Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opera 9.5 - już jest!

84 postów w tym temacie

"używa sie sporo javowskich skryptów"
- ??? Java nie ma nic wspolnego z JavaScriptem, ale to pewne wiedza tajemna ;) Proponuje taka prosta zasade - najpierw sprawdzic, potem napisac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 22:45, LifaR napisał:

"używa sie sporo javowskich skryptów"
- ??? Java nie ma nic wspolnego z JavaScriptem, ale to pewne wiedza tajemna ;) Proponuje
taka prosta zasade - najpierw sprawdzic, potem napisac ;)

heh, zlamiłem niemiłosiernie. Więcej newsów technicznych nie piszę... będę sie trzymał tego na czym znam się jeszcze słabiej, czyli grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem najnowszą Operę i włąśnie ją testuję. Wszystko działa sprawnie i płynnie. Strony wczytują się zauważalnie szybciej niż na poprzedniej wersji (9.27). Program nie zwalnia nawet po otworzeniu kilkunastu zakładek. Przez cały dzień działania nie było żadnych problemów w rodzaju zwisów lub przycięć, więc można przypuszczać, że obecna wersja jest stabilna. Nowy wygląd nie przypadł mi do gustu, dlatego od razu przerzuciłem się na skórkę, której używam już od jakiegoś czasu (załączam screena). Ogólnie i jednym słowem: polecam! :)

20080612235901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po około miesięcznym używaniu FF wracam na Operę ! Nowa wersja ma zauważalne poprawki. A do tego klikając środkowym przyciskiem myszy, kursor zostaje w tym samym miejscu, a nie jak wcześniej - przesuwa się na środek :)
Mała rzecz a cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh...no ładna ta opera nowa...tylko kolory mi nie odpowiadają...wie ktoś jak zamienić wygląd ikonek na ten z poprzednich wersji? jakoś nie jestem fanem czarnego designu :/
w skórkach zmieniłem ogólną kolorystykę, ale ikony pozostały czarne...

EDIT:

eee...nieważne, jednak udało się przez skórki zmienić, musiałem tylko ściągnąć styl klasyczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale nie jestem przekonany do Opery...
Zdecydowanie wolę poczekać do wtorku na premierę nowego Firefoxa, którego używam już od roku. Może kiedyś wypróbuje nową Operę, ale na razie nie zamierzam tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opera 9.5 jest na prawdę szybka, da się to od razu zauważyć. Nie wiem jak to będzie z nowym FF ale Opera teraz wysunęła się na prowadzenie jeśli chodzi o szybkość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 22:12, eXtreme napisał:

> Secundo, gdy zaznaczam jakiś adres mogę tylko przejść na tą stronę a nie jak w Firefoxie

> otworzyć w nowym oknie.
Heh, a wciśnij podczas wybierania tej opcji z menu dodatkowo [SHIFT] na klawiaturze -
wtedy otworzy się w nowym oknie. A kliknięcie z kombinacją [SHIFT]+[CTRL] otworzy link
w tle...
Powyższego "tricku" można używać wszędzie indziej, np. w zakładkach.
Wszystko się da, ale przecież "lisek zawsze lepszy"...


O dzięki. Czy lisek lepszy? Teraz już nie, dzięki zmianom mało to raczy chyba spojrzeć na FF. A teraz idę posprzątać w zakładkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 20:52, Zaitsev napisał:

> ja tam wolę firefoxa 3.... jest o wiele stabilniejszy i strony wczytują się o wiele
szybciej
Jak możesz to porównywać, skoro final Fx3 jeszcze nie wyszedł?


bo widać to po tym iż nowa wersja Fx3 jest już dostępna w wersji beta... i można ją pobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 10:50, Pablo09 napisał:

> > ja tam wolę firefoxa 3.... jest o wiele stabilniejszy i strony wczytują się
o wiele
> szybciej
> Jak możesz to porównywać, skoro final Fx3 jeszcze nie wyszedł?

bo widać to po tym iż nowa wersja Fx3 jest już dostępna w wersji beta... i można ją pobrać

Poczekajmy do finala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa Opera jest zabójczo szybka. W porównaniu z FF 2 jest o wiele szybsza i stabilniejsza. Porównam jeszcze obie, kiedy wyjdzie wersja 3 Firefoxa. Design jak na razie jest znacznie ładniejszy niż poprzedni, zmiany też na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 11:12, Zaitsev napisał:

> > > ja tam wolę firefoxa 3.... jest o wiele stabilniejszy i strony wczytują
się
> o wiele
> > szybciej
> > Jak możesz to porównywać, skoro final Fx3 jeszcze nie wyszedł?
>
> bo widać to po tym iż nowa wersja Fx3 jest już dostępna w wersji beta...
i można ją pobrać
Poczekajmy do finala.


Można powiedzieć, że jest... Release Candidate, a nie beta, jest już dostępne ;> A od RC do finala droga niewielka, z ewentualnymi pojedynczymi poprawkami błędów :P

Choć tak dla testu otworzyłem dziś Operę i Liska, w obu otworzyłem po 10 kart z otwartym gram.pl. Opera - zużycie pamięci o połowę mniejsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 10:30, EmperorKaligula napisał:

TRAGEDIA!

nie mozna przelaczac sie pomiedzy zakladkami przy pomocy klawiszy "1" i "2", a wlasnie
za to kochalem Opere... no nic pomecze sie pare dni i najwyzej wroce na stara wersje

Teraz za pomocą kombinacji Ctrl+Tab można przełączać karty - przydante przy wielu stronach otwartych, lecz przy mniejszej ich ilości 1 i 2 byłyby chyba nadal szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie zainstalowałem...i jest OK:P Szybciej mi się interia wczytuje niż na poprzedniej (9.2) Design też niczego sobie..Tylko teraz na końcu kart jest opcja dodania nowej...to mi się nie podoba:P ale i tak rzadko korzystam z tego przycisku częściej ze skrótu:P Pozdrawiam i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować