ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Długo trwała ta konserwacja wczoraj? Bo mi wieczorem niby Steam był cały czas online, ale przy wyłączaniu około 20:30 nie mógł "złapać" synchronizacji ze Steam Cloud i musiałem wymusić zamknięcie (będzie to miało jakiś negatywny wpływa na statystki/osiągnięcia/save''y?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 16:31, Blackhand napisał:

Długo trwała ta konserwacja wczoraj?

Parę minut po 21 u mnie zaczęło wszystko działać.

Dnia 15.12.2011 o 16:31, Blackhand napisał:

(będzie to miało jakiś negatywny wpływa na statystki/osiągnięcia/save''y?).

Osiągnięcia mogą mieć "złą" datę (zamiast daty zdobycia, datę następnego logowania).
A z save''ami nie powinno być problemu. Cyrki dopiero się zdarzają przy logowaniu z innego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 23:22, Mordant napisał:

...

Dzięki.

Mam jeszcze takie pytanie ogólne (tzn. nie konkretnie do Ciebie, a do kogokolwiek, kto będzie znał odpowiedź :)) - były ostatnio jakieś aktualizacje klienta Steam? Zwłaszcza takie, które mogą sprawiać problemy - mi codziennie od jakiegoś tygodnia przy uruchamianiu instaluje się jakaś aktualizacja, trwa to 1-2 sekundy, więc jakieś uciążliwe nie jest, ale normalne chyba też (wątpię, by aktualizowali klienta codziennie :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie chodzi o to, że Twój komputer się łączy/synchronizuje (czy cokolwiek innego, co komputer robi w tej sytuacji :P) ze Steam Cloud? Mi zawsze przy wyłączaniu Steama się pojawia okienko, że trwa synchronizacja z Cloud - może podczas włączania też coś takiego ma miejsce.

Bo w sumie jak są aktualizacje klienta, to Steam zwykle się zrestartować chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ostatnio było sporo aktualizacji, ale bardziej w okoliach 1 na tydzień/półtora.

Sprawdź, czy przypadkiem nie zapisałeś się do beta testów: Steam > Ustawienia > Konto > Udział w testach beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 15:06, Ecko09 napisał:

Oni coś tam robią ze Steamem teraz? Bo nie może połączenia nawiązać.

U mnie wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 15:12, Hartus napisał:

>


Znaczy sam Steam się uruchamia. Ale dalej nie może nawiązać połączenia z serwerami. Steam cloud, lista znajhomych itd. nie ma tego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 15:29, Ecko09 napisał:

Znaczy sam Steam się uruchamia. Ale dalej nie może nawiązać połączenia z serwerami. Steam
cloud, lista znajhomych itd. nie ma tego ;/


Przed chwila mi i kumplowi to samo się stało.
Głupi steam, w magickę nie można pograć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U góry okienka jest napisane Aktualizacja. Jak pasek postępu dojdzie do końca, to pojawia się standardowe okienko "Trwa łączenie z kontem xxx". Ani słowa o synchronizacji ze Steam Cloud.

Mordant
Od czasu, gdy mi któraś beta DirectX (6-ki, o ile pamięć mnie nie zawodzi) rozwaliła mi kompletnie Windowsa, unikam bet jak ognia (pomijając te bety wypuszczane jako retail, no ale tu zazwyczaj się jest betatesterem mimowolnie :)). Czyli w skrócie - nie mam zaznaczonego udziału w testach beta :).

W sumie, jak napisałem wyżej, specjalnie mi to nie przeszkadza, dla mnie to drobna niedogodność natury estetycznej :D.
BTW, dziwny ten Steam, przedwczoraj bodajże ściągnął mi ważący (wg licznika na "Stronie pobierania" w kliencie Steama) 333MB update do Orcs Must Die!, dzisiaj - prawie 37-megabajtowy update do Toki Tori, a w historii aktualizacji obu gier ani słowa o tym, by jakieś nowe patche/update''y były wypuszczane w ostatnim czasie (no, OMD! to jeszcze rozumiem, od jakiegoś czasu grasuje w nim jakiś "ninja achievement", który może być sprawcą zamieszania - "Pójdźmy wszyscy korytarzem" - na początku wyświetlał się tylko tu: http://steamcommunity.com/stats/102600/achievements, potem pojawiał się jeszcze na stronie statystyk Steama na profilu gracza na www.robotentertainment.com a teraz widzę, że stał się wreszcie wykonywalny :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 19:34, Gumisiek2 napisał:

Czy muszę mieć zweryfikowane konto PayPal, aby kupować gry przez Steam?

Nie. Ja nie mam zweryfikowanego i jakoś od 3 lat żadnych problemów z kupowaniem na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a w historii aktualizacji obu gier ani słowa o tym, by jakieś nowe

Dnia 17.12.2011 o 19:05, Blackhand napisał:

patche/update''y były wypuszczane w ostatnim czasie

Zazwyczaj przy naprawdę poważnych zmianach dopiero informują o tym. Te mniejsze olewają.
Chociaż, różnie to bywa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się