Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Taka moja refleksja - ludzie i tak jest wporzo, ze mozecie chociaz troche obnizyc cene gier przy pomocy wPLNow. W wielu innych sklepach internetowych nawet tego nie ma. Cieszcie sie z tego co jest - szklanka serio jest w polowie pelna w tym przypadku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 11:55, xnts napisał:

Taka moja refleksja - ludzie i tak jest wporzo, ze mozecie chociaz troche obnizyc cene gier
przy pomocy wPLNow. W wielu innych sklepach internetowych nawet tego nie ma. Cieszcie sie z
tego co jest - szklanka serio jest w polowie pelna w tym przypadku :-)


bez przesady te ceny co z wirtualna kasą są bez niej np: w wirtusie lub media wieć po doliczeniu kosztów przesyłki to wychodzi na to samo - kiedyś było więcej promocji teraz - bida a wpln to tylko taka podpucha jak narazie bo nie ma na co wydawać - wybacz żę będę kupował każdą gre bo 10 wpln taniej :) ale + 12 zl przesyłka
nie mówię że każda gra mam być w 50% w wpln ale czasem jakaś promocja ?
nawet jak by jakąś starszą z magazynu wypachali za 50% lub 70 % wpln to bym brał bo niema co z tymi wpln robić - !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wirtualna kasa opłaca się przy pre-orderach.
Cena GW Nightfall bez zniżki to 129,90 zł. Standardowa zniżka to 30 wPLN, więc mamy 99,90 zł. Osoby, które mają zarejestrowaną którąś z poprzednich części mają dodatkowe 10 wPLN do wykorzystania. Dochodzi do tego wysyłka za wPLN i wynikiem jest to, że dostaje się do domu nową grę 40 zł taniej od ceny dystrybutora i (teoretycznie, bo wiadomo jak się sprawy mają z kurierami) przed oficjalną premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię, w pełni popieram. Jeżeli CDP ma już program lojalnościowy to niech on działa, tymczasem wirtualne pln, przynoszą wirtualną korzyść graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj mogę się z Tobą założyć, że w MM ta gierka będzie kosztować 99.99, a w Saturnie jeszcze mniej. Podam Ci przykład HOMM 5, gierka w pre-orderze kosztowała 99.99, ja ją kupiłem w pierwszym tygodniu sprzedaży za 69.90 (w katowickim Saturnie). Identycznie temat wygląda z Fable, tylko cena w sklepie była 79.90, to nadal taniej niż w pre-orderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest argument, faktycznie dla osób z mniejszych miejscowości jest to dobre rozwiązanie. Ale wpln mają służyć wszystkim graczom, a nie tylko częsci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, tylko żeby dojechać do najbliższego MM, to muszę wydać 14 zł na bilet PKP TAM/POWRÓT i kolejne 2 złote na bilety autobusowe. :P
Bardziej kalkuluje mi się zamówić z gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 12:38, Pablor napisał:

Spójrz na post powyżej. To zmienia postać rzeczy. Ale osób z większych miast to nie zadawala.

Spójrz na czas wysłania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh... z tymi wpln to można by jeszcze coś wymyśleć nie tylko gry taniej sprzedawać ale może po promocyjnych cenach gadzety albo za symboliczną złotówkę jakieś materiały eksluzywne na temat gier - koszulki z logo - kurcza jest wiele możliwości takie gadzety to także reklama dla firmy (co do kosztów to z china można za grosze sprowadzić :) ) a to już coś jest, ja chce kubek !!!

dać palec a wezmą ... nie do końca pewnie każdy by chciał za darmo, ale są granice ja nie chcę nic za darmo chcę tylko jakiś promocji - albo zrobić konkurs - licytacja gry w wpln albo coś - zawsze to ożywia zachęca do kupna itd.
niech ktos z cdp poczyta ten post - a jak chcecie więcej pomysłów to piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może co druga gra gratis od razu? Albo co trzecie zamówienie na gram.pl można opłacic wplnami tylko? Niektórym to się we łbach poprzewracało za przeproszeniem. CDP to nie jest jakieś Caritas Polska tylko największy dystrybutor gier w Polsce, na kazda gre w sklepie macie znizke a wy chcecie wiecej i wiecej. Ja żałuje jeno cotygodniowych promocji specjalnych, ale jest tyle nowych i ciekawych rzeczy teraz do kupienia że i tak nie miałbym na to kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 12:51, Mistic napisał:

To może co druga gra gratis od razu? Albo co trzecie zamówienie na gram.pl można opłacic wplnami
tylko? Niektórym to się we łbach poprzewracało za przeproszeniem. CDP to nie jest jakieś Caritas
Polska tylko największy dystrybutor gier w Polsce, na kazda gre w sklepie macie znizke a wy
chcecie wiecej i wiecej. Ja żałuje jeno cotygodniowych promocji specjalnych, ale jest tyle
nowych i ciekawych rzeczy teraz do kupienia że i tak nie miałbym na to kasy.


obrońca uciśnionych - nikt tu o darmowych grach nie pisze !!!!!!!!!!!!
tylko o aktywności firmy nawet strony już nie aktualizuja zbyt często
- ciekawe co robią z grami które leżą i leżą i się nie sprzedaja a są gotowe w pudełkach - obecnie nierne magazynowanie to spory wydatek ? wiec można o promocjach pomyśleć - choć pewnie cdp dba o stany minimalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 12:51, Mistic napisał:

To może co druga gra gratis od razu? Albo co trzecie zamówienie na gram.pl można opłacic wplnami
tylko? Niektórym to się we łbach poprzewracało za przeproszeniem. CDP to nie jest jakieś Caritas
Polska tylko największy dystrybutor gier w Polsce, na kazda gre w sklepie macie znizke a wy
chcecie wiecej i wiecej. Ja żałuje jeno cotygodniowych promocji specjalnych, ale jest tyle
nowych i ciekawych rzeczy teraz do kupienia że i tak nie miałbym na to kasy.

Tylko moim zdaniem gdyby przesyłke można opłacać wp to duża brać graczy która kupuje w neci zaczeła by kupować gry na w sklepie cdp a nie np.cenegi allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wspominanie tu Cenegi to jak porównanie piernika i wiatraka, ona ma swoje gry, CDp ma swoje. Na allegro gry na ogół kosztują o pare złotych drożej i ceny by wyrównały by się tylko w przypadku porównania:
CDP + kurier
Allegro+poczta priorytetowa

Poza tym zamawianie przed premiera na allegro rto chybiony pomysł bo otrzymasz gre o kilka dni później niz od CDp bo najpierw sklep czy osoba sprzedajaca musi sama gre otrzymac a nastepnie wyslac ja, zaledwie poczta w piorytetowej paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 13:01, Mistic napisał:

Patrzyłeś wogóle do działu wyprzedaż? Gry po 5,90 albo 9,90. Jeszcze stare wydania pudełkowe.


na to samo mnie wyjdzie w MM bo mi koszty przesyłki dojda ok 10 zł wiec - słaby argument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 13:11, Mistic napisał:

Akurat wspominanie tu Cenegi to jak porównanie piernika i wiatraka, ona ma swoje gry, CDp ma
swoje. Na allegro gry na ogół kosztują o pare złotych drożej i ceny by wyrównały by się tylko
w przypadku porównania:
CDP + kurier
Allegro+poczta priorytetowa

Poza tym zamawianie przed premiera na allegro rto chybiony pomysł bo otrzymasz gre o kilka
dni później niz od CDp bo najpierw sklep czy osoba sprzedajaca musi sama gre otrzymac a nastepnie
wyslac ja, zaledwie poczta w piorytetowej paczce.

To powiedz mi czy wolałbyś bulić za przesyłke wirtulana czy rzeczywistą kasą.Bo jeżeli mam wybór kupić gre na cdp za taką samą kasę jak w media markcie to z góry wybieram cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby argument to pojechać samemu do MM, bo liczba miast jest o wiele większa od liczby MM, Saturnów i Empików w naszym kraju. W samym Lbn są 2-3, tyle, że żeby się do niego dostac musiałbym z dyche na bilety wydać albo na benzyne dla kumpla czy ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować