Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

przyłączam się do prośby Uspatente. Miałem zamiar się z kumplem na to cudo złożyć, ale cena przerosła nasze najśmielsze oczekiwania... Przecież to żart jakiś jest. Może są jakieś powody uzasadniające taką cenę w Europie, o których nam nie wiadomo? Bardzo proszę o komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram, chciałem kupić rb, ale liczyłem na 1/2 tego. Za tyle kasy to ja mam 5 gier. Jeśli to prawda to nie dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 18:22, Pafun napisał:

Pytam dlatego, że konkurent jakim dla "Warhammera Online"
będzie "Age of Conan" ma wyjść w wersji PL wydanej przez CDProjekt.


A gdzie tak napisali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam jestem zszokowany taką rozbieżnością cenową, ale obawiam się że jedyne na co możemy liczyć w tej sprawie ze strony EA to po prostu grobowe milczenie.
fakt pozostaje faktem. cena 240 euro jest zwyczajnie w świecie kuriozalna i gdyby ten news ukazał się tydzień wcześniej byłbym skłonny przypuszczać, że chodzi co najwyżej o prima aprilisowy żart :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 19:25, penny napisał:

sam jestem zszokowany taką rozbieżnością cenową, ale obawiam się że jedyne na co możemy
liczyć w tej sprawie ze strony EA to po prostu grobowe milczenie.
fakt pozostaje faktem. cena 240 euro jest zwyczajnie w świecie kuriozalna i gdyby ten
news ukazał się tydzień wcześniej byłbym skłonny przypuszczać, że chodzi co najwyżej
o prima aprilisowy żart :/


nawet nie zorientowałem się kiedy przegoniliśmy Amerykę;)

---> Pablo09 - z tego, co gdzieś czytałem, to na podrasowanym silniczku Godfather''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 19:25, penny napisał:

sam jestem zszokowany taką rozbieżnością cenową, ale obawiam się że jedyne na co możemy
liczyć w tej sprawie ze strony EA to po prostu grobowe milczenie.


Hm, hm, niech pomyślę:

- cena jest adekwatna do wartości, bo, po pierwsze, będziemy mieć instrumenty w trzech językach (polski, angielski i suahili), a po drugie, znajdzie się tam repertuar grupy Vox, Wanda i Banda + rzecz jasna Maryli Rodowicz :-)
- nie ma planów obniżenia ceny, co nie oznacza że ta cena NIGDY nie spadnie :-)
- zostanie zorganizowany turniej lanowy, a gościem specjalnym będzie Anna Jurksztowicz - do wygrania płyty z demem FIFY 97 na NDS-a (więc nie marudzić!) :-)

No ale nie uprzedzajmy faktów i poczekajmy może na odpowiedź Tomka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, a mianowicie: Czy nie można by jakoś skompresować, spakować pełnych wersji? Bo przecież ściągnąć 8GB (vide C&C: Gniew Kane''a) to dla niektórych dwa tygodnie! Mało osób ma łącza powyżej 2Mbit które pozwalają takie pliki szybko ściągnąć, i to jest duży problem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:44, Amadeusz1 napisał:

Mam pytanko, a mianowicie: Czy nie można by jakoś skompresować, spakować pełnych wersji?


Najczesciej gry juz same w sobie sa upakowane ciasno i niewiele da sie zrobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 18:44, Jaro7788 napisał:

> Pytam dlatego, że konkurent jakim dla "Warhammera Online"
> będzie "Age of Conan" ma wyjść w wersji PL wydanej przez CDProjekt.

A gdzie tak napisali?


W planie wydawniczym CDProjektu -> http://www.gram.pl/plan_wydawniczy.asp
W maju ma wyjść wersja oryginalna angielska, na wrzesień przewidzano wersję PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee tam, to na pewno ma związek z ambitnymi planami EA w kwestii podniesienia średniej ocen wydawanych gier :) wiadomo przecież, ze im droższa gra tym wyższe oceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramowicze:

Pozwole sobie tutaj wkleic swoja wypowiedz na temat gry Rock Band. Na jej temat glos zabralem w innym temacie, dostepnym na gram.pl, natomiast w zwiazku z tym, ze i w tym watku padlo pytanie zwiazane z Rock Band, wypowiem sie i tu :-)

Uspatente: dyzury pelnie w poniedzialek ;-) Akurat w tym tygodniu nie mialem mozliwosci na biezaco wypowiadac sie na forum, ale na wszystkie zadane mi pytania w "konsulowym temacie" naturalnie odpowiem. Na temat Rock Band wypowiem sie natomiast juz teraz, w tej chwili.

A odpowiedz jest nastepujaca: cena zostala ustalona dla Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Kiedy Rock Band pojawi sie Polsce i jego cena dla polskiego rynku zostanie ustalona, wtedy chetnie sie na ten temat wypowiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 15:01, EATomek napisał:

Pozwole sobie tutaj wkleic swoja wypowiedz na temat gry Rock Band. Na jej temat glos
zabralem w innym temacie, dostepnym na gram.pl,


Wklej linka jeśli możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KLurcze , Tomek jest chociaz cień nadzieji na ten zestaw trzech gier Medal of Honor na PS2 razem ? Chocby nawet za rok ale czy chociaz cień nadzieji :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm przeczytałem cały temat i pozwolę sobie na posta trochę w innej tonacji. Zacznijmy od tego, że miałem okazję kilka razy "współpracować" z twoim poprzednikiem co właściwie zawsze wywoływało jakieś "bóle".

1. Ceny gier narzucane są przez centralę
2. Serie wydawnicze tworzone są przez centralę
3. Informacje na temat produkcji trzymane są w tajemnicy przez pracowników danego oddziału(w Polsce nie ma o ile wiem żadnej grupy tworzącej gry) i tylko oni czasem coś powiedzą na temat projektów.
4. Aby cokolwiek zdziałać EA Polska musi prosić o zgodę/dotacje z centrali
5. EA To moloch, który nie interesuje się jakością produktów o czym świadczą niemalże wszystkie serie, których noty drastycznie spadają a community gdyby tylko mogło wysadziło wasze budynki w powietrze razem z pracownikami. Wspomniane oryginalne gry jak Spore to de facto produkcje przejęte przez EA i zapewne doczekamy się "Spore 1536" wraz z dodatkami typu "Spore - dodatkowe odnóża"
6. Gry są tłoczone za granicą o czym przekonałem się dostając czeskie Command & Conquer Generals z logiem "PL"
7. Nikt nie kontroluje stanu produktów co skutkuje błędnymi cd-key''ami w opakowaniach lub błędnie działającymi grami (viva la First Decade, który jako wielkie kolekcjonerskie wspomnienie najpopularniejszej serii wymagał aż dwóch patchy by działał OK)

To były fakty a nie pytania jak widać i teraz następuje właściwe pytanie.
Po co istnieje EA Polska i co - poza grą pozorów - jest jej zadaniem. Jakie obowiązki nakładane są na pracowników skoro wiemy już, że nie mają NIC wspólnego z procesem wydawniczym/twórczym a i z promocyjnym nie za wiele.

Dlaczego Centrala wydaje bezsensownie pieniądze na fora/portale. Jeszcze nigdzie nie zauważyłem by ktokolwiek uzyskał jakąkolwiek odpowiedź na temat gier EA. Sytuacja jaką przeżyła scena BFa a i Fify podobnie pokazuje ładnie,że Misją EA(o którą ktoś wyżej pytał) jest "Wykupić całą konkurencję, zrobić byle co i byle jak, zapomnieć". Podejrzewam, że gdyby nie rynek Amerykański gdzie ludzie kupują największe dziadostwo z uśmiechem na twarzy to, by to wyglądało to trochę inaczej. Fajnym przykładem jest zainteresowanie BF2142 czy też wszelkimi dodatkami do serii.

ps. No offence ale od około 2 lat obiecałem sobie nie kupować niczego z logiem EA bo doskonale wiem, że w godzinę po wydaniu pieniędzy(a kupuję dużo) niczym śmieć zostanę zepchnięty w cień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 14:19, Lailonn napisał:

To były fakty a nie pytania jak widać i teraz następuje właściwe pytanie.
Po co istnieje EA Polska i co - poza grą pozorów - jest jej zadaniem. Jakie obowiązki
nakładane są na pracowników skoro wiemy już, że nie mają NIC wspólnego z
procesem wydawniczym/twórczym a i z promocyjnym nie za wiele.


Niech zgadnę: dbanie o sprzedaż gier EA w Polsce i sprawdzanie, czy logo jest odpowiednio czytelne w reklamach i patronatach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 14:19, Lailonn napisał:

Hmm przeczytałem cały temat i pozwolę sobie na posta trochę w innej tonacji. Zacznijmy
od tego, że miałem okazję kilka razy "współpracować" z twoim poprzednikiem co właściwie
zawsze wywoływało jakieś "bóle".

1. Ceny gier narzucane są przez centralę
2. Serie wydawnicze tworzone są przez centralę
3. Informacje na temat produkcji trzymane są w tajemnicy przez pracowników danego oddziału(w
Polsce nie ma o ile wiem żadnej grupy tworzącej gry) i tylko oni czasem coś powiedzą
na temat projektów.
4. Aby cokolwiek zdziałać EA Polska musi prosić o zgodę/dotacje z centrali
5. EA To moloch, który nie interesuje się jakością produktów o czym świadczą niemalże
wszystkie serie, których noty drastycznie spadają a community gdyby tylko mogło wysadziło
wasze budynki w powietrze razem z pracownikami. Wspomniane oryginalne gry jak Spore to
de facto produkcje przejęte przez EA i zapewne doczekamy się "Spore 1536" wraz z dodatkami
typu "Spore - dodatkowe odnóża"
6. Gry są tłoczone za granicą o czym przekonałem się dostając czeskie Command & Conquer
Generals z logiem "PL"
7. Nikt nie kontroluje stanu produktów co skutkuje błędnymi cd-key''ami w opakowaniach
lub błędnie działającymi grami (viva la First Decade, który jako wielkie kolekcjonerskie
wspomnienie najpopularniejszej serii wymagał aż dwóch patchy by działał OK)

To były fakty a nie pytania jak widać i teraz następuje właściwe pytanie.
Po co istnieje EA Polska i co - poza grą pozorów - jest jej zadaniem. Jakie obowiązki
nakładane są na pracowników skoro wiemy już, że nie mają NIC wspólnego z procesem wydawniczym/twórczym
a i z promocyjnym nie za wiele.

Dlaczego Centrala wydaje bezsensownie pieniądze na fora/portale. Jeszcze nigdzie nie
zauważyłem by ktokolwiek uzyskał jakąkolwiek odpowiedź na temat gier EA. Sytuacja jaką
przeżyła scena BFa a i Fify podobnie pokazuje ładnie,że Misją EA(o którą ktoś wyżej pytał)
jest "Wykupić całą konkurencję, zrobić byle co i byle jak, zapomnieć". Podejrzewam, że
gdyby nie rynek Amerykański gdzie ludzie kupują największe dziadostwo z uśmiechem na
twarzy to, by to wyglądało to trochę inaczej. Fajnym przykładem jest zainteresowanie
BF2142 czy też wszelkimi dodatkami do serii.

ps. No offence ale od około 2 lat obiecałem sobie nie kupować niczego z logiem EA bo
doskonale wiem, że w godzinę po wydaniu pieniędzy(a kupuję dużo) niczym śmieć zostanę
zepchnięty w cień.


Witaj,

Juz spiesze z odpowiedzia na pytanie, po co istnieje EA Polska:
Przede wszystkim po to, by na terenie naszego kraju wydawac gry Electronic Arts, przygotowywac polskie wersje jezykowe gier EA, dbac o ich promocje oraz komunikacje z konsumentami, spolecznosciami, mediami.

Zareczam Ci, ze nie jest tak, ze o stan wprowadzonych na teren naszego kraju produkcji nikt nie dba. Owszem, zdarzaja sie na pewno przypadki, ze w pudelku z gra jest cd key, ale jesli mam byc szczery - i daje tu slowo honoru - ja nigdy nie mialem takiego problemu. I to nie tylko z grami EA, ale z jakimikolwiek innymi.

Jesli chodzi o to, gdzie tloczone sa nasze gry. Domyslam sie, ze za granica. Ale wydaje mi sie, ze EA Polska nie jest w tym osamotnione i ze rowniez inni dystrybutorzy korzystaja z tloczni umiejsciowionych za granicami naszej kraju :-)

5. Wiesz, tutaj moglibysmy rozmawiac godzinami, ale i tak pewnie kazdy z nas zostalby przy swoim zdaniu. Poczekajmy jednak na nasze tegoroczne nowosci, ktorych nazwy wiele, wiele razy wspominalem w tym temacie. Mirror''s Edge, SPORE, Battlefield Bad Company, Battlefield Heroes, Dead Space, C&C Red Alert 3, FIFA 09 - nie powedzialbym, ze wsrod wspomnianych przeze mnie grach (przy czym nie sa to wszystkie tytuly, jakie w tym roku wydamy), brak produkcji nowych i ambitnych. Wydaje mi sie tez, ze gracze maja podsatawy sadzic, ze beda to gry naprawde bardzo dobre.

Jesli chodzi o relacje miedzy nami a scena BF-a, to doskonale zdaje sobie sprawe z tego, jak wygladaja. O fanach tej serii gier na pewno jednak nie zapomnielismy i dowiedziemy tego jeszcze w tym roku (i to nie tylko przy okazji premier nowych gier z serii, czyli Heroes i Bad Company). A jesli chodzi o spolecznosc FIFY, to relacje miedzy nami, a przedstawicielami fansite''ow, administratorami turniejow i samymi graczami sa napawde dobre. Wystarczy tylko spojrzec na ilosc turniejow i imprez zwiazanych z FIFA 08, jakie zorganizowalismy na przestrzeni ostatnich miesiecy i jakie jeszcze wspolnie ze scena zorganizujemy.

A na zakonczenia dwa slowa odnosnie tego, czym jest EA Polska. Otoz polski oddzial firmy Eletronic Arts jest zespolem ludzi, ktorych "korporacja" nie pozbawila wyobrazni i kreatywnosci i ktora rowniez jest w stanie realizowac autorskie projekty. Dowiedlismy tego wielokrotnie w przyszlosci i nadal bedziemy dowodzic (przepraszam za powazny ton, przed kilkoma minutami dopiero sie obudzilem :-) ).

A na koniec pytanie do Ciebie:
Jeszcze nigdzie nie zauważyłem by ktokolwiek uzyskał jakąkolwiek odpowiedź na temat gier EA.

Czy mozesz rozwinac mysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według informacji prasowych DICE Mirror''s Edge zapowiada się znakomicie. Taka zręcznościówka z klimacikiem a la "13 dzielnica". Drogi Tomku, czy można mówić już o jakichkolwiek szansach na wydanie tej gry w naszym kraju, a zwłaszcza jej zlokalizowanej wersji? W sumie ciekawym zabiegiem byłoby w tym przypadku wydanie polskiej wersji z lektorem, jak miało to miejsce chociażby przy spolszczeniu STALKERa przez CD Projekt. Czy EA Polska rozważa możliwość takich nietypowych, ale ciekawych rozwiązań? Według mnie w STALKER sprawdziło się to znakomicie i nadawało świetny klimat, a jak wiadomo, obecnie lokalizowanie większych tytułów to po prostu dla wydawcy mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować