ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2011 o 18:26, Growin napisał:


Jak gra obsługuje Cloud, to zostaną na serwerze.

A jak to sprawdzić? I co jeśli nie obsługuje? Mogę je jakoś ręcznie skopiować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 18:27, Hartus napisał:

>
> Jak gra obsługuje Cloud, to zostaną na serwerze.
A jak to sprawdzić?

Możesz w sklepie, ale ja proponuję ustawić w bibliotece widok listy, i klikając LPM na plusik wybrać Steam Cloud. Wtedy będziesz miał pokazane, które gry zapisują się na "chmurze". Nie jestem pewny czy one zostają na zawsze, ale raczej tak. Takie zabezpieczenia w razie reinstalacji systemu.

Dnia 12.07.2011 o 18:27, Hartus napisał:

I co jeśli nie obsługuje? Mogę je jakoś ręcznie skopiować?

Jak znajdziesz, które to pliki to chyba tak. Mi się nigdy nie udało znaleźć. Niektóre gry w Moich dokumentach się zapisują, a niektóre nie wiem gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 18:27, Hartus napisał:

A jak to sprawdzić? I co jeśli nie obsługuje? Mogę je jakoś ręcznie skopiować?

Save''y zwykle zapisywane są albo w moich dokumentach, albo gdzieś w folderze gry (najczęściej Steam\steamapps\common, czasem Steam\steamapps\nazwa_użytkownika). W grach obsługujących Steam Cloud też są przechowywane lokalnie na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 21:37, SuavekS napisał:

...

Za tickety z summer camp wziąłem jeszcze Alien Breed 2. Nie wiem jednak czy grę kiedyś
przejdę, gdyż miałem okazję zagrać w guest-passa jedynki i strasznie wiało nudą. Cała
gra to latanie w kółko po monotonnych lokacjach od drzwi do konsol. Wygląda to mniej
więcej tak: idź do drzwi -> drzwi zamknięte -> wróć do komputera je otworzyć ->
potrzeba kodu dostępu -> idź gdzie indziej znaleźć kod -> walka z wrogiem ->
dostajesz kod -> używasz komputera -> walka z wrogiem -> wracasz do drzwi ->
operację powtórz w rozmaitych wariantach aż do zakończenia poziomu. I tak w kółko.


Wiesz, to się oldschool nazywa, takie gry potrafią być czasami bardziej odprężające (dla mózgu - spokojnie można myślenie wyłączyć - bo refleks bywa wystawiany na naprawdę ciężką próbę :)), niż jakieś casuale :).

Dnia 11.07.2011 o 21:37, SuavekS napisał:

...
Zawiodłem się jednak, że znowu nie przeceniono serii X-Com. Od dłuższego czasu czaję
się na dwie pierwsze części, ale 5€ za sztukę to ja nie dam. W tej letniej promocji
przeceniono je o 33%, ale to nadal dużo. Jakiś rok temu podobno były one w wyprzedaży
za 1/4 ceny. Cóż, pozostaje czekać i liczyć, że może pojawią się w dailies.


Jak dla mnie, to takie starocie (z całym szacunkiem dla klasyki) powinny normalnie, bez promocji, być oferowane w jakiejś symbolicznej cenie, jak np. klasyki z Mega Drive''a. Bo takie gry raczej ludzie kupią z sentymentu, tacy, co "w młodości" w nie grali. A ilu takich może być? Wątpię, by było tylu, by wygenerować coś więcej, niż symboliczny dochód. Zdecydowanie tutaj GOG ma dużo zdrowsze podejście (BTW, tam w promocji dziś Dream Pinball 3D za $2.39, totalnie się nie znam na pinballach, więc nie wiem, czy warto :)).
A poza tym ja żałuję, że na promocji nie był jakoś mocno przeceniony Majesty 2 Collection, ale też liczę na Daily Deals...
BTW, patrzcie, jakie czadowe oferty -0% - nic, tylko brać xD.

20110712205018

20110712205031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 20:52, Blackhand napisał:

Wiesz, to się oldschool nazywa, takie gry potrafią być czasami bardziej odprężające (dla
mózgu - spokojnie można myślenie wyłączyć - bo refleks bywa wystawiany na naprawdę ciężką
próbę :)), niż jakieś casuale :).

Nie, w tym właśnie problem, że to nie jest gra oldschoolowa. Próbuje taka być, ale jej to nie wychodzi. To nie gra typu Contra, tudzież inna strzelanka/zręcznościówka, gdzie przy walce z nadciągającymi hordami wrogów liczy się refleks i dobra ocena sytuacji. Tutaj gracz po prostu biega w kółko, bawiąc się w otwieranie drzwi, szukanie kodów dostępu i gaszenie pożarów. Walka jest tutaj bardzo okazyjna, a nawet jak już nastąpi, to wielkiej finezji nie wymaga. To już darmowy Alien Swarm pod tym względem o wiele lepiej się prezentował, gdyby ktoś szukał czegoś tego pokroju.

Dnia 12.07.2011 o 20:52, Blackhand napisał:

Jak dla mnie, to takie starocie (z całym szacunkiem dla klasyki) powinny normalnie, bez
promocji, być oferowane w jakiejś symbolicznej cenie, jak np. klasyki z Mega Drive''a.
Bo takie gry raczej ludzie kupią z sentymentu, tacy, co "w młodości" w nie grali. A ilu
takich może być? Wątpię, by było tylu, by wygenerować coś więcej, niż symboliczny dochód.
Zdecydowanie tutaj GOG ma dużo zdrowsze podejście

Z jednej strony powinny, a z drugiej są osoby, które mimo wszystko je kupują. GOG też święty nie jest, gdyż jedne gry oferuje za grosze, podczas gdy inne niską ceną nie grzeszą (Legendy RPG kupiłem za 60zł, a oni życzą sobie za pojedynczego Baldura czy Planescape aż 10$). A że X-Com niestety trafił na Steam, a nie na GOG, to chyba przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na obniżkę, bo mimo wszystko 20zł za pojedynczą odsłonę "starocia" to ja nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 21:32, Dared00 napisał:

> Co to za skóra do Mozilli? To WoG w tle jest?
Patapony.


Pon Pon pata Pon, pata pata pata pon... ehh, mogliby wydac na PC.

A tak ogólnie, będą jeszcze jakieś promocje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocje są cały czas. To tygodniówki, to weekendówki, to dniówki... a z takim rozmachem jak ostatnio to dopiero na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A że X-Com niestety trafił na Steam, a nie na GOG, to chyba przyjdzie nam jeszcze

Dnia 12.07.2011 o 21:23, SuavekS napisał:

trochę poczekać na obniżkę, bo mimo wszystko 20zł za pojedynczą odsłonę "starocia" to
ja nie dam.

A ja cała serie X-com (5 tytułów) na steam za 1.99 euro wyrwałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 00:01, Carter napisał:

A ja cała serie X-com (5 tytułów) na steam za 1.99 euro wyrwałem

No miło, że się pochwaliłeś, ale ta promocja miała miejsce dawno temu i od tego czasu ani razu się nie powtórzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 23:27, Hartus napisał:

Wiadomo kiedy mniej więcej będą wyniki losowania? Nie żebym na coś liczył z moimi 11
ticketami... ^^


Myślę, że przy ilości zgłoszeń osoba ze wszystkimi ticketami ma bardzo zbliżone szanse wygrania do osoby z jednym ticketem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, czy w Daily Deal "występują" czasem gry EA?
Co się dzieje, jak jakaś gra (od EA ostatnio Crysis zniknął) zniknie ze steama, a ja ją kupiłem? Valve mi ją usuwa, czy mam ją do końca świata i jeden dzień dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 13:33, Growin napisał:

Ktoś się orientuje, czy w Daily Deal "występują" czasem gry EA?

Nie przypominam sobie żadnej, zresztą tam trafiają głownie małe gierki, produkcja AAA trafia się raz na jakiś czas.

Dnia 13.07.2011 o 13:33, Growin napisał:

Valve mi ją usuwa, czy mam ją do końca świata i jeden dzień dłużej?

Ja do tej pory mogę pobierać usuniętego dawno temu Dark Messiaha, zresztą to nie jedyne gry jakie zniknęły ze Steama i problemów ze ściąganiem/graniem nie ma. Gorzej za to z ewentualnymi patchami - tych może nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 14:39, Kadaj napisał:

> Ktoś się orientuje, czy w Daily Deal "występują" czasem gry EA?
Nie przypominam sobie żadnej, zresztą tam trafiają głownie małe gierki, produkcja AAA
trafia się raz na jakiś czas.

Borderlands był ostatnio z AAA, a EA również posiada małe gierki - Shank (świetna produkcja) i Deathspank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się