Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Turok - recenzja

33 postów w tym temacie

nożem ciężko się celuje, a jak wycelujesz i nacisnałeś za wcześnie to ten cieć tylko machnie nożem i, jakżeby inaczej, nie zada żadnych obrażeń. Często też się to zdarza nawet, gdy wycelujesz - po prostu idiota macha tym w powietrzu. Musi być idealnie wycelowane i naciśnięte w idealnej chwili, bo inaczej lipa. Brak napisów to też straszna wada, jednak nie tak uciążliwa jak w Assassin''s Creed.

Oczywiście mówie tu o wersji na x360, bo nie wiem, jak to jest w wersji na PC, jednak zakładam, że jeśli chodzi o nóż to jest niewiele lepiej.

Dlatego zgadzam się z oceną recenzenta - sam bym tej grze nie dał więcej jak 7+ - na tyle ją i wyceniam - nie jest to hit, ale też nie jest to jakiś straszny shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czemu nie oceniacie wersji polskiej? Przecież jest już dostępna!

To jest opis polskiej wersji, napisałem nawet w (+) i (-) o bardzo dobrej lokalizacji

> hmm... miałem zakupić a teraz się zaczynam zastanawiać... gratuluje bardzo dobrej recki

Mimo wszystko polecam grę, ma swoje słabości, ale grywalnoscią naprawdę zachwyca.

> Oczywiście mówie tu o wersji na x360, bo nie wiem, jak to jest w wersji na PC, jednak
> zakładam, że jeśli chodzi o nóż to jest niewiele lepiej.

Na PC efekt walki nożem jest rewelacyjnie sprawny. Sam na przestrzeni gry wykosiłem nim kilka dziesiątków raptorów i kilkunastu ludzi Wilczej sfory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może dodam coś od siebie :)
Turoka przeszedłem i musze powiedziec, że bawiłem sie wybornie :) ale...
tak jak wspomina autor recenzji gra niemiłosiernie długo potrafi się wczytywać co w połączenie z tym jakie stanowi wyzwanie (np. walka z bossami) jest wstanie człowieka dobić. Zwłaszcza że momentami stanowi naprawde duze wyzwanie.
Autor narzeka na rozmieszczenie sejwów, a ja się z nim absolutnie nie zgodze. Przed większymi akcjami zawsze pojawia sie "punkt kontrolny". podaczas gry nie zdarzyło sie abym na nie musiał narzekać na ich rozmieszczenie.
Sama rozgrywka momentami przypomina Gears of War co możne oczywiście grze zaliczyć na plus :) Nie wiem czy tylko ja mam takie skojarzenia.
A co do polskiego wydania gry, dubbing stoi na dosyć wysokim poziomie, natomiast instrukcja hmmm... ciężko nazwac ten świstek, który wypada z pudełka instrukcją. Na mieście można dostać bardziej rozbudowanie ulotki informacyjne.
Gra generalnie jest w moim przekonaniu bardzo "równa", świetna oprawa audiowizualna, inteligencja przeciwników, świetne walki czy eksterminacja dinozaurów są niewatpliwie mocną strona tytułu. Na minus mozna jej zaliczyć linowośc lokacji, niezbyt wygórowaną liczbe narzędzi smierci, dłuuugie wczytywanie sie poziomów oraz zawartość pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając gameplaye z gry miałem wrażenie jakby broń palna w grze byłą słabowita, broń w FPSach ma na celu sprawianie wrażenia "jaka to ona nie jest mocna" a tu już nie miałem takiego wrażenia. Jak to ostatecznie wygląda?

EDIT: To ma być arsenał? W porównaniu z Turokiem 2 SoE wygląda... blado? żałośnie? No nie wiem. W T2 nie wystarczyło cyfr na klawiaturze i używało się liter do przełączania, tyle tego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Turoka 2 i pół raza... gra jest warta tego by w nią zagrać... ładnie wygląda i bardzo wciąga, mi by tylko wystarczył łuk i nóż to przejścia gry :P

Ilość rodzajów uzbrojenia nie powala, ale nie liczy się ilość tylko jakość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 20:00, Spector 109948 napisał:

Oglądając gameplaye z gry miałem wrażenie jakby broń palna w grze byłą słabowita, broń
w FPSach ma na celu sprawianie wrażenia "jaka to ona nie jest mocna" a tu już nie miałem
takiego wrażenia. Jak to ostatecznie wygląda?

Broń spełnia swoje zadanie, ale nożem możesz wykosić wielu, wielu wrogów. Nie licząc największych dinozaurów.

Dnia 17.06.2008 o 20:00, Spector 109948 napisał:


EDIT: To ma być arsenał? W porównaniu z Turokiem 2 SoE wygląda... blado? żałośnie? No
nie wiem. W T2 nie wystarczyło cyfr na klawiaturze i używało się liter do przełączania,
tyle tego było.

Broni jest niewiele, ale wszystkie mają alternatywny tryb działania, są świetnie dopracowane oraz trochę inaczej się z każdej strzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się lepszego tytułu, ale aż tak źle nie jest :)

Ściągając demo Turoka nastawiałem się na coś lepszego, bo gra była hucznie zapowiadana. Jak to wyszło w praktyce? Gra okazała się być po prostu dobrą produkcją. Możliwość pobuszowania naszym bohaterem po dżungli, rozwalania tych dinozaurów sprawia sporą frajdę. Ponadto możemy też wystrzelić pocisk ze światłem, dzięki czemu dinozaur podejdzie do niego, zamiast do nas. Podobał mi się także patent, że gdy złapał nas dinozaur, trzeba było klepać R2 i L2, aby odepchnąć go! Było to bardzo fajne. Moja ocena po demie to jakieś 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 20:38, edsonpele napisał:

> Oglądając gameplaye z gry miałem wrażenie jakby broń palna w grze byłą słabowita,
broń
> w FPSach ma na celu sprawianie wrażenia "jaka to ona nie jest mocna" a tu już nie
miałem
> takiego wrażenia. Jak to ostatecznie wygląda?
Broń spełnia swoje zadanie, ale nożem możesz wykosić wielu, wielu wrogów. Nie licząc
największych dinozaurów.
>
> EDIT: To ma być arsenał? W porównaniu z Turokiem 2 SoE wygląda... blado? żałośnie?
No
> nie wiem. W T2 nie wystarczyło cyfr na klawiaturze i używało się liter do przełączania,

> tyle tego było.
Broni jest niewiele, ale wszystkie mają alternatywny tryb działania, są świetnie dopracowane
oraz trochę inaczej się z każdej strzela.



Cholera a ja myślałem, że Shotgunem strzela się tak samo jak karabinem szturmowym o.O (rotfl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minusy:
- Długie loadingi, nawet już po załadowaniu poziomu gdy zginiemy czeka nas taki sam długi loading stanu gry! okropne...
- fabuła naciągana :)
- słabe wykorzystanie silnika U3 (minus dla tych co lubią fajerwerki)
- Brak dźwięku 5.1! (bynajmniej mi nie wykryło, a i w opjach brak przełącznika)
- mało broni, oraz większość z tych co są to są słabe....całą grę przeszedłem z shotgunem od momentu kiedy pierwszy raz dostałem, a poźniej z karabinem pulsacyjnym czy co to było...pare razy trzeba było użyć czegoś innego bo akurat level tego wymagał.
- liniowość :/

Plusy:
+ Nóż
+ Przedostatnia walka :)
+ T-Rex

gra na 7/10 jak dla mnie, taka typowa strzelanka, niby nic specjalnego, ale grało się przyjemnie, pomijając okropne loadingi....

EDIT:
Nope, turok na PS3 nie prezentuje się lepiej, wygląda tak samo :) no może troszke fajnie wygląda na TV HD, ale na Moniotrze LCD 24'' HPeka w 1920x1200 też wygląda nieźle jak na takie wykorzystanie silnika U3.

Sprawdzał ktoś czy gra obsługuje pad microsoft x360 pod windows? bo kupiłem ale już po przejściu gry i nie chce mi się specjalnie instalować, żeby sprawdzić czy działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ni by nie prezentuje się lepiej....ale jednak się prezentuje. Jak ludzie wypisują na forach, że słaba grafa to przepraszam bardzo NA PEWNO prezentuje się lepiej gra na ps3, bo sam nie mam żadnych zastrzeżeń....

Przeszedłem giereczke na ps3. Wcześniej na kompie grałem w stare wersje Turoka ( nie wszystkie, bo nie wszystkie wyszły na PC ) to nie podeszły mi pod gusta. Tę kupiłem z myślą " A kpie, są dinozaury to jest plus, może cała gra okaże się bdb" i się okazała bdb. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do sterowania na padzie ( moja druga gra fps na ps3 ), ale z czasem jakoś poszło i...
Napisze to szybko.

Plusy:
+ Grafa.
+ Postacie.
+ Lokalizacja.
+ Bronie ( nie czułem jakiegoś braku i nie latałem z jedną pukawką ).
+ Fabuła.
+ Dinozaury ^^.
+ Liniowość ( czasami jest potrzebna, a przede wszystkim w FPS''ach ).
+ Dźwięk.
+ Scenki walki ręcznej z dinozaurami.

Minusy:
- Brakowało mi momentami "Silent Killa", coś było ale jednak to jeszcze nie to.
- ekhm...

i mym zdaniem Ocenka 9/10. A najlepiej FullHD + Kino domowe i te wejście Tyranozaura ahh Te ryki ^^.
Giere polecam na ps3, nie wiem jak jest z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 20:54, k13 napisał:

Ja mam takie pytanie ...

Czy na zamieszczonych screenach grafika jest ustawiona na maxa ?


Nie. Ustawienia są dość wysokie, jednak nie osiągają jeszcze maksa. Poza tym myślę ze pewną stratę jakości powoduje program którym posłużyłem się do stworzenia skrinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Turok, a przynajmniej pierwsza jej część na stałe zajęła sobie miejsce w historii komputerowej rozrywki jako pierwszy tytuł który wymagał akceleratora grafiki. Natomiast nowy Turok bardzo mi się podoba i chętnie po niego sięgnę. Świetna grafika i najlepiej ukazane dinozaury od czasu Trespassera :P - miłe. Jeden z lepszych FPSów w tym roku, ale i tak wolę poprzednie części, nic ich nie zastąpi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować