Zaloguj się, aby obserwować  
Revanchist

Indiana Jones - Temat Ogólny

320 postów w tym temacie

Indiana Jones to typowe przygodówki, i tym samym mistrzowskie w swoim rodzaju. Zwykła przygodówka, a może wciągnąć. Setny raz oglądam ten sam film, a i tak jest przyjemnie... Chętnie obejrze ten nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 09:51, lordfett napisał:

> tez mam nadzieje taka bo lubie cala serie ale z tego co słyszałem po premierze w
caen
> to nic wybitnego

Czy trylogia to filmy wybitne? Z pewnością nie. Ale są na pewno filmami o specyficznym,
magicznym klimacie, który zapewnił im sukces.

(:

tak ale dla mnie poprzednie filmy seri byly wybitne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 18:31, krl.krl napisał:

oglądałem wczoraj na TVP i była scena gdzie znaleźli ten duży X na podłodze biblioteki.
bardzo ciekawe że po rozwaleniu kawałka podłogi duży X nagle zniknął. pozostał tylko
otaczjaący go kwadrat ;)


Sorry, że wracam do tego tematu ale sprawdziłam w filmie i X jest na podłodze dalej tylko go słabo widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 15:51, mika818 napisał:

Sorry, że wracam do tego tematu ale sprawdziłam w filmie i X jest na podłodze dalej tylko
go słabo widać

to się nieźle przyjrzeć musiałaś ;)
ja tam niczego nie widziałem ale jakby co to Ci wierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2008 o 15:55, krl.krl napisał:

to się nieźle przyjrzeć musiałaś ;)
ja tam niczego nie widziałem ale jakby co to Ci wierzę ;)


w filmie też go nie widzieli tylko Indy musiał wejść na schody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 15:55, krl.krl napisał:

ja tam niczego nie widziałem ale jakby co to Ci wierzę ;)


Mika ma rację, gdyby Indy go tak widział, to i by nie musiał na schody wchodzić, a poza tym czymś trzeba było zaskoczyć widza ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 16:52, Skywalker560 napisał:

> ja tam niczego nie widziałem ale jakby co to Ci wierzę ;)

Mika ma rację, gdyby Indy go tak widział, to i by nie musiał na schody wchodzić, a poza
tym czymś trzeba było zaskoczyć widza ;).


Ee, on musiał wejść na schodki by ładnie kamera objęła cały X. Poza tym może chciał się upewnić ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:56, Outlander-pro napisał:

Ee, on musiał wejść na schodki by ładnie kamera objęła cały X. Poza tym może chciał się
upewnić ? :P


Tak czy siak złudzenie optyczne, podobnie jak to było w przypadku Ścieżki Boga ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 18:51, Evil Khan napisał:

No idę do kina na 20 - wieczorem napiszę kilka słów ;)


No tak, dzisiaj w niektórych kinach jest seans przedpremierowy, jutro premiera :D Pewnie wybiorę się do kina w weekend :> Ale czekamy na Twoją relację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, też bym tak chciał. Ja do najbliższego ''prawdziwego'' kina mam ~100 km... :P

Nowego Indy''ego nie mogę się doczekać, jak mało którego filmu. Ten powrót po latach, ten klimat. Proszę, raz obejrzałem trylogię na TVP i od razu dopisałem je do listy ulubionych filmów. Nie mówiąc już o soundtracku. "Raiders March" rządzi. :D

BTW, jak wiecie, akcja "Kryształowej Czaszki" dzieje się w 1957, czyli 19 lat po wydarzeniach z "Ostatniej Krucjaty". Tyle samo też czasu (19 lat) upłynęło od premiery Krucjaty w 1989. Jednym słowem, dla Indy''ego czas płynie tak samo jak dla nas. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 20:54, Skywalker560 napisał:

> No idę do kina na 20 - wieczorem napiszę kilka słów ;)

Tylko nie spojleruj czasem! :P

Wróciłem :)
Generalnie klimat jest zachowany - trochę za dużo CI jak dla mnie. Trochę nieścisłości. Kto nie chce niech nie czyta dalej - SPOJLERY !!!
Z denerwujących niedociągnięć wymienić należy:
- magnetyczną czaszkę - przyciągała proch przez cały magazyn a nie lgneła jakoś do broni czy jeepa - innymi słowy działała kiedy chcieli tego producenci.
- jazda jeepami po dżungli - nie wykarczowanej - z mega prędkośćią
- Mutt jako Tarzan...n/c
- Mrówki wciągające ludzi i bojące się czaszki.
- rozwalenie indian przez 3-4 Rosjan podczas gdy paczkę indiany rozwalili oni w 3 sekundy...
- indianie w piramidzie zamurowani byli czy co ? nie można było ich pokazac że tasm sobie żyją po prostu ?
...i to tyle na gorąco.
SPOILER OFF
Geneeralnie nie widać tak bardzo wieku indiany - (3 miesiące obróbki komputerowej robią swoje). Film polecam - warto obejrzec nawet jak się nmie jest fanem Indiany - oni i tak na film pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Evilem :) klimat został zachowany, a i dla fanów serii pojawiają się smaczki :) jak powrót "oryginalnej" Marion czy epizodyczna rólka Arki Przymierza :)

Generalnie, TVP1 mogłaby puścić Królestwo w sobotę o 21.00 i chyba nikt nie zauważyłby różnicy, że film powstał po 20 latach :)

Brawa dla Sławomira Idziaka, który tak z edytował zdjęcia, że wyglądają jak robione w latach 80 :) SUPER :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobra wiadomość idę jutro do kina na Indianę :D Podzielę się później wrażeniami ^^ Chociaż podobno końcówka jest kontrowersyjna i tak jestem dobrze nastawiony. W końcu to Indy :)

Pa pa pa pa ! Pa pa pa ... pa pa pa pa ! Pa pa tada !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować