Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2006 o 15:58, Grigor4 napisał:

jak coś ci odpowiedzą to pisz tutaj lub otwórz nowy temat.


Dobra, ale pewnie dopiero koło środy dostanę odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh/.. Płacić tylkko WPLN? :P
Nie przejdzie :)
Z tego co pamiętam, to rozdano (na starcie) ponad 5 mln. wPLN :P Przypuścimy, że połowa jest już wydana i "na rynku" zostało 2.5 milona wPLN. Gdy tylko CDP poda do wiadomości, że można w 100% zapłacić wPLN wtedy każdy kto mam jej choć trochę postara się jakąś grę zamówić.. Powiedzmy, że nie wszyscy, ale w ciągu miecha poszłoby na pewno 2 miliony...
Rozdać w miesiąc gier za 2 miliony złotych? :O Zastanów się... Wątpię, żeby takie coś im się szybko zwróciło :P
A podejżewam, ze teraz liczba wPLN, które są w posiadaniu graczy sporo przekracza 5 mln. :)
To by ich zniszczyło :)
A tak - wPLN to taka zachęta do kupowana prosto ze sklepu - większy zarobek dla CDP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo żeby chociarz można było zapłacić 50% w wPLN, bo te 30% to zazwyczaj idzie na koszt przesyłki, więc czasem bardziej opłaca się zajrzeć do Media Markt niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł z 50%.Chociaż na miesiąc by sie przydała taka promocja.Dużo klientów by się zebrało.

P.S. Czy wam się nie wydaje, że ten temat robi się trochę marketingowy ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 11:12, olcia13 napisał:

Ja proponuje, żeby było jednak 100% ceny (a taka akcja trwałaby, np. 5 dni) Co wy Na to?


zrozum że nie będzie to miało miejsca. firma nie będzie przez 5 dni rozdawać swoich gier za darmo... nie będzie płacenia 100% za wszystkie gry. jeśli to że masz 20-30% taniej, darmowe wysyłki na preorderach i specjalne wydania jest dla ciebie niewystarczające, to zapraszam do innych sklepów które zaoferują ci z pewnością lepsze oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 16:16, Marcin-91 napisał:

albo żeby chociarz można było zapłacić 50% w wPLN, bo te 30% to zazwyczaj idzie na koszt przesyłki,
więc czasem bardziej opłaca się zajrzeć do Media Markt niestety...


1) przy grach za 100 złotych, lub zamawiając dwie gry razem, nie wyobrażam sobie jak 30% ceny (30-50 zlotych) może pójść na koszty wysyłki (najdrozsza wysylka kosztuje 15 pln).

2) zrozum ze 30% jest skalkulowane tak, aby firma nie traciła na tym. te 30% to własnie marża sklepu takiego jak empik czyu mediamarkt. ponieważ towar kupujesz bezpośrednio od wydawcy, goście postanowili obciąć te 30%-marże, ponieważ ich zarobek wkalkulowany jest w pozostałych 70% ceny. gdyby gry szły za 50%, brakujące 20% ktoś musiałby pokryć.

3) jeszcze jedna sprawa - miej świadomość że sklepy takie jak wspomniany empik czy mm nigdy nie pozwolą aby CDP sprzedawał gry TANIEJ niż ich koszt zakupu. I tak te 30% nie wiem jakim cudem przeżyli bo to mocna konkurencja dla nich. 50% nie przejdzie nigdy, bo gra będzie sprzedawana TANIEJ niż oficjalna cena zakupu u wydawcy. Efekt = sprawa sądowa o nieuczciwą konkurencję. gwarantuję że cdp oberwałoby na tym najbardziej - na pewno pond 90% ich sprzedaży idzie przez inne sklepy, nie przez gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 15:41, KK_MODED111111 napisał:

/.../
> 3. Są ludzie, którzy mają powyżej trzystu WPLN.
/.../

Np.: Ja mam 16 gier i 305 WPLN


Np. Ja mam ok. 40 gier i ok. 600 wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 12:15, kizi napisał:

> /.../
> > 3. Są ludzie, którzy mają powyżej trzystu WPLN.
> /.../
>
> Np.: Ja mam 16 gier i 305 WPLN

Np. Ja mam ok. 40 gier i ok. 600 wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co powtażacie się. Dziewczyna wpadła na głupi pomysł, ok, kilka osób jej to wytłumaczyło, ok, ale ile można, ludzie już chyba 4 osoba pisze dokładnie to same "CDP to nie fundacja harytatywna", dobra to już wiemy, i wiemy że taki układ jest nierealny, to skończcie wreście gadać to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież D2T wyjaśnił że było by to nie możliwe z powoduw prawnych (uwierz mi nawet CDP nie wolno wszystkiego).
Pozatym czy wam naprawde nie wystarczy że te wirtualne pieniądze poprostu są. Dzięki nim np. Edycje kolekcjonreska Heroesa V kupimy za 120zł a nie za 160 zł a jak dla mnie to jest znaczna rużnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 21:27, PharauhnMizzrym napisał:

Pozatym czy wam naprawde nie wystarczy że te wirtualne pieniądze poprostu są. Dzięki nim np.
Edycje kolekcjonreska Heroesa V kupimy za 120zł a nie za 160 zł a jak dla mnie to jest znaczna
rużnica.


Jakoś nie wystarcza mi, że wPLN po prostu są. Bo o kant stołu rozbić sobie je można, jeśli mój dojazd do Media + kupno gierki kalkuluje się na tym samym poziomie cenowym co w sklepie gram.pl, uwzględniając płacenie w wPLN i dodając koszt przesyłki. W żaden sposób nie jest to dla mnie atrakcyjne. Ale przyznam - niezla akcja marketingowa. Mało korzystna w moim przypadku, za to szumnie propagowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy większych zakupach w sklepie gram.pl mozna naprawde sporo zaoszczedzic, czasem to co zaoszczedzimy idzie na koszty przesyłki, ale mimo to zawsze myśle o tym, że nie ruszam sie z domu a paczuszka przychodzi do mnie szybciuteńko, co przy takiej pogodzie jest plusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować