc meczennikiem w slusznej
sprawie.

Tak pomysł dobry tylko wykonanie nie najlepsze:/A szkoda ze nie próbujesz zalozyc po pech chcial ale wiem cos nie cos o Owsiaku i WOŚP.Tak jest organizatorem wpakowal moze na to troche pieniedzy(ale tylko na poczatku)po po jednej akcji zwrocilo mu sie to conajmniej dwókrotnie.Mówilem juz ze WOŚP jest bardzo pomagajaca organizacja ale co do owsiaka mam pewne zastrzeżenia, a jest to moja prwywatna opinia i nikt lub nic nie zabronim mi mówic co o tym mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Owsiak bierze pieniądze przeznaczone potrzebującym, i to o wiele za dużo. No i nie ma poparcia Radia Maryja :P
Ta cała WOŚP jest IMHO przereklamowana, a pieniądze na potrzebujących lepiej już wrzucić do puszki w kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:54, Astmatyk napisał:

Ale kiedy.... To wlasnie jest jego robota? Ty myslisz, ze on to tak "aaa to dzisiaj zorganizuje
sobie WOSP" i w 2 godziny wszystko jest zalatwoine? Ten gosc musi byc klebkiem nerwow, widze,
ze w ogole nie masz zielonego pojecia o organizowaniu czegos takiego. TO JEST JEGO PRACA.

Taka prace chcialbym miec kazdy.Moze zacznie cos robic 2-3 miesiace przed akcja a reszta ?? co robi przez reszte roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:57, The Lurker napisał:

Owszem, Owsiak bierze pieniądze przeznaczone potrzebującym, i to o wiele za dużo. No i nie
ma poparcia Radia Maryja :P
Ta cała WOŚP jest IMHO przereklamowana, a pieniądze na potrzebujących lepiej już wrzucić do
puszki w kościele.

Tak zdecydowanie sie z toba zgodze ,gdyby to bylo symgolicznie 10-20 tys to spoko no tyle rozumie bo sie stara ale nie po tyle ile bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem WOŚP. Nie będe wdawał się w tą dyskusję, chciałbym tylko dodać że sam byłem badany na sprzecie, który był darem od orkiestry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 12:01, boduczek napisał:

> Owszem, Owsiak bierze pieniądze przeznaczone potrzebującym, i to o wiele za dużo. No i
nie
> ma poparcia Radia Maryja :P
> Ta cała WOŚP jest IMHO przereklamowana, a pieniądze na potrzebujących lepiej już wrzucić
do
> puszki w kościele.
Tak zdecydowanie sie z toba zgodze ,gdyby to bylo symgolicznie 10-20 tys to spoko no tyle rozumie
bo sie stara ale nie po tyle ile bierze.


Chyba nie zatrybiles, ze kolega lekko ironizowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:32, boduczek napisał:

Tak ale chyba wiesz że za pieniadze można wiekszośc rzeczy kupic,zastanów sie gdyby Owsiak
każdemu kto sprawdza czy wszystko jest ok w WOŚP zaproponowal co rok 1% tego co zbierze??Zyjemy
przecież w Polsce takie coś to normalka ale nie jestem pewien że tak robi.

To byłoby przestęspstwo. Sugerujesz, że Owsiak przekupuje NIK i policję pieniędzmi fundacji i przez 15 lat nikt tego nie zauważył, a w międzyczasie z tego co zostanie prowadzi akcje charytataywne? To czyste, niczym nieuzasadnione oszczerstwo.

Dnia 09.12.2006 o 11:32, boduczek napisał:

Jakoś specjalnie
mu nie ufam nie przekonał mnie do siebie bo powiedz czy on zarabiajac tyle forsy dal kiedys
np: z 20tys?? /.../

Więc pyatm czy wiesz ile on zarabia? Czy uwarzasz, że konto fundacji jest jesgo własnością? I czy nie wydaje Ci się, że proiwadzenie takiej akcji jest ważniejsze niż dawanie na nią piniędzy? Patrz --> Owsiaik nie prowadzi WOŚP ---> ok 30 mln złotych mniej jest przekazane na akcje charytatywną. Rozumiem, że możesz go nielubić, ale trudno nie szanować tego co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:56, boduczek napisał:

Tak pomysł dobry tylko wykonanie nie najlepsze:/A szkoda ze nie próbujesz zalozyc po pech chcial
ale wiem cos nie cos o Owsiaku i WOŚP.Tak jest organizatorem wpakowal moze na to troche pieniedzy(ale
tylko na poczatku)po po jednej akcji zwrocilo mu sie to conajmniej dwókrotnie.Mówilem juz ze
WOŚP jest bardzo pomagajaca organizacja ale co do owsiaka mam pewne zastrzeżenia, a jest to
moja prwywatna opinia i nikt lub nic nie zabronim mi mówic co o tym mysle.


geniuszu, Owsiak caly rok "cos robi" - m.in organizuje szkolenia z pierwszej pomocy, szuka sponsorow. Nie masz pojecia ile pracy jest przy tak duzej fundacji. Wosp to nie tylko jeden dzien w roku - to jest FINAL, coroczny FINAL przy ktorym kasa jest zbierana od ludzi itd. Normalnie przez caly rok to myslisz, ze nie straja sie uzbierac kasy?

A co do tego, ze zarabia to widze, ze kolega socjalista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować