Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2008 o 15:00, Mogrim napisał:

A wiem np. czytając wypowiedzi internautów czy chociażby to forum - jest temat o WOŚP, a o
Caritasie nie ma?


Bo Caritas nie stara się dotrzeć do szeroko pojętej opinii publicznej, a już na pewno nie dociera do młodzieży, na której oparta jest np. cała akcja WOŚP. Jak Caritas sie postara, to pewnie i o nim będzie głośno. Najwyraźniej oni celują w inną grupę społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:00, Mogrim napisał:

> A skąd wiesz, co uważa społeczeństwo? Dysponujesz wynikami jakichś ankiet?

A wiem np. czytając wypowiedzi internautów czy chociażby to forum - jest temat o WOŚP, a o
Caritasie nie ma?

>Każde nagłaśnianie tego typu akcji jest potrzebne, bo bez tego ludzie się nie dowiedzą.

A ja powtarzam: mi nie nagłośnienie przeszkadza.


WOŚP-Głównie pomaga CHORYM
Caritas-Biednym

Przynajmniej takie moje zdanie.Tu trzeba zadać sobie pytanie "Komu społeczność bardziej współczuje?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:59, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ a naskakujące na niego Rado Maryja i Caritas
> to zatajają? Chore;/
Co do Radia Maryja nie będę się wypowiadał, ale co do Caritasu owszem. Nie chwalą się tym co
robią, bo stosują sie do nakazów Pisma Świętego w sprawie dobrych uczynków. Dobrymi uczynkami
nie należy się chwalić, [...]


Sugerujesz, że Owsiak robi to wszystko tylko dla własnej korzyści i hałasu medialnego? I ponieważ o WOŚP jest głośno, a o akcjach Caritasu nie aż tak, to oznacza, że organizatorami finału nie kieruje dobre serce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, i znowu Jureczek zgarnie grubą forsę za dzień gadania, kto by tak nie chciał... Ale pomijając ten jakże mało istotny wątek dla ludzi ślepo zapatrzonych w dobro WOŚP i samego Pana Owsiaka to jednak ta orkiestra ma szczytny cel. To muszę przyznać. Wszystko było by pięknie i ładnie gdyby nie to, że Pan Jurek MUSI wziąć trochę pieniędzy z tego charytatywnego celu i dzięki temu nic nie musi robić przez cały rok. Chyba już wiem co będę robił w przyszłości, będę sobie zabierał z tego co dadzą ludzie, a oprócz tego jeszcze będą mnie wielbić... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:12, boduczek napisał:

Tak, i znowu Jureczek zgarnie grubą forsę za dzień gadania, kto by tak nie chciał... Ale pomijając
ten jakże mało istotny wątek dla ludzi ślepo zapatrzonych w dobro WOŚP i samego Pana Owsiaka
to jednak ta orkiestra ma szczytny cel. To muszę przyznać. Wszystko było by pięknie i ładnie
gdyby nie to, że Pan Jurek MUSI wziąć trochę pieniędzy z tego charytatywnego celu i dzięki
temu nic nie musi robić przez cały rok.


Nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby przeczytać choć jedną podstronę poprzednich postów... Dla Twojej informacji:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2

PS. Może za parę lat zrozumiesz, że wszystko kosztuje i WOŚP jest traktowane równie surowo jak inne organizacje pozarządowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:11, Vojtas napisał:

> > /.../> Sugerujesz, że Owsiak robi to wszystko tylko dla własnej korzyści i hałasu medialnego? I/.../

Niczego nie sugeruję, stwierdzam fakt. Interpretuj fakt jak Ci wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:26, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../> Sugerujesz, że Owsiak robi to wszystko tylko dla własnej korzyści
i hałasu medialnego? I/.../
Niczego nie sugeruję, stwierdzam fakt. Interpretuj fakt jak Ci wygodnie.


Co do Caritasu to tu nie ma nic do interpretacji. To jest ich wewnętrzna sprawa i jeśli tak uważają za słuszne, to jest ich wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:07, Vojtas napisał:

Bo Caritas nie stara się dotrzeć do szeroko pojętej opinii publicznej, a już na pewno nie dociera
do młodzieży, na której oparta jest np. cała akcja WOŚP. Jak Caritas sie postara, to pewnie
i o nim będzie głośno. Najwyraźniej oni celują w inną grupę społeczeństwa.


Nieprawda. Po prostu nie da się cały rok prowadzić działalności z taką pompą. Caritas opiera się na innej metodzie działania i choć jest mniej doceniane i nie obnosi się to pomaga większej ilości ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:10, Skyred81 napisał:

WOŚP-Głównie pomaga CHORYM
Caritas-Biednym


Caritas "Udziela pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich a także imigrantom i uchodźcom. Caritas udziela również pomocy humanitarnej ofiarom wojen, kataklizmów i nieszczęść naturalnych poza granicami Polski."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ja tu widzę ekipę Radia Maryja?! Do cholery, gdyby ta fundacja była zła, to ludzie nie braliby tak chętnie udziału! A FINAŁ WOŚP to podsumowanie całego roku ciężkiej pracy Orkiestry i zabawa dla mieszkańców w jednym!

Boduczek
Nawet jakby J. Owsiak brał część pieniędzy, to i tak one się jemu należą. Za to, co zrobił dla wielu osób. On uratował życie i zdrowie wielu dzieciom. Rozumiesz?! ŻYCIE I ZDROWIE! Najcenniejsze co może być.

Po wypowiedziach niektórych z Was nie dziwię się, że PiS wygrał w 2005 wybory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:31, Mogrim napisał:

Nieprawda. Po prostu nie da się cały rok prowadzić działalności z taką pompą.


Nie mówiłem o prowadzeniu działalności rocznej z taką pompą. Chodziło raczej o to, że Caritas jest organizacją charytatywną Kościoła Rzymsko-Katolickiego, a jego zasięg i wpływ trudno przecenić.

Dnia 13.01.2008 o 15:31, Mogrim napisał:

Caritas opiera
się na innej metodzie działania i choć jest mniej doceniane i nie obnosi się to pomaga większej
ilości ludzi.


Może dlatego, że jest związany z Kościołem, a zatem jest organizacja międzynarodową? Owsiak nie miał na starcie takiego zaplecza i wsparcia organizacyjnego, więc musiał zorganizować własne, nieprawdaż? A czy więcej... Myślę, że licytowanie sie nie ma sensu, bo najwazniejsza jest pomoc, a obie organizacje wnoszą wiele i to jest najwazniejsze. Ale jak dysponujesz konkretnymi liczbami, to przedstaw, jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:11, Vojtas napisał:

> > /.../ a naskakujące na niego Rado Maryja i Caritas
> > to zatajają? Chore;/
> Co do Radia Maryja nie będę się wypowiadał, ale co do Caritasu owszem. Nie chwalą się
tym co
> robią, bo stosują sie do nakazów Pisma Świętego w sprawie dobrych uczynków. Dobrymi uczynkami

> nie należy się chwalić, [...]

Sugerujesz, że Owsiak robi to wszystko tylko dla własnej korzyści i hałasu medialnego? I ponieważ
o WOŚP jest głośno, a o akcjach Caritasu nie aż tak, to oznacza, że organizatorami finału nie
kieruje dobre serce?



tak, ale zauważ, że Caritas ma swoją akję przez cały rok a WOŚP jest tylko raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:33, Mogrim napisał:

> WOŚP-Głównie pomaga CHORYM
> Caritas-Biednym

Caritas "Udziela pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej i finansowej osobom bezrobotnym,
bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich a także imigrantom i uchodźcom.
Caritas udziela również pomocy humanitarnej ofiarom wojen, kataklizmów i nieszczęść naturalnych
poza granicami Polski."



O wielkie przepraszam chciałem napisać
Caritas-Głównie Biednym

Ale i tak wiele to nie zmienia

Z Strony WOŚP

"Podstawowym celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. "

I teraz o Caritasie (Pozwoliłem sobie skopiować)

"Udziela pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich a także imigrantom i uchodźcom. Caritas udziela również pomocy humanitarnej ofiarom wojen, kataklizmów i nieszczęść naturalnych poza granicami Polski."


Można poczuć tą subtelną różnicę? WOŚP skupia całą swoją działalność na chorych a Caritas pomaga w pewnej części chorym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:48, The Assassin napisał:

tak, ale zauważ, że Caritas ma swoją akję przez cały rok a WOŚP jest tylko raz w roku

Bzdura, akcja trwa przez cały rok, finał jest raz w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A czy więcej... Myślę, że licytowanie sie nie ma sensu, bo najwazniejsza jest pomoc,

Dnia 13.01.2008 o 15:44, Vojtas napisał:

a obie organizacje wnoszą wiele i to jest najwazniejsze. Ale jak dysponujesz konkretnymi liczbami,
to przedstaw, jestem ciekaw.


W 2006 r. pomoc udzielona przez Caritas Polska wynosiła ponad 234 mln złotych. (vide sprawozdanie finansowe Caritas Polska na rok 2006r.)
Bez obnoszenia się z tym wszem i wobec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2008 o 15:22, Vojtas napisał:

Nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby przeczytać choć jedną podstronę poprzednich postów... Dla
Twojej informacji:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2

Eeee... co roku to samo. Tłum ludzi zapatrzonych w dobro Pana Owsiaka. Czy tak trudno zrozumieć, że to ludzie DAJĄ TE PIENIĄDZE!? A on jakby tego było mało po prostu bierze sobie z całej pulki kilka % dla SIEBIE.

Dnia 13.01.2008 o 15:22, Vojtas napisał:

PS. Może za parę lat zrozumiesz, że wszystko kosztuje i WOŚP jest traktowane równie
surowo jak inne organizacje pozarządowe.

Co ma piernik do wiatraka? Nie mówię tutaj o jakiś wzajemnych traktowaniach się czy czymś tam. Ale o tym, że ON nie robi tego CHARYTATYWNIE. Bo mógłby nie brać za to pieniędzy. I bynajmniej nie myślę tutaj o kosztach całego tego przedsięwzięcia.

Szperacz Robson
Po pierwsze kolego, nie jakby brał, on bierze i to jest wiadome od lat. Teraz tylko prosty rachunek, oblicz sumę wszystkich pieniędzy zebranych przez WOŚP i oblicz z tego około 6-9 % ,bo tyle bierze Pan Owsiak. Należą mu się, dlaczego? Rozwiń to proszę. On zrobił?! Nie rób sobie żartów. On tylko stoi i gada, to ludzie oddają to co mają. Może byłbyś bardziej łaskaw powiedzieć coś sensownego ,a nie wygadywać irracjonalne i stereotypowe przykłady tego co niby on zrobił?! Powtarzam to ludzie dają, NIE ON. To ludzie ratują życie NIE ON. Nie wiem czy po prostu widzisz w nim coś czego tak na prawdę nie ma, czy po prostu powtarzasz to co mówią inni i udajesz eksperta ale weź czasami zastanów się co piszesz. I nie praw mi tutaj o tym co jest najważniejsze, bo dla Twojej jakże szanownej wiadomości zdaje sobie z tego sprawę, ale jak już powtarzam po raz X ''''to nie...'''' dokończ sobie sam. Inaczej gdyby on to robił na prawdę z dobrego serca, a inaczej gdy bierze za to grubą forsę... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Eeee... co roku to samo. Tłum ludzi zapatrzonych w dobro Pana Owsiaka. Czy tak trudno zrozumieć,
że to ludzie DAJĄ TE PIENIĄDZE!? A on jakby tego było mało po prostu bierze sobie z całej pulki
kilka % dla SIEBIE.


Tjaa, a w Bździochach wylądowali kosmici. WOŚP to nie mafia Owsiaka, ale organizacja charytatywna. Nie ma tam miejsca na znikającą kasę, która potem ląduje w kieszeni Jurka.

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Co ma piernik do wiatraka? Nie mówię tutaj o jakiś wzajemnych traktowaniach się czy czymś tam.
Ale o tym, że ON nie robi tego CHARYTATYWNIE. Bo mógłby nie brać za to pieniędzy. I bynajmniej
nie myślę tutaj o kosztach całego tego przedsięwzięcia.


A kto według ciebie działa charytatywnie?! Rydzyk? Ta akcja też kosztuje, nie ma nic za darmo. I pomimo tego, że bardzo pomagają sponsorzy. Ale jak już się tak rzucasz na Owsiaka, to powiedz, dlaczego nie mógłby wziąć te kilkna(naście) tysięcy złotych jako wynagrodzenie? On przynajmniej coś robi dla chorych (a w szczególności dla dzieci), nie to co tacy jak ty, którzy tylko narzekają i twierdzą, że nie ma z tym tak wiele roboty. Zresztą i tak ma pracę w TV Owsiak, czyli stałą pensję.

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Szperacz Robson


Ale gdyby nie on, czy ludzie dawali by kasę? Nie. To ty kierujesz się stereotypami, bo zazdrościsz Owsiakowi jego talentu do przekonywania ludzi, aby wspomogli chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować