Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2008 o 13:04, berbelek napisał:

Co powoduje współczynnik kary za pancerz? Jakoś nie mogę tego znaleźć w instrukcji.


Im cięższy/grubszy/bardziej krępujący ruchy pancerz tym większa kara. W opisie każdego kawałka zbroi masz podane, jaka jest kara za jej noszenie. Dla wojowników umiejętność używanie zbroi I, II, III jest po prostu niezbędna, gdyż znacznie obniża kary za korzystanie z cięższych pancerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 13:04, berbelek napisał:

Co powoduje współczynnik kary za pancerz? Jakoś nie mogę tego znaleźć w instrukcji.


Zmniejsza współczynniki ataku i uników. Jednym słowem postać odnosi mniej obrażeń kiedy ma dobrą zbroję ale ta zbroja powoduje że rusza się jak mucha w smole i trudniej jej operować bronią albo uskoczyć przed ciosem. Dlatego warto poświęcić punkty na umiejętność zbroja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 16:55, Vormulac napisał:

W jakim położeniu muszą znajdować się dźwignie w zadaniu "Popsuta fontanna"?


Spoiler

Z dwóch dźwigni unosi się dym/para - przekręć tylko je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 16:55, Vormulac napisał:

W jakim położeniu muszą znajdować się dźwignie w zadaniu "Popsuta fontanna"?


Spoiler

Nie pamiętam jakie u mnie ustawienie zadziałało (na pewno inne niż na obrazku, który dałeś, możliwe, że jest więcej rozwiązań), ja zrobiłem to metodą prób i błędów, najpierw ustawiłem wszystkie na dół i po kolej podnosiłem testując różne ustawienia, trochę czasu to zajęło, ale się w końcu udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

No i jestem po pokonaniu przemienionego Wielkiego Inkwizytora:) Twarda sztuka z niego:D



Refleksje na temat gry,porównanie ją z Wiedźminem.uwaga spojlery z obu gier!

W Drakensang podobnie jak w wieśku mamy do czynienia ze śledztwem,zdradą i podszywaniem sie pod kogos innego głównego złego,zabawna kwestie i baaardzo podobnego krasnoluda do Zoltana:) Nawet Bard przypominający Jaskra się znajdzie,ale podobno należy wzorować sie na najlepszych,prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest? Po 20 minutach gry ( a może nawet krócej) gra wywala mnie pokazując 1 error a następnie 2 ( ten 2 mówi coś o C++) A następnie pojawia się czarny ekran z widocznym jedynie kursorem który znika i pojawia się co minutę. W innych grach nie mam problemów a sterowniki niedawno aktualizowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłam grę, po chyba 10 min wywaliło mnie z okienkiem "Nebula error" czy coś takiego. Czy to znaczy, że już nie pogram? :( Da się temu jakoś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 24.12.2008 o 20:08, rafekx 12 napisał:

Spoiler

No i jestem po pokonaniu przemienionego Wielkiego Inkwizytora:) Twarda sztuka z niego:D


To najlepsze jeszcze przed Tobą.

Dnia 24.12.2008 o 20:08, rafekx 12 napisał:

W Drakensang podobnie jak w wieśku mamy do czynienia ze śledztwem,zdradą i podszywaniem
sie pod kogos innego głównego złego,zabawna kwestie i baaardzo podobnego krasnoluda do
Zoltana:) Nawet Bard przypominający Jaskra się znajdzie,ale podobno należy wzorować sie
na najlepszych,prawda?:)

Najlepszych? Chodzi ci o tą polską grę akcji? Heh. Gra jako gra dobra (nawet bardzo) ale z RPG to ma tyle wspólnego co najnowszy Fallout.
Jednak trafiłeś celnie - Zoltan w Wieśku jest najlepiej wykreowaną postacią. Śledztwo w grze Drakensang nie ma nic wspólnego z tym z Wieśka. Śledztwo to śledztwo, i tyle. Podobieństw nie widać. Jednak w Drakensag to poszukiwanie sprawcy jest emocjonujące, chce się poznać o co w tym wszystkim chodzi. Natomiast to Wiedźminie prezentuje się wręcz żałośnie - pogadaj z 5 osobami i wracaj zakończyć sprawę. Nie można tu mówić o jakimś wzorowaniu, ponieważ podobieństw w questach jakoś nie widać.
Szkoda, że te 2 gry nie miały premiery w jednym czasie. Wtedy można by było sprawdzić, czy ludzie wolą prawdziwe cRPG czy nawalanki. Chociaż w Drakensang uważam, że jest ciut za dużo walki.

Spoiler

A szczególnie w ciągu ostatniej godziny gry.


Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po wigilii, mam nadzieje że święta udane i wszyscy porządnie najedzeni. :)

Ogólnie rzecz biorąc kasę dorwałem i zastanawiam się nad kupnem Drakensang. No więc proszę o jakąś miłą "recke" kogoś kto już przeszedł grę bądź jest gdzieś w połowie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 12:26, Tokix napisał:

Spoiler

Macie jakiś dobry sposób na pozbycie się nekromanty i tej hordy nieumarłych z torfowiska
? ^^

?


Spoiler

Zignoruj zombiaki i sziekelty i rzuc wszystkich na nekromante. Jesli masz ciosy powodujace rany (snajper itp) zadaj ich jak najwiecej. To najlepszy sposob gdy przeciwnik co ma 90% hp pada martwy od 5 ran krytycznych.
Jak zginie nekromanta padna i martwiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 13:04, Khraan napisał:

>

Spoiler

Macie jakiś dobry sposób na pozbycie się nekromanty i tej hordy nieumarłych z
torfowiska
> ? ^^

?

Spoiler

Zignoruj zombiaki i sziekelty i rzuc wszystkich na nekromante. Jesli masz ciosy powodujace
rany (snajper itp) zadaj ich jak najwiecej. To najlepszy sposob gdy przeciwnik co ma
90% hp pada martwy od 5 ran krytycznych.
Jak zginie nekromanta padna i martwiaki.



Udało mi się go zaraz po napisania mojego posta pokonać ...
A jednak, szkielety i zombiaki również ubiłem ^^.
nie pomyślałem, że po zabiciu nekromanty, padną i jego sługusy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 25.12.2008 o 12:18, oOreVenOo napisał:

Ogólnie rzecz biorąc kasę dorwałem i zastanawiam się nad kupnem Drakensang. No więc proszę
o jakąś miłą "recke" kogoś kto już przeszedł grę bądź jest gdzieś w połowie itp.


No więc recki nie za bardzo chce mi się pisać. Polecam ta recenzję:
http://www.gram.pl/art_8AngHe3_Tydzien_z_gra_Drakensang_The_Dark_Eye_recenzja.html

Jest to wg. mnie najdokładniejsza recenzja w Polsce. Jest tu wszystko super opisane. Z oceną tej gry się zgadzam.
Finnegan odwalił kawał dobrej roboty.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa z umiejętnościami społecznymi w dalszym etapie gry? Jak na razie przydały mi się w 2 miejscach, a już masę punktów głównej postaci na nie wydałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skarb już znalazłem a po powrocie do Ferdok obczaiłem niezły sposób by małe szczury nie przeszkadzały nam w walce z ich mamuśką w podziemiach miasta.

Spoiler

Wystarczy na początku, gdy powstanie bariera jedną postacią przesuwac się w prawo do dużego kamienia by wybawić szczury ukryte za winklem, potem gdy walczymy z szefową to należy znajdować się jak najbliżej bariery i tego kamienia, wtedy żadne ryki na pomoc jej nie pomogą. Ubiłem ją ekipą na 6 lev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować