Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Burnout Paradise także na PC!

142 postów w tym temacie

ale wypas. nie spodziewalem sie tego. Totalny odjazd. Juz nie moge sie doczekac dnia kiedy pgoram w nia na moim blaszaku. Po prostu cud się zdarzyl. Jeszcze niech dadza Motorstorma, GTA IV i moze Grand Turismo i bedzie fenomenalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

Odpowiedzialnosc, czy wplyw, w tym przypadku znaczy to samo. Uczciwi gracze traca przez
piratow i tyle. Krzysku, dobrze, podczas gry nie myslisz jaka masz karte, bo musiales
pomyslec PRZED zakupem. CD Projekt RED nie zrobil Wiedzmina na konsole, bo byloby to
za drogie (tantiemy od Sony, M$ itd.), teraz nagle zaczynaja o tym myslec gdy kasa z
PC splynela. Co do Frag FX - ok, jest, ale nie ma go tyle osob by zaburzalo to rozgrywke
w takim stopniu jak na PC. I owszem, wychodze z moim PS3 drozej niz na PC, ale to, co
wy wydacie na nowy sprzet ja dodaje do ceny gry. I wychodzi niewielka roznica, no i jeszcze
mam eklskluziwy (niestety M$ nigdy malo kasy - co doskonale rozumiem, ale gdybym mial
Xpudlo to bym sie denerwowal ze wszystko co wyszlo na x360 bedzie prawie na pewno na
PC, z Xboxa to wlasciwie tylko PGR zostal na nim, nawet Viva Pinata wyszla na PC - a
myslalem ze akurat tej gierki nie rusza, natomiast Sony nigdy nie wyda Killzone, God
Of War, Gran Turismo czy Finala na cos innego niz PS), a takze czesto mam gre wczesniej,
a pare dodatkow, ktore czasem wychodza na PC w ogole mnie nie interesuje, gdyz sa to
smieci najczesciej - np. co takiego bedzie miec Mass Effect na PC? Zmieniony interfejs
i wbudowany mini-dodatek. Co ma Assassin''s Creed? Pare zalosnych mini-misji, bo inaczej
sie tego nazwac nie da, zadnej zmiany w fabule itd. nie ma.



tak i za ta kase mozesz sobie tylko grac w gry. A PC to nie tylko gry, to takze surfowanie po necie, pisanie wszelakich prac w edytorach tekstu, tworzenie stron www i setki innych czynnosci niedostepnych na xpudle. A do tego jeszcze gry RPG czy strategie. Takowych nie uswiadczysz na xpudlach. Turnieje tez sa robione na Pctach a nie konsolach bo pcty sa zwyczajnie do tego lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dochodzimy do tego, że każdy gra na tym co lubi. Dla mnie zjadacza cRPG''ów, FPS''ów i Przygodówek PS3 nie oferuje nic ciekawego. Wygląda to tak zaglądam i wieje nudą. Normalnie jak bym za komuny w sklepie stał i patrzył na puste półki. Bez obrazy gracze PS3, ale jak już mówiłem Sony nie ma nic co by mnie interesowało i tu chodzi mi o exclusive''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valium, przeczytałem kilka Twoich wypowiedzi i po prostu ręce mi opadły.

Jak można zapominać o takich grach jak np. symulatory, przygodówki, strategie, RPG-i, MMO i tytuły-sportowe? Esencja PC.

Ale przede wszystkim - dałeś się zmanipulować reklamie i teraz jesteś zły, że producenci stopniowo pozbawiają Cię "elitarności". Nie jesteś już wyjątkowy. Producent wpaja zasadę: gdy kupisz mój produkt, staniesz się wyjątkowy. Ale to się zmienia, co za peszek. Poza tym jesteś zawistnikiem, jakich mało - przez takich ludzi jak Ty, Polacy mają w świecie taką, a nie inną opińję. Wyrzuć z siebie zazdrość i jad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 17:20, Shini napisał:

W tłumaczeniu dla ignorantów - grę wydaje EA. Z całym szacunkiem jakim ostatnio darzę
tę firmę, oni jednak lecą ostro na kasę ;) A skoro nowy Burnout okazał się fpytaśny,
to czemu nie wydać go na pc?

ROTFL, powiedz mi czego to ja takiego pod konsolę nie podepne, skoro na PS3 nawet mogę
sobie Linuxa zainstalować? :P


Sorry no, wszystkie firmy komercyjne(które mają zyski z gier), w pewien sposób robią wszystko dla kasy. Po prostu w przypadku EA jest to jeszcze bardziej widoczne. Naprawdę myślisz że jakaś firma wydaje grę na innych platformach, dla idei? Żeby więcej osób zagrało? No nie żartuj. To akurat jest wiadomo od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta skoro EA teraz wydaje burnouta można się było tego spodziewać. Ale ta firma wszystko wdaje na Pc więc kij im w oko. Jednak niech się wszyscy nie cieszą EA nie kupi GT i tej gry na kompie nie spotkacie ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na konsole nie ma już tyle exclusiv''ów co wcześniej. Wszystko prędzej czy później ląduje na PC, albo na konsolach konkurencji.
Szczerze mówiąc to wydaje mi się nawet że najwięcej exclusiv''ów jest na... PC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 09:39, J.a.k napisał:

Szczerze mówiąc to wydaje mi się nawet że najwięcej exclusiv''ów jest na... PC!


Bo IMO taka jest prawda... Lepsze konsolówki (vide Gears of War) zostaną przeniesione na PeCety i wtedy nie dość, że będzie się grało w nie wygodniej to zostaną ulepszone pod względem graficznym i fabularnym (nowe misje itp - już widzę jęki konsolowców - muzyka dla moich uszu ;P). Szczerze mówiąc nie wiem co o BP myśleć - grałem parę razy u znajomego i jakoś gra mnie nie "wzięła"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shiny napisał/a
"Arcade, nie arcade, w Burnoucie precyzja jest bardzo ważna, więc jeśli nie masz kierownicy albo pada, to lepiej się w coś takiego zaopatrz, bo na klawierze dobrze grać będzie naprawdę trudno ;)"

Ja mam w domciu klawiaturę M$ i sprawdza się świetnie- doskonały czas reakcji i dobra ergonomia podlana sosem miękkości klawiszy. O precyzję się więc nie martwię... :) Fakt, nie mam tam czegoś takiego jak "spust" regulowany siłą nacisku na "guzik" ale ile z padów wydanych dotąd pod pc i konsole ma coś takiego? To pieśń przyszłości... choć nie powiem, sexowna kierowniczka byłaby niczego sobie. Tym nie mniej danmy radę. Jak Konsolowcy grają na swoich cudeńkach w fpsy to ja zagram w Burnouta. Luuuzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 09:39, J.a.k napisał:

Na konsole nie ma już tyle exclusiv''ów co wcześniej. Wszystko prędzej czy później ląduje
na PC, albo na konsolach konkurencji.
Szczerze mówiąc to wydaje mi się nawet że najwięcej exclusiv''ów jest na... PC!


Bzdura. Zobacz sobie, tutaj masz dane odnośnie liczby exclusive''ów:

http://ja.gram.pl/Vojtas/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł news''a dziwnie skojarzyłem z numerem GTA IV na PC, ale na szczęście gram.pl nie zrobiło tego po raz drugi ;) A co do informacji - teraz wyptrywać tylko pre-order :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 11:33, Vojtas napisał:

Bzdura. Zobacz sobie, tutaj masz dane odnośnie liczby exclusive''ów:

http://ja.gram.pl/Vojtas/24

Te dane są jakieś dziwne, przecież każda platforma ma więcej exclusive''ów(swoją drogą takie porównywanie kto ma ich więcej jest idiotyzmem, pozwala niektórym się poczuć dowartościowanym czy co?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

Odpowiedzialnosc, czy wplyw, w tym przypadku znaczy to samo. Uczciwi gracze traca przez
piratow i tyle.


To nie to samo, co wytłumaczyłem wcześniej, ale dobra mniejsza z tym.

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

Krzysku, dobrze, podczas gry nie myslisz jaka masz karte, bo musiales
pomyslec PRZED zakupem. CD Projekt RED nie zrobil Wiedzmina na konsole, bo byloby to
za drogie (tantiemy od Sony, M$ itd.), teraz nagle zaczynaja o tym myslec gdy kasa z
PC splynela. Co do Frag FX - ok, jest, ale nie ma go tyle osob by zaburzalo to rozgrywke
w takim stopniu jak na PC.


Ale na PC też masa osób nie ma super myszek po 500 zł, więc o co chodzi? Zwłaszcza, że między tanią myszką a drogą różnica jest minimalna w porównaniu do pada i Frag FX (mimo że do myszki to mu jeszcze bardzo daleko). Wystarczy 1 osoba na serwer i całą zabawę może *** strzelić ;/.

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

I owszem, wychodze z moim PS3 drozej niz na PC, ale to, co
wy wydacie na nowy sprzet ja dodaje do ceny gry. I wychodzi niewielka roznica, no i jeszcze


Tyle że w obecnej erze multiplatformowości PC nie będzie trzeba praktycznie ulepszać aż do następnej generacji konsol, bo sprzęt konsolowy stoi w miejscu, więc wymagania nie będą rosły, tak więc 8800 i dobra 2 rdzeniówka wystarczą nawet z zapasem na słabiej zoptymalizowane porty na długie lata jeżeli o same multiplatformówki chodzi, oba rynki się zbliżyły, więc mają na siebie wpływ i dlatego teraz nie będzie trzeba co chwila ulepszać sprzętu, a ceny gier dalej będą niskie. Jak miałbym kupić nawet te 10 gier rocznie, to po 5 latach (nawet gdybym zawsze sprowadzał z zagranicy, zakładając że $ dalej będzie tak nisko) wychodzi różnica 2500 zł, no i do tego jakieś 500 zł za 5 lat online (w przypadku PS3 darmowy, ale sama cena konsoli na dzień dobry o ponad 500zł wyższa), kilkaset złotych na DLC do różnych gier itd. To wychodzi niewiele taniej? I to jedynie przy założeniu że ta generacji będzie trwała 5 lat, $ będzie słaby, a wszystkie gry będziesz sprowadzał z zagranicy (mało tego nawet kosztów przesyłki nie doliczyłem, a są one znacznie wyższe niż w przypadku zamówienia gry na PC choćby na gram.pl) każdy kolejny rok to coraz bardziej niekorzystny bilans dla graczy konsolowych (a dla producentów korzystny rzecz jasna ;)). Do tego dodajmy jeszcze masę świetnych gier freeware na PC, masę modów, map itd. oczywiście darmowych, co sprawia że żywotność 1 gry znacznie się wydłuża (czasem wręcz ekstremalnie - Starcraft ponad 10 lat ;)). Naprawdę świetny interes z tymi konsolami ;), po liczbach widać dlaczego opłaca się ryzykować wypuszczając własne konsole na rynek (bo ryzyko jest bardzo duże, kilka firm w przeszłości się już o tym przekonało), te różnice w cenie PC gamingu i tego konsolowego właśnie lecą do kieszeni MS/S/N, a skoro na 1 przeciętnym graczu (powiedzmy że niech nawet kupuje tylko 5 gier rocznie i "bawi się" w zaliczanie achievementów ;)) można zarobić ok. 2000zł, to widać jak świetny jest to biznes... dla producentów konsol.

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

mam eklskluziwy


A no tak bo PC ich nie ma ;). To że Sony ich nie reklamuje to nie znaczy że ich nie ma. Lista jest ogromna, ale o tym chyba napiszę na moim GS, który za kilka dni powstanie (może w następną niedzielę ;)), bo jest tego taka masa, że nie chce mi się nawet zaczynać wypisywać.

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

(niestety M$ nigdy malo kasy - co doskonale rozumiem, ale gdybym mial
Xpudlo to bym sie denerwowal ze wszystko co wyszlo na x360 bedzie prawie na pewno na
PC, z Xboxa to wlasciwie tylko PGR zostal na nim, nawet Viva Pinata wyszla na PC - a
myslalem ze akurat tej gierki nie rusza, natomiast Sony nigdy nie wyda Killzone, God
Of War, Gran Turismo czy Finala na cos innego niz PS),


Killzone nie, GoW nie, GT nie, ale jak z FF będzie to już nie wiadomo, bo w końcu SE to firma niezależna od Sony ;) (N kiedyś opuścili, to i Sony mogą).

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

a takze czesto mam gre wczesniej,
a pare dodatkow, ktore czasem wychodza na PC w ogole mnie nie interesuje, gdyz sa to
smieci najczesciej - np. co takiego bedzie miec Mass Effect na PC? Zmieniony interfejs
i wbudowany mini-dodatek.


I znacznie poprawiona grafika. W końcu w wywiadach Bioware twierdziło, że nad tym najdłużej pracowali jeżeli chodzi o wersję PC, starali się poprawić grafikę jak najlepiej. No i dodatek za friko ;), coś tam też było o upgradzie misji pobocznych, które podobno były nudne i monotonne, jeszcze poczekamy, zobaczymy jak będzie z modami w ME, bo materiał na mody wydaje się bardzo dobry, ale na to jeszcze za wcześnie.

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

Co ma Assassin''s Creed? Pare zalosnych mini-misji, bo inaczej
sie tego nazwac nie da, zadnej zmiany w fabule itd. nie ma.


Lepsze 4 nowe tryby niż nic, no i nie trzeba już jeździć za każdym razem do miasta, w którym już się było ;), do tego poprawili SI strażników. A cena samej gry mimo że od konsolowej premiery minęło sporo czasu wciąż jest znacznie niższa (na allegro nówki najtaniej po 125 zł, a na PC mimo że gra niedawno wyszła nówki już po 56 zł, czyli wciąż ponad dwa razy mniej, a jednak wersja jest ulepszona, no i obsługuje wyższe rozdzielczości niż na konsolach, co też jest plusem).

Vojtas

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

Bzdura. Zobacz sobie, tutaj masz dane odnośnie liczby exclusive''ów:

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:


To jest dopiero Bzdura XD. 1 exclusive? Człowieku skąd Ty masz takie dane? Od Sony? Czyli pewnie tym jedynym exclusivem był Crysis, tak? HAHAHAHA, sorka ale aż ciężko się powstrzymać ;P. To są dane za 2007rok, tak? Podaj jeszcze źródło dla większej beki (skoro takie debilizmy wypisują, to pewnie jest z czego się pośmiać na ich stronie). Nie wiem jakim cudem mogłeś się na takie coś nabrać, ale mniejsza z tym. Kilka bardziej znanych przykładów:

- Wiedźmin
- LOTRO
- GW:EN
- Vanguard
- Tabula Rasa
- Penumbra: Overture
- Sam&Max
- Armed Assault
- Aquaria
- Silent Hunter IV
- Trackamania United

i masa innnych, to jest może jakieś 10%, a 2008 zapowiada się jeszcze lepiej, więc naprawdę nie wiem jak można było to wszystko przeoczyć... Napisałeś na GSie, że jesteś blaszakowcem z krwi i kości, a nawet o Wiedźminie nie slyszałeś/zapomniałeś?

J.a.k.

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

Na konsole nie ma już tyle exclusiv''ów co wcześniej. Wszystko prędzej czy później ląduje na PC, albo na
konsolach konkurencji.
Szczerze mówiąc to wydaje mi się nawet że najwięcej exclusiv''ów jest na... PC!


Dobrze Ci się wydaje ;), kiedyś był jakiś sens kupienia tego PSX albo PS2, a teraz to najwyżej Wii jako dodatek do PC. Nigdy nie było takiego zalewu multtiplatformówek jak jest obecnie, a jak wiadomo m.in. z powodu cen i modów najlepiej je kupować na PC, bo po co płacić znacznie więcej za słabszą wersję?

Dnia 09.05.2008 o 23:16, Valium napisał:

Fakt, nie mam tam czegoś takiego jak "spust" regulowany siłą nacisku na "guzik" ale ile z padów wydanych
dotąd pod pc i konsole ma coś takiego? To pieśń przyszłości...


BP wydaje EA, więc można się spodziewać loga "Games for Windows" - pad od X360 będzie w pełni obsługiwany przez BP, czyli siła nacisku także będzie działała, a jak będzie dla tego pada działać, to nie powinno być problemu z innymi padami ze spustami ;). To nie przyszłość, to teraźniejszość :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania w Burnoucie to ja się będę trzymał swojego. Nie wiem, może jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, ale używając strzałeczek na klawiaturze idzie mi o niebo lepiej. Dziwi mnie, że jestem sam na świecie z takim upodobaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas

Dnia 10.05.2008 o 14:23, ROTFL napisał:


> Bzdura. Zobacz sobie, tutaj masz dane odnośnie liczby exclusive''ów:

> http://ja.gram.pl/Vojtas/24

To jest dopiero Bzdura XD. 1 exclusive? Człowieku skąd Ty masz takie dane? Od Sony?


W pierwszym wpisie, w którym opisywałem te dane, wyraźnie podkreśliłem, że jest to lista stu najlepiej sprzedających się w sklepach gier w 2007 roku (bez uwzględnienia sprzedaży online, aukcji, obrotu wtórnego, subskrypcji itd.) wyłącznie z terenu USA i Europy Zachodniej. Napisałem również że dane te są szczątkowe i zebrane od wydawców i NPD i wyraźnie napisałem, że traktuję je ostrożnie i nie jako twarde dane, a raczej jako wyznacznik trendu w segmencie. No ale ok, nie musiałeś się tego doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma RPG na konsolach? Nie ma FPS''ów? O lol, na konsolach tylko przygodowek nie ma. Gram w FPS''y na konsole i przyjemniej mi sie gra niz na PC, a z FPS najbardziej czekam na Killzone 2, ktory nawet nie wyjdzie na PC... A Final Fantasy, Mass Effect chociazby to nie RPG? Owszem, pierwsze to jRPG, czyli RPG robiony przez Japonczykow, ale to wciaz RPG, drugi to bardziej moze cRPG, ale nadal jest rozwoj swojego bohatera i epicka historia itd. Tytulow sportowych tez na konsolach jest masa. A to co mowisz, ze na kompie mozna zrobic strone WWW, pisac teksty itd. to wlasnie dlatego, ze PC jest platforma do pracy, a konsole do grania... Poza tym na PS3 mozna surfowac po internecie, choc lepiej z klawiatura. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valium

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

Nie ma RPG na konsolach? Nie ma FPS''ów? O lol, na konsolach tylko przygodowek nie ma.


Tak yhy i co jeszcze ;), co z tego że kilka RTSów jest? To znaczy, że można już odhaczyć z listy RTSy? No tak jest kilka to zaliczone (na PS3 nawet 1 nie ma, jakaś pocięta wersja WiCa ma być, ale na jesieni najwcześniej ;)), MMO? Znowu ta sama sytuacja, jest ten jeden FF XI i myślisz, że to już wyrównuje ponad 200 PCowych MMO (FF XI też zresztą jest)? Spoko ;). Takich przykładów jest masa, ale taka sama argumentacja jak to że na PS3 można grać na klawiaturze i myszce, tyle że tylko w UT3 i to na praktycznie pustych serwach, bo reszta gra na serwach z banem dla tego sterowania... Jest jeszcze coś takiego jak waga argumentu, a nie jedynie odhaczanie, bo jakiś tam pokrojony wyjątek się trafił, to można już generalizować...

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

Gram w FPS''y na
konsole i przyjemniej mi sie gra niz na PC


Jak ktoś woli grać na padzie, to na PC także nie ma z tym problemu ;), zresztą np. w BF sporo osób na padzie grało, zwłaszcza te osoby, co często latały samolotami, ale jak ktoś chce to może i w CSa na padzie grać, więc przynajmniej ma wybór.

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

, a z FPS najbardziej czekam na Killzone 2, ktory nawet nie wyjdzie na PC...


Po jedynce wnioskuję, że to niewielka strata ;), a jeżeli chodzi o graficzne fajerwerki to wciąż do Crysisa nawet nie ma czego porównywać, zresztą tekstury są słabe, pusto jakoś wszędzie, wybuchy kiepskie, a to na czym się skupili to oświetlenie, dopracowanie wyglądu broni i poprawa reakcji postaci na strzały. Mnie tam graficznie nie oszałamia.

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

A Final Fantasy, Mass Effect chociazby to nie RPG?


No tak oba to RPGi, tylko zapomniałeś o jednym "drobnym", "drobniutkim" wręcz szczególe - to są gry na różne konsole! Czyli teraz, żeby pograć we wszystkie, to trzeba będzie wydać 2x więcej kasy (a z Wii to 3 ;), w końcu tam też przynajmniej jeden FF ma wyjść), no ciekawa ta wojna cenowa z PC (czyli jednak konsolowcy go doceniają ;)), hmm jak chciałbym pograć w ME i FF XIII, to wydam 2500 na konsole (bo X360 Arcade nie kupię, chyba że miałbym tylko dla tej jednej jedynej gry kupić ;)) + 300 zł na obie gry (+ koszty przesyłki z USA oczywiście), to wyjdzie jakieś 2800 zł, a dalej w FF na Wii nie pogram, chyba że wydam jeszcze 1000zł na Wii + 150zł na FF:CC, to razem da "jedyne" 3950 zł, z przesyłkami wyjdzie 4000 zł - no rzeczywiście grosze, za taką cenę kupiłbym PC mocniejszego od PS3 i do tego jeszcze 2300 zł by mi zostało (ceny monitora nie wliczałem, bo do konsol musiałbym HDTV doliczyć, ewentualnie SD, gdyby ten monitor miał mieć jakieś 10+ lat ;)), za co mógłbym kupić np. Wiedźmina, Dragon Age (nie wyszło jeszcze, ale FF też ;)), Space Siege, Avencast, Drakensang, Afterfall, Reluctant Hero, Seeker, Titan Quest, Not the time for Dragons i wiele innych, w które dalej nie pogram z tym "super" zestawem za "jedyne" 4000zł..., a ile kasy by jeszcze zostało :O, do tego to są jedynie te RPGi których na konsolach nie zobaczysz, a nawet nie ruszałem tematu freeware RPG, czy MMORPG (jak GW, LOTRO itd.), oczywiście mogę też kupić masę multiplatformówek jak np.: Sacred 2, Oblivion, Mass Effect, Fallout 3 i inne, a do tego mam mody (do Obliviona już powstała masa), lepszą grafikę, tańsze wersje itd.

Krótko mówiąc mogę za 3500zł złożyć trójczłonowego konsolowego potwora, który wciąż oferuje mniej RPGów niż silniejszy PC za 1700zł, no rzeczywiście świetny interes, ale teraz zobaczmy jak to wygląda w rzeczywistości (bo ile osób ma wszystkie konsole obecnej generacji? Sam na GSie napisałeś, że masz jedynie X360, więc sensowne wydaje się spojrzenie na to z innej perspektywy):

Zobaczmy jak wygląda kwestia RPGów na PS3 (na chwilę obecną);

- TES IV: Oblivion (również na PC)
- Marvel: Ultimate Alliance (również na PC, jak ktoś Marvela lubi to może być ;))
- Enchanted Arms (również na X360, średnia na Gamerankings 66% XD)
- Untold Legends: Dark Kingdom (jeszcze lepszy - średnia na GR 58% :P, ale za to exclusive na PS3 :O)

Czyli mamy 4 gry, z czego 2 najlepsze są również na PC, a jedyny PS3 exclusive to bardzo słabo oceniany hack&slash z elementami RPG... Coś jeszcze trzeba dodać? No to zostaje czekanie na FF XIII gdzieś w 2009 i FFV XIII gdzieś w 2010... Po drodze Fallout 3 (również na PC) i jakiś White Kinght Story, o którym wiele nie wiadomo.

X360:

- Mass Effect (również na PC, jeden z lepszych RPG ostatnich lat, więc nie jest źle ;))
- TES IV: Oblivion (również na PC)
- Marvel: Ultimate Alliance (również na PC)
- Eternal Sonata (jRPG o śnie Chopina, GR 79%)
- Lost Oddyssey (jRPG, jeszcze nie grałem, ale podobno dobry GR 78%)
- Blue Dragon (jRPG, j/w GR 77%)
- Enchanted Arms (również na PS3)
- Phantasy star Universe (również na PC, GR 64%)
- Two Worlds (również na PC, GR 49% - słabiutko ;P)

No jak widać znacznie lepiej niż na PS3 (a podobno to PS3 miał być od RPG, a X360 od FPS ;P), 3 dobre exclusive''y jRPG. Do PC wciąż daleko, a w przyszłości będzie Fable 2, Fallout 3, Sacred 2 (2 z tego również na PC, a najpewniej Fable 2 również ;)). czyli na chwilę obecną lepiej niż na PS3, a w przyszłości może gorzej (bo FF nie ma), ale ogólnie nad PS3 przewagę ma, ale gdzie tu do PC porównywać (samych dobrych MMORPG ponad 100...).

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

Tytulow sportowych tez na konsolach jest masa.


Tego nikt nie neguje, ale od pewnego czasu sporo z nich także na PC zaczęło wychodzić, a najważniejsze jak PES, czy Fifa na PC są (zresztą masa innych też jak np. Virtua Tennis 3).

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

A to co mowisz, ze na kompie mozna zrobic strone WWW,
pisac teksty itd. to wlasnie dlatego, ze PC jest platforma do pracy, a konsole do grania...


Taa, a samochody to są tylko do jeżdżenia na zakupy no nie? A widziałeś kiedyś wyścigi samochodowe? No właśnie ;), zaraz pewnie pomyślisz "ale przecież całkiem inne samochody jeżdżą po zakupy, a inne się ścigają", tak racja, ale tak samo jest z PC - inne są do grania i inne są do pracy (np. do Gaming PC kupuje się inne myszki i klawiatury, głośniki/słuchawki, mocniejsze karty graficzne i procki itd.), ale skoro już masz takiego PC do grania, to nie potrzebujesz już tego słabszego do pracy, czyli oszczędzasz kasę, to tak jak z tymi samochodami - jak chcesz to możesz sobie sportowym samochodem jeździć również po mieście ;).

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

Poza tym na PS3 mozna surfowac po internecie, choc lepiej z klawiatura. ;p


To samo co było wcześniej, czyli wyciąganie jakiegoś słabiutkiego argumentu w celu "odhaczenia" kolejnego punktu. Znowu będzie porównanie ;) - na telefonie możesz oglądać filmy? możesz - czyli idąc twoim tokiem rozumowania nie potrzebujesz HDTV i odtwarzacza blu-ray, bo już masz gdzie oglądać filmy ;). Przeglądarkę PS3, to można o kant tyłka potłuc, naprawdę cienka, 6 kart otwartych max, obrazki się ładują latami, obsługuje jakiegoś przestarzałego flasha, można zapomnieć o streamingu filmików - zostaje DL -> odpalanie..., 0 dodatków na miarę darmowego na PC firefoxa itd. Słabiutko i to bardzo.

Vojtas

Dnia 10.05.2008 o 22:42, Valium napisał:

W pierwszym wpisie, w którym opisywałem te dane, wyraźnie podkreśliłem, że jest to lista stu najlepiej
sprzedających się w sklepach gier w 2007 roku (bez uwzględnienia sprzedaży online, aukcji, obrotu wtórnego, > subskrypcji itd.) wyłącznie z terenu USA i Europy Zachodniej. Napisałem również że dane te są szczątkowe i
zebrane od wydawców i NPD i wyraźnie napisałem, że traktuję je ostrożnie i nie jako twarde dane, a raczej
jako wyznacznik trendu w segmencie. No ale ok, nie musiałeś się tego doczytać.


Przyznaję, że nie czytałem całego cyklu (tylko podaną przez Ciebie pod linkiem część 3), ale to nie zmienia faktu, że twój post nadal przedstawiał nieprawdę. Pozwól wyjaśnić. Otóż J.a.k napisał, że na PC jest najwięcej exclusive''ów i nie obchodziło go ilości w jakich się one sprzedają, jak tam z nimi na rynku USA itd. Co to ma za związek z tematem? Serio pytam. Przecież nikt nie karze na ślepo za amerykańską modą podążać (swoją drogą jakby były to statystyki Niemieckie, czy Koreańskie, to nagle okazałoby się że w top 100 konsolowych exclusiveów jest tylko kilka), dalej mogę kupować te gry i się nimi cieszyć, co ma do tego fakt jak się w USA sprzedają... Mam nadzieję, że już wszystko jasne i sorka za nieporozumienie, ale spory był w tym także Twój udział, najpierw przez błędną odpowiedź na post J.a.ka, a następnie przez podanie linka jedynie do ostatniej części zestawienia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Związek z tematem ma taki, że pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy exclusive''ów PC ustępuje miejsca konsolom - nie mam tu na myśli liczby wydanych tytułów na wyłączność. Pod względem liczby wydanych tytułów PC nie ma sobie równych - wyliczanka gier, których nie ma na konsole byłaby bardzo długa. Kwestia dotyczy przede wszystkim gier najlepiej się sprzedających. Śmiem przypuszczać, że pod względem sprzedaży w pozostałych regionach świata trend jest podobny tzn. egzemplarzy konsolowych exclusive''ów razem wziętych sprzedaje się więcej niż kopii zsumowanych exclusive''ów pecetowych. Oczywiście nia mam tu na myśli regionów w znaczeniu pojedynczych krajów, bo tu wyniki mogłyby być bardzo rozbieżne. Wyniki Next-Gen.biz traktuję bardzo ogólnie, bo traktując je szczegółowo faktycznie wyszłyby megabzdury - przede wszystkim ze względu na wyrywkowość (nacisk na konsole, regionalność i sprzedaż sklepową) oraz niekompletność tego rankingu (wszystkie powody zna zapewne tylko redakcja). Natomiast to zestawienie w ogólnym aspekcie pokazuje, że nie tylko liczba wydanych exclusive''ów się liczy, ale też ich gatunek i wsparcie wydawcy - piję oczywiście do xboxowych exclusive''ów MS, który wydajac tylko 3 gry tego typu, zbił stosunkowo największe kokosy.
Przepraszam, że wcześniej wyraziłem się mało precyzyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować