Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

Radio Maryja i oddziały wiernych moherowych beretów!!! [M]

445 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2007 o 21:41, KrzysztofMarek napisał:

Nie wiesz? Państwo zawsze wie lepiej, jak wydać Twoje pieniądze. Oczywiście, robi to dla Twojego
dobra i zatrzymuje sobie część na własne potrzeby... to się nazywa "podatek".

Czemu na każdym kroku musisz to przypominać? ;D To cholerstwo zżera mi ponad 1/3 miesięcznego wynagrodzenia, do lekarza muszę chodzić prywatnie, dzieci nie mam, żebym mógł łożyć na ich "bezpłatną edukację", pojęcie "Autostrady" jest dla mnie ciągle abstrakcyjne,a o tym że mi ZUS nie będzie miał z czego emerytury wypłacić nie wspomnę. O nie, zapomniałem o najważniejszym - finansowanie partii politycznych. Oczywiście to tylko pierwszy szereg udogodnień jakie funduje państwo z moich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 21:49, demrenfaris napisał:

> > > > /.../> Po za tym: ta sprawa Owsiaka - chore. /.../

Nie jestem tego taki pewien. Mam za mało danych. Ale... po co Owsiakowi 15 mln euro? Ja wiem, że zbierają pieniądze na cele dobroczynne i co, te 15 mln euro, to na co, też na cele dobroczynne? Taka składka z Unii na biedne dzieci? No nie, to z innego paragrafu Unia daje, a raczej nie daje, tylko sama na biednych rozdziela, pośrednicy jej niepotrzebni... Oj, stary cynik ze mnie wyłazi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 21:25, conradzik napisał:

> Nie sprawdza się.

:/... to Twoje stanowisko i jak najbardziej je szanuję, jednak mam rodzinkę w Niemczech i oni
twierdzą, że to dobry pomysł i jak na razie nie spotkali się z negatywną opinią na ten temat...

moga sobie uwazac to za dobry pomysl ale pobieranie podatku "koscielnego" od wszystkich ochrzczonych (tylko a co bo przeciez muzulmanie czy buddysci nie musza nic placic) i przeznaczanie go na
a) dofinansowanie urzedow skarbowych
b) dofnansowanie przedszkoli i zlobkow
c) opieke spoleczna
jest robieniem w balona przede wszystkim tych wierzacych podatnikow, reszta moze sie po prostu wypisac z kosciola i po klopocie, podatkow w tym kraju jest i bez tego az nadto (podobnie zreszta jak w Polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:25, gaax napisał:

> /.../To cholerstwo zżera mi ponad 1/3 miesięcznego > wynagrodzenia,/.../

Ty, to Ty bardzo szczęśliwy jesteś, że tylko 1/3 państwo Ci zabiera. Bo normalnie to dochodzi do 82%, i jak będziesz miał szczęście, to Ci część tego zwrócą w postaci emerytury. A póki to nie nastąpi, to szykują Ci nowy podatek, tym razem nie na zdrowie, a na pielęgnację, jak na starość ździadziejesz i opieka Ci będize potrzebna.
Ale nic się nie martw, wszystko, co Ci zabierają odzyskasz z nawiązką. Wystaczy, jak będziesz żył głupie 110 lat ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:36, KrzysztofMarek napisał:

Ty, to Ty bardzo szczęśliwy jesteś, że tylko 1/3 państwo Ci zabiera. Bo normalnie to dochodzi
do 82%,

Zdaje się, zostaje mi 67% z tego co mi biorą bez pytania.

Dnia 29.08.2007 o 22:36, KrzysztofMarek napisał:

i jak będziesz miał szczęście, to Ci część tego zwrócą w postaci emerytury.

O, nie nie. W takie cuda nie wierzę. Teraz przewiduje się, że nie będzie emerytur dla obecnych czterdziestolatków, więc ja nawet nie mam co w takie cuda wierzyć :D

Dnia 29.08.2007 o 22:36, KrzysztofMarek napisał:

A póki
to nie nastąpi, to szykują Ci nowy podatek, tym razem nie na zdrowie, a na pielęgnację, jak
na starość ździadziejesz i opieka Ci będize potrzebna.

Tak, wiem. Ale zdaje się że jedyną gwarancją spokojnej starości jest duża liczba dobrze wychowanych i wykształconych dzieci ;)

Dnia 29.08.2007 o 22:36, KrzysztofMarek napisał:

Ale nic się nie martw, wszystko, co Ci zabierają odzyskasz z nawiązką. Wystaczy, jak będziesz
żył głupie 110 lat ;-P

A potem już będzie z górki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech.. Widać czas na sprostowanie mojej wypowiedzi, bo ludziska mnie zajadą ;) Nie jest tak, że każdy musi płacić, czy też tylko określona grupa wyznaniowa. Każdy w swoim czasie otrzymuje specjalny formularz, gdzie wybiera: czy wierzy w Boga, czy Allaha, czy... w siebie. I chyba tylko ta ostatnia grupa nie płaci tego podatku. "Niestety" na zachodzie jest tak, że jeżeli płacisz podatek na dany cel, to on faktycznie jest idzie, gdzie iść powinien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:59, conradzik napisał:

Ech.. Widać czas na sprostowanie mojej wypowiedzi, bo ludziska mnie zajadą ;) Nie jest tak,
że każdy musi płacić, czy też tylko określona grupa wyznaniowa. Każdy w swoim czasie
otrzymuje specjalny formularz, gdzie wybiera: czy wierzy w Boga, czy Allaha, czy... w siebie.
I chyba tylko ta ostatnia grupa nie płaci tego podatku. "Niestety" na zachodzie jest tak, że
jeżeli płacisz podatek na dany cel, to on faktycznie jest idzie, gdzie iść powinien...

no wlasnie nic nie zrozumiales z tego co probowalem napisac, otoz nie mozna sobie wybrac i nie idzie na to na co powinien. Wiem to dosc dokladnie, ale jestem dzis niezle zmeczony wiec nie ma sensu ciagnac tego tematu dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 19:33, conradzik napisał:

Wiesz co, zastanawiam czy jeżeli wprowadzono u nas takie prawo, że kto jest wierzący niech
płaci od tego podatek, obawiam się, że znacząco wzrosła by liczba ateistów...

Oczywiście, zresztą sam to zauważyłem wcześniej.

Dnia 29.08.2007 o 19:33, conradzik napisał:

No to żeś się zagalopował. Zgubiłeś chyba poczucie sprawy a mianowicie, że całe moje stanowisko
opieram na krytyce jednego księdza, który zdecydowanie minął się z powołaniem. NIGDY nie uważałem
całego zjawiska zwanego kościołem za zły, czy taki który "kłamie i gwałci". Czy to, że żyję
obok religii, z pewnością robiąc mniej złych uczynków niż nie jeden "wierzący", nie znaczy
wcale, że zaraz tworzę własną wersją religii

Biorąc pod uwagę, ze Rydzyk jest zły, proboszcz też, wszyscy inni skrywają informacje, a ''dawanie na ofiarę'' dowodem braku oleju w głowie... można śmiało stwierdzić, ze Kościoła nie lubisz, lub w najlepszym wypadku masz sporo naprzeciwko.
Zastanawia mnie ta twoja pewność w kwestii braku złych uczynków. Powiedz mi jednak jedno - czy uważasz sie za wierzącego, czy nie? A może wierzącego niepraktykującego?

Dnia 29.08.2007 o 19:33, conradzik napisał:

To taka przenośnia... chyba wiesz co to znaczy?

Rozumiem. Ale kto kogo według ciebie pognębił/dobił/stłamsił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 22:31, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > /.../> Po za tym: ta sprawa Owsiaka - chore. /.../
Nie jestem tego taki pewien. Mam za mało danych. Ale... po co Owsiakowi 15 mln euro? Ja wiem,
że zbierają pieniądze na cele dobroczynne i co, te 15 mln euro, to na co, też na cele dobroczynne?
Taka składka z Unii na biedne dzieci? No nie, to z innego paragrafu Unia daje, a raczej nie
daje, tylko sama na biednych rozdziela, pośrednicy jej niepotrzebni... Oj, stary cynik ze mnie
wyłazi...

To jest na aparature reanimacyjna. ;) Polska jest tak przestala, ze nie mozna na niej ratowac zycia. Po za tym na sprzet uczacy ludzi jak zrobic sztuczne oddychanie, masaz serca etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 08:57, demrenfaris napisał:

> /.../ > To jest na aparature reanimacyjna. ;) Polska jest tak przestala, ze nie mozna na niej ratowac
zycia. Po za tym na sprzet uczacy ludzi jak zrobic sztuczne oddychanie, masaz serca etc.

A czy nie byłoby znacznie lepiej, gdyby z zapotrzebowaniem na taki sprzęt wystąpił szpital, albo ośrodek ratownictwa a nie pośrednik, jakim w tym przypadku był Jurek Owsiak ze swoją orkiestrą? Ja się nie dziwię, gdybym ja wystąpił o dotację na sprzęt ratowniczy dla WOPRu, to wszyscy by mnie wyśmieli i słusznie. Mimo trgo, że pewien związek z WOPR mam, jestem sternikiem jachtowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2007 o 09:36, KrzysztofMarek napisał:

A czy nie byłoby znacznie lepiej, gdyby z zapotrzebowaniem na taki sprzęt wystąpił szpital,
albo ośrodek ratownictwa a nie pośrednik, jakim w tym przypadku był Jurek Owsiak ze swoją orkiestrą?
Ja się nie dziwię, gdybym ja wystąpił o dotację na sprzęt ratowniczy dla WOPRu, to wszyscy
by mnie wyśmieli i słusznie. Mimo trgo, że pewien związek z WOPR mam, jestem sternikiem jachtowym...

Wysmieliby cie - fakt. Ale to jest swego rodzaju fundacja, nalezy sie jej kasa. Nikt tego (nawet rzad) nie neguje. Ale niby Owsiak popelnil blad (wpisal o ilestam setnych inny kurs euro). Po za tym to jest sprzet dla wielu szpitali, a nie dla jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 10:29, demrenfaris napisał:

/.../ Ale to jest swego rodzaju fundacja, nalezy sie jej kasa. /.../

Kasa się należy? no, no, no... Nic innego, tylko fundację zakładać. Może ja bym założył? Zgarnę kasę dla WOPR na Mazurach. Kupię im 6 pięknych motorówek, wybuduję strażnice a przy okazji będę brał pensję. I premie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 12:09, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Ale to jest swego rodzaju fundacja, nalezy sie jej kasa. /.../
Kasa się należy? no, no, no... Nic innego, tylko fundację zakładać. Może ja bym założył? Zgarnę
kasę dla WOPR na Mazurach. Kupię im 6 pięknych motorówek, wybuduję strażnice a przy okazji
będę brał pensję. I premie...

Sugerujesz ze Jurek Owsiak to zlodziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 16:18, demrenfaris napisał:

> > /.../ > Sugerujesz ze Jurek Owsiak to zlodziej?

Nie! Każdy robi to, co lubi. On robi to bezinteresownie, przynajmniej taką mam nadzieję.
A jak działają fundacje, przynajmniej niektóre, to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 16:18, demrenfaris napisał:

Sugerujesz ze Jurek Owsiak to zlodziej?

On może nie, ale wielu ludzi z którymi pracuje jest tam po to, by dla siebie zarobić. Zresztą jest w Polsce wiele potrzebujących szpitali, które pomocy potrzebują i wiele razy się o nią zwracały - bez efektu. Za to w jednym z warszawskich szpitali zalega niepotrzebnych tam kilkadziesiąt respiratorów. Jest w tym też wina polskiego prawa, które utrudnia przekazanie sprzętu tam gdzie on potrzebny. Tak samo jak Kościół jako organizacja złożona (choć nie założona) z ludzi ma swoje wady, WOŚP też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 22:57, Graffis napisał:

> Sugerujesz ze Jurek Owsiak to zlodziej?
On może nie, ale wielu ludzi z którymi pracuje jest tam po to, by dla siebie zarobić. Zresztą
jest w Polsce wiele potrzebujących szpitali, które pomocy potrzebują i wiele razy się o nią
zwracały - bez efektu. Za to w jednym z warszawskich szpitali zalega niepotrzebnych tam kilkadziesiąt
respiratorów. Jest w tym też wina polskiego prawa, które utrudnia przekazanie sprzętu tam gdzie
on potrzebny. Tak samo jak Kościół jako organizacja złożona (choć nie założona) z ludzi ma
swoje wady, WOŚP też.

Tja... Dziwne zeby te osoby nie zarabialy! Chcialbys pracowac za darmo? 12 godzin instruktazu to nie jest byle co. Po za tym wielu jest tam wolontariuszy - ciekawy jestem czy pracujesz gdzies ZA DARMO. Jesli tak to zwracam honor. Kazda praca jest wazna, kazda to swego rodzaju powolanie, ale do pracy idzie sie glownie by zarobic, nawet gdy jestes ratownikiem, lekarzem etc. Akurat w WOSP nie ma wielu ludzi majacych etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 23:04, demrenfaris napisał:

Tja... Dziwne zeby te osoby nie zarabialy!

Ok, ujmę to inaczej - są ludzie którzy okradają WOŚP będą c jego pracownikami, wolontariuszami itd. Tacy są ludzie. A to że o tym do jakiego szpitala co decydują niezupełnie jasne kryteria to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 23:25, Graffis napisał:

> Tja... Dziwne zeby te osoby nie zarabialy!
Ok, ujmę to inaczej - są ludzie którzy okradają WOŚP będą c jego pracownikami, wolontariuszami
itd. Tacy są ludzie. A to że o tym do jakiego szpitala co decydują niezupełnie jasne kryteria
to już inna sprawa.

Najczesciej oni okradaja nie WOSP, a nas - podszywaja sie pod wolontariuszy. Da sie ich poznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 11:32, demrenfaris napisał:

Najczesciej oni okradaja nie WOSP, a nas - podszywaja sie pod wolontariuszy. Da sie ich poznac.

A pieniądze WOŚP, tak samo jak np. Caritasu liczą sami kryształowi i niezwykle uczciwi ludzie. Tacy sami zajmują sie indeksowaniem i alokacją. Rzeczywiście jedynym miejscem gdzie można WOŚP okraść jest poziom samego zabieractwa. A jeśli tak, jeśli w takich organizacjach następuje kradzież tylko w tym punkcie to lepiej dawać pieniądze na wymieniony już Caritas - pod księdza trudniej sie podszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 15:52, Graffis napisał:

> Najczesciej oni okradaja nie WOSP, a nas - podszywaja sie pod wolontariuszy. Da sie ich
poznac.
A pieniądze WOŚP, tak samo jak np. Caritasu liczą sami kryształowi i niezwykle uczciwi ludzie.
Tacy sami zajmują sie indeksowaniem i alokacją. Rzeczywiście jedynym miejscem gdzie można WOŚP
okraść jest poziom samego zabieractwa. A jeśli tak, jeśli w takich organizacjach następuje
kradzież tylko w tym punkcie to lepiej dawać pieniądze na wymieniony już Caritas - pod księdza
trudniej sie podszyć ;)

Powiedzialem najczesciej ;) Po za tym ci co licza, zarabiaja kase. Kradzieze, owszem zdarzaja sie, ale po zaostrzeniu sankcji oraz dokladniejszym rozliczaniu wolontariuszy ilosc takich wystepkow drastycznie spadla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować