Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir na gwiazdkę?

82 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2008 o 18:21, DoomnY napisał:

Chyba raczej wiem. Wsród znajomych nawet nikt w to nie grał. Już pierwsza część fabularnie
była tak płytka, że każdy po kilku godzinach grania wyłączał ją i już nie wracał do nudy.


Dwójka, a szczególnie dodatek Maska Zdrajcy są fabularnie bardzo dobre. Dodatek miał być próbą pobicia Tormenta pod względem fabuły, nie udało się, ale interakcja z drużyną, tajemnicza historia, nietypowy klimat filozoficzne treści i świetne dialogi to już coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 17:56, Aeyne napisał:

WRESZCIE. Podstawka nwn ssala, dodatki skopaly tylki. To samo w dwojeczce - podstawa
byla mdla, ze az sie plakac chcialo. Maska, natomiast, nie tyle ssala, co zasysala. Na
dlugie godziny.

Nie ma to jak wypowiedź "eksperta".
Coś ci uświadomię - Neverwinter Nights z dodatkami to jedna z najlepszych gier cRPG jakie powstały, NWN2 z Maską Zdrajcy także trzymało wysoki poziom. Więc przestań proszę pisać takie głupoty.
Rozumiem, że fabuła może być dla niektórych trudna do zrozumienia...

Co do drugiego dodatku: Nie pokładam niestety zbyt wielkich nadzieji w Obsidianie i ich zapewnieniom, ale jestem dobrej myśli.

@DoomnY: Nie, nie wiesz. Widzisz, świat składa się także z grających w cRPG i wśród nich gra nie przeszła bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 18:27, Zelgadis napisał:

Rozumiem, że fabuła może być dla niektórych trudna do zrozumienia...


Trudna? Była po prostu strasznie płytka. Do poziomu Falloutów, Baldurów, nie wspominając o Tormencie nie ma porównania. Dwójka to takie typowe epic heroic fantasy, nawet miłe, o naprawdę dobrej fabule możemy mówić w Masce Zdrajcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż w tym roku wyjdzie jeszcze wiele gier na które czekam, choćby Far Cry 2, Gears of War 2 to NWN2:SoZ jest najbardziej oczekiwaną grą przeze mnie i mam nadzieje, że w święte już będę mógł w nią zagrać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 18:30, Łowca Gier napisał:

Trudna? Była po prostu strasznie płytka.

Ja tak nie uważam - dla mnie była dobra. Nie każdego musiała zainteresować, ale nie żeby od razu mówić o niej tak źle.

Dnia 11.06.2008 o 18:30, Łowca Gier napisał:

o naprawdę dobrej fabule możemy mówić w Masce Zdrajcy.

W Masce Zdrajcy fabuła była mroczna - mnie takie nie interesują. Tak naprawdę dodatek skończyłem fabularnie na siłę, natomiast w "podstawkę" grało mi się przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 18:42, Zelgadis napisał:

W Masce Zdrajcy fabuła była mroczna - mnie takie nie interesują. Tak naprawdę dodatek
skończyłem fabularnie na siłę, natomiast w "podstawkę" grało mi się przyjemnie.


To masz całkowicie odmienny gust ode mnie. Ja uwielbiam takie gry o dosyć ciężkim klimacie, a takie typowe fantasy zaczyna mnie powoli nudzić. A co sądzisz o historii opowiedzianej w Tormencie, jeśli grałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biadolicie o fabule NWN, a w grze chodzi głównie o Multiplayer i tworzenie własnych modułów. Nie kupowałem NWN 1 dla fabuły w single player oraz nie kupie NWN 2, żeby grać singla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawkę do dziś wspominam bardzo dobrze. Wspaniała fabuła, towarzysze przez, których często parskaliśmy śmiechem... ogólnie coś wspaniałego.
Maska Zdrajcy to już coś innego. Sztywne teksty, dziwny świat, a towarzysze.. dno.
Fabuła Storm of Zehir nie zapowiada się imponująco. Zło już zostało zniszczone? Nic dla bohatera? Oj, chyba za dużo nagrałem się Gothic''ów... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrzeże mieczy + Yauan-T? Brzmi smakowicie. Choć żaden NWN nie musnął nawet geniuszu BG i P:T na ten dodatek czekam niecierpliwie. I tylko ta wzmianka o 4ed mi humor psuje, prawdopodobnie zrobią z Zapomnianych krain coś na wzór WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy z tej okazji zostanie wydany jakiś miły pakiecik - podstawka + oba dodatki. Już od dawna przymierzałem się do zakupu, a taka okazja byłaby nie do przepuszczenia, szczególnie jeśli premiera miałaby miejsce w okolicach gwiazdki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jak miło właśnie wróciłem sobie do złotej edycji ;P Tylko mimo by było jakby ktoś się wreszcie wziął za połatanie jej... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 18:27, Zelgadis napisał:

> WRESZCIE. Podstawka nwn ssala, dodatki skopaly tylki. To samo w dwojeczce - podstawa

> byla mdla, ze az sie plakac chcialo. Maska, natomiast, nie tyle ssala, co zasysala.
Na
> dlugie godziny.
Nie ma to jak wypowiedź "eksperta".
Coś ci uświadomię - Neverwinter Nights z dodatkami to jedna z najlepszych gier cRPG jakie
powstały, NWN2 z Maską Zdrajcy także trzymało wysoki poziom. Więc przestań proszę pisać
takie głupoty.


Ty to dopiero ekspert jesteś. Proponuję żebyś zapoznał się ze znaczeniem słów "opinia" i "fakt" i sam przestał wypisywać głupoty.

Dnia 11.06.2008 o 18:27, Zelgadis napisał:

Rozumiem, że fabuła może być dla niektórych trudna do zrozumienia...


Hahaha, oh wow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Well, rzecz gustu, zadnego tytulu ''eksperta'' do tego nie trzeba, drogi Zelgadisie [zwlaszcza, ze sam swoj gust wyzej wyraziles]. Do dodatkow nic nie mam, ba, o to mi chodzilo - w nwn/2 IMO gra sie dla dodatkow wlasnie

I co tu jest do rozumienia w fabule? Przedstawione zostaja pewne fakty z universum gry i tyle, wsio. Nie rob z tego filozofii [co to, drugi Evangelion?]

Swoje zdanie zachowuje i podpieram opinia lwiej czesci znajomych i opinii ludzi grajacych na singlu [bo multi to zupelnie inna bajka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:09, Rzepik napisał:

Wybrzeże mieczy + Yauan-T? Brzmi smakowicie. Choć żaden NWN nie musnął nawet geniuszu
BG i P:T na ten dodatek czekam niecierpliwie. I tylko ta wzmianka o 4ed mi humor psuje,
prawdopodobnie zrobią z Zapomnianych krain coś na wzór WoW.

Z tego co czytałem to edycja 4.0 zapowiada się ciekawie, mniej standardowo od poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Może kiedyś zagram i się przekonam. Przeglądając różne portale o grach nigdzie nie natrafiam przypadkiem na zachwyty tym tytułem jakby był martwy, a tu proszę kolejny dodatek. Kiedy NWN2 znajdzie się w strefie 20 zł to zapoznam się z tą przygodą. Teraz to raczej ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 22:10, Grey Wolf napisał:

Ty to dopiero ekspert jesteś.

Skoro tak uważasz...
>Proponuję żebyś zapoznał się ze znaczeniem słów "opinia"

Dnia 11.06.2008 o 22:10, Grey Wolf napisał:

i "fakt" i sam przestał wypisywać głupoty.

Doskonale wiem, co to "opinia" i "fakt". Problem w tym, że tutaj żadnego faktu nie ma.
Głupot nie wypisuje - może dlatego, że gram w cRPG nie tylko dla chodzenia po świecie gry i tłuczenia kolejnych punktów EXP.
Jeśli tobie czy komuś innemu fabuła jakiegoś cRPG się nie podoba - ok, kwestia gustu. Ale bez mówienia zaraz, że to najgorszy crap.

Dnia 11.06.2008 o 22:10, Grey Wolf napisał:

Hahaha, oh wow.

Cóż za błyskotliwa wypowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy... tylko czy mozna mowic o wspanialej i nieliniowej przygodzie jesli ma trwac tylko 15 godzin?
Za duzo odnog i zawilosci historii w takim czyms nie umiescisz. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować