Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2006 o 13:11, Mistic napisał:


Poza tym zamawianie przed premiera na allegro rto chybiony pomysł bo otrzymasz gre o kilka
dni później niz od CDp bo najpierw sklep czy osoba sprzedajaca musi sama gre otrzymac a nastepnie
wyslac ja, zaledwie poczta w piorytetowej paczce.


i tu się grubo milisz bo przy zakumpie w sklepie gram przy zamówieniu podajesz adres dostawy jaki chcesz więc grę dostaniesz tak szybko jak bezpośrednio ze sklepu gram nawet w pree odrder - kupowałem tak już grę komuś z mojego konata i pszła prosto do niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 13:16, Mistic napisał:

Słaby argument to pojechać samemu do MM, bo liczba miast jest o wiele większa od liczby MM,
Saturnów i Empików w naszym kraju. W samym Lbn są 2-3, tyle, że żeby się do niego dostac musiałbym
z dyche na bilety wydać albo na benzyne dla kumpla czy ojca.


cóż czasem lepiej pojechać niż czekać kilka dni na paczkę
jak nie masz media czy innych sklepów to ... pech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tymi sklepami i osobami prywatnymi rozprowadzającymi na własną rekę gry CDP, ale w wielu przypadkach spotkałem sie w opisach aukcji z zapowiedziami gier i plaowaną wysyłką DZIEŃ PÓŹNIEJ niż data premiery, co oznacza, że większośc z nich najpierw gre musi otrzymac do reki więc tak czy siak ge ludzie kupujący u nich otrzymuja ok. 2-3 dni później niż premiera. Za to od CDP Gothica z NPK dostałem 30 września przy premierze planowanej dnia 3 paxdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, trzy empiki mam po drodze na uczelnię, więc z WPLN nie korzystam, ale mimo tego myślę że to miły dodatek i opłaca się, jeśli ktoś zamówi naraz kilka gier. Będąc raz w empiku właśnie, widziałem rodzinę która kupowała Obliviona, Warcrafta 3, Diablo 2 i z 8 gier z XKN naraz - gdyby zamówiła je z gram.pl, wydaliby o wieeele mniej pieniędzy. Ja kupuję tylko raz na jakiś czas coś tańszej serii (wolę poczekać aż gra stanieje i będzie już domyślnie upatchowana), toteż WPLN nie są dla mnie. Mimo tego przyjemnie czasem popatrzyć, jak ilość pieniędzy na wirtualnym koncie rośnie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakopmy topór wojenny - nie mam nic do wysyłek ani do ceny gier

jak pisałem chece promocji !!! albo coś co moge za wpln dostać naprawdę taniej nawet raz na na kwartał jakaś "bomba" czy coś - to są moje życzenia oczywiście i nic więcej nawet na biedne dzieci mogę te wpln oddać byle coś się działo - eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 13:28, scott napisał:

zakopmy topór wojenny - nie mam nic do wysyłek ani do ceny gier


Dobra, tez mam takiego stresa, że nie mam siły przedstawiać następnych argumentów.

Dnia 02.10.2006 o 13:28, scott napisał:

jak pisałem chece promocji !!! albo coś co moge za wpln dostać naprawdę taniej nawet raz na
na kwartał jakaś "bomba" czy coś - to są moje życzenia oczywiście i nic więcej nawet na biedne
dzieci mogę te wpln oddać byle coś się działo - eh....


Cotygodniowe promocje specjalne były czymś przy czym można było wydac sporo wpln, a po zarejestrowaniu gry miałes mimo wszystko ich nadal mniej niż wczesniej. Niestety na jakis czas je zawieszono, ale nie dziwie sie, CDP zapitala z G3, NWN2, DM i innymi preorderami, nowa PK, niedługo kolejna NXK, kolejne numery Extra Gry. Urwanie głowy zapewne mają,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 13:28, scott napisał:

jak pisałem chece promocji !!! albo coś co moge za wpln dostać naprawdę taniej nawet raz na na kwartał jakaś "bomba" czy coś - to są moje życzenia oczywiście i nic więcej nawet na biedne dzieci mogę te wpln oddać byle coś się działo - eh....


Popieram, choć co prawda dzięki wPLN zdarzyło mi się kupić coś za cenę dużo niższą niż w jakimkolwiek markecie... Wszelako, zdałoby się od czasu do czasu coś na kształt licytacji, o której pisałeś wcześniej... Na przykład - licytujemy jakąś pierdółkę z Wiedźmina (np. kufel)...
Zawsze też można przecież machnąć jakiś hit za przysłowiową złotówkę (reszta w wPLN) nawet w ograniczonej liczbie egzemplarzy (coś takiego chyba parę razy było)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko CDP to wydawca, więc na GRAM PL powinno być najtaniej, a jeżeli wprowadzili wpln to powinni zadbać o to żeby klienci mogli z nich korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli w wirtusie jej nie rozpie.. z folii i nie zapakowali ponownie to będzie tam karta rejestracji elektronicznej nie używana. Tak jak w każdej grze od CDP sprzedawanej przez MM, Saturny, Empiki, sklepy wysyłkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa konstruktywna dyskusja. Ale właśnie o to mi chodziło. Szanuję CDP, ale dlaczego nie miałbym szanować tej firmy jeszcze bardziej. Niech pozwolą nam naprzykład kupić za wpln jakieś wybrane tytuły (100% ceny), tak przecież było przez parę pierwszych tygodni. To tego gadżety i przesyłka kurierska gratis i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:55, Pablor napisał:

Tylko CDP to wydawca, więc na GRAM PL powinno być najtaniej,


Akurat takiego warunku nie ma i nie musi byc, jest taniej niż w wielu innych miejscach i to jest wazne, niech se Satruny i MM robią co chcą, kupują nakład gry i niech se rozprowadzają po jakiej cenie tylko chcą.

>a jeżeli wprowadzili wpln to powinni

Dnia 02.10.2006 o 19:55, Pablor napisał:

zadbać o to żeby klienci mogli z nich korzystać.


A co nie ma takiej możliwości? Bo ja przy każdym zakupie je używam, tak jak każdy pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:58, Mistic napisał:

Jesli w wirtusie jej nie rozpie.. z folii i nie zapakowali ponownie to będzie tam karta rejestracji
elektronicznej nie używana. Tak jak w każdej grze od CDP sprzedawanej przez MM, Saturny, Empiki,
sklepy wysyłkowe.



mógłby ś trochę jaśniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co jasniej wytłumaczyć?! W wirtusie sprzedawane sa (zapewnie) oryginalnie zafoliowane gry od CDP w których jest nienaruszona karta rejestracji elektronicznej w czytniku gier w siedzibie CDP dostaniesz wirtualna kase na konto i 10zł do reki i na wszelki wypadek 5 egzemplrzy gry jakby ci zakuiona wersja się zryła.

PS. Część tego posta to ironia, jak nie załapaliście która część, to prosze mnie powiadomic, lubie się pośmiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło mi o gry za 1pln (reszta w wpln). W tej chwili korzyści z wpln czerpią mieszkańcy mniejszych miejscowości. Ci z dużych miast mogą kupować dużo taniej w wielkich sieciach handlowych i program lojalnościowy, który miał na celu nas (klientów) zatrzymać przy CDP tego nie robi. Kupuję gry CDP, bo są dobre, ale wpln jest dla mnie żadną promocją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zrobić tak że wysokość pokrycia zakupu wpln będzie zależeć od aktywności użytkownika czyli-

ten co kupił gry za daną kwotę w danym okresie będzie mógł pokryć kolejny wydatek na grę w sklepie w danej wielkości itd. procentowo
- proste kupujesz wiecej gier w roku masz większe rabaty - coś dla stałych klentów - świat marketingu tak działa

ja w tylko w tym roku kupiłem 16 gier z cdp (14 zarejstrowałem - jeszcze muszę zarejestrować silent storma i p. z karaibów) za kwotę ok 700 zł (odliczając wirtualne pieniądze jakie wykorzystałem przy zakupie - kilka gier kupiłem w MM i empiku) czy to dużo czy mało ? dla mnie dużo dla firmy pewnie kwota mała ale jestem wiernym klientem.
Więc może powinienem mieć większy rabat w wpln niż np ktos kto kupił tylko 2 gry
może jakieś skalowane rabaty cdp ?????
może niech sie ktoś z cdp wypowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować