Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

ja jak byłem obywatelem i chciałem kupić Fablec też sie dziwiłem
ale to nie ma sensu!!!
równie dobrze niech CD Projekt daje do karzdej gry po 100 wPLN i niech daje pokrywać całe koszty gry bez sensu to jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...] i niech daje pokrywać całe koszty gry bez sensu to jest!

Polskie prawo zabrania sprzedawania czegoś za darmo. Była kiedyć taka promocja że można było kupić gre za 1 zł, a za reszte zapłacić wPLN :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 13:51, Wojtas94 napisał:

>[...] i niech daje pokrywać całe koszty gry bez sensu to jest!

Polskie prawo zabrania sprzedawania czegoś za darmo. Była kiedyć taka promocja że można było
kupić gre za 1 zł, a za reszte zapłacić wPLN :]

to po co ten temat no po co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt (ja) nie chcę pokrywać całych koszów gry wpln tylko aby to było naprawdę promocją !

np: nowa platynowa kolekcja w sklepi gram pl mam o 13 zł taniej noż w onrmalnie ale jak doliczę koszty przesyłki to wychodzi na to samo a czasem nawet jeszcze drożej !!!! więc w sklepie gram.pl 1 gry się wogóle nie opłaca bo jeszcze trzeba kilka dni czekać na przesyłkę

chcemy tylko aby czasem były lepsze promocej na wybrane tytułu chociaż np: 40% czy 50 % kosztów albo albo przesyłka za free - nie tylk w pre -order !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest to, że mam zarejestrowanych 19 gier z CDP, zdecydowana większość to wydania premierowe, do tego nie liczę gier wydanych wcześniej, a których nie można było zrejestrować i na moje sugestie CDP... leje sikiem prostym. Przecież wystarczy zdanie lub dwa... "nie, bo...", "tak, oczywiście....", "może w nabliższym czasie...". Forumowiczem podsuwają setki pomysłów, a ze strony CDP cisza. Dopiero co chwaliłem plan wydawniczy, mówiłem że Cenega nie ma szans, ale jak każdy klient potrzebuje odrobiny...... uczucia :D. APELUJĘ !!! CDP ZMIENICIE TROCHĘ WASZ PROGRAM LOJALNOŚCIOWY DLA DOBRA KLIENTÓW CZY POZOSTANIE BEZ ZMIAN ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję nowe zasady: każda gra od CDP za złotówkę (1 zł ;), a nowości za darmo :O
Ponadto zeby pracownicy CDP własnymi samochodami dowozili paczki z grami (oczywiście za darmo) bezpośrednio do każdego pod wskazany adres. Jezeli zajmie to dłużej, niz 2 godziny, wtedy muszą oni jeszcze dopłacić poszkodowanemu 1 zł od kazdej straconej minuty :P
A żeby wirtualne pieniądze (powiedzmy 100 wPLN od kazdej gry, 200 od nowości) mogły służyć jako powszechny środek płatniczy na terenie całej Unii Europejskiej : )
Aha ... i jeszcze zeby kupujący gry u CDP nie musieli w ogóle płacić podatków (wystarczy tylko zarejestrować choć jedna grę miesięcznie :P)

A teraz z tych powyższych zasad mozna wywnioskowac, jakie jest moje nastawienie do pytania zadanego w Temacie tego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie pytanie w temacie taka odpowiedź.Czemu nie można pokryć całej sumy WPL a tak o żeby głupi miał pytanie:))) a tak na serio to jak ma to im się opłacać jeśli oddadzą grę za darmo i tak moga zrobić tak jak EA games że gry będą 200 zeta kosztować więc nie ma się co czepiać dla mnie i tak to są bardzo przystępne cena jak na te czasy kiedy byle co sprzedaje się po 100wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak lubisz wszystko kupować bezkrytycznie to kupuj

cóz jeżeli firma robi takie rzeczy jak wpln i inne tego typu promocje to niestety ale się od niej wymaga
jak by nie było kont i wpln to i tak bym kupował gry i tyle ale że jest to cóż - do czegoś ma to służyć
ale jeżeli coś się takiego robi i się tym szczyci i reklamuje to niech faktycznie bedzie to użyteczne
twoja ironiczna wypowiedź całkowicie nie jest adekwatna to tego co piszę więc oszdzędź sobie
skoro nic ci nie przeszkadza i jest ok to nie wypowiadaj się w tym temacie i tyle.

A teraz z tych powyższych zasad mozna wywnioskowac, jakie jest moje nastawienie do pytania zadanego w Temacie tego forum :)

poznaliśmy zdanie i dziękujemy

- i czytaj dokładnie czyjeś wypowiedzi nim zaliczysz je do ogółu !!
ja nie chcę gier za free chcę tylko czasem jakiś promocji albo coś podobnego -
- chcę czegoś aby można te wpln wydać - może to być nawet dostęp do tapet z gier lub artykułów cokolwiek jasne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 15:44, scott napisał:

- i czytaj dokładnie czyjeś wypowiedzi nim zaliczysz je do ogółu !!
ja nie chcę gier za free chcę tylko czasem jakiś promocji albo coś podobnego -


http://www.gram.pl/sklep_szukaj_wyprzedaze.asp
http://www.gram.pl/sklep_szukaj_superoferty.asp

Mało??

Dnia 03.10.2006 o 15:44, scott napisał:

- chcę czegoś aby można te wpln wydać - może to być nawet dostęp do tapet z gier lub artykułów
cokolwiek jasne !


Na większość kontynuacji gier, osoby które mają zarejestrowane poprzednie części mogą wydać więcej wPLN. Jeżeli zamawiasz pre-order duużo wcześniej (np. jak nie ma ceny lub jak nie ma jeszcze wszystkich szczegółów) to często także dostajesz możliwość wykorzystania większej ilości wpln.

Przy wybranych produktach i chyba wszystkich pre-orderach możesz płacić za dostawę wPLN''ami.

Jasne, też bym się ucieszył gdyby przy każdej grze można byłoby wykorzystać jeszcze więcej wPLN, każdy chciałby kupować jak najtaniej, mimo wszystko uważam że już jest i tak nieźle, co nie znaczy, że mogło by być lepiej.

Mimo wszystko uważam, że rzucanie "obelg" w stylu "wpln to ściema" , "gram nasz oszukuje" itp. jest tu lekko nie na miejscu. Nie dziwie się także, że pracownicy gram nie chcą dyskutować na takim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- mało przkonywujące

- preeorder to hym takie ceny są w marketach KOLEŚ
- jedyny + preorderów to czasem bogate wyposażenie

i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 15:59, scott napisał:

- mało przkonywujące


Co jest mało przekonywujące? Wyprzedaże po 5-10 PLN, czy mój post?

Dnia 03.10.2006 o 15:59, scott napisał:

- preeorder to hym takie ceny są w marketach KOLEŚ


Różne sklepy mają różne oferty. Ty decydujesz która jest dla Ciebie ciekawsza/lepsza. Jeżeli w MM gra będzie w dniu premiery kosztowała tyle co w pre-orderze na gram.pl to ja akurat zamówie na gram. Dlatego że:
a) podejscie do klienta. Nie lubie marketów, glownie ze wzgledu na niemila obsluge
b) nie musze ruszac sie z domu, a czasu wolnego mam niewiele i stanie w kolejkach mnie nie kreci
c) zawsze jakis "gadżecik" się trafi
d) czy wspomniałem, że po prostu lubię gram.pl ;)
e) jeżeli o mnie chodzi to zawsze dostawałem pre-ordery przed premierą jeżeli była taka opcja

Jeżeli Tobie bardziej odpowiada oferta marketów to nikt Ci przecież nie zabrania.

Dnia 03.10.2006 o 15:59, scott napisał:

- jedyny + preorderów to czasem bogate wyposażenie


No tak, czyli przyznajesz, że na gram.pl jest jednak lepiej niż w marketach.

Pozatym posty w tym temacie są troche dziwne. To tak jakbyście poszli do Media Markt i zapytali, dlaczego sprzedajecie ten nowy 50" LCD za 10.000 PLN? Nie moglibyście go sprzedawać, za 6.000 PLN, przecież macie tyle innych produktów w obniżonych cenach?

Dnia 03.10.2006 o 15:59, scott napisał:

i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no super, same hity !!! Ja ostatnio widziałem w markecie ziemniaki po 1,50pln i kukurydzę (3 kolby) za 1,99pln. Tylko czy to mnie cieszy ??? Podaj mi przykład gry będącej na topie, którą opłaca się kupić w sklepie gram.pl wykorzystując WPLN, bo o tym mowa w tym temacie. Proszę też o nie podawanie przykładów w stylu "jak kupię 54 gry, to za 55 zapłacę 50% w WPLN".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że te gry po wejściu do marketów są tam nawet tańsze. Co do edycji kolekcjonerskich to inna sprawa bo to tak naprawdę trochę inny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2006 o 16:23, Koleś napisał:

Pozatym posty w tym temacie są troche dziwne. To tak jakbyście poszli do Media Markt i zapytali,
dlaczego sprzedajecie ten nowy 50" LCD za 10.000 PLN? Nie moglibyście go sprzedawać, za 6.000
PLN, przecież macie tyle innych produktów w obniżonych cenach?
> i tyle


Nie do końca się z Tobą zgodzę:
Po pierwsze MM nie jest przedstawicielem (wydawcą) danej marki na terenie kraju. Więc cena wynika z marży dystrybutora, plus marża MM.
CDP jest wydawcą więc jedna marża powinna nam odpaść, tak na zdrowy rozsądek.
Druga rzecz do sedno tematu, nie wnikam dlaczego gra kosztuje 129pln, tylko dlaczego po wykorzystaniu WPLN nadal nie opłaca się jej kupić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 20:33, Pablor napisał:

CDP jest wydawcą więc jedna marża powinna nam odpaść, tak na zdrowy rozsądek.


zdrowy rozsadek to jedno a praktyka i prawo do drugie. jako klient nie majacy pojecia "jak to jest" pewnie bym sie z toba i zgodzil ale z punktu widzenia pracownika sasiedniej branzy, pozwol ze przekaze ci kilka faktow ktore bardzo zmieniaja to o czym mowisz.

1. wydawca ktory okresla cene sugerowana NIE MOZE rownolegle sprzedawac produktu swoim klientom taniej. podchodzi to z automatu pod nieuczciwa konkurencje, bo wpierw mowisz sieci X "sprzedawajcie to za 129" a potem sam sprzedajesz o 30 procent taniej bo przeciez marza sklepu jest dla ciebie transparentna (i tak zarabiasz na produkcie). juz nawet nie mowie tu o sprzedawaniu bez marzy, wystarczy ze ustalisz cene na 129 a sprzedajesz za 109 - automatycznie twoja cena sugerowana staje sie fikcja bo sam ja przebijasz. wydawca czegos takiego zrobic nie moze, wiec...

2. ....cdp wprowadzilo wirtualne pieniadze. powoduje to ze nizsza cena, ta po odjeciu wplnow, jest widoczna tylko dla osob ktore wplny maja, nie dla wszystkich. w efekcie przestaje to byc oferta handlowa a staje sie zwyklym programem lojalnosciowym. czegos takiego jako nieuczciwej konkurencji juz do sadu nie podasz.

3. calkowicie poza powyzszym, sieci handlowe czesto sprzedaja towar ponizej kosztow zakupu. np na premiere jakiejs ksiazki czy plyty sprzedaja ja ponizej kosztu kupna. czemu? bo sciagaja sobie w ten sposob klientow i robia swietna reklame. a strate odbijaja na tym co ludzie kupia przy okazji takich odwiedzin albo na innych produktach. oczywiscie podobna polityka dla wydawcy nie jest oplacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnia uwaga !!

- lubie gram i cieszę się że coś takiego jest
- temat jast jak widzisz o wirtualnej kasie i niuansach z nią związanych więc wyrażam swoje zdanie (ty także)
- za marketami nie przepadam i nigdzie nie udowadniałem ich wyższości nad gram - tylko porównywałem ceny
- jak dla mnie 10 zł różnicy to dużo
- ogólnie odrobina krytyki nikomu nie zaszkodziła wrecz przeciwnie

swoje zdanie wyraziłem

No tak, czyli przyznajesz, że na gram.pl jest jednak lepiej niż w marketach

zawsze tak twierdziłem bo to b.dobry serwis i tyle - a kwestia cen to już inna sprawa
hymm.. najlepiej na forum jest wyjechać na drugą osobę że nie lubi gram i że uważa że gram jest be ... bo jak inni forumowicze podłapią to będą po mojej stronie - nigdzie tak nie poisałem
!!!! to nie jest temat czy gram jest lepsze od czegoś tam tylko o ... patrz tytuł !!!!

pozdrawiam i dziękuję za rozmowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pokrywanie całych kosztów gry za pomocą wirtualnych pieniędzy to jest to nierealne. Chyba, że byłby to np. prezent dla tych co mają najwięcej WPLN`ów (przypuśćmy ponad 500) - i to rozumiem, tak jakby pakiet lojalnościowy dla stałych klientów.
Jeśli chodzi o częściowe (większe niż do tej pory) pokrywanie kosztów gier za pomocą WPLN to wydaje mi się, że to byłby dobry pomysł dla CD PROJEKT. W chwili obecnej dużo tytułów w sklepach (MediaMarkt, Saturn, Auchan) jest tańszych niż u nich. Klient wybierze kupno w sklepie bo taniej, bo jest tam na cotygodniowych zakupach itp.
Nie wiem jak to jest prawnie rozwiązane, chodzi mi o ceny gier w supermarketach, czy CD Projekt ma na to w ogóle jakiś wpływ. Bo jeśli nie ma to i tak taki supermarket może sprzedawać gry po cenach niższych niż je zakupił - tylko po to by przyciągnąć klienta.
Osobiście kupiłem HOMMV w Auchanie po 59.00 PLN. W CD Projekt kosztował wtedy chyba 99.00. Zastanawiam się po ile kupował tą grę Auchan w CD Projekt. I jeśli on tak dużo taniej kupił przypuśćmy 200 gier to czemu w CD Projekt nie można zrobić promocji, że pierwszych 200 osób, które zamówi grę będzie też ją miało dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WYprzedaze nie maja wcale nizszych cen. Np FEAR czy AOEIII za 55zl i wielkie "oszczedzanie" 45zl. Wszyscy wiemy, ze obie gry sa w nowych edycjach za 42zl(z WPLN) wiec gdzie tu jakas oszczednosci wyprzedaz? :o

Prawda jest taka, ze za wPLN nie ma CO kupic ani JAK ich wydac.Nie ma chyba mozliwosci wyczerpac zapasow bowiem zawsze wiecej gra ci ich dostarczy niz mozesz na nia wydac wPLNow. Brakuje promocji jak kiedys gdzie mozna bylo uzyc wiekszej ilosci wPLNow ;[

CO do kosztow transportu to po prostu kupujcie wiecej jak 2-3 gry na raz i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 08:37, Jarys napisał:

Nie wiem jak to jest prawnie rozwiązane, chodzi mi o ceny gier w supermarketach, czy CD Projekt
ma na to w ogóle jakiś wpływ. Bo jeśli nie ma to i tak taki supermarket może sprzedawać gry
po cenach niższych niż je zakupił - tylko po to by przyciągnąć klienta.
(...)
czemu w CD Projekt nie można zrobić promocji, że pierwszych 200 osób, które zamówi grę będzie też ją miało dużo taniej.


przeczytaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=3926&pid=116

co do promocji dla pierwszych 200 osób - raz że się nie opłaca sprzedawać poniżej kosztów tak jak to robi market (cdp nie ma towarów innych branż na których sobie odbije), dwa jeśli zrobią to raz ludzie będą domagać się tego w kółko na tym forum. tak jak z grami za złotówkę, nie ucichło do dziś. mediamarkt nie ma forum i 5 gości którzy uwazaja ze "im sie nalezy" nie bedzie tam siedziec i sie dopominac czemu promocja z niska cena a''la heroes nie jest powtorzona bo nie ma jak. tu jest forum i kilka takich osob pisac bedzie, co widac. nie zmienia faktu ze pewnie na te 5 osob w tym watku przypada kilkadziesiat tysiecy ktore robia zakupy w sklepie gram i nie maja z ta oferta najmniejszego problemu.

jak to madrze mowia anglosasi, speak with your wallet. jak sie komus nie podoba to zamiast marnowac czas na snucie narzekan, niech idzie tam gdzie jest dla niego najlepiej. duzo dosadniejszy sposob przekazania firmie czy oferta wam pasuje czy nie. po prostu dajcie sobie luz i niech kazdy kupuje tam gdzie chce. skoro markety sa takie lepsze, po co tu niektorzy siedza? chyba ze z nudow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować