Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2008 o 08:50, Ten-Speedy napisał:


Ja tam mysle ze to akorat taka wielka przeszkoda niebedzie chyba ze od mojej niepełnolenosci
cos sie zmienilo jak jakis 14 latek bedzie chcial zagrac to i tak zagra :p przy zakupie
gry o dowod niepytaja a i watpie zeby do instalacji gry albo zalozenia kata byl potrzebny
np nr pesel :p


No wiesz... Wyobraź sobie klimat wtedy ;-P
Osoba dorosła, kupująca tą grę, będzie chciała grać z osobami +18 , co przy tym ograniczeniu wiekowym będzie jak najbardziej słuszne... A tu nagle wyskakuje grupna elo-dfunsto-latkuf nie dbających oo ortografie, z brakiem szacunku i wyzywających wszystkich :) Rozumiesz, do czego zmierzam?
Przy dwóch wersjach coś takiego można by było tolerować, ale w takim wypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 09:13, Mr.M napisał:

No wiesz... Wyobraź sobie klimat wtedy ;-P
Osoba dorosła, kupująca tą grę, będzie chciała grać z osobami +18 , co przy tym ograniczeniu
wiekowym będzie jak najbardziej słuszne... A tu nagle wyskakuje grupna elo-dfunsto-latkuf
nie dbających oo ortografie, z brakiem szacunku i wyzywających wszystkich :) Rozumiesz,
do czego zmierzam?
Przy dwóch wersjach coś takiego można by było tolerować, ale w takim wypadku...


Od ludzi " z brakiem szacunku i wyzywających wszystkich" nieda sie uciec nawet wsrod starszych zdarzaja sie tacy ta nie jest kwesta wieku, w grach mmo zawsze tacy beda
tak pozatym wydaje mi sie ze brutalnosc raczej przyciaga tych mlodszych mnie to osobiscie niepociaga nawet w prost przeciwnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Temat traktuje o porównianiu 2 gier MMO, więc dorzucę swoje 3 grosze. W WoWa gram niemalże od początku. Myślę że mogę spokojnie powiedzieć że znam tę grę dobrze. Spędziłem mnóstwo godzin rajdując na 60 lvl, po wyjściu dodatku i osiągnięciu czterema postaciami 70 lvl niestety muszę stiwerdzić że jedyne co mnie jeszcze trzyma to znajomi. Jak wygląda typowe zalogowanie do gry? Sprawdzam jaki jest daily heroic. Jeśli nie wypada dzień na raid to szuka się ludzi żeby zaliczyć daily i zdobyć te pare badgy. Przedmioty za nie zwlaszcza po "odkryciu" wyspy są niezłe więc szkoda nie robić. Potem może pare zwykłych daily ot dla kasy jeśli akurat nie chce mi się farmić czegoś innego. Po takim czasie każdy ma juz reputację w różnych frakcjach na max więc questy tylko dla kasy lub z nudy. Skoczę na BG, troche potłuc biednych "wrogów". Oby daily nie wypadł na Eye of the Storm, z którym najwyraźniej Blizzard sobie nie radzi. Gram Hordą i chyba jeszcze nie trafiłem na sytuację zbalansowanego startu. Zawsze 15 aliantów 8 hordy lub coś podobnego. Przysłowie "kiedy aliantów kupa i tank dupa" sprawdza się zawsze ... te pare graczy więcej gracy więcej robi swoje. Podsumowując gdyby nie Skype ... i rozmowy podczas tego czasu spędzonego w grze z fajnymi ludzmi ... byłby to totalnie czas stracony. Nie daje już przyjemności jak kiedyś. Coraz częściej sięgam po stare książki fantasy, odkurzyłem już warhammera i szukam ludzi do grania.
Age of Conan ... być może nie jest rewolucją. Być może nie spełni wszystkich oczekiwań w nim pokładanych. Jest jednak czymś nowym, z grafiką na przyzwoitym poziomie jak na dzisiejsze czasy (grafika rzecz ważna w końcu wpatrujemy się w ekran godzinami i nie może nas skręcać), ścieżka dźwiękowa poprawna. Walka inna, wymagające nieco postarania się, nie spamowania kilku "skili" w kółko. Świat ciekawy, jeszcze nie taki duży ale dający sporo możliwości. Wydaje się, że ciekawe PvP. Zobaczymy jak sytuacja zmieni się na max lvl. Samo ocenianie i porównanie molocha jakim jest WoW z czymś co ma 2 dni życia jest conajmniej dziwne. Dajmy szansę temu tytułowi. Nie wiem czy AoC mnie przytrzyma na dłużej. Czekam tak naprawdę na Stargate Worlds z ogromnym światem i ciekawym sposobem zdobywania doświadczenia.
Pozdrawiam wszystkich i niezależnie od gry życzę świetnej zabawy

PS. TobiAlex .. dawno się nie widzieliśmy. Było przechodzić na serwer PvE ?? Może teraz w AoC się spotkamy ponownie. Pozdrowienia dla małżonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic AoC nowego nie wnosi. Klas też jest mało. Nie mówiąc o rasach. Myślę , że w grze nie ma nic szczególnego co by przyciągnęło graczy. Ogragniczenie wiekowe +18 , jeszcze zmniejszy liczbe graczy. AoC , ma również duże wymagania sprzętowe. Moim zdaniem , nie masz szans dorównać WoW''owi. Za niedługo nowy dodatek do WoW''a , kto tam się będzie Conanem interesował.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2008 o 22:27, Bifur napisał:

jeśli Warhammer Online i Aion nie okażą się prawdziwymi hitami to WoW będzie królował
jeszcze przez naprawdę długi czas ;).



Myślę , że Warhammer może troszkę powalczyć. Uniwersum Warhammera , też jest bardzo znane i lubiane ;). Nie zapomnij , że Anet szykuje GW 2 , mmorpg''a bez abonamentu. To dopiero za 2 lata , ale myślę , że GW2 naprawdę mocno powalczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:50, Budep napisał:

Nic AoC nowego nie wnosi. Klas też jest mało. Nie mówiąc o rasach. Myślę , że w grze
nie ma nic szczególnego co by przyciągnęło graczy. Ogragniczenie wiekowe +18 , jeszcze
zmniejszy liczbe graczy. AoC , ma również duże wymagania sprzętowe. Moim zdaniem , nie
masz szans dorównać WoW''owi. Za niedługo nowy dodatek do WoW''a , kto tam się będzie
Conanem interesował.. ;)


Ale po co ma dorównać? Może być inną grą i będzie ciekawie. Nie musi w nią grać kilka milionów azjatów. Gdyby Blizzard nie był tak na wschodzie popularny przez SC i WC3 to nie byłoby tych milionów w WoW. A Funcom zaczyna od zera, nie ma takich silnych fundamentów jak Blizz. Ograniczenie wiekowe to moim zdaniem plus, bo nie będzie mi latała banda dzieciaków za któych płacą rodzice, którzy drą się na mnie w WoW jak nie chcę zgodzić się na duel bo nie mam czasu: "spie** ty ch**" itd. To strasznie psuje klimat gry. WoW=gra z ludźmi, musisz mieć dobrych znajomych z którymi się rozumiesz bo inaczej na śmierć się zanudzisz. Nie wiem jak to będzie z AoC.

Sam jestem teraz w momencie w którym nie wiem na co się zdecydować bo wreszcie chciałbym zająć się jakimś mmo na poważnie. WoW odpada, myślę między AoC, LotRO a WH, a z kosmicznych EVE i Stargate, z czego wydaje mi się że do EVE ciężko się przyzwyczaić bo ta gra to jak życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 09:26, Ten-Speedy napisał:

Od ludzi " z brakiem szacunku i wyzywających wszystkich" nieda sie uciec nawet
wsrod starszych zdarzaja sie tacy ta nie jest kwesta wieku, w grach mmo zawsze tacy beda


Prawda, tylko że:

Dnia 24.05.2008 o 09:26, Ten-Speedy napisał:

tak pozatym wydaje mi sie ze brutalnosc raczej przyciaga tych mlodszych mnie to osobiscie
niepociaga nawet w prost przeciwnie :P


I właśnie o to chodzi, w grach brutalnych więcej grają młodzi, często zapominając o kulturze itp., używając K.Wa. jako przecinka itp. Statystycznie jednak to też młodzi ludzie mają mniej kultury niż ci dojrzali . Oczywiście, wiem, że wiekiem ciała człowieka się nie ocenia, no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 10:07, Mr.M napisał:

I właśnie o to chodzi, w grach brutalnych więcej grają młodzi, często zapominając o kulturze
itp., używając K.Wa. jako przecinka itp. Statystycznie jednak to też młodzi ludzie mają
mniej kultury niż ci dojrzali . Oczywiście, wiem, że wiekiem ciała człowieka się nie
ocenia, no ale...


zgadzam sie z toba jak najbardziej tylko ze to juz niejest rozmowa AoC vs WoW tylko o kuturze nastolatkow :P a to juz chyba off-topick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:03, Galadin napisał:

Sam jestem teraz w momencie w którym nie wiem na co się zdecydować bo wreszcie chciałbym
zająć się jakimś mmo na poważnie. WoW odpada, myślę między AoC, LotRO a WH, a z kosmicznych
EVE i Stargate, z czego wydaje mi się że do EVE ciężko się przyzwyczaić bo ta gra to
jak życie.


EVE to faktycznie potwór nie gra ... zastanów się dobrze ;)
Co do SG Worlds. Silnik to bodajże UE 3.0 więc będzie ładnie. Świat mają gotowy - gra oparta o bardzo popularny i chyba najdłuższy serial SF Stargate SG-1 oraz Atlantis (eech niedługo sezon piąty). Ma ponoć być rozwiązany problem lvl-owania. Jeśli mam inżynierię to zdobywam doświadczenie coś kontruując a nie bijąc setki mobów jak to jest np w Lineage II czy WoW. Jeśli nie sknocą - może wyjść coś ciekawego.
Co do Warhammera Online. Świat legenda dla graczy rpg. Jestem jednak nastawiony sceptycznie. Oby się nie przejechali na popularności systemu i gra była równie dobra.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:03, Galadin napisał:

> Nic AoC nowego nie wnosi. Klas też jest mało. Nie mówiąc o rasach. Myślę , że w
grze
> nie ma nic szczególnego co by przyciągnęło graczy. Ogragniczenie wiekowe +18 , jeszcze

> zmniejszy liczbe graczy. AoC , ma również duże wymagania sprzętowe. Moim zdaniem
, nie
> masz szans dorównać WoW''owi.


Za niedługo nowy dodatek do WoW''a , kto tam się będzie

Dnia 24.05.2008 o 10:03, Galadin napisał:


> Conanem interesował.. ;)

Ale po co ma dorównać? Może być inną grą i będzie ciekawie. Nie musi w nią grać kilka
milionów azjatów. Gdyby Blizzard nie był tak na wschodzie popularny przez SC i WC3 to
nie byłoby tych milionów w WoW.

Sądzę że by było , wow to dobra gra , w -za przeproszeniem - gówno , ludzie by nie grali.
A Funcom zaczyna od zera, nie ma takich silnych fundamentów

Dnia 24.05.2008 o 10:03, Galadin napisał:

jak Blizz. Ograniczenie wiekowe to moim zdaniem plus, bo nie będzie mi latała banda dzieciaków
za któych płacą rodzice, którzy drą się na mnie w WoW jak nie chcę zgodzić się na duel
bo nie mam czasu: "spie** ty ch**" itd.

Racja ,takie dzieci neo strasznie psują grę. Gram w Guild Wars , i jak wejdę na polskie tzw. dystrykty to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Żebrają złoto , nie umieją pisać po polsku , totalna tragedia.

To strasznie psuje klimat gry

. WoW=gra z ludźmi,
Nie tylko WoW'' w każdym mmorpgu trzeba grać z innymi :)

Dnia 24.05.2008 o 10:03, Galadin napisał:

musisz mieć dobrych znajomych z którymi się rozumiesz bo inaczej na śmierć się zanudzisz.
Nie wiem jak to będzie z AoC.

W każdym MMORPG''u spotkasz jakiś ciekawych ludzi.

Dnia 24.05.2008 o 10:03, Galadin napisał:


Sam jestem teraz w momencie w którym nie wiem na co się zdecydować bo wreszcie chciałbym
zająć się jakimś mmo na poważnie. WoW odpada, myślę między AoC, LotRO a WH, a z kosmicznych
EVE i Stargate, z czego wydaje mi się że do EVE ciężko się przyzwyczaić bo ta gra to
jak życie.


Nie sądze żeby przypadło ci Guild Wars, spróbuj może Lineage 2 , albo AoC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 10:31, Budep napisał:

Sądzę że by było , wow to dobra gra , w -za przeproszeniem - gówno , ludzie by nie grali.
A Funcom zaczyna od zera, nie ma takich silnych fundamentów


niezabardzo rozumiem o co tu chodzi moglbys wytlumaczyc gupiemu mnie ?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem jedno. Gram w WoW''a 3 lata i mówię serdecznie dość. Gra straciła cały klimat, po dodatku. Teraz planuje przenieść się do AoC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze że WoW nadal będzie grywalny. Fani Conana pewnie zagrają i wiele innych osób, które chciałyby spróbować czegoś nowego. To chwilowo najlepsze MMO graficznie. Kiedy wyjdzie WotLK będzie sporo nowych graczy tak sądze, ponieważ jest to dodatek mówiący o Arthasie , a sądze że wiele osób lubi tą postać gdyż ja i moi kumple tak sądzą oraz wiele forumowiczów. Reasumując sądze że przez jeszcze długi czas (przynajmniej ten rok) WoW będzie grywalny i AoC też jednak, który przebije ilością graczy naprawdę cięzko mi stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam szczerze w tyłku który mmo bedzie bił rekordy mi wystarczy, że mój serwer pvp w wowie będzie zapełniony grającymi ludzmi tak samo w AoC, i żeby ekonomia się kręciła, wychodziły patche i dodatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:19, CathogaMT napisał:

EVE to faktycznie potwór nie gra ... zastanów się dobrze ;)


Właśnie o to chodzi, to nie jest taka zwykła nawalanka, trzeba rozmawiać z ludzmi, myśleć, negocjować itd, to jest to co przynajmniej słyszałem, do tego jakieś układy, szpiedzy, zdrady, nie widziałem czegoś takiego w innej grze.

Dnia 24.05.2008 o 10:19, CathogaMT napisał:

Co do SG Worlds. Silnik to bodajże UE 3.0 więc będzie ładnie. Świat mają gotowy - gra
oparta o bardzo popularny i chyba najdłuższy serial SF Stargate SG-1 oraz Atlantis (eech
niedługo sezon piąty). Ma ponoć być rozwiązany problem lvl-owania. Jeśli mam inżynierię
to zdobywam doświadczenie coś kontruując a nie bijąc setki mobów jak to jest np w Lineage
II czy WoW. Jeśli nie sknocą - może wyjść coś ciekawego.


To byłoby wreszcie dobre, gra nastawiona na interakcję. Śmieję się z jednej rzeczy w grach mmo - idziesz a tu polana pełna potworków, i bijesz ich po kolei, mimo że reszta to ich krewniacy to nie zaatakują. Żałosne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 11:31, Galadin napisał:

To byłoby wreszcie dobre, gra nastawiona na interakcję. Śmieję się z jednej rzeczy w
grach mmo - idziesz a tu polana pełna potworków, i bijesz ich po kolei, mimo że reszta
to ich krewniacy to nie zaatakują. Żałosne. :)


popatrz to jak z ludzmi widzi taki jak komus tyłek łoja na ulica glowe odwroci iidzie dalej kij ze zna tego bitego skadstam w grach tego typu przynajmniej jak zawolaja o pomoc to pobliskie mobki reaguja a w irl i to oleja :P Żałosne tak :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW ma świetne uniwersum Warcrafta którego historia była opisywana przez wiiele lat (i wiele gier). Czegoś takiego nie da się od tak zastąpić.
TAkie coś jest na dłuższą dyskusję, napiszę tak, w tej sytuacji próbujesz ocenić dwa "towary" z jednej strony stoi Warcraft a z Drugiej Conan, o konanie wiesz mało niewiele a o Warcrafcie więcej, wyciągasz wnioski bazując na swojej własnej niewiedzy i tyle, ja tylko napisałem, że się z Tobą niezgadzam, Uniwersum Warcrafta nie dorasta do pięt uniwersum Conana i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 11:31, Galadin napisał:

Właśnie o to chodzi, to nie jest taka zwykła nawalanka, trzeba rozmawiać z ludzmi, myśleć,
negocjować itd, to jest to co przynajmniej słyszałem, do tego jakieś układy, szpiedzy,
zdrady, nie widziałem czegoś takiego w innej grze.

To zależy od podejścia do gry i tego czego w niej szukasz. Są tacy, którzy przez całe życie postaci będą widzieć w high-secu i zarabiać kasę (ISK) na misjach, ciesząc się, że mają jej więcej niż... no po prostu więcej ;P Są i tacy, których ogromnie cieszy tzw. market PvP - najbardziej krwawa forma PvP jaką zrobiono w MMO ;) Są tacy którzy chcą sie zająć założeniem i prowadzeniem firmy usługowej lub produkującej sprzęt i na tym wiele zarabiają. A skoro już jesteśmy przy firmach usługowych to trzeba wspomnieć o najemnikach, zabójcach i szpiegach, a jak już jesteśmy przy tym to wchodzimy na pole PvP... itd, itd. Możliwości jest mnóstwo, każda z nich dostępna dla każdej z postaci. Świat jest jeden (jeden serwer), nie jest w żaden sposób dzielony lub instance''owany, do tego w pełni oddany w ręce graczy (polityka, ekonomia, wojny). Owszem gra jest ogromna i przytłacza, ale jeśli spokojnie się do niej podejdzie nie licząc na to, że po kilku tygodniach będzie się zupełnym pr0 to zacznie sie zabawa.
No i jeśli potrzebowałbyś szczegółowej pomocy to jest na forum temat o EVE.

Prawdą jest jednak, że nie ma tu co wprowadzać eVe w celach porównawczych. Jak napisałem w odpowiedzi na myśl przewodnią tematu - gdyby Funcom się nie przestraszył i poszedł ze swoimi zmianami w AoC w stronę prawdziwej innowacji i nowości dla gatunku theme-park to... mielibyśmy sandboxa i wtedy trzeba byłoby porównywać go z EVE. Różnice między tymi dwoma strategiami prowadzenia MMO są zbyt wielkie w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:55, Budep napisał:

/cut/

Może i Warhammer Online może powalczyć z WoW''em ale myślę, że bezskutecznie... Czekałem na tą grę lecz po ukazaniu się screenshot''ów zaniemówiłem - twórcy czerpią garściami z WoW''a nie tylko w strukturze rozgrywki ale także zerżnęli komiksowo-bajkową grafikę. Co do GW2 - szans na poważne zamieszanie w świecie gier MMORPG nie ma. Nie wiadomo nawet, czy będzie pełnoprawnym MMORPG''iem czy jego parodią jaką była część pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 16:39, Bifur napisał:

> /cut/
Może i Warhammer Online może powalczyć z WoW''em ale myślę, że bezskutecznie... Czekałem
na tą grę lecz po ukazaniu się screenshot''ów zaniemówiłem - twórcy czerpią garściami
z WoW''a nie tylko w strukturze rozgrywki ale także zerżnęli komiksowo-bajkową grafikę.
Co do GW2 - szans na poważne zamieszanie w świecie gier MMORPG nie ma. Nie wiadomo nawet,
czy będzie pełnoprawnym MMORPG''iem czy jego parodią jaką była część pierwsza.


Proszę Cię, nie parodią. Wiadomo już dawno , że GW 2 będzie pełnoprawnym MMORPG''iem. Nie będzie tam żadnych ograniczeń ,a na dodatek bez abonemantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować