Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2006 o 16:04, Arclight napisał:

> jak coś ci odpowiedzą to pisz tutaj lub otwórz nowy temat.

Dobra, ale pewnie dopiero koło środy dostanę odpowiedź.



mi odpisali i powiedzieli, że za jakiś czas powinni wprowadzić (czyt. pracują nad tym) to płacenie PKO Inteligo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby każdy dostawał gre za darmo to wiesz co by w tym kraju było???:) CDP jakie by z tego miał dochody i zyski??? Zawsze lepiej zapłacić pare groszy niż potem robić za darmo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:48, olcia13 napisał:

A co, wy wolicie, płacić WPLN tylko 30% gry? Dobra może niech taka akcja trwa miesiąc? co
wy na to?



lepsze 30% niz nic. pwiedz szczerze wolisz gre za 100PLN kupic za 100 pln czy 70pln?? logika ze 70zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tydzień temu miałem jakieś 270 wPLN a teraz mam juz tylko 150... zamówilem sobie Guild Wars: Factions ,2 koszulki i smycz.... nie wim na co przeznaczyc te 150... no jak gre juz dostane to dojdzie chyba 60 znowu jak sie nie myle... wiec bedzie 210... i co z tym zrobić mogilby dac jakies gadzety jak kiedys ... takie za 1 zł... a reszta w wPLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny stwierdzam, że WPLN to ściema. Mam już 500wpln i co ja mam z tym zrobić ??? Ceny w sklepie GRAM PL, sporo wyższe od cen np. w Saturnie czy MM. Za przesyłkę nie zawsze można zapłacić WPLN. Mam taką propozycję, żeby WPLN traktować jak punkty w programach lojalnościowych i przeznaczać je na nagrody, ale w 100%, a nie 10% czy 20%. Nie mówię jedynie o grach, ale np o gadżetach reklamowych różnego rodzaju (kubki, podkładki, koszulki, smycze itp.). Co wy na to ???!!! Może jakieś wsparcie pomysłu ze strony forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 21:04, Pablor napisał:

Po raz kolejny stwierdzam, że WPLN to ściema. Mam już 500wpln i co ja mam z tym zrobić ???
Ceny w sklepie GRAM PL, sporo wyższe od cen np. w Saturnie czy MM. Za przesyłkę nie zawsze
można zapłacić WPLN. Mam taką propozycję, żeby WPLN traktować jak punkty w programach lojalnościowych
i przeznaczać je na nagrody, ale w 100%, a nie 10% czy 20%. Nie mówię jedynie o grach, ale
np o gadżetach reklamowych różnego rodzaju (kubki, podkładki, koszulki, smycze itp.). Co wy
na to ???!!! Może jakieś wsparcie pomysłu ze strony forumowiczów.


To prawda. Np. na Wirtusie mozna kupic gre w promocji za 84.99 a tu tyle samo a nawet wiecej z wPLN. Malutki niewypal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ręką na sercu ile razy w życiu zdarzyło Ci się kupić jednorazowo więcej niż dwie gry ??? Problem WPLN i GRAM PL to to, że żeby zakupy się opłacały trzeba kupić minimum dwie, trzy gry, a to rzadkość. Mam sporą kolekcję girek i 70% z nich to gry CDP, ale wiem z doświadczenia, że zakupy na GRAM PL są mało opłacalne, a WPLN po prostu mnie zawiodły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No taaak, odpisuj na moje posty sprzed 9 miesięcy ;/

Co do moich zamówień z gram.pl 4 sa na liczbe gier większa niż 2, z 5-6 na 2 gry a reszta czyli z 6 na pojedyncze egzemplarze, z czegodwa mogłem połaczyc w jedno bo razem wychodzily ale w ten sposob stracilbym mozliwosc kupienia spellforce 2 za 10zł.
Jesli sie mieszka w duzym miescie to mozna kupywac w empikach, mm czy gdzie tam jeszcze, ja mieszkam w niewielkim miescie, gdzie w sklepach co najwyzej moge trafic na stare gry z XKN jak Alien Nations 2. Zamawiania na gram.pl to dla mnie duży komfort bo mam spora zniżke na gry, które czasem koszta wysyłki niwelują, ale tak czy siak nie musze sie ruszac z domu. Jesli porywasz siena gre z serii za 20zł i chcesz zamówic jedna taka to oczywiscie, jest to nieopplacalne, ale ja glownie zamawiam gry za min. 60zl gdzie poz nizce place 47+8 zł za wysyłke (na ogol zpalaty za wysylke udaje mi sie unikac, dzieki namowieniu kumpli na kupieniegry wraz ze mna i zamowienie jest powyzej 150zł). Wtedy tak czy siak zostaje mi po pare zlotych w kieszeni za kazdy egzemplarz, a jako, ze nie zarabiam grubych setek i mam miesieczne kieszonkowe 200zł ktore musze przeznaczyc na wiele swoich potrzeb, to kazdy grosz sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:03, smigolx napisał:

bo cdp jest skąpe i niemysli o zwykłych ludziach i daje tą podpuche z wpln

Ech kolejny anty-komercjał.
Czy ty myślisz że CDP to organizacja charytatywna ?? To FIRMA, czyli że chcą zarabiać na tym co robią. wPLN to naprawde fajna sprawa bo jakby co to jednak można obniżyć koszta zakupy.A czemu nie można całości sumy zapłacić w wPLN, ponieważ zabrania tego Polskie Prawo.
Co wy sobie ludzie myślicie że jak zaczniecie głośno zrzędzić to przyjdzie wujek Lenin i da wam prace, mieszkanie i gry ile tylko zechcecie. Bosh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:03, smigolx napisał:

bo cdp jest skąpe i niemysli o zwykłych ludziach i daje tą podpuche z wpln


A takie teksty są wręcz żałosne. Dzięki nim płacicie AŻ (przynajmniej w mniemaniu tych którzy liczą się z pieniędzmi a nie szastają nimi na lewo i na prawo bo dostają od rodziców ile chcą) 30% wartości gry, w niektórych przypadkach to mało, ale w przypadkach np. gier za bazowo 129zł 30zł zniżki to już spora wota którą można przeznaczyć na co innego. A to, że wplny się regenerują wraz z kupnem kolejnych gier, so what, zawsze beda jak bedzie potrzeba ich uzyc chociaz. Mi regularnie i powoli spadaja.

I przypomina mi sie scena z MM. Młode malzenstwo chce kupic telewizor, ktory jest wystawiony na widok, wybiera ten, ale nie ma do niego pudla, ostatni egzemplarz i pol godziny kloca sie bo znizka za brak pudla (czyli 50zł) to dla nich za mało, oni chca 100zł i darmowy przewóz. Jaki morał "Daj palec a będa chcieli całą dłoń", biorąc pod uwage takie posty jak twoje smigolx to utwierdzam sie w przekonaniu ze duza czesc forumowiczow za bardzo przyzwyczaila sie do takich znizek cenowych i teraz uwaza to za STANDARD i chce jeszcze wiecej zeby to wygladalo na promocje, lecz promocja jest kazdy zakup, ale trzeba to robic z glowa zeby jak najwiecej zaoszczedzic. Tylko mowie, trza ruszyc lbem, posiedziec i pokombinowac a nie krzyczec ze za male znizki mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:03, smigolx napisał:

bo cdp jest skąpe i niemysli o zwykłych ludziach i daje tą podpuche z wpln


Głupota ludzka nie zna granic...

Wyjaśnie Ci to tak:
W naszym kraju mamy kilku dystrybutorów: CDP, Cenega, EA Polska, LEM, Techland, Nicolas Games, Play oraz Oni Games (chyba nic nie pominąłem).

I teraz popatrz:
U każdego z dystrybutorów możesz kupić grę na stronie głównej - jednak są to w większości kwoty sugerowane czyli np. 99,90zł a na gram.pl, które jest takim oficjalnym sklepem dystrybutora możesz mieć grę np. 20 czy 30zł taniej!

Dalej nie rozumiesz?
Otóż wysilę się... Nie uważasz, że oni muszą zarabiać?? Wirtus.pl ma niskie ceny i chwała mu za to, ale czy to jest powód aby każdy dystrybutor obniżał ceny gier? Nie!! Pomyśl tylko: masz wPLN - to jest zniżka. Czasem jeszcze koszt przesyłki możesz pokryć - dalej ci źle??
Jeśli tak to chyba nikt cię nie trzyma - droga wolna - możesz kupować gdzie chcesz. Nie podoba ci się jedno miejsce to idź do drugiego - to chyba proste, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:03, smigolx napisał:

bo cdp jest skąpe i niemysli o zwykłych ludziach i daje tą podpuche z wpln


Napisałbym Ci dlaczego się mylisz, ale tego nie zrobię. Taki poziom wypowiedzi to może jest w sam raz do dyskusji w polskim sejmie, ale na pewno nie na forum gram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:16, Mike napisał:

Napisałbym Ci dlaczego się mylisz, ale tego nie zrobię. Taki poziom wypowiedzi to może jest
w sam raz do dyskusji w polskim sejmie, ale na pewno nie na forum gram:)


Szkoda słów na takich. Jak był konkurs Mistrowie eXtra Klasyki z nagrodami gwarantowanymi, to też byli tacy co narzekali, że za odebranie przesyłki trzeba było płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a szykujecie jakąś promocje bo nie mam na co wirtulanej kasy wydać (325) - może jakieś bonusy dla stałych i dobrych klientów ( kiedyś dostałem discyples II - zrobiliście mi niesamowitą przyjemność choć gra taka sobie była ale gest był wielki) plizzzzzzzzzz bo już niedługo znowu dwie gry wpadną i kasy wirtualnej będzie jeszcze więcej - może jakieś gadzety czy coś ( może być nawet kubek z logo - byle coś mieć za tą wpln :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uważam że wirtualnymi pieniędzmi powinno się przynajmniej pokrywać koszty przesyłki , bo one w znacznym stopniu zawyżają wartość gry kupowanej w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować